SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Žáci starší - aktuálně

26. 11. 2017 Nedvědice - Turnaj ZLSŽ 25.11.2017 0:14 (v poločase 0:0)

Sestava: Kolbábek Tomáš (03) - Pokorný Radek (04), Vejrosta Petr (03), Bracek Jan (05), Šikula Radim (05) - Toman Antonín (03), Jedlička Vojta (04), Humpola Pavel (03), Lukáš Merta (03) - Loukota Jiří (05), Horníček Filip (05) - Toman Lukáš (07)

Nedvědice – Kohoutovice 0:2 – zápas výrazně ovlivnil rychlý obdržený gól hned po rozehrávce a naše pomalá adaptace na nezvyklý povrch.
Nedvědice – Blansko 0:9 – vedoucí, dosud nepražený, celek soutěže, byl ve všech činnostech výrazně vyspělejší a kompaktnější. Dnes byl nad naše síly, ale co není může být, není to tak dlouho co jsme ho dokázali přehrát.
Nedvědice – Boskovice 0:3 – nejpovedenější náš zápas, jenom škoda, že jsme nedali alespoň jeden gól.

K našemu prvnímu turnaji zimní ligy starších žáků jsme odcestovali v hodně improvizované sestavě se 4 mladšími žáky v základní sestavě a pouze s jedním hráčem na střídání.
Přes ne příliš lichotivé výsledky je dobře, že kluci po více než měsíci hráli ostrý zápas. Celá soutěž pro nás slouží jako výborná příprava na jarní sezónu a k postupnému začleňování hráčů ročníku 2005 do sestavy a k vyzkoušení nových hráčů. Výsledky tedy nejsou tak podstatné, přesto věříme, že příští týden se nám bude dařit lépe.
Děkujeme všem hráčům, že ve složitých klimatických podmínkách odehráli turnaj s maximálním nasazením a snahou. Rodičům (paní Brackové, M. Loukotovi a M. Horníčkovi) děkujeme za pomoc při dopravě.

Miroslav Jedlička

29. 10. 2017 Nedvědice - Velké Meziříčí 1:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Loukota Matěj 1x

Sestava: Kolbábek Tomáš (c) - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Pokorný Radek, Jambor Vladimír - Štětina Marek, Jedlička Vojtěch, Humpola Pave, Merta Lukáš - Kubík Petr, Horníček Filip, střídali: Bracek Jan, Šikula Radim, Kubík Vít, Kroupa Šimon

Hony nám přinesl štěstí


Utkání jsme odehráli za přísného dohledu a velkého povzbuzování Honzíka Chytrého, který před sezónou odešel do prvoligové Jihlavy, kde si vede skvěle. Zejména v první půli viděl z naší strany výborný fotbal.
Již před utkáním bylo jasné, že to nemůže dopadnout špatně. K zápasu nastoupil i zraněný Kuba a výrazně ovlivnil zápas, jak herně, tak psychologický. Navíc Velké Meziříčí dojelo bez svého nejlepšího střelce Petra Švejdy.
Od začátku jsme hráli hodně aktivně a především záložní řada přehrávala soupeře a výbornými přihrávkami zásobovala spoluhráče v útoku. Po jedné takové kolmici byl na hranici velkého vápna faulován zmiňovaný Kuba. K míči se postavila dvojice Filip a Matěj a za pomoci nenacvičeného signálu nechytatelnou střelou druhý jmenovaný již popáté v sezóně skóroval a jak se později ukázalo byl to gól postupový.
I v dalším průběhu 1. půle měli naši borci více ze hry a do konce poločasu si vytvořili cca 4 velké šance, soupeř v této části utkání naši branku výrazně ohrozil pouze 1×. Největší šanci měl v 15", po krásné kombinaci po pravé straně, Vojta, který dostal výbornou přihrávku na hranici „16“, jednou kličkou obešel dva obránce a vystřelil do pravého vinglu. Diváci již křičeli gól, ale soupeřův golman byl proti a neuvěřitelným zákrokem míč chytil.
Do druhého poločasu soupeř nastoupil s velkou snahou o vyrovnání. Získal územní převahu a většinou se hrálo mezi půlicí čarou a naší „16“. Do výrazné gólovky se však Velké Meziříčí ne a ne dostat. Všechny náznaky likvidovala bezchybná obrana v čele s výborným golmanem. A tak jsme to byli nakonec naši borci, kteří mohli měnit skóre, ale bohužel Lukášovi i Pacovi střely nebyly přesné. Kritický okamžik nastal v 65", kdy velice pěknou kombinací soupeř zcela rozhodil naši obranu, najednou měli útočníci v blízkosti naší brány spoustu místa, naštěstí zakončující hráč těsně přestřelil.
Páté vítězství v podzimní části a jedná remíza z 11 zápasů, přineslo 16 bodů. Toto v konečné tabulce podzimní části stačí na 6. pozici, takže na jaře budeme hrát ve skupině o přeborníka kraje. Do této skupiny však vstoupíme se značným handicapem, protože se započítávají vzájemné výsledky z podzimní části a se soupeři na 1. až 5. místě se nám příliš nedařilo, ale i přesto je určitě na jaře potrápíme.

Pravděpodobná tabulka první šestky:

  1. Žďár nad Sázavou 5 5 0 0 16:5 15
  2. Vrchovina 5 3 0 2 21:12 9
  3. Chotěboř 5 3 0 2 17:10 9
  4. HFK Třebíč 5 3 0 2 17:11 9
  5. Bedřichov 5 1 0 4 9:16 3
  6. Nedvědice 5 0 0 5 4:30 0

K optimističtějšímu pohledu na tabulku by měla vést cesta přes kvalitní zimní přípravu. V průběhu měsíců listopad až březen odehrajeme 6 výborně obsazených turnajů venku na umělce v Boskovicích a Blansku. Trénovat budeme ve čtvrtek od 17:00 do 18:30 v tělocvičně ve škole na Lomnici a v sobotu od 14:00 v Nedvědici na umělce za školou.

Za mimořádně úspěšnou podzimní část sezóny patří poděkování všem hráčům, celému realizačnímu týmu a fanouškům.
Největším problémem je malý počet hráčů, především ročníku 2004 (v průběhu posledních dvou let přestoupilo nebo odešlo 11 hráčů – Krajčo, Sádecký, Chytrý, Janečková, Janda, Farkaš, Pestr, Halvoník, Rőssler, Kaša, Němec). Bylo by vhodné tým doplnit i nové hráče, např. z Nedvědice z 8. třídy nemáme v týmu ani jednoho hráče. V 11 lidech se celá soutěž hraje špatně. Ještě, že kluci měli velice málo absencí a že se tým daří doplňovat klukama z mladších žáků.
Děkuji mladším žákům za výraznou pomoc a starším žákům blahopřeji k výbornému umístění.

Miroslav Jedlička

22. 10. 2017 HFK Třebíč - SK Pernštejn Nedvědice 8:0 (v poločase 3:0)

Střelci soupeře: Škarek Daniel , Janoušek Adam , Nguyen Ta Hai Dang 3x, Přikryl Roman 3x

Sestava: Kolbábek Tomáš - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Pokorný Radek, Jambor Vladimír - Štětina Marek, Humpola Pavel, Jedlička Vojtěch, Horníček Filip - Kubík Petr, Merta Lukáš, Kučera Petr, Kubík Vít, Kroupa Šimon, Šikula Radim, Bracek Jan

Jiří Litoborský

15. 10. 2017 Nedvědice - Žďár nad Sázavou 2:4 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr, Loukota Matěj

Sestava: Kolbábek Tomáš - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Pokorný Radek, Jambor Vladimír - Štětina Marek, Humpola Pavel, Jedlička Vojtěch, Horníček Filip - Kubík Petr, Merta Lukáš. Střídali: Kučera Petr, Kubík Vít, Kroupa Šimon

Vedoucí Žďár nás po boji udolal
Zápas začal tragicky, ještě jsme se pořádně nedotkli míče a už to bylo 1:0, když skóroval rozdílový hráč utkání, urostlý Lukáš Krejčí.
Na hře Žďáru bylo vidět, že jsou vedoucím mužstvem soutěže. Snaha o rychlé kombinace a krásné průnikové přihrávky naší defenzivě dělali problémy.
Přes to všechno naši borci zmobilizovali síly a především dvojice Kuba a Paca dělali soupeřům velké starosti. Po jedné krásné kombinaci středních záložníku Pace a Vojty a po krásné přihrávky do volného prostoru na Kubu, který bravúrně přehodil golmana a bylo srovnáno. V této fázi byla hra velice vyrovnaná a zanedlouho jsme po podobné akci promarnili možnost jít do vedení, když Lukáš sám před bránou minul míč, po krásné přihrávce od Kuby. V závěru poločasu Žďár před naši bránou předvedl velký kolotoč, ale výsledkem bylo několik nedůrazných střel a nakonec pouze rohový kop.
Ve druhém poločase jsme pokračovali v sympatickém výkonu z první půle. Po jedné další velice dobré kombinaci středních záložníku byl cca 25 m od brány Vojta faulován. K následnému rozehrání přímého kopu se postavil Matěj a odvážnou střelou do vinglu překonal golmana hostí. V tu chvíli nadšení diváku nebralo konce. Bohužel zápas ještě z daleka nebyl ve svém závěru a v dresu hostů začal úřadovat střelec úvodní branky. Díky své velké postavě a značné fotbalovosti se často, i přes vynikající výkon našich stoperů, prodral do šancí a z jedné z nich srovnal. Zanedlouho na to po ojedinělé chybě v obraně se soupeř dostal do vedení. V závěru již naše značně unavená záloha nestačila podporovat útok, a když se hráči vydali dopředu, tak jejich návrat byl zdlouhavý. Toho opět využil hráč H11 a po neuvěřitelně krásné přihrávce středem hřiště pohodlně uzavřel skóre utkání a svůj hatrick.
I přes porážku náš málo početný tým nemá za co stydět. Předvedl pracovitý a bojovný výkon. Chyběla však větší podpora útočníku od zálohy.
Ukázalo se však, že kluci jsou schopni vyrovnaně hrát i s velice silným soupeřem. Takové to zápasy jim pomohou se zlepšovat.

Miroslav Jedlička

7. 10. 2017 Humpolec - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Matěj Loukota

Sestava: Kolbábek Tomáš - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Pokorný Radek, Jambor Vladimír - Štětina Marek, Humpola Pavel, Jedlička Vojtěch, Merta Lukáš - Kučera Petr a Kubík Petr, střídali Horníček Filip, Šikula Radim, Kožík Lukáš a Hanáček Pavel

Vítězství trefil 2 minuty před koncem Matěj krásně hlavou
Dnes jsme měli malou oslavu, poprvé v letošní sezóně nastoupili kluci v základní sestavě bez nutnosti doplňování mladšími žáky. Díky kvalitnímu managmentu se pomalu, ale jistě daří doplňovat tým.
Začátek zápasu podle toho také vypadal. Prvních cca 15 minut se v podstatě hrálo na polovině soupeře. Bohužel žádná z šancí se neujala. Po čtvrt hodině hry se začali ke slovu dostávat i domácí. Nejdříve se snažili o dlouhé nákopy a svého rychlého střelce, ale vynikající hra předstopéra a defenzivního středního záložníka ho vymazala úplně z historie tohoto zápasu. Proto domácí změnili styl hry a snažili se do naší „16“ dostávat sérií narážeček na jeden až dva doteky. Tato taktika slavila větší úspěch a veškerá snaha Humpolce končila na velice kvalitně pracující obrana a středu zálohy na hranici našeho vápna. Ve druhé polovině měli domácí mírnou územní převahu. Přesto jsme to byli mi, kteří byli blíže ke vstřelení branky. Zejména Kuba dělal obraně soupeře velké starosti. Jednou po dravém průniku nepřesně nahrál nabíhajícími Lukášovi, který by již byl před prázdnou bránou. Po druhé nestačil nahrát zpět Pacovi, na kterého rovněž zívala opuštěná branka.
Druhý poločas začal stejně jako první. Tedy opět slušnou naší převahou, která však skončila pouze několika rohy a střelami z velké dálky, se kterými si golman soupeře snadno poradil. A tak domácí opět postupně získávali územní převahu. Jejich akce byly tentokrát nebezpečnější než v první půli a jejich snaha vyvrcholila v 60 minutě, kdy se soupeřův útočník objevil sám před Tomášem, ale ten však fantasticky zachránil. O této chvíle se však hra opět začala vyrovnávat a naši hráči už do konce utkání byli nebezpečnější než soupeř. V 67 minutě se k velkému sólu nadechl stopér Petr, obešel několik soupeřů a dostál se až do vápna. Jeho střela však byla sražená na roh. Náš trenér nebyl spokojen pouze s jedním bodem a poměrně riskantně nechal roh zahrávat stopéra a do soupeřovi „16“ poslal 6 hráčů. V obranném postavení, zůstali pouze 3 hráči. Odměna za tuto odvahu byla hodně sladká. Nádherně kopnutý roh se snesl na hlavu nabíhajícího Matěje a ten hlavičkou mužských parametrů neuvěřitelně krásně skóroval.
Trochu šťastné, ale o to radostnější vítězství pod které se podepsal celý tým velice zodpovědným a bojovným výkonem podepřeným velice slušným fotbalovým projevem všech hráčů. S takovým to přístupem se není nutné bát žádného soupeře, je však nutné ho respektovat a přistupovat ke každému utkání s pokorou a zodpovědně.
Komentář připojil Mirek J.

Jiří Litoborský

30. 9. 2017 Nedvědice - Polná 7:0 (v poločase 5:0)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr 4, Merta Lukaš 2, Humpola Pavel

Sestava: Kolbábek- Vejrosta, Pokorný, Jambor, Loukota, Humpola, Jedlička, Bracek, Merta, Horníček, Kubík P., Kubík V., Kroupa, Štětina

Jiří Litoborský

28. 9. 2017 Vrchovina - Nedvědice 10:0 (v poločase 3:0)

Střelci soupeře: Jícha 4,Červenka 2,Mička,Švanda,Pulkrábek,Novák

Sestava: Kolbábek-Loukota,Vejrosta,Pokorný,Jambor,Štětina,Jedlička, Humpola,Horníček,Merta,Kubík,Hanáček,Kroupa, Šikula,

Jiří Litoborský

23. 9. 2017 Světlá nad Sázavou - Nedvědice 1:4 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: Humpola Pavel 2, Kubík Petr., Horníček Filip

Střelci soupeře: Rumanovská Aneta

Sestava: Kolbábek- Vejrosta, Loukota, Jambor, Pokorny, Bracek, Jedlička, Humpola, Štětina, Kubík P, Horníček, Hanáček, Dundáček, Kubík V

Jiří Litoborský

16. 9. 2017 Nedvědice - FK Pelhřimov 3:1 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Lukáš Merta, Matěj Loukota, Petr Kubík

Střelci soupeře: Poul Jan

Sestava: Kolbábek- Vejrosta, Janečková, Pokorný, Loukota, Štětina, Jedlička, Humpola, Merta, Horníček, Kubík P, Kubík V, Bracek

Jiří Litoborský

9. 9. 2017 Bedřichov - Nedvědice 4:1 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr

Střelci soupeře: 2x Ždimera Marek, Vodička Jiří, Bruna Denis

Sestava: Hanáček Pavel- Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Janečková Veronika, Bracek Jan, Štětina Marek, Humpola Pavel, Jedlička Vojtěch, Pokorný Radek, Kolbábek Tomáš, Kubík Petr, Horníček Filip, Šikula Radim, Kroupa Šimon

Jiří Litoborský

7. 9. 2017 Nedvědice - Tišnov 2:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr, Loukota Matěj

Sestava: Hanáček Pavel - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Bracek Jan, Janečková Veronika - Pokorný Radek, Jedlička Vojtěch, Humpola Pavel, Merta Lukáš - Kubík Petr a Štětina Marek, střídali: Janda Matouš, Loukota Jiří a Šikula Radim

Po vyrovnaném průběhu zápasu, sladká výhra
V prvním poločasu jsme byli aktivnější a hra se více odehrávala na polovině soupeře. Po několika náznacích a dvou zahozených šancích jsme vstřelili hodně šťastný vedoucí gól, když Kuba zachytil krátký výkop golmana Tišnova a pohotově ho přehodil. Po brance se začal výrazněji osmělovat i Tišnov a několik slibně vyhlížejících akcí zlikvidovala naše slušně hrající obrana nebo zpacifikoval zaskakující Pavlík v bráně. Bohužel ani mi jsme se navyvarovali velké chyby a po špatné rozehrávce v rohu vedle naší „16“ jsme lacině inkasovali. Do konce poločasu jsme ještě zahrozili střelami z dálky, ale žádná se neujala.
Ve druhém poločase byl aktivnější Tišnov a hrálo se více na naší polovině. Výsledkem bylo několik soupeřových šancí, ale buď je Pavlík bravůrně zlikvidoval nebo šli mimo bránu. Šťastným tahem se ukázalo zařazení Matěje do útoku, který se za důvěru odvděčil krásnou gólovou střelou po velice slušné kombinační akci až od naší brány, kdy míč šel do spoluhráčům do pohybu a po jedno až dvou dotycích šel na dalšího hráče. Do celé akce se zapojilo 4 nebo 5 hráčů. V závěru se Tišnovu podařilo zahodit až neuvěřitelně dvě tutovky. Poslední slovo, po několika náznacích šancí, jsme měli mi, ale krásně vyřešený brejk skončil střelou mimo.
Velice kvalitní příprava a velký přínos pro další hledání vhodných postů pro jednotlivé hráče.
Pavlík v bráně velká opora.
V obraně vynikal především Petr na postu stopera, výborně ho doplňoval Jenda na předstoperovi. Tento post si vyzkoušel i Matouš a nebylo to vůbec marné, tomu se ještě více dařilo na pravém bekovi. Pomalu, ale jistě jako víno zraje Matěj a zejména na postu útočníka byl hodně vidět. Marek mě překvapil především nárůstem sebevědomí a schopnosti přejít soupeře v souboji jeden na jednoho a následně dobře rozehrát. Verunka, ať na levé obraně nebo levé záloze, byla po většinu zápasu skvělá, jenom škoda, že se jí nevydařila nějaká střela z dálky.
Hodně mile mě překvapil výkon nově složené záložní řady. Paca solidně rozdával míče a podporoval útok, Vojta svoji mravenčí práci získal velké množství míčů a konstruktivně je rozehral, Radek na pravé straně byl vynikající a svoji rychlosti a nekompromisním důrazem snadno vytvářel přesilové situace. Největší překvapením pro mě byl výkon Lukáše na levé straně zálohy. Do ideálu ještě chybí hodně, ale jeho značný pohyb i důraz byl v utkání pro mužstvo hodně platný.
V útoku hrál prim Petr „Kuba“, vždy byl hodně nebezpečný a konečně protrhl střeleckou smůlu.
Jsme rádi za každý úspěch, za každý vstřelený gól a za každé vítězství. Jednalo se však pouze o přátelák a je nutné na slušný výkon navázat v mistrovských zápasech. Bylo mi dnes velkou ctí Vás Verunčini hoši vést, děkuji za dobrý výkon.

Miroslav Jedlička

2. 9. 2017 Nedvědice - Chotěboř 1:4 (v poločase 1:3)

Střelci Nedvědice: Kolbábek Tomáš

Střelci soupeře: Nedbal Aleš 2x, Klement Vilém, Hanuliak Ondřej

Sestava: Kolbábek Tomáš - Loukota Matěj, Vejrosta Petr, Bracek Jan, Janečková Veronika - Pokorný Radek, Jedlička Vojtěch, Humpola Pavel, Štětina Marek - Kubík Petr, Merta Lukáš. Střídali: Janda Matouš, Horníček Filip, Kroupa Šimon a Kubík Vít

Zasloužená výhra Chotěboře
Chotěboř se ukázala hned od začátku jako velice kvalitní tým. Koncepční práce pana Jakeše zřejmě přináší velké ovoce a několik hráčů, zejména 9, 10 a 11 by se jistě neztratilo ani v MSŽL.
Počátek pro nás vypadal přímo katastrofálně. Již v 10 minutě to bylo 0:3. Po vystřídání několika hráčů Chotěboře se přece jen hra mírně vyrovnala a nám se podařilo nádhernou střelou z přímého kopu golmana Tomáše skoro z poloviny snížit. Do konce poločasu jsme hrozili spíše střelbou z dálky než nějakou solidní fotbalovou akcí.
V druhém poločasu jsme mírně přeskupili řady a úroveň našeho výkonu se opět zlepšila. Na nějaké výrazné nebezpečí pro soupeřovu bránu to však nestačilo, a tak jsme se pouze dostali do tří pološancí.
Chotěboř díky výrazně většímu pohybu bez míče, daleko lepšímu přejímání přihrávek a posunu míče prvním dotykem do volného prostoru a následném hledání hráče přihrávkou do pohybu si daleko jednodušeji vytvářeli šance a po jedné přímočaré akci po své pravé straně a krásné přihrávce pod sebe uzavřeli gólový účet.
Soupeř byl lepší a sportovně musíme uznat, že před zraky pana Dubna z Jihlavy, zaslouženě zvítězil a nám nezbývá než Chotěboři k předvedené hře poblahopřát.
My si musíme vzít utkání ponaučené a herní činnosti, ve kterých byl největší rozdíl, se snažit zlepšit.

Miroslav Jedlička

27. 8. 2017 Bystřice nad Pernštejnem - Nedvědice 2:2 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: Pokorný Radek, Loukota Matěj

Střelci soupeře: Čížek Marek, Vařejka Kamil

Sestava: Kolbábek Tomáš - Loukota Matěj, Humpola Pavel, Vejrosta Petr, Janečková Veronika - Štětina Marek, Jedlička Vojtěch, Kubík Petr, Horníček Filip - Pokorný Radek, Merta Lukáš. Střídali: Bracek Jan, Kroupa Šimon a Kubík Vít.

Neproměňování gólových šancí – ztracené dva body
Bystřice v prvním kole vyhrála v Polné, a tak budila velký respekt. Naštěstí náš výkon byl velice dobrý a od začátku jsme diktovali tempo hry. Brzy jsme se ujali vedení po dorážce Radka. Zanedlouho na to předvedl, po krásném nahrávce od Vojty, nádhernou střelu Matěj a bylo to 0:2.
Bystřice přidala, začala lépe kombinovat ve středu hřiště a začala se tlačit k naší bráně. Do poločasu se však na stavu nic nezměnilo.
Na začátku jsem si vytvořili první tutovku, bohužel Lukáš míč nedostal do brány. Nedáš, dostaneš, opět platilo. Krátce po této šanci jsme vyrobili tři nepřesné přihrávky na naší polovině a soupeř dravý průnik zakončil krásným přehozením našeho golmana. Následovala krátká fáze, kdy se míč většinou pohyboval uprostřed hřiště bez valného efektu pro kteroukoliv stranu. V půlce poločasu jsem začali mít daleko více ze hry, výsledkem však byly pouze 4 nepoměněné tutovky, když dvě zázračně chytil soupeřův golman, jedna těsně minula bránu a Verčina nádherná střela skončila na břevně. Když už to vypadalo, že utkání v klidu dohrajeme, přišel blesk z čistého nebe a po rychlé akci domácích došlo k faulu v naši „16“ a soupeř 3 minuty před koncem srovnal z penalty.
Vzhledem k vývoji a průběhu utkání jsme spíše 2 body ztratili, přesto bod z venku není špatný. Navíc soupeř podal velice slušný výkon a jistě do KP právem patří.
Nás může pouze mrzet neproměňování šancí.
Verunce a klukům je nutné poděkovat za velice kvalitní výkon.

Miroslav Jedlička

24. 8. 2017 Nedvědice - SFK Vrchovina 2:4 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Merta Lukáš, Kolbábek Tomáš

Střelci soupeře: Červenka Roman 2x, Jícha Matěj 2x

Sestava: Kolbábek Tomáš (Hanáček Pavel) - Loukota Matěj, Humpola Pavel, Vejrosta Petr, Kroupa Šimon - Kubík Vít, Kubík Petr, Jedlička Vojtěch, Horníček Filip - Štětina Marek, Merta Lukáš, střídali: Kučera Matěj, Loukota Jiří, Dundáček Jan, Litoborský Tomáš, Loukota Vojtěch, .....

Přípravné utkání zcela v přátelském duchu se všemi atributy prázdninového termínu. Proto byla velká absence (Verča, Radek, Matouš, Jenda a zřejmě i Laďa) a šanci dostalo mnoho hráču z kádru mladších žáků.
Velice milým překvapením bylo, že po většinu zápasu jsme s velmi kvalitním soupeřem hráli vyrovnané utkání a nebýt trochu nešťastného konce, tak jsme mohli uhrát i remízu. Za stavu 2:3 jsme neproměnili dvě tutovky a Vrchovina z poslední akce zápasu zvýšila na 4:2.
Přes spoustu nedostatku se objevila i některá pozitiva. Např. velká jistota v brankářovi, velice slušný výkon stopérské dvojice, růst nové velice silné individuality v osobě Petr Kubíka, hodně nadějný výkon Marka Štětiny a Matěje Loukoty, potvrzení střeleckých předpokladů Lukáše Merty a nadstandartní výkon Vojty Jedličky. Nutno je zejména zlepšit přesnost přihrávek a předvídavost při řešení jednotlivých fotbalových situací.

Miroslav Jedlička

17. 6. 2017 Chotěboř - Nedvědice 1:2 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: 17.Sytař, 35.Štětina

Sestava: Kolbábek - Loukota, Humpola, Vejrosta, J.Ťápal - Kubík, Sytař, Tomášek, Jahoda - Štětina, Bednář střídali: Horníček, Kunovský, Horák, F.Ťápal

poslední zápas jsme si jeli vyloženě užít a zahrát si fotbal bez strachu o výsledek . Do utkání zasáhli od začátku hráči , kteří byli po většinu jarní sezony náhradníci . Výkony Marka Štětina a Jakuba Jahody byli v první půly exelentní .Marek korunoval svůj výkon brankou na 2–0 .Jakub Jahoda na postu leveho záložníka hrál s velkou chutí a zásoboval utočníky výbornými pasy za obranu .Hráli jsme po zemi a kombinačně a zaslouženě vyhrávali 2–0 po brankách Honzy Sytaře a Marka Štětiny .
Do druhé půle nastoupili Štěpán Horák a Tadeaš Kunovský .Štěpán měl bohužel zdravotní problémy , tak musel odstoupit ze zápasu , střídat musel i Petr Vejrosta , protože mu míč rozbil brýle ( možná by měl Petr zkusit kontaktní čočky , aspoň na sport ) . Tadeáš také odehrál výborný zápas , utekl obraně domácích a řítil se sám na bránkáře , ale bohužel přestřelil. Vytvořili jsme si několik golovek a mohli jsme rozhodnout , ale nedali . V 60.minutě soupeř snížil s přímeho kopu , po exelentně umístěné střele do růžku branky .Už předtím Tomáš zlikvidoval samostatný nájezd a těžkou střelu k tyči .Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a ukončili skvělou jarní sezonu .
Poděkování patří všem hráčům , kteří nástoupili v sezoně . Všechno už jsme si řekli a vyhodnotili včera na závěrečné . Všem hráčům co postupují do dorostu , přejeme uplatnění v dorostenecké kabině a soutěži . Těm co zůstavají ve starších žácích klidnější sezonu a boj o přední příčky . Budete mít nové výborné trenéry a my s panem Vejrostou budeme chodit fandit na domácí zápasy .

Pavel Vejrosta

3. 6. 2017 Nedvědice - Světlá nad Sázavou 5:3 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Sytař 2, Horníček Filip, Chytrý Jan, Zdenek Bednář

Sestava: Kolbábek, Loukota , Humpola, Vejrosta, Ťápal J - Kubík, Chytrý, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Bracek stř.:, Bednář, Jahoda , Horníček,Štětina

Dnes jsme potřebovali udělat poslední krok k záchraně v krajském přeboru . Úkol jsme splnili i když se to zdálo zcela nemožné .
Náš výkon v zápase byl dnes poloviční oproti výkonu v Třešti . Začali jsme velice dobře a v 7.minutě Honza Sytař dorazil centr Tomáše Kolbábka. V 9.minutě Petr Kubík vybojoval míč na půlce , náhrál Ondrovi Brackovi , ten náhrál Honzovi Sytařovi do křídla . Honza nacentroval míč před branku , kde Ondra Bracek nezištně přenechal centr lépe naběhnutému Honzovi Chytrému a ten se v těchto situacích nemýlí a zkušeně zavěsil k tyči .
Pak jsme asi pod dojmem rychlého vedení přestali hrát na 100% a soupeř ve 20.minutě snížil na 2–1 . Do konce poločasu měl golovku Zdeněk Bednář , ale trefil výborného brankáře hostů . Jinak jsme se trápili a zbytečnými chybami a nedůsledností málem přišli o náskok .
Druhou půlku jsme začali bez pohybu , soupeř byl všude dřív a zaslouženě vyrovnal v 39.minutě .
Hned v 40.minutě utekl obraně Honza Sytař a střelou na vzdálenější tyč strhl vedení na naši stranu. Opět jsme se nepoučili a soupeř nás opět přehrával.Museli jsme na hřiště poslat specialistu na Světlou nad Sazavou Filipa Horníčka, který po spolupráci s Honzou Sytařem dal na 4–2. Hosté v 62.minutě snížili.V poslední minutě pečetil výsledek Zdeněk Bednář, který si za své výkony na jaře zasloužil vstřelení branky .
Klobouk dolů pánové za jarní jízdu za udržení v soutěži a všem Vám patří poděkování za vaše výkony .Také mladším žákům Honzovi Chytrému, Filipovi Horníčkovi, děkujeme za výraznou pomoc v dnešním zápase a samozřejmě i jarní části sezony .

Milan Neugebauer

28. 5. 2017 Třešť - Nedvědice 1:3 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr , Sytař Jan , Chytrý Jan

Sestava: Sestava: Kolbábek, Loukota , Humpola, Vejrosta, Ťápal J - Kubík, Chytrý, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Bracek stř.: Baksa, Horák, Bednář, Jahoda , Horníček

Do Třeště jsme jeli minimálně pro bod , ale nakonec jsme brali tři .
Domácí začali utkání náporem . Ve 3. minutě jsme se dostali k brance domácích . Syťa nacentroval na první týč , tam předvedl výborný náběh Ondra Bracek a trefil hlavou tyč .Pak měli domácí několik rohových kopů , kdy jsme měli několikrát štěstí , protože jsme nebyli schopní odvráti centrované míče . V 13.minutě jsme udeřili z rohu , odražený míč trefil k tyči Petr Kubík z velkého vápna .
Ve 23.minutě odkopl Jakub Ťápal přes obranu domácích míč , Jan Sytař přesprintoval obranu a unik zakončil kličkou na brankáře domácich .
V 34.minutě domácí snížili z přímého kopu na hranici velkého vápna , krásnou střelou k tyči .
Druhý poločas jsme v poledním vedru zvládli hlavně takticky velice dobře , hráči se střídali na různých postech a bojovali jako tým . Domácí jsme k ničenu nepustili a sami zahodili několik šancí .V 51.minutě si zpracoval Honza Chytrý míč na urovni penálty a umístil střelou pod břevno .
Dnes patří poděkování všem hráčům a udělali jsme důležitý krok k našemu nastavenému cíli , který musíme v sobotu doma potvrdit . Také bych chtěl poděkovat hráčům z mladších Honzovi a Filipovi za pomoc .

Milan Neugebauer

20. 5. 2017 Nedvědice - Bedřichov 1:3 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Jirka Tomášek

Sestava: Kolbábek, Loukota , Humpola, Vejrosta, Ťápal J - Kubík, Chytrý, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Bracek stř.: Baksa, Horák, Štětina, Jahoda

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že hrajeme proti prvnímu týmu naší skupiny. Soupeř má ve svém mužstvu výborné, rychlé utočníky. V první půli jsme je stačili ubránit, hlavně Petr Vejrosta důsledně bránil nejlepšího hráče hostů. Obrana fungovala na 100% , ale ani jedno mužstvo si nevytvořilo žádnou brankovou příležitost.
O přestávce jsme zdůrazňovali na začátek druhé půle, ale bohužel jsme hned inkasovali po naší nedůslednosti. Inkasovaná branka nás nakopla a začali jsme se tlačit do útoku. Honza Sytař dostal míč za obranu, vlítl do vápna, kde byl faulován. Jirka Tomášek s přehledem proměnil pokutový kop. Místo toho, abychom zabrali a pokusili jsme výsledek obráti, tak jsme přestali hrát a bojovat. Po výměně pozic dvou hráčů, bez vědomí trenerů, jsme po chybě inkasovali na 2–1. Snažili jsme se tlačit do útoku, ale bez golového efektu. Nevytvořili jsme si žádnou šanci, Hosté naopak z brejku dali na 3–1 .
Dnes nám hosté ukázali jak se bojuje o výsledek a zaslouženě vyhráli. My jsme sice bojovali, ale po druhém inkasovaném golu jsme fyzicky odpadli.
Naštestí ostaní výsledky ve skupině nás udrželi na nesestupovém místě. Na to se nemůžeme spoléhat a další dva zápasy budou pro nás opravdu rozhodující a všichni do toho musíme dát 200%.

Milan Neugebauer

13. 5. 2017 Nedvědice - Velké Meziříčí 2:2 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Sytař 1:1, Tomášek 2:2

Střelci soupeře: Bajer 2

Sestava: Kolbábek - Loukota, Humpola, Vejrosta, Ťápal J - Kubík, Chytrý, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Bracek stř.: Baksa, Horák, Štětina, Jahoda

Kluci měli za sebou sérii tří výher po velmi solidních výkonech a tak jsme doufali, že i proti V.Meziříčí budeme bodovat. Chyběl sice Zdenda Bednář, ale z mladších byl připraven pomoci Honzík Chytrý. Již v kabině však bylo cítit, že je něco jinak, než minule. Možná konečně pěkné slunečné počasí, možná trochu nosánky nahoru – nevím? Celý první poločas byl soupeř lepší, nám chyběla bojovnost a nasazení, možná si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. A tak zákonitě přišel trest, i když po neuvěřitelné sérii minel na naší polovině. Na druhé straně jsme nastřelili ve vyložené šanci jen tyčku a tak poločasových 0:1 bylo spravedlivých. O přestávce trochu zvýšený hlas trenéra a 2.půle byla zcela v naší režii. Najednou se bojovalo, kluci si nahráli a přišly i šance. Vyrovnání jsme se dočkali po perfektně zahraném přímém kopu Tomáškem, když míč odražený od břevna dorážel Sýťa do prázdné branky. Krátce nato však hosté z ojedinělého útoku šli opět do vedení. Na naší straně se množily vydařené útoky po křídlech a při jednom z nich se k vysokém míči ve vápně dostal jako první Sýťa a brankář hostů jej strašidelným zákrokem doslava sestřelil. Sýťa naštěstí vše přečkal bez zranění a nařízenou penaltu Jirka Tomášek s přehledem proměnil. Do konce utkání pak již utkání probíhalo spíše ve středu hřiště a skončilo remízou – asi spravedlivou. Za mě: pokárání za 1.půli, pochvala za 2.půli, poděkování Honzíkovi Chytrému za pomoc a výborný výkon, za výkon ve 2.půli pochvala Štěpánovi, který mě příjemně překvapil.

Pavel Vejrosta

6. 5. 2017 Nedvědice - Chotěboř 1:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Honza Chytrý

Sestava: Kolbábek - Loukota, Humpola, Vejrosta, Ťápal Jakub - Kubík, Chytrý, Tomášek, Ťápal Filip - Bednář , Sytař ...... střídali Bracek , Kunovský , Horák , Jahoda

Dnes opět zápas o všechno , bereme jenom vítěství , abychom se dostali na nesestupové místo .
Už jsme zažili s Pavlem Vejrostou hodně bitev ve fotbale , ale dnes to byl určitě jeden s nejdůležitějších zápasů v naší trenérské karieře a stálo nás to zase nějaké ten rok života .
Pujčili jsme si z mladších žáků Honzu Chytrého a byl to výborný tah .
V zápase jsme nebyli lepším mužstvem , Chotěboř se snažila hrát kombinačně po zemi . My jsme chtěli urvat tři body a tomuto faktu podřídili taktiku . První šanci jsme si vypracovali v 10.minutě po vysunutí Sytaře po křídle, Honza odcentroval a Zdenek Bednář z voleje netrefil branku. Pak se hrálo převážně mezi velkými vápny. V 19.minutě se zrodila golová akce po ose Kubík vybojoval míč, nahrál Jirkovi Tomáškovi a ten prostrčil do ulice Honzovi Chytrému, který zakončil na zadní tyč, ve stylu zkušeného hráče světového klubu …
Do konce poločasu jsme se snažili výsledek udržet, bohužel se zranil Ondra Bracek, při soubuji o míč si podvrkl kotník.
Do druhé půlky jsme nástoupili ofenzivně a v 37.minutě odcentroval Zdenek Bednář do vápna a Syťa netrefil míč dost razantně, aby z toho byl gol. Druhý poločas jsme se převážně bránili, ale Chotěboř jsme pustili jenom do jedné vyložené šance, kdy jejich kapitán trefil z boku tyč. My jsme hrozili ze standardních situací. Jinak jsme se bránili a dovedli zápas do vítězného konce. Všichni bojovali na 120%. Někteří už nemohli, ale vytáhli ze sebe i ty poslední zbytky sil a ubojovali vítězství .
Klobouk dolů pánové, byl to výkon na krev a dali jste do toho srdce. Patří Vám všem ohromná gratulace a poděkování za výkon. Myslím , že i fanoušci na tribunách byli Vašim výkonem nadšení.

Milan Neugebauer

29. 4. 2017 Světlá nad Sázavou - Nedvědice 2:8 (v poločase 2:3)

Střelci Nedvědice: Sytař 4 ,Horníček Filip 2 , Tomášek , Kolbábek

Sestava: Kolbábek - Loukota, Humpola, Vejrosta, Ťápal Jakub - Kubík, Tomášek, Sytař, Ťápal Filip - Baksa, Kunovský ....... střídali Štětina, Jahoda, Chytrý, Bracek Jenda, Horníček

K zápasu jsme odjížděli bez tří hráčů základní sestavy a proto požádali o pomoc hráče z mladších žáků a byla to velice účinná pomoc.
Před zápasem jsme si řekli, že začneme tak, jak jsme skončili domácí zápas. Hned ve 4. minutě jsme zastavili útok domácích a provedli rychlý brejk, Sytař kolmicí vysunul Tomáška a Jiří nekompromisně skóroval. V 8.minutě vysunul Jirka Tomášek Sýtaře, míč se zdál už ztracený, ale tajfun Sytař do toho vlítl a sebral míč bránkáři a skóroval. Pak jsme přestali hrát a domácí nás zatlačili. Tomáš Kolbábek zlikvidoval dvě velké šance, ale třetí šanci vyboxoval před sebe a útočník domácích míč dorazil. Pak jsme se bránili, ale opět špatné obsazování a nedůraz a krásný gol do šibenice a bylo 2–2. Tento black out jsme vyřešili střídáním a nasazením mladých pušek Honzy Chytrého, Filipa Horníčka a Jendy Bracka. Filip dostal nádhernou náhrávku do ulice a neméně nádherně přehodil brankáře 3–2.
Druhý poločas jsme čekali nápor domácích, ale ten nepřišel. Tak jsme vysunuli na hrot Honzu Sytaře a ten převedl 10. minutový koncert, když dal tři branky a uklidnil mužstvo, zápas jsme pak dohráli už v klidu. Těsně před koncem opět skóroval Filip Horníček, když si, po krásném uvolnění od Jirky Tomáška, míč připravil na svoji smrtící levačku a střelu umístil k tyči. Poslední minuta patřila Tomáši Kolbábkovi, který rozehrál přímý kop z půlky hřiště brutálním nákopem až do branky.
O dnešní výhru se zasloužili všichni hráči co nastoupili a pracovali pro tým, výkon mladších žáků byl fantastický a děkujeme za pomoc. Všem hráčům děkujeme za dnešní výkon a musíme bojovat dál o záchranu a udržení v krajském přeboru.

Milan Neugebauer

22. 4. 2017 Nedvědice - Třešť 4:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr , Jiří Tomášek 3

Sestava: Kolbábek - Loukota, Humpola, Vejrosta,Ťápal Jakub - Kubík, Tomášek, Sytař, Ťápal Filip - Bednář, Bracek ,,,,,,,,,střídali Horák, Štětina, Kunovský, Baksa, Jahoda

První jarní zápas na domácím hřišti byl pro nás existenční. Nic jiného, jak vítězství, jsme nebrali. První půli jsme začali po větru a pustili jsme se do dobývání branky soupeře. Postupně jsme si vypracovali čtyři výborné šance, ale jak je našim zvykem, nedali . Ve 35.minutě kopali hosté roh a po našem nedůsledném obsazení soupeře ve vápně, hlavičkoval útočník hostů k tyči , ale Tomáš Kolbábek vytasil excelentní zákrok a myslím, že to byl zlomový okamžik zápasu. Před koncem poločasu Honza Sytař po přístrčení Zdenka Bednáře krásnou střelou z vápna trefil spojnici tyče a břevna ( mě málem taky trefilo ).
Druhá půlka byla v naší režii a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. Opět tři neproměněné šance. Vytvořili jsme si několik standartek a v 50. minutě po rohu trefil odražený míč Petr Kubík a střelou k tyči otevřel skore. Soupeř otevřel hru a snažil se útočit, ale všichni dodržovali obsazování hráčů při bránění. Vyráželi jsme do rychlých protiútoků a třikát Honza Sytař utekl po křídle, kde nádherně připravil golové šance pro Jirku Tomáška, který šance proměnil opravdu s chladnou hlavou zkušeného špílmachra. Samozřejmě na brankách měla velký podíl práce celého mužstva . Dostali jsme se z posledního místa v tabulce a za dnešní zápas patří poděkování všem hráčům. Radost po zápase byla vidět na všech a pozápasové chorály byly slyšet až v Brně.

Milan Neugebauer

16. 4. 2017 Bedřichov - Nedvědice 4:3 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Sytař , Horák , Ťápal Filip

Sestava: Kolbábek , Loukota , Humpola , Vejrosta , Ťápal Jakub , Kubík , Tomášek , Sytař , Ťápal Filip , Bednář , Bracek ......střídali Jahoda , Horák , byli připravení na střídání Štětina , Baksa , Kunovský

K zápasu jsme odjížděli s tím , že už potřebujeme bodoval , abychom měli ještě šanci KP zachránit .
Proto ovšem neměl pochopení místní pan rozhodčí , který proti nám pískl vymyšlenou penáltu , za údajnou ruku . Tu domácí proměnili .
Pak se hrálo nahoru dolů a obě mužstva mohli vstřelit branky . My jsme hasili rychlé protiutoky domácích s velkou dávkou štěstí a vyborným výkonem Tomáše v brance . My jsme si vytvořili super tutovky , kdy Zdenek sám proti brankáři domácích neproměnil .Pak utekl obraně po křídle , krásně zacentroval do vápna a Sýťa z voleje srovnal na 1–1 . Zdenek ještě utekl jednou obraně a opět špatně zakončil ..
V 25 minutě udeřili domácí , kdy utočník sklepl míč a založník domácích ( samozřejmě uplně volny bez obsazení ) , trefil krásnou střelou .
Druhou půli jsme začali hodně špatně a dostali jsme po závaru před brankou na 3–1 .
Zkusili jsme ofenzivní variantu sestavy a hned po rohu Štěpán Horák trefil k tyčce odražený míč . Hráče to nakoplo a v 66. minutě jsme srovnali na 3–3 Filipem Ťápalem po náhrávce do ulice od Sytě .
Bohužel jsme v poslední minutě odkopli tam naivně míč , že skončil na velkém vápně a utočník vymetl šibenici . Pokusili jsme se ještě útočil , ale domácí nás zastavovali za cenu nedovolených zákroků . Faul na Tomáše byl jasně na červenou , ale body nám to už nepřineslo .
Sportovně musíme uznat , že soupeř byl lepší , ale dnes jsme ten bod měli odvést .

Milan Neugebauer

9. 4. 2017 Velké Mezeříčí - Nedvědice 5:1 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: Ondra Bracek

Sestava: Kolbábek , Loukota , Vejrosta , Bednář , Ťápal , Kubík , Tomášek , Horák , Ťápal , Bracek , Sytař ,, C ,, , střídali Štětina , Baksa , Jahoda , Kunovský

První mistrovské utkání jsme začali velice dobře a soupeře jsme zaskočili hodně ofenzivním výkonem . Ve 13.minutě jsme vybojovali míč na půlce hřistě , Sytař nahrál do ulice Onřeji Brackovi , který utekl obraně domácích a na dvakrát překonal brankáře . Pak dostal do křídla pas Sytař a utekl obraně , ale zakončil těsně vedle . Dobrou akci po křídle založil Filip Ťápal na bratra , ten potáhl míč a dával centr pod sebe , na málem vápně vznikl závar , ale Marek Štetina a Braci nedotlačili míč do brány .Ve 20 .minutě domácí nasadili do hry svého špilmachra Irovského a ten řídil obrat v utkání . Přestali jsme si svědomitě plnit obranné úkoly , hlavně obsazování hráčů , nebyli jsme důrazní v obraně a tak poločas skončil 1–3 .
V druhé půli jsme zkusili přeskupit sestavu a ještě zabojoval o lepší výsledek , šance jsme si vytvořili , ale neproměnili , navíc dvakrát inkasovali .
I přes prohru dnes všichni nechali na hřišti 100% bojovný výkon .Pokud budete všichni dál makat jak dnes , tak se dostaví i výhra a body .

Milan Neugebauer

1. 4. 2017 Bystřice nad Pernštejnem - Nedvědice 4:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Bednář

Sestava: Kolbábek , Loukota , Vejrosta , Bednář , Jahoda , Ťápal , Horák , Tomášek , Kubík , Sytař, Bracek ........střídali Ťápal , Štětina , Kunovský , Humpola

Podrobnosti si rozebereme na treninku .

Milan Neugebauer

27. 3. 2017 Žijeme hrou - Nedvědice 3:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Tomášek Jiří

Sestava: Kolbábek , Ťápal , Vejrosta , Bednář, Jahoda , Kubík , Horák , Tomášek , Humpola , Sytař , Baksa ..... střídali Bracek , Kunovský , Loukota , Ťapal ,

První zápas jara na přírodní trávě a velkém hřišti se nám herně , ani výsledkově nepovedl .Mnoho nepřesností , neurovnaná hra . Zkoušeli se někteří hráči na netypických postech . Pozitivem je návrat Tomáše Kolbábka do branky ( po zranění ) a Pavla Humpoly .

Milan Neugebauer

28. 1. 2017 Nedvědice - turnaj Tišnov 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Sytař 2 , Tomášek , Horák

Sestava: Kolbábek , Jahoda , Kubík , Sytař ,Štětina , Horák , Tomášek , Baksa, Loukota

Nedvědice -V.Bitěš 1–2 branka Horák
Vyrovnaný zápas proti týmu, který měl velice urostlé hráče .
Dostali jsme se do vedení , promarnili několik šanci kdy jsme se dostali až před brankáře soupeře pěknou kombinací a v zakončení selhali .Hlavně Marek Štětina spálil tři šance ! Po individuálních chybách soupeř zápas obrátil.
Nedvědice – Tišnov B 0–0
tento zápas jsme měli vyhrát , soupeře jsme přehráli ale opět tragická koncovka a výborný výkon brankáře soupeře byly proti .
Nedvědice – Tišnov A 0–1
vyrovnaný zápas , který rozhodla indivuduální chyba golmana , kdy uklouzl při rozehrávce , Samozřejmě koncovka opět špatná , šance na vyrovnání byly , hlavně Jirka Tomášek zahodil neuvěřitelné !
semifinále
Nedvědice – V. Bíteš 1–5 branka Sytař
lehkovážná hra v obraně , první tři branky jsme soupeři přímo darovali , pak se hra vyrovnala , snažili jsme se korigovat skore , ale z brejků jsme dostali další dvě branky , čestný gol vstřelil Honza Sytař po individuální akci .
o třetí místo
Nedvědice – Tišnov B 2–1 branky Sytař , Tomášek
po dobrém výkonu celého týmu jsme vyhráli poslední utkání turnaje ,

Máme velké nedostatky , ale treninkem se dají odstranit . Hlavně rychlost a důraz při zakončení .
Snažili jsme se hrát kombinačně , po zemi a některé akce sklidili i potlesk diváků .

Milan Neugebauer

23. 10. 2016 Nedvědice - Bedřichov 2:6 (v poločase 0:3)

Střelci Nedvědice: 42.Sytař (1:4), 45. Tomášek (2:4)

Sestava: Metela - Loukota. Humpola, Bednář, Jahoda - Horák, Kubík, Tomášek, Ťápal F - Baksa, Sytař střídali: Bracek, Kunovský, Pokorný, Lepková

Velká okénka v obraně, nedůraz a nedisciplinovanost při bránění obou útočníků hostů nás stála naději na lepší výsledek. Po Třešti pravděpodobně nejslabší soupeř, na kterého jsme během podzimu narazili se lacino dostal do vedení, zatímco my jsme první půli po hřišti víceméně probloudili. I přesto jsme měli několik dobrých šancí ke skórování – především střela Honzy Sytaře ještě za stavu 0:1 jen těsně minula pravou tyčku branky hostů, a také dorážce Perta Kubíka chybělo jen trochu štěstí. Po dalším důrazném pohovoru v kabině se ve druhé půli obraz hry výrazně změnil v náš prospěch – kluci přidali na pohybu a bojovnosti a hosté najednou nevěděli co hrát. Bohužel další laciná branka v naší síti asi definitivně rozhodla o výsledku. Nám se sice podařilo snížit Honzou a Jirkou na 2:4 a chvíli jsme všichni věřili a i to tak vypadalo, že přidáme ještě další branky. Bohuřel další hrubky v obraně nás o tuto naději definitivně připravily. A to ještě musím vyzdvihnout dnešní výkon Honzy v brance, který chytil dalších minimálně pět tutovek soupeře. Z mého pohledu stojí za pozornost i přístup Venduly k utkání a její projev na hřišti – mnozí z kluků by si z její bojovnosti a zarputilosti mohli vzít příklad. Za výkon ve druhé půli všem hráčům děkuji a věřím, že na jaře takových výkonů předvedeme více – pak se jistě dostaví i lepší výsledky. Za celý podzim bych také rád poděkoval Ondrovi, že odmával většinu utkání, Jirkovi, že pomohl s vedením treninků a některých utkání, Frantovi, že jsme měli vždy připravené hřiště a uklizené kabiny, Mírovi za to, že poctivě a spolehlivě vozil Štěpánovské hráče na treninky a pomohl i s jejich vedením. Myslím, že poděkovat je rovněž třeba všem rodičům, kteří vozili svoje děti na treninky i utkání a také maminkám, které nám praly dresy. Děkuji.

Pavel Vejrosta

15. 10. 2016 Nedvědice - Velké Meziříčí 1:3 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 34.Kubík

Střelci soupeře: 47, 50., 62. Irovský

Sestava: Metela - Vejrosta, Humpola, Bednář, Jahoda - Horák, Kubík, Tomášek, Ťápal F - Baksa, Sytař střídali: Bracek, Kunovský, Pokorný, Štětina, Loukota

Celé utkání bylo z obou stran spíše bojem než pěknou fotbalovou podívanou, hosté byli fotbalovější a dnes se k nim přiklonilo také štěstí. To naopak opustilo nás a výsledek byl na světě. Mrzí především tři neproměněné brejky Honzy a samozřejmě i hrubé chyby při bránění. Dnes nepodržel ani Honza v brance, je ale fakt, že dostal dvě branky po náhodných nákopech soupeře pod břevno, kam nemohl dosáhnout. Nedá se nic dělat kluci, ještě v týdnu potrénujeme a nezbývá, než to zkusit ještě v posledním utkání příští neděli.

Pavel Vejrosta

9. 10. 2016 HFK Třebíč - Nedvědice 14:0 (v poločase 6:0)

Sestava: Metela - Vejrosta, Humpola, Bednář, Jahoda - Kunovský, Ťápal J, Tomášek, Ťápal F - Bracek, Baksa střídali: Štětina, Lepková, Loukota, Pokorný

Na hřišti katastrofa, utkání nechci hodnotit, není co. Pro příští utkání si velmi rozmyslím, zda budou k utkání nominováni všichni hráči jako dosud.........

Pavel Vejrosta

1. 10. 2016 Nedvědice - Pelhřimov 4:2 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: 2.Baksa (1:0), 9.F.Ťápal (2:0), 54.Sytař (3:2), 70.Sytař (4:2)

Střelci soupeře: 32.Kalina (2:1), 45.Vopálenský (2:2)

Sestava: Metela - Vejrosta Pe, Humpola, Bednář, Jahoda - Horák, Kubík, Tomášek, Ťápal F - Baksa, Sytař střídali: Bracek, Fučík, Lepková, Kunovský, LoukotaŤápal J

Po nevydařených utkáních v Polné a Světlé jsme dnes na domácím hřišti chtěli zabrat a poprat se o slušný výsledek proti dalšímu soupeři z popředí tabulky. Důrazný pohovor v kabině, solidní rozcvičení a výborný vstup do utkání naznačily, že bychom dnešní utkání mohli zvládnout. Hosté se na našem hřišti dlouho rozkoukávali a než se nadáli prohrávali 2:0. Naši kluci hráli aktivně, bojovali a hosty kromě pár brejků do ničeho nepouštěli. Po snížení z přímáku těsně před přestávkou se dal očekávat těžký druhý poločas. A ten také přišel. Hosté se velmi zlepšili a nám se dařilo odolávat jen s vypětím všech sil, několikrát se na naši stranu přiklonilo štěstí. To jsme ale neměli při vyrovnávací brance na 2:2, když střela hostujícícho hráče mířila metr vedle branky, ale teč našeho obránce nasměřovala míč za záda bezmocného Honzy v brance. Poté nás hosté ještě více sevřeli před naší brankou. Přišel však přímý kop na druhé straně, Jirkovu střelu brankář neudržel a dobíhající Honza strhl vedení opět na naší stranu. Tlak hostů však pokračoval a posledních několik minut se velmi vleklo. V posledních vteřinách utkání se k odkopu dostal na půlící čáře Honza, se situací si perfektně poradil a definitivně rozhodl o výsledku utkání. Výhra pro nás velmi překvapivá, opakovaně však musím konstatovat, že když se všichni hráči na utkání soustředí a nechají na hřišti duši, tak můžeme hrát s každým soupeřem. Zvláštní pochvalu bych rád vyslovil Honzovi v brance, který to má velmi těžké, ve velké brance nikdy před příchodem k nám nechytal. Dneska na rozdíl od dvou minulých utkání družstvo podržel a věřím, že se bude postupně zlepšovat. Kluci dneska paráda a jdeme se zvednutou hlavou do zbývajících tří utkání.

Pavel Vejrosta

28. 9. 2016 Světlá n/S. - Nedvědice 7:3 (v poločase 4:3)

Střelci Nedvědice: 5.Sytař (1:1), 15.Sytař (2:2), 30.Ťápal F (4:3)

Sestava: Metela - Vejrosta, Bednář, Humpola, Jahoda - Horák, Kubík, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Bracek střídali: Baksa, Kunovský, Ťápal J, Loukota, Pokorný, Štětina, Fučík

K utkání jsme tentokrát odjížděli s určitými nadějemi na dobrý výsledek, neboť soupeř podle dosavadních výsledků je přibližně na stejné úrovni s námi. Bohužel nám však dlouhodobě nefunguje obrana a tak jsme opět dostali příliš mnoho branek. První půle jsme ještě dokázali střelecky držet s domácími krok. Po přestávce jsme však dostali strašně laciné branky zatímco na druhé straně se nám naše příležitosti proměnit nepodařilo. Výsledek a způsob, jakým jsme jej domácím umožnili dosáhnout, jsou pro mě osobně velkým zklamáním. I přes neustálé opakování některých základních pravidel a zákonitostí hry a apel na jejich dodržování, někteří kluci jakoby vůbec neposlouchali, co se na trenincích či v kabině před utkáními vysvětluje. Značná neukázněnost na hřišti spolu s tím, že někteří kluci utkáním vůbec nežijí, v hlavě mají spoustu jiných věcí, jen ne to, co by je aspoň po dobu utkání mělo zajímat nejvíce. A tak výsledek je z větší části jen odrazem nechuti či neschopnosti se se soupeřem poprat o každý míč a nechat na hřišti „duši“. Místo toho mám pocit, že pro mnohé je největším zážitkem cesta autobusem a fotbalové utkání je jen něčím mezi cestou tam a cestou zpět. Bohužel, ale je to tak. Myslím, že slabší výkonnost současného družstva má na špatných výsledcích výrazně menší podíl, než výše popsané skutečnosti.

Pavel Vejrosta

25. 9. 2016 Polná - Nedvědice 6:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 44.Sytař (2:1)

Sestava: Metela - Vejrosta, Humpola, Ťápal J, Jahoda - Horák, Fučík, Tomášek, Kubík, Ťápal F - Sytař střídali: Loukota, Bracek, Baksa, Štětina, Kunovský, Pokorný

Po debaklu v minulém kole a při vědomí
letošních výsledků soupeře jsme do Polné neodjížděli s velkými nadějemi. Tuto skutečnost podpořil fakt, když jsme při rozcvičení viděli, jakého fyzického vzrůstu jsou někteří domácí borci. Téměř celý první poločas naši kluci odolávali velké územní převaze soupeře, vynikajícím výkonem velmi překvapil Honza v brance. První branka do naší sítě padla minutu před přestávkou po špatném odkopu obránců. A když krátce po přestávce domácí přidali druhou branku, naděje na slušný výsledek se začaly vzdalovat. Branka Honzy z brejku sice na chvíli naše naděje opět oživila, ale fyzická převaha domácích hráčů se projevovala stále více a tak další branky v naší síti postupně přibývaly. Na naší straně jsme viděli ještě dva Honzovy nájezdy na branku domácích, které ale neskončily gólem a tak při rychle ubývajících fyzických silách a narůstajícím skóre byl závěrečný hvizd pana rozhodčího vysvobozením.

Pavel Vejrosta

19. 9. 2016 Nedvědice - Žďár n/S. 0:11 (v poločase 0:5)

Sestava: Metela - Vejrosta Pe, Humpola, Ťápal J, Jahoda - Horák, Tomášek, Fučík, Kubík, Ťápal F - Sytař J střídali: Bracek, Kunovský, Lepková, Pokorný, Baksa, Štětina

Nejtěžší porážka starších žáků za mnoho posledních let. Utkání jsem nebyl přítomen, tak nehodnotím.

Pavel Vejrosta

10. 9. 2016 SFK Vrchovina - Nedvědice 3:3 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: 14.Horák (0:1), 20.Sytař (0:2), 69.Tomášek z penalty (2:3)

Střelci soupeře: 58.Macciolli (1:2), 66. Ptáček (2:2), 70.Hudák z penalty (3:3)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta, Humpola, Bednář, Jahoda - Horák, Fučík, Tomášek, Kubík, Ťápal F - Sytař stř.: Baksa, Kunovský, Pokorný, Lepková nestř.: Loukota, Štětina, Bracek

Utkání v N.Městě bývají vždycky velmi těžká, naši kluci se teprve sehrávají a především pro Štěpánovské se postupně snažím najít nejvhodnější posty. Po nevydařeném utkání minulého kola doma s Humpolcem jsme tedy k utkání neodjížděli optimisticky naladěni a naší snahou bylo utkání se ctí přežít. Podle toho vypadala i příprava na utkání, vč. posílení středu zálohy o třetího hráče a vpředu pouze na jednoho útočníka. Samotné utkání se však odvíjelo jinak, než jsme před jeho začátkem očekávali. Naši hráči přistoupili ke všemu tak, jak měli – výborná rozcvička, dobrá atmosféra mezi hráči, spousta bojovnosti a dnes také nezbytné štěstíčko. Na druhé straně domácí, namlsaní dosavadními výsledky, nás viditelně podcenili. Měli sice většinu utkání více ze hry, ale vyloženou šanci si vypracovali za celou první půli jenom jednu. Naopak nám se podařilo jít do vedení střelou Štěpána H., kterého domácí nechali úplně osamoceného před svojí brankou. Krátce nato Honza proměnil perfektní brejk z půli hřiště, když si pohrál s několika hráči domácích a střelou na bližší tyč stanovil poločasové skóre. Po přestávce se hra odvíjela podle stejných not. Domácí byli většinu času na naší polovině, ale kromě několika skrumáží si nic nevypracovali. Jejich tlak velmi zesílil ve chvíli, kdy jednoho ze stoperů vysunuli do útoku.Také první branku dali domácí z bezprostřední blízkosti po jednom takovém zmatku a druhá branka padla po špatném pokrytí levé strany hřiště, kde naši obránci zapomněli na jednoho hráče soupeře. Závěr utkání byl opravdu infarktový. Domácí nás svírali před naší brankou, když se na polovině hřiště dostal k odkopnutému míči Sýťa, zatáhl míč až do vápna domácích a po faulu na něj se minutu před koncem utkání kopala penalta. Tíhu okamžiku na sebe vzal Jirka a nezklamal. V tuto chvíli se zdálo, že povezeme domů tři body. Jenže přišlo zaváhání Tomáše v brance, když místo chycení míče do ruk, jej odkopl na aut, po jeho rozehrání se Tadeáš dopustil faulu a následný centr do vápna si našel ruku jednoho z našich bránících hráčů. Penalta velmi přísná a navíc pár vteřin před koncem. Hrozná škoda. Na druhé straně bychom před utkáním bod všichni brali. Více než ztráta dvou bodů nás mrzí zranění Tomáše, kterého zlomenina na pravé ruce vyřadila pro zbytek podzimu ze sestavy a jak budeme řešit post brankáře netuším. Tomášovi přejeme rychlé uzdravení, paní Tomáškové velmi děkuji, že se obětovali a o Tomáše se postarali. Hráčům pak děkuji za obětavý výkon v celém utkání, jsem rád, že si všichni měli možnost vyzkoušet, že i s fotbalově lepším soupeřem se dá hrát a uhrát dobrý výsledek. Za trpělivost a pochopení děkuji i těm, kteří se dneska na hřiště vůbec nedostali.

Pavel Vejrosta

3. 9. 2016 Nedvědice - Humpolec 0:4 (v poločase 0:4)

Sestava: Kolbábek - Ťápal J, Humpola, Bednář, Ťápal F - Kubík, Fučík, Tomášek, Kunovský - Sytař, Baksa stř.: Vejrosta Pe, Pokorný, Lepková, Štětina, Bracek, Jahoda, Loukota, Horák

Hosté v minulém kole nadělili desítku Třebíči a tak jsme před utkáním měli ze soupeře obavy. Ty se potvrdily jen zčásti, hosté byli celkově lepší, přesto nelze nenapsat, že branky jsme dostali hloupé a zbytečné. Na druhou stranu je však pravda, že dopředu jsme toho mnoho nevymysleli. S výjimkou několika brejků – v závěru pokažených, a několika standardek jsme se vpředu vůbec neprosadili. Hosté měli výborného brankáře a také obránci před ním byli jistí a příliš nechybovali. Výsledek utkání tedy hodnotím jako spravedlivý, na naší straně mě chybělo více zápalu do hry, více nasazení a bojovnosti. Kladem utkání byla účast všech 19 nominovaných, na druhé straně je pro trenéra poměrně složité prostřídat při takovém počtu hráčů všechny náhradníky a přitom udržet koncepci hry.

Pavel Vejrosta

27. 8. 2016 Chotěboř - Nedvědice 2:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 37.Kubík (1:1)

Střelci soupeře: 27. a 66.Hanuliak

Sestava: Kolbábek - Ťápal J, Humpola, Bednář, Jahoda - Horák, Kubík, Tomášek, Ťápal F - Sytař, Baksa stř.: Bracek, Kunovský, Lepková, Fučík

Těžko se mě hodnotí utkání v němž jsme ztratili zaslouženou remízu chvíli před koncem utkání. Domácí zahájili zápas náporem a dlouho to vypadalo, že utkání bude jen otázkou skóre. Asi od 20.minuty se nám postupně dařilo hru vyrovnat a je paradoxem, že právě v těchto chvílích jsme inkasovali po nedůsledném obsazení soupeřových hráčů v naší šestnáctce. Druhá půle byla až na pár okamžiků zcela v režii Nedvědice. Brzy jsme Kubíkem vyrovnali na 1:1, klukům se dařilo kombinovat, odebírat domácím hráčům míče a tlačit se do vápna domácích. Bohužel k vytvoření alespoň jedné tutovky naše snažení nevedlo. A tak o osudu utkání rozhodla chyba ve středu obrany, po které šel domácí útočník sám na Tomáše a nezaváhal. V závěru jsme se ještě pokoušeli o dlouhé nákopy, ale výsledek se již nezměnil.
Prohra po takovém průběhu velmi mrzí, je však třeba všem, kdo se dostali na hřiště poděkovat za snahu, někteří svými výkony příjemně překvapili.

Pavel Vejrosta

20. 8. 2016 Nedvědice - Třešť 7:3 (v poločase 3:3)

Střelci Nedvědice: Sytař J. 6, Bracek

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pe, Ťápal J, Bednář, Jahoda - Humpola, Tomášek, Kubík, Horák - Bracek, Sytař střídali: Štětina, Baksa, Ťápal F, Pokorný,

První utkání v novém soutěžním ročníku je vždy velkou neznámou. Nejinak tomu bylo letos, znásobené ještě přítomností kluků ze Štěpánova, které jsme v ostrém utkání dosud neviděli. První půle podle toho také vypadala -kluci si každý zvykali na svoje posty i na spoluhráče a tak především v obraně nám to často skřípalo. Ve druhé půli se naše hra viditelně zlepšila, pomohly i rychlé branky. Utkání jsme po získání výrazného vedení dohrávali v pohodě, prostřídali jsme všechny hráče a utkání dovedli k vítěznému konci.
I přes spoustu chyb, nedotahů atd. je třeba hodnotit utkání pozitivně a myslím, že postupně se kluci více sehrají, zvyknou si na sebe a přijdou i další výsledky. Kluci gratulace k zisku tří bodů.

Pavel Vejrosta

18. 6. 2016 Nedvědice - Štěpánov 17:3 (v poločase 9:1)

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Sýkora, Ťápal J, Hloušek - Švestka, Sytař P, Tomášek , Ťápal F - Sytař J, Bracek střídali: Pokorný, Horák, Sedláček

Turnaj ve Štěpánově na závěr sezony:
N – Křižanov 2 : 1
N – Štěpánov 7 : 0
N – Bory 5 : 0
N – Měřín 3 : 2

Pořadí: 1.Nedvědice
2.Křižanov
3.Bory
4.Štěpánov
5.Měřín

Pavel Vejrosta

11. 6. 2016 Nedvědice - Okříšky 3:4 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: 35.Pokorný 1:2, 57.Pokorný 2:4, 68.Tomášek 3:4

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Ťápal J, Hloušek, Vejrosta Pe - Švestka, Tomášek Kubík, Ťápal F - Dvořáček, Pokorný střídali: Bracek, Horák, Humpola

Ve velmi oslabené sestavě bez Havigera, Sýkory, obou Sýťů a Sedláčka jsme proti poslednímu celku tabulky potřebovali vyhrát, abychom si udrželi 4.místo v tabulce. Kluci však podali jeden z nejhorších výkonů celé sezony, chyběla bojovnost, nasazení a tak hostům nedalo mnoho práce, aby se dostali postupně do vedení až na 1:4. Až poslední 1/4 hodina byla z naší strany podle představ trenérů, velké nasazení a bojovnost však přinesly pouze snížení na rozdíl jedné branky. Při výhře Bedřichova a remíze Třebíče jsme se tak propadli na 6.místo, které po průběhu celé sezony trochu mrzí, celkově je však umístění uprostřed tabulky krajského přeboru stále vynikající. Všem klukům děkujeme za převážně poctivou docházku a treninkovou píli, přejeme pěkné prázdniny a po prázdninách úspěšný vstup do nového školního roku a také úspěšné zahájení nového soutěžního ročníku.

Pavel Vejrosta

5. 6. 2016 Vrchovina - Nedvědice 6:1 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Sytař Petr

Střelci soupeře: Dobrovolný Vojtěch 2x, Hudec David 2x, Hudák Vít , Švanda Josef

Sestava: Batelka, Hloušek, Tápal Jakub a Filip, Vejrosta, Horák, Pokorný, Tomášek, Sytař Jan a Petr, Bracek, Dvořáček, Švestka

Při absenci Havigra a Sýkory, na hřišti velmi fotbalového soupeře poměrně přijatelný výsledek. Nezbývá než soupeři pogratulovat k předvedené kombinační hře. Nám se bohužel po celý zápas nedařilo vyrovnat se domácím v osobních soubojích, ve kterých si zvelmi pomáhali strkáním rukama, taháním za dres, či občasným přišlápnutím, nebo verbálními projevy, které paní rozhodčí asi nepovažuje za důležité pískat. Podle mne k této věkové kategorii tyto věci jednoznečně nepatří.

Jiří Mitáš

28. 5. 2016 Nedvědice - Světlá nad Sázavou 4:2 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: 21.Pokorný (1:1), 37.Pokorný (2:2), 47.Sytař P (3:2), 68.Sýkora (4:2)

Střelci soupeře: 18.Sladkovský (0:1), 24.Peca (1:2)

Sestava: Batelka - Vejrosta, Sýkora, Ťápal J., Švestka - Tomášek, Sytař P, Hloušek, Ťápal F - Sytař J, Bracek střídali: Dvořáček, Kubík, Pokorný, Horák

Pavel Vejrosta

22. 5. 2016 HFK Třebíč - Nedvědice 5:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 5.Pokorný (0:1)

Sestava: Batelka - Vejrosta, Sýkora, Ťápal F, Ťápal J - Švestka, Sytař P, Hloušek, Sedláček - Sytař J, Pokorný střídali: Bracek, Dvořáček

Po dlouhé době nás potkaly problémy se sestavou, když k dlouhodobě nemocnému Havigerovi přibyli Tomášek a Horák. V samotném utkání pak musel po neodpískaném faulu odstoupit ze hry Pokorný a se sebezapřením dohrávali také Sedláček a Jakub Ťápal.
Utkání jsme začali velmi dobře, kluci na domácí vlétli a do 5.minuty jsme měli 3 tutovky z nichž gólem skončila bohužel jen jedna. Zápas se z mého pohledu zlomil ve chvíli kdy musel ze hry odstoupit Pavel Pokorný, čímž se velmi oslabila naše hra dopředu. Do přestávky pak získali domácí výraznou převahu, ale dokud kluci stačili fyzicky, tak sice několikrát se štěstím, ale dlouho drželi vedení. Paradoxně domácí vyrovnali po naší hrubce, kdy místo odkopu na polovinu soupeře přišla přihrávka na střed hřiště, přímo do běhu domácímu střelci Bencemu a ten nezaváhal. To chyběly asi 2 minuty do přestávky. Po přestávce klukům rychle docházely síly a když domácí trenér pochopil naši malou sílu dopředu a vysunul do útoku nejen střelce Benceho ale i dalšího obránce, bylo jen otázkou kolikrát Lukáš v brance kapituluje. Klukům dnes děkuji za bojovnost, neboť kromě úvodní 1/4 hodiny si moc nezahráli a věřme, že aspoň někteří se dají přes týden zdravotně dohromady.

Pavel Vejrosta

14. 5. 2016 Nedvědice - Pelhřimov 9:0 (v poločase 4:0)

Střelci Nedvědice: 4., 35.Sytař J., 17.Sýkora P., 18., 38., 40.Sytař P., 64.Tomášek J., 65. a 68.Pokorný P.

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Sýkora, Ťápal F., Ťápal J. - Švestka, Hloušek, Sytař P., Tomášek - Sytař J., Pokorný střídali: Kubík, Vejrosta Pe

Až překvapivě jednoznačná záležitost proti soupeři, který měl v sestavě několik mladších žáků. Naši kluci si s chutí zahráli a zastříleli, soupeř byl slabší především fyzicky, v obraně často propadal i takticky. Po dvou nepovedených utkáních venku opět plný bodový zisk a uhájené 4.místo v tabulce. Šest chybějících hráčů bylo sice hodně, ale i s pomocí dvou Petrů z mladších kluci utkání v pohodě zvládli.

Pavel Vejrosta

7. 5. 2016 Chotěboř - Nedvědice 3:3 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Sytař Petr 2x, Sýkora Petr

Sestava: Batelka Lukáš - Vejrosta Pavel, Sýkora Petr, Ťápal Jakub, Ťápal Filip - Tomášek Jiří, Hloušek Radek, Sytař Petr, Švestka Radek - Pokorný Pavel, Sytař Jan, střídali - Horák Štěpán, Dvořáček Lukáš, Bracek Ondřej, Janečková Veronika, Humpola Pavel

Stejně jak mladší tak i starší vstoupili do utkání aktivně. Výsledek snažení byl úplně stejný. Hned v úvodu jsme spálili velkou šanci, následně si vytvořili několik pološanci, ale nakonec po velkých individuálních chybách jsme v 17. minutě prohrávali 2:0. V tu chvíli byla nálada v mužstvu na bodě mrazu a chuť do hry mizerná. Nezbylo než měnit rozestavení hráčů na hřišti a přesvědčit je, že na soupeře mají. Postupně se začal míč vracet na naše kopačky a získávali jsme mírnou převahu. Bohužel místo kombinační hry jsme místy až zbrkle odkopáváli míče bez jakékoliv myšlenky a spoléhali, že se míč dostane k Syťovi st. a ten s tím něco udělá. Naštěstí se tak těsně před přestávkou stalo a jmenovaný hráč těsně před půlkou snížil.
Do druhého poločasu jsme přestavěli sestavu do podoby jak je zapsaná. Velice dobrým tahem se ukázalo zařazení Radka H. do středu zálohy, který svoji pracovitostí a bojovností získal velké množství míčů a snažil se je efektivně rozehrávat. Byl nejlepším hráčem zápasu. Velice zdatně mu sekundoval Jirka na levé straně zálohy, hrál skvěle a konečně tam byl hráč, který hodně používal levou nohou a dařilo se mu dostal míč před gólmana. Přes všechna předsevzetí a snahu to byl soupeř, který ve 2. poločasu skóroval jako první. Stalo se tak po dlouhém nákopu, když náš stopér špatně došlápl a útočník měl možnost jít sám na golmana. Za chvíli na to jsme ho museli střídat, s tím že už do zápasu nevrátí. Petr S. se však přemohl a do hry se opětovně zapojil a výrazně pomohl zvratu v utkání. V době návratu stopera do hry šel Pavel P. na střed zálohy a Petr Sýťa do útoku. Od té chvíle se hrálo převážně na jedné polovině hřiště a opět po skvěle individuální akci posledně jmenovaný snížil na rozdíl jednoho gólu. V poslední části zápasu jsme zapnuli ještě na vyšší otáčky, ale vyloženě gólové šance či gól ne a ne přijít. Převaha byla pouze platonická a většinou končila autem nebo rohem. Tak tomu bylo i v poslední minutě, kdy slušnou střelu vyrazil golman na roh. Do pokutového území soupeře šli všichni hráči včetně golmana. První pokus, roh zprava, skončil dalším rohem, tentokrát zleva. Při něm Pavel P. perfektně našel Petra Sýkoru, ten hlavou sice trefil golman, tomu však míč nafackoval a skončil v bráně. Hodně krásný a emotivní konec, radost hráčů byla nesmírná.
I přesto, že jsme v posledních vteřinách zachránili bod, byla to pro nás spíše ztráta, soupeř byl určitě k poražení.

Miroslav Jedlička

1. 5. 2016 Třešť - Nedvědice 4:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Batelka z penalty 3:1

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Sýkora, Ťápal F, Farkaš - Horák, Ťápal J, Tomášek, Švestka - Sedláček, Bracek střídali: Pokorný, Kubík, Janečková, Chytrý, Vejrosta Pe, Humpola

Po dlouhé době jsme odjížděli k utkání pouze s 11 hráči, když oba Sýťové hráli za Věchnov a omluvili se Vojta, Radek H, a Lukáš D. Jak se v průběhu utkání ukázalo, pět chybějících hráčů je příliš mnoho a bylo nad síly ostatních toto utkání výsledkově zvládnout. Dlouho to sice vypadalo na remízu a to i poté co jsme dostali náhodný gól z velké dálky. Poté co jsme hru cca v 50.minutě více otevřeli ve snaze vyrovnat jsme dostali 2.gól, třetí byl krátce na to vlastní. Za tohoto stavu šli naši hráči několikrát do otevřené obrany domácích, ale Ivan ani Štěpán neproměnili a tak jediný Jirka se prosadil tak, že byl faulován a Lukáš penaltou snižoval.Krátce nato však dali domácí výsledku konečnou podobu po dalším okénku v naší obraně, když už jsme hráli pouze na 3 obránce. Výsledek nás sice nikoho netěší, ale z pohledu trenérů bylo podstatné, že celé utkání odehráli ti, kteří budou základem družstva pro příští sezonu. Delší časové úseky se na hřiště dostali i všichni mladší a všichni také obstáli – děkujeme za pomoc.

Pavel Vejrosta

23. 4. 2016 Nedvědice - Žďár n/S. 6:1 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: 11.Pokorný, 33.Sytař J, 35.Sedláček, 53.Sytař P, 65.Sytař P, 68.Tomášek

Střelci soupeře: 18.Pohanka Martin 1:1

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Haviger, Hloušek, Sýkora - Švestka, Sytař P, Tomášek, Ťápal F - Sytař J, Pokorný stř.: Sedláček, Ťápal J, Dvořáček, Bracek, Horák

Ze soupeře jsme měli před utkáním respekt, na druhé straně jsme věděli, že na jaře žďárští posunuli několik kluků do dorostu a že tedy nebudou tak silní jako na podzim. My jsme poprvé na jaře byli kompletní a tak v koutku duše jsme věřili v remízu. Utkání našim klukům tak zvaně sedlo. I když hosté měli pár herních úseků, kdy byli v držení míče a přehrávali nás, tak celkově jsme si výhru zasloužili za naši již tradiční bojovnost, vytrvalost, ke které kluci přidali i pěkné fotbalové akce jako třeba tu, která předcházela naší šesté brance. Kluci opět gratulace k výkonu i výsledku a stejně jako před týdnem – těšme se na další utkání.

Pavel Vejrosta

16. 4. 2016 Bedřichov - Nedvědice 1:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 47.Švestka Radek

Střelci soupeře: 42.Diviš Roman

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Haviger, Hloušek, Sýkora - Švestka, Sýtař P, Tomášek, Ťápal J - Sýtař J, Dvořáček stř.: Ťápal F, Pokorný, Bracek, Vejrosta Pe, Štětina, Farkaš

V Bedřichově bývají utkání velmi těžká a to nejen díky kvalitám domácích fotbalistů. V paměti máme ještě loňské utkání st.žáků… Odjížděli jsme bez nemocného Štěpána a Ivan hrál ve stejný čas utkání za svůj mateřský Tišnov. Před utkáním bychom určitě bod brali a i po skončení utkání převládala spokojenost s výsledkem. Kluci opět utkání příkladně odbojovali, obrana vč.Lukáše v brance byla téměř bezchybná, záloha se hodně snažila, ale trpěla zdvojenou osobní obranou na Sýťu, která byla často přehnaně tvrdá. Dlouhodobě se nám nedaří v útoku, což platilo i dnes. Tak střelecky opět vypomohli záložníci – tentokrát Radek Š., který si na půlce vzal míč, v plném běhu obešel několik soupeřových hráčů a i když trochu se štěstím, tak svoje sólo dotáhl do gólové koncovky.
Kluci opět jste byli výborní, odehráli jste hodně dobré utkání a společně se těšme a připravme se na Žďár, který před týdnem s naším dnešním soupeřem remizoval.

Pavel Vejrosta

9. 4. 2016 Nedvědice - Polná 2:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 17.Sytař Petr, 66.Sytař Petr

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Haviger, Ťápal F, Hloušek - Švestka, Horák, Sytař P., Sýkora - Sytař J., Pokorný stř.: Tomášek, Ťápal J, Bracek, Dvořáček, Vejrosta Pe

Déšť, zima, vítr a podmáčené hřiště – velmi těžké podmínky pro všechny. Postavení obou dnešních soupeřů v tabulce mohlo naznačovat, že utkání bude pro nás jednoznačnou záležitostí. Opak byl ale pravdou. Hosté byli po většinu utkání lepší v poli, naši kluci tradičně překypovali bojovností. V kritických chvílích družstvo podržel Lukáš v brance, všichni ostatní zaslouží pochvalu za bojovnost – herně se však nikomu moc nedařilo – nutno říci, že na tom měly rozhodující podíl hodně drsné podmínky na hřišti. Uklidnění na naše kopačky přinesl až nákop Petra z půli hřiště, míči pomohl vítr, kluzký terén a podcenění soupeřova brankáře a tak míč skončil překvapivě v hostující brance. Všem klukům děkujeme za bojovný a kolektivní výkon – plný bodový zisk nás všechny těší.

Pavel Vejrosta

3. 4. 2016 Humpolec - Nedvědice 1:1 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: 27.Batelka z penalty 0:1

Střelci soupeře: 70.Žáček 1:1 (branka padla v posledních vteřinách hry)

Sestava: Batelka - Vejrosta Pa, Haviger, Ťápal F, Sýkora - Švestka, Sytař Pe, Horák, Sedláček - Tomášek, Sytař J stř.: Pokorný, Hloušek, Ťápal J, Dvořáček

K prvnímu utkání jara jsme odjížděli až na Ondru kompletní. Humpolečtí za celý podzim ztratili jediné body po domácí prohře se Žďárem a tak jejich podzimní bilance vzbuzovala velký respekt. Vše bylo ještě umocněno skutečností, že utkání se hrálo na umělé trávě a naši kluci neabsolvovali v zimní přestávce ani jedno přípravné utkání. Domácí na nás vlétli a prvních deset minut se kluci bránili jen za cenu obrovské bojovnosti a často sebeobětování. Po deseti minutách však tlak domácích polevil a také my jsme se začali osmělovat a chvílemi se klukům dařilo podržet míč. Domácí stále hrozili z rychlých náběhů, jednou zachraňoval proti střelci domácích Lukáš. Po několika vydařených akcích na polovině soupeře se asi ve 27.minutě po lajně protáhl s míčem P.Sýťa, poslednímu obránci udělal kličku, ten ho fauloval a byla z toho jasná penalta. Tu proměnil s přehledem Lukáš a poločas jsme pak dohráli v pohodě, většinou na půli domácích. Po přestávce domácí přidali v nasazení, bohužel nebylo možné nevidět výraznou změnu stylu rozhodování pana rozhodčího a tak nebylo divu, že se naši kluci na dlouhé minuty dostávali pod silný tlak. K dokreslení toho, co se občas dělo na hřišti, byla situace asi v 50.minutě, kdy Pokorný obešel posledního obránce domácích a chtěl postupovat sám na branku. Obránce jej stihl stáhnout, rozhodčí odpískal faul a karty (v tomto případě červenou) asi nechal v kabině. Když už se zdálo, že kluci vše přestáli, několikrát s notnou dávkou štěstí, přišla poslední minuta. Naši kluci rozehrávali přímý kop z poloviny hřiště k domácí brance. Nepochopitelně se skoro všichni vytáhli dopředu a na půlce zůstali jen dva naši obránci. Místo, abychom míč jakkoli podrželi, přišel dlouhý nákop, míč se během chvilky vrátil zpět na půlku, kde si domácí střelec poradil a z brejku vstřelil gól na 1:1. Po rozehrání rozhodčí utkání ukončil. Velká škoda. Nic se nedá dělat, zklamání brzy přejde, spíše bude důležité, aby si kluci vzali z popsané situace ponaučení, že není třeba vždy za každou cenu útočit. Někdy je lépe být spokojený s aktuálním stavem a s maximální pečlivostí si jej pohlídat. Třeba i za cenu zdržování, drobného faulu či nějakého nefotbalového zákroku. Borci odehráli jste velmi solidně velmi těžké utkání a přes výše uvedené s odstupem několika hodin jistě všichni bod z Humpolce bereme.

Pavel Vejrosta