SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Dorost starší - aktuálně

10. 11. 2019 1.SC Znojmo B - Nedvědice 3:0 (v poločase 2:0)

Střelci soupeře: Kohout, Pohanka, Kouřil

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sluka, Sýkora, Haviger - Humpola (51.Pivovarčík Mat), Švestka, Sytař P, Sytař J - Pokorný, Pivovarčík Mar (61.Baksa)

Pavel Vejrosta

3. 11. 2019 Nedvědice - MSK Břeclav 3:2 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: 14.Sluka z pen.(1:0), 41.Sluka (2:1), 45.P.Pokorný (3:1)

Střelci soupeře: 24.Kalina (1:1), 89.Nešpor (3:2)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpola (65.Konečný), Švestka, Sytař P (88.Pivovarčík Maty), Sytař J (60.Humpolec) - Pokorný P (86.Baksa), Pivovarčík Mar (55.Slovák)

V průběhu dnešního utkání si mohli všichni kluci opět uvědomit, že tabulkové postavení nic neznamená a že žádného soupeře nelze ani v nejmenším podcenit. Stejně jako poslední Kohoutovice před 14 dny, tak i dnes Břeclav mají svou kvalitu. Myslím, že o osudu utkání rozhodly dvě věci. Jednak neuvěřitelná a těžko pochopitelná nedisciplinovanost některých hráčů soupeře a jejich vedení a jednak nezměrná bojovnost našich kluků v situaci, kdy sice utkání dobře začali, ale od cca 20.minuty to bylo až do konce jen velké trápení, které nemělo s fotbalem mnoho společného.
Závěr: věřím, že horší výkon už snad ani nemohou kluci předvést a bylo jen štěstí, že nás dnes nepotkal kvalitnější soupeř. Rychle na dnešek zapomeňme a soustřeďme se na poslední utkání za týden. Máme toho hodně co zlepšovat.

Pavel Vejrosta

28. 10. 2019 Líšeň B - Nedvědice 4:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: 23.P.Pokorný (1:1)

Střelci soupeře: 11.Kříž, 42.Jašek, 60.Foltýn, 66.Spusta

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpola (46.Konečný), Sytař P, Švestka, Sytař J (46.Humpolec) - Pokorný (84.Baksa), Slovák (60.Pivovarčík Mar)

Béčko Líšně , složené z hráčů ročníku 2002 je bezpochyby hodně kvalitní tým a určitě patří do horní poloviny tabulky. Naše ambice byly odehrát utkání co nejzodpovědněji odzadu a pokusit se udržet co nejdéle čisté konto. Začátek však klukům moc nevyšel, od první minuty na nás domácí tak zvaně vlétli a především krajní obránci nevěděli co dřív. A co hůř, domácí šli hrozně brzo a hrozně lacino do vedení, když po rohovém kopu střílel jejich hráč odražený míč na naši branku, Tomáš jej neudržel a domácí hráč dorážel z pár metrů do poloodkryté branky. Paradoxně od této chvíle, domácí ubrali, naopak naši kluci zabrali a najednou jsme se dokázali dostal na polovinu soupeře a několikrát i k zakončení. Za svou aktivitu byli naši kluci odměněni vyrovnávací brankou, když Pavel zakončil rychlý protiútok. Poté prakticky až do konce 1.půle byli sice domácí více v držení míče, ale byli jsme to my, kdo si vypracoval ještě další 2, možná 3 výborné příležitosti. Paradoxně chvíli před přestávkou jsme hrozně lacino přišli o míč na útočné polovině skoro u rohového praporku, domácí se na dva či tři dotyky dostali do našeho vápna a dali nám branku do šatny. Hrozná škoda !!! Po přestávce měla hra podobný průběh, domácí byli více v držení míče, místy měli velký tlak, my hrozili z brejků. Po jednom takovém výpadu a prudkém centru z pravé strany se Petr Sýťa ocitl na penaltě sám, z voleje však branku netrefil. A jak už to bývá, domácí prakticky z protiútoku dali třetí branku a krátce nato čtvrtou. Za zmínku stojí ještě nastřelené břevno domácí branky, jinak už se do konce utkání nic podstatného neodehrálo.
Závěr: Dnes to nebylo ono, většině kluků chyběla šťáva, i když jim nelze upřít nasazení, snahu a bojovnost. Na kompaktního soupeře to však nestačilo a když nám dnes nepřálo ani štěstí, je třeba výsledek utkání s pokorou přijmout. 4:1 není žádná pohroma, navíc jsme dali branku venku. Tak hlavy nahoru, ve čtvrtek se proběhnem a v neděli s chutí proti Břeclavi.

Pavel Vejrosta

19. 10. 2019 Nedvědice - Kohoutovice 4:2 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: 38.Sluka (1:2), 54.Pokorný Pa (2:2), 61.Pokorný Pa (3:2), 74.Humpolec (4:2)

Střelci soupeře: 16., 20. Jedlička

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpola (46.Humpolec), Sytař P, Švestka, Sytař J - Slovák (46.Konečný), Pokorný Pa (79.Baksa)

Ve 12.kole nás čekal papírově nejslabší soupeř. Díky prázdninovému přáteláku jsme ale věděli, že Kohoutovice mají svoji kvalitu a je třeba k utkání přistoupit s maximálním soustředěním a nasazením. Navzdory tomu, že jsme kluky opakovaně nabádali k zodpovědnému výkonu, tak jsme byli po většinu 1.poločasu svědky neurovnané hry, chybělo nasazení, kluci poztráceli spoustu míčů, nedařily se přihrávky, soupeř byl živější a všude byl o krok dříve. Proto dvoubrankové vedení Kohoutovic po 20 minutách bylo zasloužené. Strašně důležitou se ukázala korigující branka Romana, který si na půlce vzal míč, se štěstím jej protlačil přes dva soupeře, poté se narážečkou dostal do vápna a křížnou střelou dal kontaktní branku. Moc důležitou. Po přestávce se na hřišti objevilo zcela jiné družstvo domácích. Najednou byly k vidění rychlost a nasazení, začala se nám dařit kombinace a odměnou byla vyrovnávací branka, když Pavel hlavou prodloužil dlouhý nákop Romana. Poté hosté znovu ožili a po další hloupé ztrátě míče na půlce a nedůrazu obránců zachraňoval Tomáš. A prakticky z protiútoku Pavel dal svoji druhou branku – tady se vyvoj utkání definitivně zlomil a překlopil se na naši stranu. Hosté postupně odpadli fyzicky. A když Jirka upravil na rozdíl dvou branek, bylo rozhodnuto. A to i přes další zahozenou penaltu, kterou po faulu na Vojtu slabě kopl Petr.
Závěr: I přes špatný výkon v 1.půli je konečný výsledek zasloužený a spravedlivý, protože utkání se hraje 90 minut. Pro kluky budiž poučením, že i sebemenší podcenění se příště nemusí vyplatit. A ač to běžně nedělám a velmi nerad hodnotím jednotlivce, protože každý hráč má svoji kvalitu a svůj význam a přínos pro tým, tak dnes výjimečně dělám výjimku. Myslím, že Roman si za svůj dnešní výkon vč.strašně důležité branky ocenění „hráč utkání“ zaslouží. Romane díky, jistě nejen já jsem rád, že jsi tuto sezonu hráčem SKPN a věřím, že svou hrou ještě přispěješ k zisku dalších bodů.

Pavel Vejrosta

13. 10. 2019 Vysočina Jihlava - Nedvědice 5:0 (v poločase 1:0)

Střelci soupeře: Malata 2, Pavlík, Vacek, Lazaridis

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sluka (69.Vejrosta Pe), Konečný, Haviger - Humpolec, Sytař P, Humpola (78.Pivovarčík Mat), Sytař J (87.Baksa) - Pokorný P, Slovák (63.Pivovarčík Mar)

Pavel Vejrosta

5. 10. 2019 Nedvědice - Žďár n/S. 4:1 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: 5.Sytař P (1:0), 40.Sytař P (2:1), 42.Pokorný P (3:1), 73.Slovák (4:1)

Střelci soupeře: 33.Srnský (1:1)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpola (81.Vejrosta Pe), Švestka, Sytař P, Sytař J (64.Pivovarčík Mat) - Pokorný P (87.Baksa), Pivovarčík Mar (46.Slovák)

Celou noc před dnešním utkáním pršelo a místy velmi silný déšť pokračoval až do začátku utkání. Hřiště podle toho vypadalo. Přesto bylo utkání zahájeno, neboť termínů na odkládání zápasů není mnoho a navíc jsme kalkulovali s tím, že špatné počasí a ještě horší terén by mohly vyhovovat více nám než hostům. Tuto naši úvahu pak samotné utkání potvrdilo. Bezesporu fotbalovější hosté zapomněli v kabině bojovnost a ta dnes byla rozhodujícím faktorem, který převážil výsledek utkání na naši stranu. Důležitou byla rovněž skutečnost, že po delší době mohl nastoupit Petr, který nejenže vyztužil naši hru ve středu pole, ale dvakrát se prosadil i střelecky. Utkání se z mého pohledu lámalo v poslední 1/4 hodině prvního poločasu, kdy hosté za stálého silného lijáku nejdříve vyrovnali na 1:1 a poté v úplném závěru poločasu nejdříve nám Sýťa opět z přímáku vrátil vedení a krátce nato Pavel proměnil samostatný únik na 3:1. O přestávce jsme trochu trnuli, neboť p.rozhodčí neměl mnoho chuti v utkání pokračovat. Naštěstí se nakonec rozhodl utkání nechat dohrát a i když 2.půle byla spíše než fotbalem jen urputným bojem, tak nám mj. přinesla velmi pohlednou branku na 4:1, kdy po vynikající akci a centru Pacy zakončoval Jakub a hlavně další tříbodový zisk, který kluci po závěrečném hvizdu patřičně oslavili. Závěr: vítězství je zasloužené za odpovědný výkon všech kluků bez výjimky a zmíněnou bojovnost, kterou neslaného, nemastného soupeře přetlačili.

Pavel Vejrosta

28. 9. 2019 FŠ Třebíč - Nedvědice 2:0 (v poločase 0:0)

Střelci soupeře: 85.Hrobař, 90.Hobza z pen.

Sestava: Sytař P - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Pivovarčík Mat (63.Pivovarčík Mar), Humpola (84.Vejrosta Pe), Sytař J, Švestka, Konečný - Pokorný P

ŠKODA, bodík by byl zlatý.

Pavel Vejrosta

21. 9. 2019 Nedvědice - Havlíčkův Brod 0:4 (v poločase 0:3)

Střelci soupeře: Synecký 2, Šilhart 2

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpolec, Švestka, Konečný, Sytař J - Slovák, Pokorný Pa (75.Baksa)

Celý týden jsme řešili sestavu mladšího dorostu, kde kvůli velkému počtu marodů a dalších absencí hrozilo, že kluků nebude ani 11. Proto bylo dobré, že sestava starších byla až na Petra kompletní a tedy jsme mohli pošetřit Pacu a Marka s Matyášem. Všichni jsme věděli, že nás čeká velmi kvalitní soupeř a že jen výkon na hranici možností každého z kluků by mohl přinést naději na dobrý výsledek. Všechny naděje však vzaly za své hned v 1.minutě, kde nedůslednost v obsazování soupeřů při rohovém kopu vyústila v branku v síti Tomáše, která soupeře dostala do pohody. Hosté byli rychlejší, důraznější, pohyblivější a celé utkání měli jeho vývoj pod kontrolou. Naši kluci se výkonem ani nepřiblížili tomu, co předvedli v předchozích domácích utkáních, kazili jednoduché přihrávky, byli nedůslední v krytí svych prostorů a obsazování soupeřů při standardkách, chyběl pohyb bez míče atd atd. V závěru 1.poločasu jeden soupeřů dostal ČK a tak ve 2.půli již hosté směrem dopředu tolik nehrozili. Utkání však i v oslabení kontrolovali. Závěr: výsledek 0:4 je docela krutý, ale zasloužený. Není nutné z něj dělat tragédii, ale spíše by bylo dobré si z jeho průběhu vzít ponaučení do dalších utkání. Dnešní soupeř byl nad naše síly a možnosti a vzrušená debata v kabině po utkání mohla počkat až horké hlavy vychladnou. Především proto, že teď nás čeká série tří utkání, která musíme přežít a bude velmi náročné je psychicky ustát. Tak hlavy nahoru a jedeme dál. Máme to rozehrané nad očekávání a do konce podzimu se věřím ještě pár bodů podaří uhrát.
Trenér HB U19 Josef Soural: " K utkání jsme přistupovali s pokorou, protože se nám poslední tři utkání nepovedla a výsledky soupeře, hlavně na domácí půdě, budily respekt. Čekali jsme kontaktní způsob hry na trochu specifickém hřišti. Moc nám pomohla první branka hned v úvodu. Pak jsme zápas dobře uchopili a dovedli ho poctivě k vítězství. "

Pavel Vejrosta

14. 9. 2019 Velké Meziříčí - Nedvědice 4:4 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: 34.PokornýP (0:1), 39.Humpola (1:2), 66.Slovák (3:3), 88.Sýkora (4:4)

Střelci soupeře: Švejda 3, Chalupa

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Pivovarčík Mat (46.Vejrosta Pe), Humpola (46.Sytař P), Švestka, Sytař J - Slovák (80.Pivovarčík Mar), Pokorný P

Po vydřené výhře z minulého víkendu jsme všichni věřili, že i z VM bychom mohli přivézt bod nebo dokonce body. Bohužel opět nebyli k dispozici oba kluci z D.Louček a tedy jsme opět museli využít služeb několika mladších. Utkání byla po většinu hrací doby velká divočina a hra nebyla moc ke koukání. A přestože kluci v utkání 2× vedli, tak jsme nakonec rádi za bod, který po rozehraném přímáku z pravé strany zajistil hlavou Petr Sýkora. Myslím, že každý bod z venku a v soutěži jakou je MSDD je třeba brát všemi deseti a přijmout jej s pokorou. Domácí hráči dnes byli důraznější, po většinu utkání měli převahu ve středu hřiště a asi i více chtěli vyhrát. Naopak my jsme špatně vstoupili do zápasu a trvalo 1/4 hodiny, než jsme se dostali do hry. Velké problémy měli na širokém hřišti oba krajní obránci, kazili jsme příliš mnoho jednoduchých přihrávek a na rozdíl od předchozích utkání se nám často nedařilo blokovat střelecké pokusy domácích. Také proto jsme dvě ze čtyř branek dostali po střelách z poza šestnáctky.

Pavel Vejrosta

7. 9. 2019 Nedvědice - Humpolec 1:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: 50.Slovák

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa (46.Sytař P), Sýkora, Sluka, Haviger - Sytař J, Švestka, Konečný, Humpolec - Pivovarčík Mar (46.Slovák), Pokorný P (88.Baksa)

Na rozdíl od situace před týdnem se mě dnešní vyhrané utkání bude hodnotit snáze. Po sérii tří porážek se alespoň dle „papírových“ předpokladů zdálo, že by Humpolec nemusel být pro naše kluky nepřekonatelným soupeřem. Jak ale utkání ukázalo, i tentokrát přijel do Nedvědice velmi kvalitní soupeř a utkání stálo naše kluky obrovské množství sil. Nejen velmi dobrý soupeř, ale i těžký terén si vyžádal velké nasazení, velkou dávku bojovnosti a obětavosti. A v kombinaci s trochou pověstného štěstí kluci utkání zvládli dovést k zisku tří bodů. Přitom hosté po celé utkání hodně zlobili. V 1.půli především po jejich pravé straně, kde Vojta jen stěží odolával. Po centrech z boku hrozili dva dlouháni hostů, kteří se vysunovali až do našeho vápna při standardkách – zde největší díl práce odvedli oba stopeři Petr s Romanem – a výborní byli hosté i ve středu pole, kde po většinu utkání dominovali. My jsme se tentokrát vyvarovali inkasování branky v závěru 1.půle, i když ani tentokrát mnoho nechybělo. O přestávce měl šťastnou ruku kouč Pavel, když poslal na hřiště Jakuba, který si tak odbyl svoji premiéru v našem dresu. A byl to právě on, kdo po brejkové akci Pavla Pokorného dorážel vyražený míč do odkryté branky hostů hned po pěti minutách pobytu na hřišti. Hosté se po celou 2.půli snažili o vyrovnání, v závěru byl jejich tlak místy drtivý, ale kluci nezměrnou bojovností a s dávkou zmíněného štěstí jednobrankový náskok uhájili.
Závěr: kluci se opět přesvědčili, že lze uhrát dobrý výsledek i proti lepšímu soupeři. Podařilo se jim to díky poctivé přípravě na utkání, respektu k soupeři, na hřišti pak díky soudržnosti všech hráčů, zmíněné bojovnosti a také díky tomu, že se naučili (doufejme) nereagovat na občasné slovní provokace hráčů soupeře, soustředit se na vlastní hru a řídit se pokyny trenérů. Kluci díky, připravili jste nám všem a určitě i sami sobě příjemné odpoledne. Současně za všechny gratuluji mladším k prvnímu vítězství v MSDD !!!

Pavel Vejrosta

1. 9. 2019 Nedvědice - Hodonín 0:3 (v poločase 0:1)

Střelci soupeře: 45.Koutský, 68.Čech, 72.Čech

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa (84.Vejrosta Pe), Sýkora, Sluka, Haviger - Sytař J, Švestka, Konečný, Humpolec - Pokorný P (79.Baksa), Pivovarčík Mar (74.Humpola)

Prohrané utkání se vždy hodnotí těžko. Objektivně řečeno, dnešní soupeř byl ve všech činnostech lepší a dlouhé minuty jsme se vůbec nedostali k míči, natož do hry. Přesto se opakovala situace z předchozích utkání. Kluci přestáli bez pohromy úvodních 15 minut a poté se i oni dostali několikrát na dostřel branky hostů. Pavel měl dokonce dvě šance, které při troše štěstí mohly skončit v síti hostujícího brankaře. V první byl ostře atakován obránci soupeře a zakončoval v pádu do ruk brankáře v situaci, kdy rozhodčí dle mého názoru necitlivě nechával výhodu místo odpískání penalty. A ve druhé jen těšně minul hlavou po dobrém centru z pravé strany. Paradoxně v době, kdy se už všichni chystali na přestávku, rozehráli hosté přímý kop a špatně pokrytý hráč z malého vápna hlavou dal branku. Ihned po rozehrání rozhodčí 1.půli ukončil!!! Hrůza!!!
Po přestávce hosté pokračovali ve výrazné územní převaze, která vyvrcholila v 51.minutě nesmyslným faulem Tomáše a z toho plynoucí penaltou. Tomáš však svoji chybu napravil a penaltu chytil. Od této chvíle jakoby hosté vypadli z role a naši kluci hru vyrovnali a častěji než dosud podrželi míč a dostávali se na dostřel branky hostů. Vše vyvrcholilo v 66.minutě, kdy hostující brankář fauloval Pavla Pokorného a pískala se penalta. K té se postavil Vojta – bohužel ji kopl snad nejhůře jak mohl – slabě, doprostřed branky a po zemi. Prakticky z protiútoku se na druhé straně prosadili hosté na 0:2, krátce nato na 0:3 a bylo hotovo. Utkání se pak už je dohrávalo.
Závěr: soupeř byl lepší a fotbalovější, ale k zisku bodu nebylo za určitých okolností daleko. Naši kluci po celé utkání bojovali a nezabalili to ani za nepříznivého stavu. Utkání rozhodly dva okamžiky: nejdříve jsme opět dostali branku v poslední minutě 1.poločasu a poté neproměněná penalta. Právě v utkáních, jako bylo toto se ukazuje, jaký význam má pro družstvo Petr a jeho schopnost podržet míč, překvapit nečekanou přihrávkou a účinně zakončit. Tak snad se jeho záda brzy umoudří.

Pavel Vejrosta

28. 8. 2019 Sparta Brno - Nedvědice 7:0 (v poločase 2:0)

Střelci soupeře: Kříž 3, Golda 2, Marek, Janáček

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka (64.Pivovarčík Mat), Haviger - Humpolec (80.Vondruška), Humpola (46.Vejrosta Pe), Švestka, Sytař J - Pivovarčík Mar, Pokorný

Pavel Vejrosta

24. 8. 2019 Svratka Brno - Nedvědice 4:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 84.P.Pokorný z pen.(4:1)

Střelci soupeře: 42.Čurda (1:0), 47.Štrobl (2:0), 74.Dlapa (3:0), 79.Koutný (4:0)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Humpolec, Švestka, Sytař P (46.Humpola), Sytař J (76.Pivovarčík Mat) - Pokorný P, Pivovarčík Mar (79.Baksa)

Velmi náročné utkání proti hodně kvalitnímu soupeři. V 1.půli jsme přestáli bez pohromy úvodní tlak domácích a poté prakticky až do konce poločasu byla hra ve znamení výrazné územní převahy domácích, kteří se snažili nás přehrát dlouhými křížnými nákopy. Nám se naopak nedařilo až na krátké časové úseky podržet míč, aby si obrana odpočinula. Naše jediná tutovka asi ve 20.minutě zústala nevyužita a když už se zdálo, že 1.půle skončí bez branek, pustil jinak výborný sudí dva fauly na půlce domácích, následoval rychlý protiútok a nepodařený centr z pravé strany zapadl do naší branky. Škoda. Po přestvávce hned ve 47.minutě zhatila naše odhodlání poprat se o dobrý výsledek rychlá a hlavně hodně hloupá 2.branka. Od této chvíle se naše hra úplně rozpadla a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další góly v naší síti. Konečnou podobu výsledku dal z penalty P.Pokorný 5 mimut před koncem.Závěr: z naší strany velmi slušná 1.půle, když kluci ještě stíhali. Špatná a hlavně odevzdaná 2.půle. Výsledek odpovídá poměru sil na hřišti.

Pavel Vejrosta

21. 8. 2019 Nedvědice - Kyjov 5:1 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: 21.Pivovarčík Marek (1:0), 31.Sytař J (2:0), 40.Pivovarčík Matyáš (3:0), 65.Sýkora (4:0), 82.Sytař J (5:0), Sýkora

Střelci soupeře: 87.Riedl (5:1)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Sluka, Haviger - Sytař J, Sytař P (46.Baksa), Švestka, Pivovarčík Mat - Pivovarčík Mar, Pokorný

Druhé utkání nového soutěžního ročníku se hrálo jako vložené kolo ve středu a pro naše kluky to znamená poprvé v životě absolvovat tzv.anglický týden, tedy 3 utkání během týdne !!! V porovnání s prvním utkáním v neděli nebyli k dispozici oba kluci z D.Louček a Paca. Proto jsme již od rána řešili, jak s nastalou situací naložit. Na rozcvičku nastupovalo pouze 12 kluků a až v průběhu dorazily povolané zálohy z mladších Matěj a Martin. Musím napsat, že tentokrát bylo mnoho věcí jinak, než před nedělním utkáním. Nesoustředěnost v kabině, místo poslouchání pokynů trenéra mnoho nepozornosti a vtipkování, totéž na rozcvičce. Z těchto i dalších důvodů jsme se velmi obávali o průběh utkání a jeho výsledek. Přes uvedené obavy však utkání dopadlo způsobem, který nikdo z nás neočekával. I přes velmi improvizovanou sestavu, znásobenou vynuceným poločasovým střídáním Petra Sytaře, podali všichni kluci soustředěný a zodpovědný výkon, vzali si k srdci pokyny trenérů a výsledkem bylo druhé domácí vítězství a navíc zcela přesvědčivé. Nutno říci, že soupeř byl sice fotbalovější, ale nedůrazný, ve hře dopředu zcela neškodný a ani jeho obrana nebyla příliš pevná. Konečný výsledek je pro naše kluky odměnou za poctivý a pracovitý výkon. Jistě by se dalo vypíchnout více momentů, ale omezím se pouze na dva. Jednak velmi dobrý výkon Romana na místě předstopera, kde za celé utkání nechyboval a pak nádherná branka na 4:0 po ose Vojta – Sýťa ml – Petr.
Za mě tedy opět Gratulace k výkonu i výsledku a dále přání, aby už nepřibývala zranění (především u mladších).

Pavel Procházka

18. 8. 2019 Nedvědice - Pelhřimov 2:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 19.Pivovarčík Marek (1:0), 47.Pivovarčík Marek (2:1)

Střelci soupeře: 20.Heřmánek (1:1)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Konečný, Haviger - Sytař J (69.Humpola), Sytař P, Švestka, Humpolec - Pokorný P (84.Sluka), Pivovarčík Mar. (82.Pivovarčík Mat.)

První mistrovské utkání v novém soutěžním ročníku 2019/2020 a v bezpochyby ve velmi náročné soutěži. A jak se dnes ukázalo, čekají kluky velmi náročná utkání a kvalitními soupeři. Proto jsme v kabině před utknáním kladli důraz na týmový duch, bojovnost a vzájemnou soudržnost družstva. Soupeř z Pelhřimova byl velmi dobrý, po většinu utkání lepší v poli, ale hraje se na branky. Stejně jako před týdnem s Kohoutovicemi jsme měli pomalý rozjezd a kluci se jen velmi pomalu a složitě dostávali do hry. Soupeř byl rychlejší, techničtější a důraznější, ale asi od 15 minuty zvolnil nasazené tempo a najednou i my jsme se dostali na dostřel soupeřovy branky. Po naší vedoucí brance soupeř rychle vyrovnal a do poločasu ještě několikrát zle zahrozil. Krátce po přestávce se prosadil Marek a byli jsme opět o krok napřed. Soupeř byl opět fotbalovější, ale asi od 70.minuty zcela přestal hrát. Šance Marka a v závěru Romana volaly po další brance. Nutno rovněž konstatovat, že někteří hráči soupeře si pletli tvrdou hru s hrubostí až zákeřností a bylo chybou rozhodčího, že mnohé zákroky vůbec nepískal. Stejně tak nepotrestal držení Marka oběma rukama, když by jinak mohl postupovat sám na brankáře a především nepískal penaltu za z dálky viditelný faul brankáře na Marka. Po vyhraném utkání se však tyto a jiné křivdy snáze překusují a tak za mě: klucí díky za krásný zážitek, první tři body a GRATULACE!!!

Pavel Vejrosta

10. 8. 2019 Nedvědice - Kohoutovice 2:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Švestka (1:1), Humpolec (2:2)

Sestava: Kolbábek - Vejrosta Pa, Sýkora, Konečný, Haviger - Sytař J, Humpola, Švestka, Humpolec - Pokorný P, Pivovarčík Mar. střídali: Pivovarčík Mat., Farkaš, Pestr

K poslednímu přípravnému utkání přijel do Nedvědice soupeř z Kohoutovic, rovněž účastník MSDD.Tedy pro naše kluky, jak starší, tak mladší test toho, jak na tom v porovnání s divizními družstvy jsme. Našim klukům trvalo 10 minut, než si zvykli na velkou rychlost hráčů soupeře, presing, dostupování a zdvojování našich hráčů. Asi po 1/4 hodině se začali dostávat do hry a hru postupně vyrovnali. Ve druhé půli začaly padat i branky. Naši kluci 2× prohrávali a je třeba ocenit, že pokaždé dokázali vyrovnat. Poprvé po vynikající průnikové přihrávce Honzy na rozběhnutého Radka, který nedal obráncům ani brankaři hostů šanci. Podruhé po stejně vynikající průnikové přihrávce Vojty na Jirku Humpolce, který si s přehledem poradil s několika obránci a rovněž s přehledem dal naši druhou branku.
Závěr: velmi solidní a hlavně kompaktní výkon celého družstva, výborný výkon odvedla celá obrana a ve středu zálohy Radek s Pacou. Důležitým závěrem je skutečnost, že se kluci přesvědčili, že při zodpovědném přístupu k utkání, s plným nasazením a dbáním na pokyny trenérů, můžou hrát i s tak dobrými soupeři, jakým Kouhotovice bezesporu byly.

Pavel Vejrosta

6. 8. 2019 Kuřim - Nedvědice 1:3 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Pokorný, Pivovarčík Marek 2

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Vejrosta Pe, Sýkora, Haviger - Švestka, Sytař P, Humpola, Sytař J - Pokorný, Pivovarčík Mar střídali: Pivovarčík Mat, Konečný, Baksa

Na výslovné přání Tomáše připojuji pár řádků. Přípravná utkání s Kuřimí se již stala tradicí, vždy mají svoji kvalitu a také tentokrát jsme stáli proti vemi dobrému soupeři. Z naší strany tradičně pevná obrana, naopak soupeř byl po většinu utkání lepší ve středu hřiště, ale byl bezzubý v zakončení. Myslím, že utkání splnilo svůj účel, všichni si zahráli dostatečně dlouho a i když výsledek není podstatný, přesto výhra těší. A o tom, že je stále co zlepšovat není sporu. Hlavní nedostatky ještě do prvního mistráku určitě probere v kabině trenér. Za mě je třeba více se pokoušet o střelbu z dálky (nebo aspoň z hranice velkého vápna), zrychlit mezihru a méně držet míč a poctivěji dbát pokynů trenéra pokud jde o zkracování a zužování hřiště po ztrátě míče. No a velkou bolestí se zdá být stále bránění při rohových kopech soupeře.
Tome dobrý ? Já myslím že stačí ne ?

Pavel Procházka

1. 8. 2019 Nedvědice dorost - Nedvědice A tým 8:9 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: Marek Pivovarčík

Sestava: Kolbábek Tomáš - Vejrosta Pavel, Sýkora Petr, Vejrosta Petr, Haviger Vojtěch - Humpolec Jiří, Švestka Radek, Humpola Pavel, Sytař Jan - Pokorný Pavel, Pivovarčík Marek - Baksa Pavel, Pivovarčík Matyáš, Jedlička Vojtěch a Šváb Samuel

Tréninkové přípravné utkání.

Miroslav Jedlička

21. 7. 2019 Nedvědice - Žijeme hrou Kunštát 6:1 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Marek 3, Švestka 2, Pivovarčík Matyáš

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Sýkora, Humpola, Konečný - Švestka, Sytař P, Sytař J, Pivovarčík Mat - Pokorný P, Pivovarčík Mar střídali: Baksa, Horníček, Pokorný R, Krčil

První přípravné utkání nového soutěžního ročníku, odehráli dorostenci po jednom treninku. Na soupeře hned od 1.minuty vlétli a po excelentních 20 minutách bylo 3:0. Pak se soupeř vzpamatoval, postupně se dostal do hry, zatímco naši kluci neudrželi nasazené tempo. Také ve 2.půli jsme střídali lepší úseky hry s horšími.
Závěr: Celkově povedené utkání, výborné nasazení a chuť do hry. Největším nedostatkem se zdá být přetrvávající špatné bránění obranných rohových kopů a málo střelby z poza šestnáctky. Velmi dobrým výkonem příjemně překvapil Jenda Konečný.

Pavel Vejrosta

16. 6. 2019 Luka n/J - Nedvědice 4:7 (v poločase 3:3)

Střelci Nedvědice: 9.Pivovarčík Mar (1:1), 26.Pivovarčík Mar (1:2), 31.Sytler (1:3), 47.Pachlopník J (3:4), 51.Pivovarčík Mar (3:5), 66.Sytař P (3:6), 69.Sytař P (3:7) Pivovarčík Tonda 3, Procházka :-))

Střelci soupeře: 4.Polák (1:0), 37.Votava (2:3), 41.Polák (3:3), 86.Polák (4:7)

Sestava: Kolbákek T - Loukota, Kolbábek D (46.Pachlopník J), Sýkora, Vejrosta Pe - Humpola (64.Švestka), Sytař P (71.Sytař J), Trdý, Pachlopník M - Baksa (46.Pokorný), Pivovarčík Mar (71.Pivovarčík Mat) připraveni: Haviger, Vejrosta Pa

Super sezóna, 15 výher v řadě, jaro bez ztráty bodu.
Díky hráčům, díky trenérům.

Pavel Procházka

8. 6. 2019 Nedvědice - Okříšky/Stařeč 7:2 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: 4.Pachlopník M (1:0), 9.Sytař P (2:0), 21.Humpola (3:0), 26.Švestka (4:1), 41.Pivovarčík Marek (5:1), 52.Švestka (6:1), 61.Humpola (7:1)

Střelci soupeře: 23.Neuman (3:1), 67.Láník (7:2)

Sestava: Kolbábek T - Loukota (46.Pivovarčík Matyáš), Kolbábek D (50.Pokorný P), Pachlopník J (78.Vejrosta Pa), Vejrosta Pe - Humpola, Sytař P (63.Sytař J), Trdý (71.Haviger), Švestka - Pivovarčík Marek, Pachlopník M

Pavel Vejrosta

2. 6. 2019 Bedřichov - Nedvědice 0:3 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Sytař P., Pokorný, Trdý

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa (69.Vejrosta Pe), Kolbábek D, Trdý, Haviger (76.Loukota) - Sytař J (70.Humpola), Sytař P, Pachlopník M, Švestka - Pokorný (69.Pivovarčík Mr), Pachlopník J (76.Baksa)

Pavel Procházka

26. 5. 2019 Nedvědice - Polná 6:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 17.Sytař P.(1:1), 46.Pachlopník M., 53.Sytař P (pen.), 60.Pokorný, 67.vlastní, 75.Švestka

Střelci soupeře: 9.Prchal (0:1)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa (68.Vejrosta Pe), Kolbábek D, Sýkora, Haviger (75.Loukota) - Sytař J (68.HJumpola), Sytař P (75.Pivovarčík Matyáš), Trdý, Švestka - Pachlopník M, Pokorný (60.Pivovarčík Marek)

Podruhé během jara (po finále zimní ligy dorostu) jsme narazili na velmi kvalitního soupeře z Polné. Polenští také hned od první minuty potvrzovali svoji kvalitu, po chybě obrany vč. brankáře dali brzy vedoucí branku a dlouhé minuty „zlobili“. K našemu uklidnění přispěla vyrovnávací branka po individuálním průniku a skvělém zakončení P.Sytaře. Do konce 1.půle měli domácí několik velmi dobrých možností k dosažení branky, když především Laďova možnost byla tutová. Kluci se snažili dostat před branku hostů centry ze stran, ale ty většinou posbíral výborný brankář hostů. Jedinou vážnou situaci na druhé straně z přímého kopu bravurně zlikvidoval Tomáš. Po přestávce klukům pomohla rychlá druhá branka a po proměněné penaltě hosté odpadli fyzicky i mentálně a inkasovali ještě třikrát. Kluci dohrávali utkání v pohodě a své si v průběhu poslední půlhodiny odehráli i všichni náhradníci.
Závěr: chyby a nedostatky především z 1.půle jistě shrnul v kabině trenér a tak za mě jen gratulace k dalšímu zvládnutému utkání. PaV

Pavel Procházka

18. 5. 2019 Ždírec n/D - Nedvědice 0:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: 51.Pokorný, 54.Pokorný

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora (72.Pivovarčík Marek), Švestka (46.Haviger) - Sytař J (79.Vejrosta Pe), Sytař P (77.Humpola), Trdý, Pachlopník J - Pachlopník M, Pokorný

Pavel Procházka

12. 5. 2019 Nedvědice - Nové Město n/M 2:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 32.Sytař P. (1:0), 73.Pachlopník Jan (2:1)

Střelci soupeře: 49.Veselý (1:1)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Švestka - Sytař J (70.Haviger), Sytař P, Trdý (87.Vejrosta Pe), Pachlopník M (83.Humpola) - Pokorný (85.Pivovarčík Mar), Pachlopník J

Pavel Procházka

5. 5. 2019 Světlá n/S - Nedvědice 1:4 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Sytař P. 2, Pokorný, Pachlopník Jan

Sestava: Kolbábek T. - Švestka, Kolbábek D., Sýkora, Vejrosta Pa. - Pachlopník M., Trdý, Pachlopník J., Humpola - Sytař P. - Pokorný

Střídali: Sytař J., Haviger, Pivovarčík Marek, Loukota, Vejrosta Pe., Baksa

Pavel Procházka

27. 4. 2019 Nedvědice - HFK Třebíč 5:0 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: 36.Pachlopník Jan, 43.Sytař Jan, 68., 69., 73.Pivovarčík Marek

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa (82.Loukota), Kolbábek D, Sýkora, Švestka - Pachlopník M (87.Baksa), Trdý, Sytař P, Pachlopník J - Sytař J (72.Humpola), Pokorný (63.Pivovarčík Marek)

Pavel Procházka

20. 4. 2019 Chotěboř - Nedvědice 1:3 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: 34.Sytař P., 48.Pokorný, 90.Pachlopník Jan

Střelci soupeře: 57.Vepřovský (1:2)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Pachlopník J - Švestka, Sytař P, Trdý, Sytař J (82.Humpola)- Pokorný (73.Pivovarčík Marek), Pachlopník M dále připraveni: Vejrosta Pe, Loukota, Baksa

Pavel Procházka

14. 4. 2019 Třešť - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: 8.Pachlopník Jan

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pe (70.Humpola), Kolbábek D, Sýkora, Vejrosta Pa - Švestka, Sytař P, Pachlopník J, Sytař J - Pokorný, Pachlopník M

Pavel Procházka

7. 4. 2019 Nedvědice - Nová Ves u NMNM 6:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Trdý 2, Pokorný 2, Haviger, Pachlopník Matěj

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa (73.Vejrosta Pe), Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Švestka (61.Sytař J), Trdý, Sytař P (79.Loukota), Pachlopník J (75.Pivovarčík Marek) - Pokorný (69.Humpola), Pachlopník M připraveni byli ještě: Baksa a Pivovarčík Matyáš

Pavel Procházka

30. 3. 2019 Nedvědice - Polná 4:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Pachlopník J 2, Sytař P, Sytař J

Sestava: Pokorný - Vejrosta Pa, Trdý, Sýkora, Haviger - Sytař J, Sytař P, Pachlopník M, Švestka - Pivovarčík Marek, Pchlopník J.

Střídali: Vejrosta Pe, Pivovarčík Mat., Loukota, Humpola a Baksa

FINÁLE zimní ligy dorostu
Po herně nevydařeném utkání před týdnem sehráli dorostenci kvalitní utkání proti velmi dobrému soupeři. Omluvené bratry Kolbábkovy skvěle na jejich postech nahradili Pavel a Láďa a i když jsem dorostence v ostrém utkání viděl v průběhu zimní přípravy poprvé, myslím, že výkon celého družstva byl velmi dobrý. Zcela jistě k němu přispěl včasný příjezd do VM, dostatečně dlouhá rozcvička, pokyny trenéra a celková pohoda v kabině. V utkání byla velmi dominantní naše obrana, která za celé utkání dovolila soupeři jen minimum možností ke vstřelení branky. Soupeř z Polné byl naopak silnější v poli, ale jeho aktivita zpravidla končila před naší šestnáctkou. První půle byla velmi vyrovnaná, ale je faktem, že kromě jedné vstřelené branky kluci neproměnili ještě minimálně tři tutovky. Druhá půle měla podobný průběh, ale s blížícím se koncem přibývalo okýnek v obraně hostů a tak postupné navýšení skóre až na rozdíl čtyř branek bylo logické. Soupeř korigoval výsledek až těsně před koncem utkání. Kladem utkání byla mimo jiné skutečnost, že se na hřiště dostali i všichni náhradníci a především kluci ročníku 2003 se přesvědčili, jak fyzicky náročné je uspět v soubojích s až o tři roky staršími soupeři.
Závěr: všem klukům poděkování za výbornou reprezentaci SKPN v celé ZL a přání úspěšného vstupu do jarní části soutěžního ročníku. Čeká nás těžké jaro a jeho zvládnutí bude od každého z vás vyžadovat něco navíc, než jen přijít na trenink či zápas..........
A dvojnásob to platí pro ty kluky, kteří se již stali pevnou součástí kádru áčka, neboť i muže čeká velmi těžké jaro s jasným cílem.

Pavel Vejrosta

24. 3. 2019 Velká Bíteš - Nedvědice 1:3 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Pachlopník M., Švestka 2

Sestava: Kolbábek T. - Vejrosta Pa., Kolbábek D., Sýkora, Vejrosta Pe. - Humpola, Trdý, Švestka, Sytař J. - Pachlopník M., Pivovarčík Marek

Střídali: Loukota, Pivovarčík Mat., Baksa

4.zápas Zimní ligy st. dorostu na UT ve VelMezu.
Vítězství ve skupině a v sobotu 30.3.2019 ve 14:00 finále ZL st. dorostu s Polnou.

Pavel Procházka

17. 3. 2019 Nedvědice - R.Svratka/Bohdalec 8:0 (v poločase 5:0)

Střelci Nedvědice: Pachlopník J. 4, Pachlopník M. 2, Trdý, Sytař P.

Sestava: Kolbábek T. - Haviger, Kolbábek D., Sýkora, Vejrosta Pa. - Pachlopník M., Trdý, Pachlopník J., Sytař J. - Sytař P. - Pokorný

Střídali: Loukota, Kubík, Baksa

3.zápas Zimní ligy st. dorostu na UT ve ZR.

Pavel Procházka

10. 3. 2019 Vrchovina - Nedvědice 1:2 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Humpola, Pokorný

Sestava: Kolbábek T. - Haviger, Trdý, Sýkora, Pachlopník J. - Sytař J., Švestka, Sytař P., Humpola - Pokorný, Pachlopník M.

Střídali: Loukota, Kubík

2. zápas Zimní ligy st.dorostu. UT Velké Meziříčí.

Pavel Procházka

9. 3. 2019 Nedvědice - Kuřim 2:4 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Marek Pivovarčík 2

Sestava: Kolbábek Tomáš , Vejrosta( Loukota ) , Kolbábek Dalibor , Sýkora , Haviger , Humpola , Švestka , Kubík( Pivovarčík Matyáš) , Sytař Jan , Pokorný , Pivovarčík Marek

Přípravné utkání.

Milan Neugebauer

16. 2. 2019 Nedvědice - Radostín 4:0 (v poločase 4:0)

Střelci Nedvědice: Sytař Petr 3, Pivovarčík Matyáš

1. přípravný zápas v rámci Zimní ligy dorostu.

Pavel Procházka

27. 10. 2018 Okříšky/Stařeč - Nedvědice 1:3 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: 46.Sytař P. (0:1), 49.Pivovarčík Marek (0:2), 59.Tomášek (0:3)

Pavel Procházka

20. 10. 2018 Nedvědice - Bedřichov 5:0 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: 3.Švestka, 35.Trdý, 58.Sytař J, 64.Sýkora, 78.Pokorný

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Švestka, Trdý, Sytař P (82.Baksa), Tomášek (66.Humpola) - Pokorný (80.Vejrosta Pe), Sytař J (66.Kubík)

Podle výsledku zvládli dorostenci utkání o 1.místo v tabulce na výbornou. Průběh utkání však tak jednoznačný nebyl a soupeř měl velkou kvalitu, což především v 1.půli dlouhé minuty dokazoval. Nám pomohla k uklidnění rychlá první branka, ale poté nás soupeř asi 25 minut k ničemu nepustil a naši kluci se jen bránili. Teprve po vstřelení druhé branky se hra v poli vyrovnala. 2.půle začala opět územní převahou hostů a teprve po brance Honzy na 3:0 naši kluci převzali iniciativu a po zbytek utkání byli lepší. Kaňkou na utkání byla občasná zbytečně tvrdá hra hostů a reakce Dalibora na jeden takový faul. ČK pro něj za zbytečnou reakci byla oprávněná. Shrnutí: hosté byli lepší v poli, bezzubí v koncovce a nepodržel je brankář, naši kluci podali kompaktní kolektivní výkon podpořený produktivitou v zakončení.

Pavel Vejrosta

13. 10. 2018 Polná - Nedvědice 1:4 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 38.Pokorný (1:1), 49.Pokorný (1:2), 70.Pokorný (1:3) , 90.Sytař P (1:4).

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Švestka, Sytař P (90.Vejrosta Pe), Trdý, Tomášek (72.Humpola) - Pokorný (82.Kubík), Sytař J (90.Baksa)

Pavel Procházka

7. 10. 2018 Nedvědice - Ždírec n/D 4:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: 30.P.Pokorný, 38.P.Sytař, 67.P.Pokorný, 85.D.Kolbábek

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Loukota (46.Tomášek), Sytař P, Trdý, Švestka - Sytař J (46.Humpola), Pokorný P (83.Šikula Radim)

Pavel Vejrosta

30. 9. 2018 Nové Město - Nedvědice 4:3 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 56.Švestka (2:1), 87.Loukota (3:2), 91.Sytař P (4:3)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Humpola (46.Sytař J), Trdý, Tomášek (74.Kubík), Sytař P, Švestka - Pokorný P (85.Loukota)

Utkání o čelo tabulky proti velmi kvalitnímu soupeři bylo ze strany domácích zbytečně vyhecované. Z konečného výsledku převládá rozpačitý pocit. Soupeři jsme v podstatě darovali tři ze čtyř obdržených branek a sami jsme se dlouho nedokázali v koncovce prosadit. Domácí po celé utkání předváděli velmi ostré zákroky, které neměly s fotbalem ani důraznou hrou nic společného. K tomu přidávali fyzické i slovní provokace což naši kluci obtížně rozdýchávali. Jinak výborný rozhodčí bohužel tyto věci vědomě přehlížel. Přes zmíněné individuální chyby, po kterých jsme inkasovali, zaslouží všichni kluci pochvalu za fyzicky náročný styl hry, obětavost a nasazení do poslední minuty utkání. Tentokrát to sice výsledkově nevyšlo, ale zopakujeme-li výkon i v dalších utkáních, nemám obavy.........

Pavel Vejrosta

22. 9. 2018 Nedvědice - Světlá n/S 1:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Sytař Petr

Pavel Procházka

15. 9. 2018 HFK Třebíč - Nedvědice 5:8 (v poločase 2:7)

Střelci Nedvědice: Sytař P. 3, Pokorný 2, Humpola, Trdý, Kubík

Pavel Procházka

8. 9. 2018 Nedvědice - Chotěboř 7:0 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: 4.Trdý, 9.Kolbábek D., 22.Trdý z penalty, 58.Trdý, 72.Trdý, 77.Sytař J, 81.Tomášek

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Humpola, Trdý, Švestka, Sytař P, Tomášek - Pokorný střídali: Kubík, Sytař J, Vejrosta Pe, Loukota, Baksa

Vzorný přístup všech hráčů k utkání a brzy vstřelené branky způsobily, že utkání bylo rychle rozhodnuto. Soupeř brzy rezignoval a především v závěru nám umožnil navýšit skore. Pohodové a oboustranně slušné utkání znehodnotil v závěru pan rozhodčí, když nesmyslně vyloučil minutu před koncem Pavla. Popis přestupku v zápise o utkání vůbec neodpovídá tomu, co se odehrálo. Nic se s tím ale nedá dělat, je třeba se s tím smířit a vzít na vědomí, že čas od času může naše utkání řídit rozhodčí, který má potřebu se předvádět a dávat všem najevo, že on je pánem na hřišti. A pan Hanzl k těmto rozhodčím patří – bohužel. Klukům určitě patří opět poděkování za kompaktní výkon a nečekaně výrazný výsledek.

Pavel Vejrosta

1. 9. 2018 Nedvědice - Třešť 4:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: 5.Tomášek 1:0, 30.Tomášek 2:0, 71.Sytař P 3:0, 82.Tomášek 4:1

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Humpola, Sytař P, Trdý, Tomášek, Švestka - Pokorný střídali: Sytař J, Kubík, Loukota připraveni: Vejrosta Pe, Baksa

Proti jednomu z nejkvalitnějších soupeřů letošního ročníku KP navázali kluci na výborný výkon z minulého víkendu a po zásluze získali 3 body. Soupeř se za celé utkání do vážnější šance nedostal, snad s výjimkou několika nebezpečných centrů, na které však vysocí hráči soupeře nedosáhli. Nám naopak pomohla rychlá první branka po pohledné kombinaci a excelentním zakončení Tomáška. Rovněž druhá branka padla po pěkné akci. Po přestávce kluci neproměnili několik možností k navýšení skóre (Sytař P, Pokorný, Trdý) a tak uklidnění přinesla až 71.minuta, když P.Sytař vstřelil naši třetí branku střelou z dálky. Závěr utkání si kluci i přes snížení hostů v pohodě pohlídali. Celkově lze dnešní utkání hodnotit jako velmi dobrý a kompaktní výkon celého družstva.

Pavel Vejrosta

25. 8. 2018 Nová Ves - Nedvědice 1:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 74.Humpola (1:1)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa (80.Vejrosta Pe), Trdý, Sýkora, Haviger - Humpola (85.Loukota), Sytař P, Tomášek, Švestka - Sytař J (70.Kubík), Pokorný

Na super trávníku v Nové Vsi odehráli dorostenci dva odlišné poločasy. První půle byla opticky poměrně vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách. Branku jsme dostali po dlouhém nákopu z cca 40 metrů, když balón zapadl za záda Tomáše, který na míč nedosáhl. Po přestávce naši kluci předvedli nevídanou jízdu, které chyběly jen branky v síti domácích. Výsledkem tak byla jen vyrovnávací branka Pavla Humpoly, spousta zahozených šancí, několik nastřelených tyček a v závěru neodpískaná penalta po stažení Pokorného domácím obráncem. Po závěrečném hvizdu tak mezi kluky převládalo zklamání, ale myslím, že je s pokorou třeba brát remízu jako dobrý bod z venku. Jako super hodnotím předvedenou hru, nasazení všech kluků bez výjimky a snahu do poslední chvíle výsledek otočit. Kluci díky.

Pavel Vejrosta

18. 8. 2018 Nedvědice - Luka nad Jihlavou 4:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Trdý 3, Sytař Petr

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Trdý, Haviger - Humpola, Tomášek, Sytař P, Švestka - Sytař J, Pokorný P střídali: Vejrosta Pe, Loukota, Kubík, Pokorný R, Horníček

První utkání nového soutěžního ročníku sehráli dorostenci proti velmi kvalitnímu soupeři, se kterým se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Naši hoši měli po celé utkání více ze hry a jen neproměněné možnosti z 1.půle a laciná branka hostů na 1:1 držely dlouho výsledek utkání na vážkách. O osudu utkání se rozhodlo až v závěru, kdy nejdřívé Trdý dal naši druhou branku a v úplném závěru proměnil penaltu po faulu na P.Pokorného. V posledních vteřinách pak ještě P.Sytař dorážel centr Pe Vejrosty na monečných 4:1. Vysoká výhra ne zcela odpovídá dění na hřišti, výsledek však všechny těší a je cenným a dobrým vstupem do nové sezony.

Pavel Vejrosta

14. 8. 2018 Nedvědice - Svratka Brno 2:4 (v poločase 2:4)

Střelci Nedvědice: Pokorný P (1:1), Trdý z pen. (2:3)

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Trdý, Kolbábek D, Haviger - Švestka, Sytař P, Tomášek, Humpola - Sytař J, Pokorný P střídali: Vejrosta Pe, Sýkora, Loukota, Pokorný R, Horníček, Kubík

Poslední přípravné utkání sehráli dorostenci na domácím hřišti proti soupeři, hrajícímu horní polovinu dorostenecké divize na Jižní Moravě. Mj. proto, že jsme tam na rok uvolnili bratry Pachlopníkovy. Rozdíl mezi oběma týmy byl markantní – především v souhře, individuálních kvalitách jednotlivců a práci s míčem. Naši kluci nahrazovali nedostatky bojovností a nasazením a tak konečný výsledek i celkový dojem z jejich vystoupení vůbec nejsou špatné. Pozitivem bylo kvalitní utkání proti výbornému soupeři a také skutečnost, že si zahráli všichni kluci ročníku 2003 a Radek s Filipem ze st.žáků.

Pavel Vejrosta

27. 7. 2018 Kuřim - Nedvědice 3:4 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Sýkora, Trdý, Humpola, Pokorný

Sestava: Kolbábek T - Vejrosta Pa, Kolbábek D, Sýkora, Haviger - Humpola, Tomášek, Trdý, Švestka - Sytař J, Pokorný střídali: Sytař P, Vejrosta Pe, Baksa, Kubík

První přípravné utkání na novou sezonu odehráli dorostenci po dvou trenincích proti tradičnímu přípravnému soupeři z Kuřimi na hřišti v Chudčicích. První půle z naší strany velmi špatná. Soupeř byl důrazný, rachlejší, byl všude dříve v soubojích a u míče a tak poločasový výsledek odpovídal dění na hřišti. Po přestávce se naše hra viditelně zlepšila, chvílemi nám pomohl poměrně silný vítr v zádech. Branky začaly padat až v posledních dvaceti minutách, kdy soupeř fyzicky odpadl.
Resumé: 1.půle hrozná, bez nasazení, od mnohých lajdácká, 2.půle solidní, zvýšené úsilí, důraz a bojovnost, zlešila se souhra.

Pavel Vejrosta

16. 6. 2018 Přibyslav - Nedvědice 3:4 (v poločase 2:2)

Střelci Nedvědice: Sytař J., 2x Pachlopník J., Pokorný

Pavel Procházka