SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Přípravka starší - aktuálně

11. 11. 2018 Nedvědice - Turnaj OFS Žďár n. S. 5:15 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 4, Pospíšil

Sestava: Blažek, Hájek, Pikhartová, Sadecký, Klusák, Pospíšil, Šejnoha, Válka, Lukášek, Krytinář Trenér: Hájek

Ti, kteří se nedostali na turnaj KFS Vysočina nemuseli litovat. Obdrželi jsme pozvánku na turnaj OFS Žďár a změřili síly s týmy z okresní soutěže.
Rozjížděli jsme se velice pomalu. Po úvodní prohře 1:0 s Bystřicí, kdy jsme zvládli spálit veliké množství šancí jsme obdrželi dva debakly 0:6 se Svratkou a 0:7 s Jimramovem. Naše hra nebyla vůbec dobrá a vypadalo to, že turnaj skončí výsledkovým fiaskem.
Naštěstí náš tým ukázal charakter a dokázal se dostat zpět do turnaje dvěma výhrami nad Doubravníkem (3:1) a Novou Vsí (2:0). K našemu zlepšení přispěli tři klíčové faktory. Střelecké probuzení, do té doby v koncovce trápící se Natálky, která dvěma góly a přihrávkou Toníkovi na gól sestřelila Doubravník a následně dvěma zásahy Novou Ves. Dále obrat o 180° ve výkonu Lukyho v bráně, který obzvláště proti Doubravníku předváděl fantastické zákroky. Třetím byl zbytek týmu, který drobné technické nedostatky nahrazoval bojovností a chutí něco udělat s pokaženou reputací našeho týmu po úvodních zápasech.
S potěšením musím říct, že předzápasové plány velmi narušil svými výkony Tomáš Lukášek, který dnes odehrál svůj první zápas a následně turnaj v životě. Po rozpačitém úvodním zápase (což je na poprvé běžné) zapadl do sestavy takovým způsobem, že si počínal jako starý mazák a do defenzivy byl velkým přínosem. Gratuluji k velice úspěšné premiéře.
Velký dík pak celému týmu, že se nenechal zlomit úvodními neúspěchy a o dobré jméno Nedvědice se dokázal poprat.

Výsledky:
N – Bystřice n. P. 0:1
N – Jimramov 0:7
N – Svratka 0:6
N – Doubravník 3:1
N – Nová Ves 2:0

Pořadí týmů

 1. Jimramov 15 b
 2. Svratka 7 b
 3. Bystřice 6 b
 4. Nedvědice 6b
 5. Doubravník 6 b
 6. Nová Ves 4 b

Radomír Hájek

11. 11. 2018 Nedvědice - Turnaj KFS Vysočina 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 8, Lepka 2

Sestava: Réman - Navrátil, Lepka, Janeček, Přikryl Trenér: Neugebauer

Naše elitní pětka dnes odehrála halový turnaj KFS Vysočina ve sdruženém družstvu s Bystřicí n. P. Tým si vedl velice dobře a odvezl 1. místo po čtyřech výhrách a jedné remíze.
Na 15 ti vstřelených branách se podíleli dvěma góly Radim Lepka a osmi Tomáš Přikryl. Pět vstřelil bystřický Adam Veselý.
Gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci patří všem zúčastněným.

Výsledky:
B/N – Žďár n. S. – 3:2
B/N – HFK Třebíč – 4:2
B/N – Velké Meziříčí 2:2
B/N – Velká Bíteš 2:1
B/N – Vrchovina 3:0

Tabulka:

 1. Bystřice/Nedvědice
 2. Velké Meziříčí
 3. Žďár n. S.
 4. Třebíč
 5. Velká Bíteš
 6. Nové Město na Moravě

Radomír Hájek

21. 10. 2018 Nedvědice - FŠ Třebíč, Velké Meziříčí 20:19 (v poločase 6:16)

Střelci Nedvědice: Přikryl 13, Lepka 2, Janeček 2, Krytinář, Pospíšil

Sestava: Sadecký, Lepka, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Pospíšil, Šejnoha, Válka, Janeček, Krytinář

Poslední kolo podzimní části jsme sehráli na domácím hřišti. Postupně nám začali zdravotně odpadat někteří hráči. Ani hřiště nebylo v nejlepší kondici. Navíc nás čekala dvojice velmi silných soupeřů. I tak jsme zvládli dnešní odpoledne velmi dobře.

N – FŠ Třebíč 6:16 (3:7)
Střetnutí s obrovskou kvalitou. Na soupeře jsme nestačili, ale byli tam velmi dobré pasáže i z naší strany. Hrál se fotbal v oboustranně obrovském tempu a utkání se muselo divácky líbit.
Góly : Přikryl 4, Janeček, Lepka

N – VelMez 14:3 (9:1)
A na závěr velmi povedeného podzimu jsme si užili jasnou výhru.
Góly: Přikryl 9, Pospíšil, Janeček, Krytinář, Lepka

Za podzimní část patří dík všem hráčům ale i rodičům za podporu.

Radomír Hájek

18. 10. 2018 Doubravník - Nedvědice 12:5 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: Kolbábková 2, Šejnoha 2, Pospíšil, Prudký

Sestava: Kolbábková, Hájek, Blažek, Válka, Klusák, Šejnoha, Pospíšil, Krytinář, Prudký

Čtvrteční přátelské utkání se sousedním Doubravníkem bylo sehráno především proto, abychom zapojili méně vytěžované hráče. Zkušenější se měli ukázat v roli leadrů. Soupeř nás přehrál především důrazem a bojovností. Při absenci zkušených hráčů se nám odhalují nedostatky jednotlivců. Chybí základní principy hry jako posuny po hřišti, dostupování hráčů, řešení situací konstruktivně (ne nákopem). Někteří mají problémy s pohybem jako takovým.
Naopak je dobré, že si někteří hráči vyzkoušeli, jaké to je, když hra stojí na nich. Spousta šancí pak shořela na soupeřově urostlém golmanovi. I přes prohru dnešní odpoledne svůj význam mělo. Pracujeme dále .

Radomír Hájek

13. 10. 2018 Nedvědice - NMnM, Humpolec 17:9 (v poločase 16:4)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5, Navrátil 3, Kocourek 3,Šejnoha 2, Lepka 2, Janeček 2

Sestava: Réman - Navrátil, Lepka, Kocourek, Přikryl, Hájek, Sadecký, Šejnoha, Janeček, Krytinář, Kolbábková

Úvod dnešního dne nezačal nejlépe. Spousta hráčů jela po své ose, do kabiny se trousili postupně, někteří se zapojovali až v průběhu rozcvičky, která také za mnoh nestála. Naštěstí nám Vrchovina nebyla soupeřem. Daleko těžší utkání nás čekalo ve druhém zápase.

N – Vrchovina 16:4 (9:1)
Od prvních vteřin jsme byli jasně lepší a sázeli soupeři jeden gól za druhým. Dvěma góly načal soupeře Přikryl, následně přidal dva Navrátil. Po gólu Kocourka soupeř z ojedinělého brejku snížil. Poločas se zastavil na skóre 9:1.
Sestava se v průběhu zápasu hodně měnila, byl prostor si na ostro vyzkoušet hráče na nových postech. Jediné, co musíme vytknout je, že jsme se v jedné chvíli vykašlali na bránění a dostali dva góly za sebou. Jinak si tým vyloženě pohrál, kluci si navzájem přáli góly a hledali se i v situacích, kdy by jindy už nepřihrávali. Viděli jsme spoustu pěkných akcí a s přehledem zvítězili.

N – Humpolec 1:5 (0:2)
Fotbal se bouhžel hraje na góly a to bylo to jedinné, v čem nás soupeř jasně předčil. Hrálo se oboustranně pěkné utkání s velkým nasazením.
Dlouho se hrálo bez chyb v zadu. Shruba v polovině první půlky platilo ono otřepané nedáš – dostaneš. Po levé straně utekl Přikryl a střílel na zadní tyč, kterou bouhžel nezavíral Hájek a balon zkončil mimo. Hned z protiútoku předvedl soupeř situaci jako přes kopírák s tím rozdílem, že druhého útočníka na zadní tyči měl.
Soupeře jsme hodně tlačili, největší šanci na vyrovnání měl Přikryl, který po rohu nastřelil tyč, odražený balon udržel Hájek, přistrčil znovu Přikrylovi a ten napálil břevno. I nadále jsme tlačili, ale ne a ne se prosadit. A aby toho nebylo málo, v poslední mintuě se kopal přímák na nás, který zkončil v šibenici.
Ve druhé půli jsme na soupeře chtěli vletět a co nejdříve snížit. Opak byl ale pravdou, hned v úvodu jsme dostali 2 góly. I tak jsme nic nevzdávali a chtěli alespoň korigovat. Velkou šanci si vypracovala Terka Kolbábková, která neúnavně pracovala celý zápas a do golmana vletěla ukázkově s důrazem tak, jak má jít hráč do vápna.
Ještě jednou jsme lovili míč ze sítě, korigoval Martin Kocourek krásnou trefou přímo z rohu.
Výsledek vypadá jasně, hra ale byla z obou stran velmi dobrá a celý tým si zaslouží pochvalu za přístup a nasazení.

Radomír Hájek

11. 10. 2018 Bystřice n. P. - Nedvědice 17:7 (v poločase 9:7)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5, Kolbábková, Pospíšil

Sestava: Kolbábková, Krytinář, Navrátil, Přikryl, Hájek, Klusák, Blažek, Šejnoha, Pospíšil, Válka, Sadecký

Dnes jsme odehráli další přípravné utkání v Bystřici. Hráno na 3×20 minut.
Velmi dobře jsme zvládli zápas bez klíčových hráčů Kocourka, Rémana, Lepky, Pikhartové a Janečka. Navíc Lukáš Sadecký přijel se zraněnou rukou, tedy i bez (obvyklých) brankařů.
První třetinu jsme prohráli 3:4 po dvou gólech Přikryla a jednom Pospíšila. Pak jsme krátce vedli opět po dvou golech Přikryla a jednom Kolbábkové, pak nám trochu záspas utekl lacinými góly. Druhá třetina končila za stavu 7:9, ještě jednou se trefil Přikryl.
Třetí třetina už byla ve znamení velkých pokusů a rošád v sestavě. Premiéru v bráně si odbyl Vojta Klusák, ostatní hráči si vyzkoušeli neobvyklé posty. Už jsme neskórovali, naopak jsme 7 gólů dostali.
Týmu musíme vytknout to, že se zápas zabalí, když nám soupeř gólově uteče.
První dvě třetiny však byly hodně slušné a potvrzujeme to, že jsme letos hodně silní. Toto budeme chtít potvrdit v sobotu v mistrovských utkáních.

Radomír Hájek

8. 10. 2018 Nedvědice - Pelhřímov 7:10 (v poločase 5:5)

Střelci Nedvědice: Přikryl 3, Pikhtarová, Pospíšil, Kocourek, Janeček

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Pikhartová,Kolbábková, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Válka

Milan Neugebauer

8. 10. 2018 Nedvědice - Žďár nad Sazavou U10 13:8 (v poločase 5:2)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 6, Přikryl 3, Janeček 2, Pospíšil, Lepka

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Pikhartová,Kolbábková, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Válka

Milan Neugebauer

29. 9. 2018 Nedvědice - Bedřichov, Havlíčkův Brod 16:13 (v poločase 7:3)

Střelci Nedvědice: Přikryl 8, Lepka 5, Janeček 2, Krytinář

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Hájek, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Šejnoha, Krytinář

N – Bedřichov 7:3 (4:1)
Utkání, kde jsme byli mírně lepší. Po minulých zápasech, kdy nebyl Tomáš Přikryl úplně ve své kůži opět přepnul na vyšší rychlostní stupeň a byl na hřišti hodně znát. Otevřel skóre. Soupeř vyrovnal, ale více šancí jsme si vytvářeli my. Na poločasových 4:1 zvýšil hattrickem Radim Lepka, který v poslední době zlepšil pohyb, což ho nyní odměnilo – v podstatě dorážel vždy do prázdné brány, kdy aktivně sledoval zakončení spoluhráčů a odražené míče sbíral ve vyložených šancích ala Lafata.
Ve druhé půli zvýšil Štěpán Janeček na 5:1, po té jsme trošku polevili a soupeř snížil na 5:3. Pohodu nám vrátil opět Tomáš Přikryl se Štěpánem Janečkem.

N – Havlíčkův Brod 9:10 (4:4)
Utkání přípravek bývají o spoustě šancí i gólů. Mnohdy se stává, že se i vyrovnaná utkání zlomí v době kdy jeden z týmů odskočí o 3–4 branky a druhý tým to psychicky položí. Těžko pak věřit, že po výsledku 4:12 nebo 5:14 šlo o vyrovnané utkání.
Toto však neplatilo dnes. Sice jsme začali hrozivě a za krátko prohrávali 3:0. Vhodit ručník do ringu odmítl Tomáš přikryl, který dvěma rychlými góly po sobě snížil. V závěru poločasu jsme se rozhodli promíchat sestavu a „special line“ se nám vyplatila. Obzvláště Štěpán Krytinář vnesl do hry rychlost a důraz v napadání, z čehož těžil opět Tomiš, následně sám Štěpán.
Do druhého poločasu jsme šli za vyrovnaného stavu. Radim Lepka nás dokonce dostal do vedení, po vyrovnání soupeře nám ho vrátil zase Tomiš. A můžeme opět litovat zahozených tutovek Tomiše, Radimů Lepky a Hájka či Vojty Šejnohy. Soupeř nás totiž zmáčkl a 4mi góly zvrátil zápas na svoji stranu. Stav 6:9 a momentální výpadek je tou chvílí, kdy se pak zápas utrhne a končí debaklem. Přišel čas na další speciální formaci. Radim Lepka s Tomem Přikrylem po skvělé práci celého týmu snížili na rozdíl jediného gólu. V závěru zápasu už jsme vrhli vše do útoku, soupeř však proměnil jeden z brejků v samém závěru a opět odskočil o dvě branky. Po rozehrání jsme ještě snížili Tomišem, to už se ale pískal konec utkání.
Zápas jsme nezvládli výsledkově, ale můžeme chválit odhodlání a nasazení. Nezabalili jsme to. S trenérem soupeře jsme se shodli, že utkání mělo oboustranně velkou kvalitu.

Radomír Hájek

26. 9. 2018 Nedvědice - Bystřice n. P. 11:10 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Šejnoha, Klusák, (střelci prvního týmu budou doplněni)

Sestava: Sestava: NI – Přikryl, Kocourek, Janeček, Pikhartová, Navrátil, Lepka, Réman NII – Sadecký, Šejnoha, Hájek, Pospíšil, Klusák, Blažek, Válka, Krytinář

Vzhledem k variantě sdruženého startu v soutěži s Bystřicí n. P. trpí oba týmy v kategorii starších přípravek nízkým vytížením hráčů, kdy máme na jeden tým přetlak. Proto jsme se rozhodli vložit do sezony přátelská utkání. První proběhlo u nás, v Nedvědici.

NI – BnP I 9:5
V souboji prvních sestav jsme se dostali do vedení, které už jsme až do konce nepustili. Bohužel máme v průběhu utkání velké výkyvy v předváděné hře, ztrácíme koncentraci. Ale ve chvílích, kdy „hrajeme“ dokážeme předvádět velmi dobré výkony.
Střelci budou doplněni

NII – BnP II 2:5
V souboji druhých týmů si premiérový zápas odbyli nováčci Fanda Blažek a Vojta Klusák. Možnost těchto přátelských utkání je pro tyto dva velkým přínosem. Jedna věc je postupně zvládnout fotbalové dovednosti, kdy kluci v tréninku pracují vesměs dobře a postupně si tvoří automatismy v těchto činnostech. Dohánějí manko proti svým spoluhráčům, kteří už trénují několik let.
Daleko těžší je ale přenést tyto prvky do hry, kdy hráčům přibývají starosti s bráněním a napadáním protihráčů, náběhy spoluhráčům, držení jednotlivých postů podobně. Logicky tu mají velké rezervy, ale své premiéry zvládli se ctí. Vojta Klusák byl odměněn za aktivitu možností zahrávat pokutový kop, který proměnil a můžeme mu gratulovat k premiérovému gólu.
Pro ostatní spoluhráče to byla možnost ukázat se v roli leaderů. Zde převzali taktovku převážně Vojta Šejnoha a Toník Pospíšil, podpoření Lukášem Sadeckým z brány, který nás držel svými zákroky, navíc rozdával průnikové přihrávky do brejků. Poctivou „černou práci“ odváděli Matěj Válka s Radimem Hájkem, převážně pak Štěpán Krytinář, který jezdil nahoru-dolů jak motorová myš.
Přes prohru 2:5, která se zrodila ke konci zápasu, kdy jsme ztráceli aktivitu v nabídce, měli jsme problém dostat se z vlastní poloviny a neproměnili jsme 4 brejky během posledních 10 min, kdy jsme šli sami na bránu, můžeme být spokojeni s nasazením a herním projevem. Utkání účel splnilo.
Góly: Šejnoha, Klusák (pen)

Radomír Hájek

23. 9. 2018 Nedvědice - HFK Třebíč, Polná 14:18 (v poločase 10:4)

Střelci Nedvědice: Pospíšil 4, Přikryl 3, Pikhartová 2, Lepka 2, Kolbábková, Kocourek, Krytinář,

Sestava: Réman, Přikryl, Lepka, Kocourek, Navrátil, Kolbábková, Pikhartová, Pospíšil, Janeček, Krytinář, Šejnoha

N – HFK Třebíč 10:4 (4:2)
Průběh zápasu zaznamenal pan Koucourek .
1:1 Toník

1:2

2:2 Tomiš

3:2 Terezka
4:2 Natálka

5:2 Tomiš

6:2 Štěpán Kr.

7:2 Toník

8:2 Toník

8:3

9:3 Radim

10:3 Natálka

10:4
Sehráli jsme velice povedené utkání a soupeř hrál také velice dobře . Kuba Réman opět skvělý výkon v bráně , obrana pracovala také skvěle , v útoku řádil Toník Pospíšil střelec čtyř golů . Ostatní také hráli na jedničku , vstřelili jsme několik krásných branek a hodně šancí nevyužili . Velká pochvala celému týmu .

N – Polná 4:14 (3:6)
První letošní prohru jsme utrpěli v pátém zápase letošní sezony.
Velké problémy nám dělalo přepínání z ofenzivy do defenzivy. Soupeř měl hřiště hodně roztažené a pomáhal si nákopy za obranu, což v této věkové kategorii není obvyklé a naši se s tím nedokázali poprat. Vyzdvihnout musíme technickou vybavenost a přímočarost soupeře podpořenou skvělou střelbou.
Ani my jsme nebyli bez šancí, ale celý zápas jsme tahali za kratší konec. Na 1:1 srovnával Kocourek, na 2:2 Přikryl. Po té soupeř dokázal odskočit o 3 góly, na 3:5 korigoval výstavní bobou do šibenice Lepka.
Ve chvílích, kdy jsme měli více ze hry, držel soupeře výborný golman.
Po poločasovém 3:6 jsme doufali v obrat. Branky však padali už jen do naší sítě a postupně se z týmu vytrácela ochota se o výsledek více poprat. Na konečných 4:14 snižoval Pospíšil.
Výsledek vypadá hrozivě a odpovídá spíše nasazení a bojovnosti a hlavně šikovnosti v zakončení. Zde dlouhodbě hodně zaostáváme a stojí nás to lepší výsledek. Stejně tak není dobré soubojové chování, kdy před naší bránou soupeři mnohdy pohodlně zakončují, zatím co my pře branou soupeře dostaneme vždy „namláceno“ a jen velmi těžko se prosazujeme. Třetím bodem, na který se musíme zaměřit je hra po stranách.
Na druhou stranu jsme viděli i spoustu pěkných akcí. A tak hra nestojí, jako v minulosti, převážně na Přikrylovi, na kterém se zřejmě projevuje únava z náročného programu zápasů, dirigenskou taktovku dokáže převzít Martin Kocourek, čím dál výraznější výkony podává Štěpán Janeček. K těmto rozdílovým hráčům se připojují další. S poctivou prací v tréninku budeme obávaným soupeřem spoustě týmů.

Radomír Hájek

16. 9. 2018 Nedvědice - Velká Bíteš 11:3 (v poločase 3:2)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 2, Přikryl 2, Kocourek 2, Kolbábková, Janeček, Pospíšil, Šejnoha, Navrátil

Sestava: Réman - Šejnoha, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Hájek - Krytinář, Pospíšil, Janeček, Pikhartová, Kolbábková

Zápasy ve Velké Bíteši bývají vždy hodně silové. Naši od začátku na soupeře vlítli, ale s důrazem domácích měli velké problémy. Navíc nás trápila koncovka, kdy jednu šanci za druhou pálili Přikryl, Pikhartová, Kocourek a další. A tak logicky přišlo to, co jsme nechěli a sice brejk, který soupeř potrestal.
Opět jsme bušili do soupeře s obrovskou herní převahou. A když obvyklí střelci selhávali, přišla krásná akce, kdy Štěpán Janeček rozehrál rychle aut na Natálku, ta prostrčila z první Terce Kolbábkové, která vyrovnala na 1:1
Soupeř však za nedlouho potrestal další brejk a opět jsme doháněli jednogólový rozdíl. Herní převaha však byla na naší straně. Po jedné z mnoha šancí vyrovnal Kocourek a do poločasu nás ještě poslal konečně do vedení.
Krátce po změně stran ryhcle zvýšil dvěma slepenými góly Přikryl, následně Janeček zvýšil na 6:2 a zápas jsme definitivně ovládli. Soupeř korigoval z přímáku krásnou střelou do šibenice.
Dva góly pak přidala Pikhartová, následně se porsadili kluci v pořadí Pospíšil, Šejnoha, Navrátil.
Suma sumárum – zápas v naší režii, občasný chaos v obraně opět řešil skvěle Kuba Réman v bráně. Radost nám dělá velký počet střelců v týmu.

Radomír Hájek

9. 9. 2018 Chotěboř - Nedvědice 4:8 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6, Lepka 1, Šejnoha 1

Sestava: Réman , Navrátil , Kocourek , Janeček , Přikryl , Pospíšil , Pikhartová , Sádecký , Lepka

První půlku jsme totálně nezvladli , neobsazování soupeře , neplnění pokynů , o přestávce jsme si rozebrali situaci . Nic jsme nevzdali a trenér Kocourek zavelel k ofenzivě a stanovil vítěznou taktiku , je nás víc tak je utaháme a přehrajeme . Všíchni zvedli svůj výkon na 100% a napřed jsme vyrovnali a pak se dostali do vedení a pomale navyšovali . Chotěboř bojovala a Kuba Réman v brance čaroval . . Hodně vydřené vítěství a plný bodový zisk . Bravo Nedvědice

Milan Neugebauer

9. 9. 2018 Jihlava - Nedvědice 1:23 (v poločase 0:11)

Střelci Nedvědice: Přikryl 9 , Šejnoha 5 , Pikhartová 4 , Lepka 2 , Janeček , Kocourek , Sádecký

Sestava: Réman , Navrátil , Kocourek , Janeček , Přikryl , Pospíšil , Pikhartová , Sádecký , Lepka

Opravdu povedený zápas , všíchni hráli s chutí a ligový klub jsme totálně smetli a všichni obrovská pochvala .

Milan Neugebauer

1. 9. 2018 Nedvědice - Bystřice nad Pernětejnem 6:11 (v poločase 2:10)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 4, Pospíšil 2

Sestava: Réman , Sádecký , Pospíšll , Kolbábnová , Pikhartová, Kocourek , Lepka

Milan Neugebauer

25. 8. 2018 Bystřice nad Pernštejnem - Nedvědice 10:8 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 6 , Kocourek 3 , Janeček1

Sestava: Réman , Sádecký , Janeček , Pospíšil , Kocourek , Kolbábková , Pikhartová ,Šejnoha

V první půlce jsme podali velice špatný výkon , neobsazovali jsme soupeře , neměli jsme pohyb , vypadalo to , že nás to vůbec nebaví a to Jakub v brance chytl několik tutovek soupeře ..poločas 4–1 .
O přestávce jsme si vyjasnili co budeme hrát a na začátku druhé půlky obrátili výsledek na 5–4 . Pak zas spadl výkon a opět jsme prohrávali . Opět jsme zapnuli a srovnali na 8–8 . A opět přestali hrát , nedali jsme penáltu a dostali dvě branky na konečných 10–8

Milan Neugebauer

23. 8. 2018 Doubravník - Nedvědice 1:17 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6x, Kocourek 3, Lepka 3, Pikhartová 2, Hájek 1, Réman 1, Sadecký 1

Střelci soupeře: Hájek P.

Sestava: Réman, Kocourek, Přikryl, Lepka, Hájek, Šejnoha, Janeček, Pikhartová, Kolbábková, Sadecký, Pospíšil, Válka

Na úvod sezony jsme sehráli přípravný zápas s nováčkem mezi přípravkami – sousedním Doubravníkem.
Utkání vyznělo jednoznačně, nicméně je nutné přihlédnout k soupeři, který byl věkově mladší a mnozí hráli poprvé. Určitě podali sympatický a bojovný výkon. Zaznamenali i gól, na který přihrával náš Tomáš Přikryl, ke konci zapůjčený.
Pro nás to byla příležitost vyzkoušet hráče na různých postech. První pětka dosala za úkol odehrát druhou půli na 3 doteky.
Dnešní zápas nám zpestřil trénink. Odkryl spoustu nedostatků, ale i předností, které budeme chtít využít v sezoně, kde nás čekají daleko těžší soupeři.
Vesměs ale můžeme dnešek hodnotit pozitivně.

Radomír Hájek

17. 6. 2018 Nedvědice - Turnaj KFS Vysočina 23:22 (v poločase 17:16)

Střelci Nedvědice: Přikryl 10, Merta 8, Jaroš 2, Farkaš, Ondra, Litoborský

Sestava: Svoboda, Farkaš, Jaroš, Litoborský, Merta, Ondra, Blažek, Přikryl, Kocourek, Lepka

Sezonu jsme zakončili, už tradičně, závěrečným turnajem pořádaným KFS Vysočina ve Velkém Meziříčí. Turnaj natřískaný tím nejlepším z celého kraje. Před turnajem jsme si stanovili cíl – ukázat, že nedvědičtí umějí hrát dobrý fotbal a zároveň je to fajn parta slušných kluků, co nedělá průšvihy. Splněno beze zbytku!!!

N – Jihlava 3:4
Na úvod těžké skupiny jsme vyfasovali Vysočinu Jihlava. Na úvod nic příjemného, nicméně kluci na soupeře vlítli ve velkém stylu a za nedlouho vedli gólem Merty. Soupeř se ujal taktovky a za chvíli otočil, nicméně Michal vyrovnal na 2:2, po sléze i na 3:3. Ve velmi vyrovnaném utkání byl však šťastnější náš soupeř, který proměnil o jednu šanci více, než my. Velmi potěšilo uznání trenérů Žďáru, kteří přihlíželi, když čekali na svůj zápas.

N – Pelhřimov 3:1
S pokorou, ale přece zklamaní z prvního zápasu, že se nám jej nepovedlo dotáhnout do konce jsme nastoupili na Pelhřimov. V tomto zápase jsme byli lepším týmem, výborný výkon celého týmu řídíl především Přikryl, který dvěma góly soupeře načal. Luky Ondra si na střídačce natrénoval oslavu gólu a dal jej hned po příchodu na hřiště. Jeho přemetu s dopadem do lehu s podepřenou hlavou o loket tleskala celá tribuna. Soupeř pouze korigoval na 3:1

N – Havlíčkův Brod 9:0
Ne, to není překlep. V úvodu turnaje jsme byli prostě mašina. A to ještě v závěru Raďim Lepka orazítkoval tyč a desátý zářez nepřidal.

1:0 Přikryl
2:0 Přikryl
3:0 Litoborský
4:0 Merta
5:0 Jaroš
6:0 Merta
7:0 Merta
8:0 Přikryl
9:0 Přikryl

Po třízapasové pauze nás čekali soupeři nejtěžší, FŠ Třebíč a Žďár, navíc ve dvou utkáních po sobě

N – FŠ Třebíš 2:3
Naše nejlepší utkání na turnaji. Utkání hrané v neuvěřitelné rychlosti, nahoru dolů. Ale hlavně za elektrizující atmosféry obou táborů rodičů, kteří vytvořili opravdu fotbalové prostředí.
Prohrávali jsme 1:0, ale během pár vteřin vyrovnal Merta. Spousta šancí na obou stranách, ale skvělí golmani drželi dlouho utkání vyrovnané. Soupeř odskočil o dvě branky. Ale my nic nezabalili. Snížili jsme na 2:3 Jarošem a pak jsme Třebíč tak zmáčkli, že jsme mohli vybírat příplatky za kolotoč. Gól už jsme ale nedali a v očích kluků se objevily slzy, protože se vydali ze všech sil a věděli, že na body měli.

Nebylo snadné tým okamžitě naladit na další zápas. A vlastně se nám to nepovedlo.

N – Žďár 0:8
Utkání bylo pohledné do prvního a druhého gólu. S oběma byl na klucích vidět zmar. Svěšené hlavy ukázaly, že nejsme v pohodě a naše hra se sesypala.
Pohlazení na duši přišlo při podávání rukou, kdy nás žďárští trenéři ocenili podruhé, protože náš zápas s Třebíčí viděli a bylo jim jasné, jak fyzicky a psychicky náročné to pro naše bylo.

A tak jsme ukončili skupinu čtvrtým místem. První tři (Žďár, FŠ Třebíč a Jihlava) šli do finálové skupiny, my do skupiny o 7–12 místo, kam se nám ovšem přeneslo luxusních 6 bodů ze zápasů ve skupině, další 3 soupeři přibyli. Do této skupiny šli z naší skupiny HavlBrod a Pelhřimov s pouhým bodem, ze druhé skupiny přišli Chotěboř a Velká Bíteš také s bodem. Zdálo se, že jediným soupeřem nám bude Humpolec taktéž se 6ti body. Jenže .....
Zbytek turnaje z naší strany lze popsat jednoduše. Vedeme a nakonec remizujeme. Skupina se pěkně zamotala a do poslední chvíle jsme netušili, kolikátí vlastně skončíme.

N-Velká Bíteš 2:2
Soupeř hodně dobrý na balonu. My však jdeme do vedení Farkašem a Přikrylem. Bohužel jsme nedokázali vedení udržet.

N – Humpolec 2:2
V prvním utkání skupiny soupeř taktéž remizoval a tak máme stejně bodů. Tedy boj o vedení ve skupině. Vedeme 1:0 po gólu Přikryla. Soupeř srovnal ale Tomiš nám vrátil vedení. Bohužel opět nezvládáme koncovku.

Před posledním zápasem jsme v situaci, kdy jsme jak my, tak Humpolec promarnili luxusní náskok a na záda už nám bodově dýchají vlčáci z Bíteše a Chotěboře.

N – Chotěboř 2:2
Vedeme po gólech Merty a Přikryla, ale „překvapivě“ utkání nezvládáme udržet a opět remizujem.

Po posledním zápase ve skupině si užíváme nádherný pocit děkovačky s fanoušky (rodiči a kolegy z mladší přípravky) na tribuně, kteří nám vytvářeli po celý turnaj domácí prostředí. To však ještě netušíme, kolikátí jsme, protože se ještě dohrávají 2 zápasy ve skupině.
Poslední společný turnaj sezony jsme si však náležitě užili a završili tak naši společnou práci v sezoně před odchodem ročníku 2007 do žáků. O to slastnější bylo zjištění, že jsme ve skupně o 7–12 místo skončili druzí, tedy na celkovém 8 místě.
Ve společném „kroužku“ po děkovačce jsem nebyl příliš schopný slov a tak jsem roztřeseným hlasem asi neřekl vše, co mělo padnout. Tak ještě jednou dovolte, abych touto cestou poděkoval hráčům za další perfektní reprezentaci našeho klubu jak na hřišti, tak mimo něj. Za celý devítihodinový maraton nenastal jediný problém a vše šlapalo, jak má.
Tento turnaj je úplně něco jiného, než běžná „liga“. Jde o formu v daný den. Ale závěry turnajů jsou už spíše o hlavě a o vůli. Kluci vstávali brzy ráno, v 8 hod už byli nastoupeni k turnaji a po 16 hodině končili. Michal Merta dohrával se zraněným kontíkem, Tomáš Litoborský po dlouhé cestě z dovolené. Luky Farkaš či Matěj, Luky Ondra, ale i další dostali mnohokrát nepěkně nakopáno, mnohdy byly zákroky za hranou. I přesto jsme zůstali koncentrovaní na hru. Nelze se divit, že jsme v závěru turnaje udělali některé hloupé chyby, ty nakonec k fobalu patří. Navíc jsme mnohdy dokázali překousnout drobné i větší bolístky a turnaj dohráli po velmi dobrých a bojovných výkonech. Tleskám!
Stejně tak dík za celou sezonu. Ušli jste opět velký kus cesty a zase jste se posunuli o pořádný kus dál. Pokračujte, určitě si užijete ještě spousty radosti a krásných chvil v tak úžasných partách, jakou jsme společně utvořili letos. Ať se daří!

Radomír Hájek

3. 6. 2018 Nedvědice - Žďár n. S., Vrchovina 15:64 (v poločase 4:41)

Střelci Nedvědice: Farkaš 5, Merta 5, Jaroš 2, Kocourek 2, Lepka 1, Přikryl 1

Sestava: NI - Svoboda, Litoborský, Jaroš, Farkaš, Ondra, Merta, Přikryl NII - Réman, Blažek, Navrátil, Kocourek, Praislerová, Dundáček, Lepka, Cigánek

K okresnímu dvojderby jsme odjížděli s jasným plánem. Přestát důstojně zápas s extrémě silným Žďárem, pokusit se o body s Vrchovinou, krerá je o něco hratelnější. Toto se nakonec spíše nepovedlo. Těšit nás může pouze herní projev a nasazení i ve chvílích, kdy už byli zápasy rozhodnuté. Dále pak výhra druhého mužstva v zápase s Vrchovinou.

NI – Žďár 4:15 (3:6)
doplní Radek F.

NII – Žďár 0:36 (0:20)
Těsně

NI – Vrchovina 8:21 (5:10)
Doplní Radek F.

NII – Vrchovina 3:2 (1:2)
Ihned po debaklu se Žďárem bylo nutno mužstvo nachystat na další těžký zápas. Shodli jsme se, že si chceme na závěr užít vítězství.
Začali jsme však velmi vlažně, Kuba hned na začátku likvidoval 2 obrovské šance soupeře. Postupně jsme přebírali otěže zápasu, téměř si však nevytváříme šance a když, tak je jejich řešení mizerné. Asi po pěti minutách se konečně dostal do tempa Martin Kocourek, který se s Tomášem Navrátilem výhradně starali o tvorbu hry. Přešel přes celé hřiště, naservíroval míč Radimovi Lepkovi a vedli jsme 1:0. Byli jsme i nadále mírně lepší, soupeř hrozil pouze z brejků.Jeden z nich proměnili asi 5 mintu před poločasem. A aby toho nebylo málo, druhý gól přidali minutu před půlkou, kdy naši hráči reklamovali balon za čárou. Soupeř však situaci dohrál a skóroval.
O poločase byl tým hodně dole, hlodal v něm pocit křivdy. Nicméně bylo v naší kompetenci hru přerušit, nikdo z nás však neviděl, zda byl míč opravdu za čárou, nebo ne. Plyne z toho pouze jedno – dokud není hra přerušená rozhodčím (v tomto případě trenéry), hra pokračuje.
Byli jsme však odhodlaní zápas otočit. Celý druhý poločas se hrál na jednu bránu, soupeř se dostal za půlku třikrát, paradoxně byl ale nebezpečnější.
Spoustu šancí zahazujeme nepřesnou přihrávkou, nebo slabým zakončením. Po přímáku Navrce zvoní břevno.
Šest minut před koncem ztrácíme míč na naší polovině a soupeř jde opět do brejku. Míč končí po Kubově zásahu na tyči. Z následného rohu nastřeluje Vrchovina ještě břevno, odražený míč se dostává k Navrcovi, který zachoval chladnou hlavu, vyvezl ho přes dva hráče a poslal do šance Marťase Kocourka. Tento obchází dalšího hráče a vyrovnává. Nedáš dostaneš!
Do konce jsou asi 3 minutky, když Marťas svádí souboj o skákavý balon a vlastně ho jen nakopne směrem k soupeřově bráně. Padající list si však golman (jinak vynikající) sráží do brány a šťastně vedeme.
Další klinickou smrt přežíváme díky bravurnímu zákroku Kuby, následně Dundyho, který v poslední chvíli vytěsnil dorážku do prázdné brány mimo. V závěru ještě spálil tisíciprocentní šanci Michal Blažek, po fantastické přihrávce Marťase, ale to už nás mrzet nemuselo.
Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Když vezmeme v potaz, že jsme na rozdíl od soupeře hráli druhé utkání po sobě, soupeř měl na střídání 4 hráče, my dva, a i tak jsme byli lepším týmem téměř po celý zápas.
A tak jsme si na závěr sezony mohli užít vítězný pokřik, a to pěkně od plic.


Máme za sebou sezonu 2017/18 KP Vysočina. Rozhodně jsme v nabyté konkurenci neudělali ostudu a obsadili jsme konečné 11. místo ze 14 týmů, s náskokem 8 bodů na dvanáctého. Naopak od devátého místa nás dělili pouhé 3 body.
Sezonu jsme začínali s 19 ti hráči. Když nás bylo po podzimu o 3 méně, nevěřil jsem, že můžeme sezonu dohrát (když vezmu že 12 hráčů hraje, zbytek je na střídání, tedy 2 u každého hřiště. Čekalo nás jaro, kdy se obyčejně zvedá nemocnost … nic moc). Šestnáctka statečných však odjezdila téměř všechny zápasy, pouze jednou jsme si museli vypůjčit Šťěpána Krytináře – tímto děkujeme mladším za podporu. Naopak někteří ještě jezdili za mladší žáky – klobouk dolů.
Fantasticky fungoval i celý realizační tým s Jardou Kocourkem, Radkem Farkašem, Jirkou Lepkou a Peťou Hájkem (který bohužel od podzimu nepokračuje). I podpora rodičů byla úžasná, za celý rok si nepamatuju problém s potvrzením nominací apod., navíc děti jsou rády za fanouškovskou základnu při zápasech.
A v neposlední řadě musím ocenit historickou sezonu z pohledu doprav na zápasy, protože za sebou máme sezonu bez jediné komplikace s autobusy. Tímto patří dík vedení za toto i ostatní věci spojené s chodem sezony a zázemím.
Ještě nás čeká závěrečný turnaj ve Vel Mezu, pak už zasloužené prázdniny. Díky všem.

Radomír Hájek

20. 5. 2018 Nedvědice - Velké Meziříčí, Bystřice 24:59 (v poločase 7:28)

Střelci Nedvědice: Přikryl 10, Merta 8, Ondra 4, Jaroš 3, Kocourek 2

Sestava: NI - Svoboda, Jaroš, Litoborský, Přikryl, Merta, Blažek, Dundáček NII - Réman, Kocourek, Navrátil, Praislerová, Ondra, Hájek, Lepka

Dnes nemůžeme být výsledkově spokojeni, protože odjíždíme z Bystřice bez bodu. Silnému Velkému Meziříčí jsme konkurencí nebyli. Bystřici jsme zdolat mohli, bouhužel jsme se na prvním hřišti připos…li.

NI – Velké Meziříčí 5:12 (2:6)
Není co hodnotit. Skóre otevřel Jaroš, když si všiml vylezlého golmana a z půly hřietě mu zasadil bombu pod břevno. Herně bylo Velké Meziříčí výrazně lepší. Skóre narůstalo na jejich straně, zatímco my pálíme asi 3 tutovky. Do poločasu koriguje pouze Merta na 2:6.
Druhý poločas se nese v podobném duchu.Dva góly dává Přikryl, jeden Merta.

NII – Velké Meziříčí 2:16
Jednoznačná záležitost, góly Kocourek,Ondra.

NI – Bystřice n. P. 13:19 (6:6)
Bystřice 07 je jedna z nejlepších v soutěži. Na podzim a v zimně jsme od nich schytali nejednu nálož. I tak jsme tentokrát chtěli vyhrát.
Začali jsme mizerně, kdy hned z první akce inkasujeme. Hned z rozehrávky však využíváme Mertovy dělovky, který z půlky trefuje pod břevno. Hraje se vyrovnaný zápas, dvěma góly nás dostává do vedení Přikryl. Jsme na koni.
Přichází první blackout. Soupeř rozehrává roh. Míč je zakopnutý dostatečně daleko, tedy střídáme, a potvrzuje se, že se to nemá. Matěj Jaroš jde ze hřiště a Tomáš Litoborský kráčí pochodovým krokem na jeho místo. Soupeř stíhá rozehrát a dává gól právě na Matějově/Tomově straně. Rozehráváme po gólu, ztráta a najednou nám chybí jeden obránce – Tom si u tyčky zavazuje tkaničku – 3:3.
Dostáváme soupeře na koně a skóre je rázem 3:5. Zvedáme však hlavy a zápas dostává obrovské tempo. Tomášové Litoborský s Přikrylem hrají opravdu skvěle, podpořeni zbytkem týmu, obzvláště dalšími dvěma střelci. Skórujeme 2× Mertou, do vedení nás posílá Jaroš. Bohužel v poslední minutě prvního poločasu ještě inkasujeme.
Další blackout se nám rýsuje v poločase, kdy si hráči chtějí libovolně prohazovat posty, jeden chce chytat, druhý zase hrát. Většina týmu se shodla, že dnes máme na vítěztví a nebudeme nic měnit. Ovšem obzvláště na Kubovi je vidět sklamání, které ho zřejmě poznamenalo do druhého poločasu, občas se zdál nesoustředěný. I tak ale stihl pár pěkných zákroků předvést.
Po poločase prohráváme hned 6:7, rychle vyrovnává Přikryl po Mertově narážečce. Následnš 7:8, 7:9, … hlavy dole, zmínění naštvaní hráči klopí hlavy, postupně se přidávají ostatní. Pětiminutovka, kdy se skóre zastavilo na výsledku 7:12 a vlastně rozodla zápas.
Zdravě naštvaní se dostáváme opět do tempa celý tým jezdí po zadku. 8:12 – Jaroš, 9:12 Merta. Následně se strhává pasáž, kdy se hraje nahoru dolu a v obou brankách padá vždy po gólu.
9:13, 10:13 Přikryl, 10:14, 11:14 Přikryl, 11:15, 12:15 Přikryl, 12:16, 13:16 Merta, 13:17, 13:18, 13:19.
Viděli jsme velice rychlé utkání, ve kterém jsme předvedli velikou bojovnost a vůli. Bohužel nás vítěztví stály 2 obrovské výpadky. I tak klukům tleskám za to, že to nepoložili a dvakrát se dokázali do zápasu vrátit.

NII – Bystřice 4:12
Dnes bouhužel nepředvádíme nic, co by soupeře zaskočilo a prohráváme výrazným výsledkem.
Góly: Ondra 3, Kocourek

Radomír Hájek

13. 5. 2018 Nedvědice - Havlíčkův Brod, Pelhřímov 29:45 (v poločase 16:30)

Střelci Nedvědice: N1: Merta 5+4, Litoborský 5+0, Farkaš 3+1, Dundáček 1+0, Přikryl 1+3. NII - Svoboda 3, Navrátil, Kocourek, Lepka

Sestava: NI - Svoboda, Farkaš, Litoborský, Jaroš, Merta, Dundáček NII - Réman, Navrátil, Praislerová, Kocourek, Lepka, Blažek, Hájek

Druhý, a letos poslední, domácí zápas jsme přivítali silné soupeře z Havlíčkova Brodu a Pelhřimova. Pocity máme opět smíšené, spíše ale pozitivní. Zatím co druhé družstvo absolutně nezvládlo první zápas z Havl Brodem a následně sahalo po dobrém výsledku s Pelhřimovem, naše jednička se opět ukázala jako mašina, ze které začíná jít strach.

NI – Havlíčkův Brod 15:7 (8:1)
Celý tým bez výjimky musím pochválit. Lépe jsme četli hru a ve většině soubojů jsme byli dříve než soupeř. Pokud bychom zlepšili produktivitu, tak by bylo naše vítězství mnohem výraznější. Odhadem jsme měli na kopačkách dalších 10 gólů. I přes relativně hladké vítězství musím připomenout přetvávající slabinu při rozehrávce od brány a zapojení bránkáře do hry obecně. Radši nakopáváme naslepo dopředu, než využijeme volného bránkáře pro promoc v konstruktivní rozehrávce.

NII – Havlíčkův Brod 1:23 (1:10)
Utkání přesně v opačném gardu, jak na prvním hřišti. Taháme za kratší konec a abslolutně nestačíme. V poločase jsme po dohodě se soupeři a snaze oba zápasy trochu vyrovnat a zatraktivnit udělali výměny mezi prvním a druhým týmem, kdy do jedničky šel Michal Blažek a k nám Tom Přikryl. U nás se to však nějak výrazně neprojevilo. Kluci v podobných utkáních ztrácí motivaci a zápasy končívají debaklem. Náš čestný úspěch zaznamenal těsně před poločasem Radim Lepka.

NI – Pelhřimov 8:3 (1:0)
Pro druhý zápas platí na chlup to stejné hodnocení, jako pro ten první. Rozdíl byl v zejména brakáři soupeře, který vychytal i nemožné a ještě se konstruktivně zapojoval do hry. Byl příčnou, že jsme se ještě o přestávce třásli o výsledek (1:0), i když jsme byli mnohem lepším týmem. Ačkoliv se tentokrát na své přání postavil do brány Matěj, tak jsme opět jen zřídka kdy využili jeho fotbalovosti. Smekám před dnešním výkonem týmu a musím připomenout, že jsme opět byli svědky velmi zajímavého úkazu: Rozdílem třídy jsme porazili města s mnohem větší fotbalovou základnou. Havl. Brod (25 tis. obyvatel), Pelhřimov 16 tis. obyvatel).

NII – Pelhřimov 5:12 (2:4)
Tentokrát nás posílil z jedničky do pole Kuba Svoboda, opačným směrem putoval Michal Blažek. A byl to právě Kuba, který hodně vařil obraně soupeře. Nejprve snížil na 1:3, následně utáhl pár pěkných akcí , na konci jedné z nich byl Martin Kocourek, který snížil na poločasových 2:4. Od prvních minut hrál velice aktivně Tomáš Navrátil, který byl dnes bezpochyby nejlepším hráčem na hřišti.
Po poločase jsme dokázali vyrovnat Svobodou a právě Navrátilem z penalty. Soupeř odskočil na 4:7, Kuba ještě jednou snížil, ale pak už jsme závěr nezvládli.
Herně velice dobré utkání, vyrovnané. Bohužel jsme zřejmě po dlouhé obě prohráli na počet hráčů a v závěru nám došli síli. Nicméně za výkon a bojvnost patří týmu pochvala.

Radomír Hájek

6. 5. 2018 Nedvědice - Chotěboř, Humpolec 39:21 (v poločase 19:12)

Střelci Nedvědice: NI: Merta 9, Farkaš 4, Jaroš 2, Ondra 2, Přikryl 1, Dundáček 1, NII: Holánek 10, Lepka 4, Chytrý 3, Hájek

Sestava: NI - Svoboda, Farkaš, Jaroš, Dundáček, Přikryl, Merta, Ondra, Blažek NII - Réman, Praislerová, Kocourek, Navrátil, Holánek, Chytrý, Lepka, Hájek

Za slunečného, ale větrného počasí nastupujeme k domácímu turnaji, nejprve s Chotěboří, následně s Humpolcem. Rádi bychom navázali na zlepšené výkony z minulého druhého utkání a pokusili se bodovat. Již od úvodní rozcvičky vypadáme hodně dobře.
Nakonec končíme bez prohry, a i když ne se vším můžeme být spokojeni, určitě hodnotíme dnešní den pozitivně.

NI – Chotěboř 9:9 (3:8)
Odehráli jsme dva různé poločasy ve dvou různých rozestaveních. Ještě jsem se ani nerozkoukali a prohrávali jsme 2:6. Bojovali všichni, ale základem úspěchu ve druhém poločase, který jsme vyhráli 6:1 byl Tom Přikryl na levé straně obrany, kam se přesunul z útoku. Tímto bych chtěl Tomášovi poděkovat, protože se do obrany přesunul bez reptání a předvedl více než výborný výkon a tým skvěle podržel i bez jeho standardní porce gólů. V závěru zápasu jsme se dostali dokonce do vedení 9:8, ale těsně před koncem soupeř vyrovnal. K vítězství by stačilo proměnit jednu z mnoha neproměněných šan­cí.

NII – Chotěboř 10:3 (5:1)
Zápas zcela v naší režii. Zápas velice koukatelný. Na gól Holánka soupeř okamžitě odpovídá. Na poločasový výsledek zvyšují postupně Lepka, Holánek, Chytrý a Holánek. Soupeř je velice fotbalový, asi 4× do poločasu jdou sami na Rémana, ten však chytá opět skvěle.
Po poločase pokračujeme stejně v pořadí střelců Chytrý, Holánek, Holánek, Lepka, Holánek. Soupeř pouze koriguje na 7:2 a 9:3. Jasné vítězství po velice dobrém výkonu.

NI – Humpolec 10:8 (6:2)
Pokračovali jsme v rozestavení z prvního zápasu, což se ukázalo jako dobrý krok. Po vyhraném prvním poločase jsem splnil slib ze začátku zápasu a pustil obránce (Maty a Tom) do útoku. Po obdržených třech gólech během 45 vteřin (soupeř srovnal na 8:8) jsme rozestavení vrátili zpět a vedení jsme opět získali zpět. Pokud zlepšíme rozehrávku od brány a nahrávky ve středu hřiště, tak se před námi bude třást i SPARTA!

NII – Humpolec 10:10 (3:6)
Po hodinové pauze jdeme na Humpolec. Hra je však velice pomalá a i náš výkon je diametrálně odlišný od prvního zápasu. Jsme nesoustředění, zbrklí, nedůslední.
Skóre otevírá Holánek, soupeř však otáčí. Na 2:2 srovnává Lepka, nálsedně 2:3 a další vyrovnání Chytrým. Do poločasu však inkasujeme ještě 3×. Do toho Lepka trestuhodně zahazuje penaltu.
Nástup do druhého poločasu připomíná Třebíč minulý týden, kdy je z obrany průchoďák. Jeden gól sice dává Chytrý, ale dostáváme se až na stav 4:9 a hrajeme opravdu mizerně.
Narozdíl od minulého týdne se ale kluci dokázali vrátit do zápasu. Tomáš Navrátil tvoří od zadu, Marťa Kocourek nabírá obrátky a rozjíždí nejednu akci po lajně. Do toho se do velkých obrátek rozjíždí Holánek, který dává 2 rychlé góly a jeden chystá Lepkovi. To vše za značné podpory Chytrého, který ma na ofenzivě lví podíl.
Za stavu 7:9 začínáme věřit v obrat, ale ............brejk, gól na 7:10 a do konce zbývají 4 minutky.
Kluci to však dnes nehodlají zabalit. Do hry nás dostává důrazným napadáním a gólem na 8:10 Radim Hájek, po minutě snižuje Peťa Holánek a v poslední minutě se trefuje Radim Lepka. Vyrovnáno a slavíme.
Celému týmu patří obrovská výtka za první (bojácný) poločas a zároveň pochvala, že to nevzdali a došli si pro bodík.

Radomír Hájek

28. 4. 2018 Nedvědice - HFK Třebíš, Vysočina Jihlava 34:69 (v poločase 17:36)

Střelci Nedvědice: Merta 9, Jaroš 7, Přikryl 5, Lepka 5, Holánek 3, Litoborský 3, Blažek 1, Ondra 1

Sestava: N I - Svoboda, Jaroš, Litoborský, Farkaš, Merta, Přikryl, Dundáček, Ondra NII - Réman, Praslerová, Chytrý, Cigánek K., Holánek, Lepka, Hájek, Blažek

N I – HFK Třebíč 13:15 (?:?)
Hodnocení R. Farkaš

NII – HFK Třebíč 4:21 (3:7)
Po rychlém gólu soupeře jsme dodkázali rychle odpovědět Holánkem a Lepkou. Následně 3 slepené góly v naší síti a a parádní trefa Lepky z přímáku. Do poločasu jsme inkasoval ještě dvakrát.
Naše hra vypadala stejně, jak jsme končili minulý týden s Polnou – bez bojovnosti a nasazení. Směrem dozadu jsme neexistovali. Druhý poločas jsme se úplně sesypali, jedním gólem korigoval Blažek, který jako jediný snesl nějaké měřítko co do nasazení. A stejně jako s Polnou se budu opakovat, když řeknu, že s takovým soupeřem prohrát můžeme, ale ne takovýmto rozdílem a po tak otřesném výkonu. Za druhý poločas jsme měli jednu střelu na branku.

NI – Vysočina Jihlava 12:7 (8:4)
Hodnocení R. Farkaš

NII – Vysočina Jihlava 5:26 (1:11)
Hráči si vzali k srdci mezizápasovou rozmluvu. Nastoupili jsme proti nezkutečné síle, nicméně hráči tentokrát nechali na hřišti opravdu vše a byli odměněni několika pěknými góly. Jako den a noc byli výkony Radima Lepky, který dal 3 góly ale hlavně hýřil aktivitou. Zrovna jemu byla neaktivita v prvním zápase nejvíce vyčítána. Ale zlepšený výkon platí pro všechny. Dva góly dal Petr Holánek, několik parádních zákroků předvedl ve druhém poločase chytající Radim Hájek.
Od tohoto výkonu se můžeme odrazit. Pochvala.

Radomír Hájek

21. 4. 2018 Nedvědice - FŠ Třebíč, Polná 23:65 (v poločase 13:20)

Střelci Nedvědice: Merta 8, Jaroš 6, Přikryl 2, Farkaš 2, Lepka 2, Blažek 2, Ondra

Sestava: NI - Jaroš, Farkaš, Přikryl, Merta, Dundáček, Litoborský, Svoboda NII - Praislerová, Réman, Blažek, Ondra, Lepka, Hájek, Cigánek, Kocourek

Za letního počasí jsme vyrazili na FŠ Třebíč, kde jsme se utkali s domácími a s Polnou. Zatímco proti Polné jsme chtěli bodovat, fotbalová škola je pro nás jiný svět. Přesto první tým odehrál velice slušné utkání, druhý tým trpí posunem Přikryla a trošku se hledá.

NI – Polná 9:5 (5:2)
Dobrý začátek, pak trošku vypadení z role a opět dobrý závěr. Tak trenér Jaroš shrnul průběh.
Po té, co minulý týden Merta ani nevystřelil, dnes se mu naopak splašili kvéry a zaznamenal 5 zásahů, 3 góly přidal Matěj Jaroš a jeden Farkaš.

NII – Polná 3: 15 (3:6)
U druhého týmu jsem postrádal zápal do hry. Až za stavu 0:3 jsme se trošku zmátořili, hlavně Michal Blažek šel příkladem co do bojovnosti, roli režisérů se dobře zhostili střídavě Luky Ondra a Martin Kocourek. Kuba Réman v bráně standardně dobrý. Hoříme však v obranné fázi (platí od obránců po útok). Někeří musí přidat na pohybu.
Dva góly Lepky jsme stáhli na 2:3, soupeř následně odskočil na 2:5. Korigoval Blažek, ale do poločasu inkasujeme ještě jenou.
Zápas chceme zlomit, na místo toho se nám ale po přestávce sype jeden brejk za druhým až do stavu 3:11. Po té skŕuje znovu Blažek, soupeř přidává ještě 4 branky.
Ač je Polná silný soupeř, nemůžeme s ním prohrávat takovýmto rozdílem. V našich silách je rozhodně více. S tímto utkáním panuje nespokojenost, vyjma některých individuálních výkonů.

NI – FŠ Třebíč 9:14 (3:8)
David Goliáše dnes neporazil, ale 9 vstřelených branek je sympatických (Jaroš, Merta 3, Přikryl 2, Farkaš).

NII – FŠ Třebíč 1:31 (0:11)
Vražda v přímém přenosu. Oběť tohoto „trestného činu“ bohužel příliš mnoho odporu nekladla.

Dík patří Liborovi Jarošovi, že se dnes ujal prvního týmu.

Radomír Hájek

15. 4. 2018 Nedvědice - Velká Bíteš 9:16 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Holánek 3, Přikryl 2, Jaroš 2, Ondra, Lepka, Krytinář Š.

Sestava: NI - Svoboda, Dundáček, Jaroš, Litoborský, Merta, Přikryl, Ondra NII - Réman, Kocourek, Krytinář Š., Holánek, Lepka, Blažek, Hájek

Do jarní části nastupujeme s velmi úzkým kádrem. Zato však s dobře vyladěnou formou z přípravy, proto jsme chtěli dnes jednoznačně bodovat. Ale ouha. Opět se potvrdilo, že na nás stačí důraz a naše hra padá rapidně dolů. Z Bíteše jedeme bez bodu.

NI – VB 5:6 (2:4)
Jak už bylo řečeno, soupeř na nás nemusí až tak nic předvést. Z našich se po pár důrazných soubojích vytrácí odvaha. Rozehrávka od brány neexistuje jinak, než dlouhým výhozem. Ve předu si opět nastoupáme vedle soupeřů a alibisticky koukáme, jak vysoký míč dopadne. Neochota podstoupit souboj o výsledku napovídá. Nepamatuju si, že bychom dostali nějaký gól z vypracované akce, všechno pramenilo z nedůrazu, kdy jsme pozdě v souboji nebo u odraženého balonu a soupeř pálí na bránu.
Celý zápas pouze dotahujeme, kdy na 2:1 a následně 4:2 snížil Přikryl, což byl i poločasový výsledek.
V poločase upozorňujeme na mizernou nabídku bez míče a soubojové chování. Nic moc se však nemění a za krátko prohráváme 2:6. Po té přebíráme otěže zápasu. Nejprve snížil na 3:6 Jaroš, na 4:6 Pinďa, který si bojovnost vzal k srdci a míč dotlačil do brány i se soupeřem. Stejně tak poctivě šel pak za svým druhým gólem Matěj Jaroš, který šel ukázkově do centru a ač dostal řádně nakopáno, míč skončil v síti.
Od stavu 3:6 už nasazení nešlo nic vytknout. Chyběla však lehkost ze zimních utkání, neumíme podržet balon, zmatkujeme. Michal Merta, kterého potřebujeme v zakončení se nedostal do jediné šance vyjma přímáku, který soupeř tak tak vyrazil. Hrajeme alibisticky, nakopáváme. Obrat se nezdařil, výkon také nemůžeme hodnotit dobře snad vyjma závěrečné desetiminutovky, kdy jsme měli velký tlak, ale soupeř hrozil brejky. Snad 5 jich zlikvidoval Kuba včasným vyběhnutím, mnohdy hasili obránci po druhé a třetí dorážce. Kdybychom takto bojovali od začátku, nemohl nám dnešní soupeř dát 6 gólů.

NII – VB 5:10
Podobně jako u prvního mužstva se musíme o výsledek více poprat. O ofenzivu se nám staral převážně Holánek, který si připasal 3 góly, přímo z rohu se trefil Lepka, svoji premiérovou trefu při premiérovém zápase za starší pak zaznamenal Štěpán Krytinář.

Příště nás čeká klasický dvojzápas, tedy doufám v plné síle a počtu. Uvidíme se v pondělí na tréninku.

Radomír Hájek

11. 4. 2018 Nedvědice - Rožná 24:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Merta 8, Přikryl 7, Jaroš 4, Farkaš 2, Litoborský 1, Ondra 1, Svoboda 1

Sestava: Svoboda, Litoborský, Farkaš, Jaroš, Merta, Ondra, Blažek, Přikryl, Réman, Navrátil, Kocourek, Lepka

Drtivý výsledek odráží dění na hřišti a naši obrovskou převahu. Obzvláště první pětka Rožné hodně zatápěla, ale i druhá nezůstávala herně pozadu. Velké rezervy má však v koncovce.
Utkání se hrálo asi hodinu v kuse. Byla tedy možnost vyzkoušet si různé posty. Tomášové Navrátila a Litoborský a Luky Faza si zahráli i za Rožnou a byli nám nebezpeční.
V průběhu zápasu sestavy hodně rotovali, jednička dokonce půl zápasu odehrála s úkolem hrát na 3 doteky. Úmysl trochu jim zápas stížit nevyšel, protože kluci ke krásným akcím přidali ještě krásnější. A tak když už se zdálo, že nejkrásnějším gólem bude Mertova pumelice z voleje k tyči, začala neskutečná tiky – taka. Když už se Michal Merta dostal do lajny, čekal jsem sklopenou hlavu a nekompromisní bombu z úhlu někam (kamkoli), jako tomu bylo dříve. Naopak přišli dva krásné prudké a přesné centry, s hlavou nahoře, na Jaroše a Litoborského. Z toho nám trefil šibenici Přikryl. A když už se zdálo, že to hezčí být nemůže, trefil nekompromisní bombou z dálky šibenici i Jaroš.
I druhá lajna hrála ve velké formě, i když spíše šance pálili. Herně se však jeví dobře někteří, kteří ještě do nedávna zaostávali.
Golmani se museli soustředit na brejky Rožné, kterých také nebylo málo. Oba Kubové si však se šancemi poradili a byli oporami.
Velká pochvala všem však za morálku, kdy i přes velké vedení hráli všichni naplno, a to i směrem dozadu s velkým respektem k soupeři, který byl velmi houževnatý a nebezpečný.
Vybavili se mi zápasy 2–3 roky zpátky, kdy jsme s tímto soupeřem měli obrovské problémy, vloni na začátku sezony jsme si dokonce odvezli porážku 9:1.
To jen ukazuje, jaký kus cesty jsme ušli. Pokračujem dále, doufám, že si s chutí zastřílíme i v Bíteši.

Radomír Hájek

7. 4. 2018 Nedvědice - Zimní liga NMnM III. 22:7 (v poločase 12:5)

Střelci Nedvědice: Farkaš 2, Merta 6, Přikryl 9, Holánek 3, Lepka 2

Sestava: Brankář: Svoboda, Obrana: Navrátil-Blažek, Réman-Ondra, Záloha: Farkaš, Útok: Merta-Přikryl, Holánek-Lepka

Třetí turnaj novoměstské zimní ligy jsme ve velkém stylu začali a v nastaveném tempu jsme jím i prošli. Vyhráli jsme všechny zápasy, přičemž v každém bylo už od začátku žřejmé, kdo je pánem na hřišti.
Výjimkou byl poslední zápas (s Vrchovinou A), kdy jsme experimentálně vyměnili obranné dvojky za útočné, aby si obránci také zaútočili, ale nebylo to ono. Posledních 5 minut jsme odehráli standardně a vítězný gól se vstřelit nakonec podařilo.
Pochvala patří všem členům sestavy. Jmenovitě zmíním Kubu v bráně, který chytil i nechytatelné. Až vylepší rozehrávku a zvýší hlas na své spoluhráče, tak budou mladší žáci škemrat, aby jim šel už v této sezóně pomoct.
Souhra Tomiše s Michalem byla ozdobou celého turnaje. Společně dali 15 gólů, přičemž celý tým Vrchovina B jich vstřelil 14, Žďár a Vrchovina A pouze po devíti.
Fáza odehrál celý turnaj bez střídání na pozici záložníka. Výborný přechod mezi obrannou a útočnou fází byl zejména jeho zásluhou.
Nováček v sestavě Petr ukázal své kvality (dal 3 góly) a v mistrovských zápasech by byl pro tým určitě posilou.
Radimovy dva góly (jeden byl z trestňáku) i hra příjemně překvapily.
Obránci Navrc, Pinďa, Kuba a Michal góly sice nedávali, ale pouze 7 obdržených gólů za 6 zápasů mluví samo za sebe.
Hóši děkujem! Skvělý výkon!

Na závěr přidávám několik momentek: https://photos.app.goo.gl/…90fPQ5El85i2

Radek Farkaš

18. 3. 2018 Nedvědice - Zimní liga NMnM II. 11:9 (v poločase 5:3)

Sestava: Blažek, Dundáček, Farkaš, Kocourek, Merta, Ondra, Přikryl, Svoboda

Druhý turnaj novoměstské zimní ligy jsme začali ve velkém stylu, trošku jsme pokazili závěr turnaje. Ale vzhledem k tomu , že hned v úvodním utkání překvapivě porazila Vrhovina B místní Ačko, zůstali jsme na prvním místě a ligu vedeme i po druhém turnaji.

N – Žďár 3:2
Zápas, který jsme vyhráli 3:2 na góly, 4:0 na tyčky a 2:0 na koše, který trefil Tomáš Přikryl ze střední vzdálenosti nepovedenou střelou z voleje a náležitě ho oslavil. Být o krok v dál, už by to byl koš za 3 body.
Góly stříleli v pořadí Přikryl, Merta, Farkaš. Vedení 3:0 jsme ale v závěru promarnili a soupeř stáhl na jediný gól. Nejsme ale Sparta, Žďár není Slávie, takže my už si vítěztví vzít nenechali.

N – NMnM A – 2:1
Opět trápení v koncovce. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme doháněli jednogólové manko, vyrovnal šibenicí Merta, houslemi gólmanovi otočil utkání Přikryl. Ostatní příkladně makali a Svoboda v bráně (nejen v tomto utkání) čaroval.
Toto vítěztví bylo nakonec velmi důležité pro celkové bodování.

N – NMnM B – 1:0
Překvapivě vyrovnané utkání rozhodl další krásnou šibenicí Přikryl.

N – Žďár 3:1
Skóre otevřel Přikryl, soupeř srovnal na 1:1. Merta s Přikrylem pak strhli vítěztví na naši stranu.

N – NMnM A 0:3
Náš nejhorší zápas. U jednoho z gólů se trochu červenal Kuba, kdy neudržel prudkou střelu a ta mu proklouzla za záda. Bylo to ale v podstatě jediné jeho zaváhání za celý turnaj. V tomto zápase nás zachránil od Většího přídělu. V podstatě bych jej dnes vyhlásil naším nejlepším hráčem.

N – NMnM B 2:2
Opět zápas se spoustou šancí na obou stranách. Skóre otevřel Lukáš Ondra, po té, kdy mu vybojoval gólovou situaci důrazem Blažek. když na 2:0 zvýšil Merta, zdálo se být hotovo. V závěru jsme však vypadli z role. Soupeř srovnal na 2:2. Na konci nás 2× během minuty zachránilo břevno. Což nás udrželo v čele.

My 1 prohra, 1 remíza., Vrchovina A 2 prohry s B-éčkem a s námi.

II. turnaj zimní ligy

 1. Nedvědice 13b
 2. Vrchovina A 12b
 3. Žďár 6b
 4. Vrchovina B 4b

Celkové pořadí po dvou turnajích

 1. Nedvědice 8b
 2. Vrchovina A 6b

3.-4. Žďár 3b
3.-4. Vrchovina B 3b

Radomír Hájek

11. 3. 2018 Nedvědice - Turnaj Bystřice n. P. 0:0 (v poločase 0:0)

Turnaj, ve kterém jsme velmi špatně začali. Ve chvílích, kdy se nedaří máme problém sami se sebou. Někteří jsou jen horko těžkou ukočírovatelní a na hřišti nastává chaos. Prohráli jsme tak úvdní 3 utkání s Bystřicí, Tišnovem i Žďárem.
Do druhé poloviny se treneru Kocourkovi podařilo dát tým alespoň trochu psychicky do kupy, a tak jsme v opakovačkách zápasů prohráli po slušném výkonu se Žďárem, dokázali porazit Tišnov 3:1, což nás po úvodní prohře 1:2 o gól posunulo na třetí místo. V závěrečném zápase jsme pak odehráli velice vyrovnané utkání s Bystřicí, které jsme však nedokázali vyjádřit výsledkově, nicméně prohra po velmi dobrém výkonu až tolik nebolí.

Výsledky a střelce dodá J.Kocourek, doplníme.

Radomír Hájek

25. 2. 2018 Nedvědice - Turnaj Bystřice n. P. 3:19 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Merta 2x, Réman

Sestava: Merta, Dundáček, Svoboda, Blažek, Ondra, Réman, Hájek, Lepka

Nemoci kosí náš tým, což se projevili na naší hře. Chyběli nám hlavně tvořiví hráči, čímž strádal hlavně Michal Merta, který neměl tolik zakončení, jako obvykle. I vzadu jsme byli dnes opět hodně nedůrazní, až naivní. Soupeři to měli dnes s námi hodně jednouché.
V úvodním zápase s Tišnovem jsme vrámci možností předvedli slušný výkon, otočili jsme Mertou z 0:1 na 2:1. Druhý zápas s Vrchovinou poznamenali naprosto zbytečné góly, kdy bráníme na úrovni předpřípravek. Na 1:3 ještě snížil po Pinďově akci Kuba Réman, který byl dnes v poli světlou výjimkou. Naše hra však není dobrá a kluci to cítili sami. Zápas od zápasu hrajeme ustrašeněji, zakopáváme míče do autů či je alibisticky zvedáme do vzduchu a „mlátíme“ dopředu. A tak nás po silných Žďáru a Bystřici poráží i průměrný Měřín (při vší úctě k soupeři) a obsazujeme čtvré (předposlení) místo.
Dnes jsme zaznamenali pár slušných, některé průměrné, ale u některých i velmi slabé výkony. Hlavně morálně volní vlastnosti jsou u některých velmi nízko. Dnes být spokojeni nemůžeme.
I takto zpackané turnaje však patří k fotbalu, máme však spoustu nových poznatků a témat pro zlepšení.

Výsledky:
N – Tišnov 2:1 (Merta 2×)
N – Vrchovina 1:4 (Réman)
N – Žďár 0:4
N – Bystřice 0:7
N – Měřín 0:3

Radomír Hájek

18. 2. 2018 Nedvědice - Zimní liga NMnM I. 10:4 (v poločase 4:2)

Střelci Nedvědice: Merta 6, Přikryl 3, Farkaš 1

Sestava: Dundáček, Farkaš, Merta, Přikryl, Hájek, Lepka, Kocourek

Sedm statečných vyrazilo na první kolo zimní ligy v NMnM.
Ve dveřích gymnázia jsme se míjeli s naší mladší přípravkou, která zrovna oslavovala suverénní vítěztví v turnaji a tímto jí gratulujeme.
My však nechtěli zůstat pozadu. Po první bezgólové remíze s Vrchovinou B už jsme prošli turna bez zaváhání a taktéž si odvážíme prvenství.

N – Vrchovina B 0:0
Zahajovací utkání bez větších šancí.

N – Žďár 3:2
Malá tělocvična vyžaduje především brilantní techniku. Navíc také svádí k častému zakončení. A právě to svědčí bombarďákovi, jakým je Michal Merta. Po jeho třech golech jsme vedli 3:0, v závěru jsme se však ještě o výsledek klepali.

N – Vrchovina A 1:0
Vyrovnaný zápas se sopustou šancí rozhodl opět Michal Merta po geniální akci Lukyho Farkaše.

N – Vrchovina B 2:1
Po gólu, koho jiného, než Michala Merty jsme veldli. Poctivá hra dozadu vedla k občasným nefotbalovým odkopům. Po jednom z nich jsme trefili strop, po němž byl nařízen, k našemu údivu, přímý kop z půlky, což už je v místních podmínkách na dostřel. A bylo vyrovnáno. To bylo od domácích vše.
Tomáš Přikryl pak stihl 4× trefit stejné místo vedle pravé šibenice, než rozhodl gólem na 2:1

N – Žďár 3:1
Vedení po gólech Merty a Farkaše, Žďár snížil na 2:1.
Pojistku přidal Přikryl.

N – Vrchovina A 1:0
Malé finále, do kterého jsme šli o bod bohatší v průběžné tabulce a nejhezčí zápas turnaje rozhodla po několika pohledných akcích na obou stranách Mertova síla ve spojení s mrštností a pohotovostí Přikryla, kdy Michal dělovkou doslova sejmul před bránou soupeře Tomáše, který však hbitě vyskočil na nohy a balon, který zůstal pod ním, dorazil do brány.
Několika skvělými zákroky nás podržel Dundy v bráně.

Turnaj rozhodla obětavost všech hráčů v defenzivě ve spojení s ofenzivní silou našich nejzkušenějších.

Výsledky a tabulka – 1. polovina turnaje
https://ws.eniblo.com/…XLLj5CZUZTE/

Výsledky a tabulka – 2. polovina turnaje
https://ws.eniblo.com/…oysk89LLaU3/

Radomír Hájek

3. 2. 2018 Nedvědice - Bystřice A,B, Tišnov, Třebíč 10:7 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6, Merta 3, Ondra 1

Sestava: Přikryl, Merta, Ondra, Svoboda, Navrátil, Dundáček, Blažek, Réman,

Výborně sehraný turnaj. Chválím všechny hráče!

Detailní výsledky zde: https://ws.eniblo.com/…NjTSEeOWWroE
Fotky a video zde: https://photos.app.goo.gl/…c8jxxZjT60D2

Radek Farkaš

20. 1. 2018 Nedvědice - Turnaj Bystřice n. P. 7:12 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Merta 3, Farkaš 2, Jaroš, Ondra

Sestava: Svoboda, Jaroš, Farkaš, Merta, Ondra, Kocourek, Přikryl, Navrátil, Réman

Po dvou trénincích po Novém roce jsme absolvovali nabytý turnaj v Bystřici nad Pernštejnem. Ač jde o přípravu, chtěli jsme si napravit reputaci po posledním zpackaném turnaji podzimu, kde jsme právě v Bystřici skončili poslední po mizerném, bojácném výkonu s pouhým jedním vstřeleným gólem.
Ač jsme dnes skončili pátí, dokázali jme, že Nedvědice není na odpis. Na druhé místo chyběly 3 body, tedy třeba dotáhnout do vítězného konce 2 remízové zápasy.

N – Velké Meziříčí 3:3
Vyrovnané utkání otevřel gólově populární Pinďa (Lukáš Ondra). Za krátko bylo srovnáno. Na 2:1 zvyšoval Merta, který vytvořil údernou dvojici s Farkašem, kdy se skvěle doplňovala Lukyho technika a přehled s klasickým bombarďákem, Michalem. Podpořeno rozvahou a kreativitou od zadu v podání Matěje Jaroše.
Za nedlouho 2:2 po vlastenci, na 3:2 zvýšil Fáza. Když už to vypadalo, že zápas zvládnem, přišla 20 vteřin před koncem chybná rozehrávka od branky přímo na nohu soupeře, který trestal.

N – Bedřichov 3:2
Zápas, ve kterém jsme byli jasně lepší herně, ne už tak výsledkově. Podobný průběh, jako s VelMezem, kdy jsme 3× vedli, dvakrát soupeř srovnal. Tentokrát už jsme si závěr pohlídali. V ofenzivě předvedli koncert Jaroš, Farkaš a Merta, kteří v tomto pořadí stříleli branky, všechny po krásných akcích.

N – Bystřice n. P. 0:5
Nadupaný ročník 07 se v Bystřici opravdu povedl. Tato sqadra sestřelila všechny soupeře podobnými i horšími debakly.
Věděli jsme, že k úspěchu vede cesta pouze přes poctívý výkon směrem dozadu a pokusit se o brejky.
Na začátku jsme Bystřici zmáčkly před jejich bránou. Bohužel jsme balon nedotlačili ani jednou do brány. A právě z brejku jsme inkasovali my, kdy první samostatný nájezd bravurně zlikvidoval Kuba Svoboda, na dorážku už nestačil.
Mírně jsme vypadli z koncentrace a soupeř 2× v jedné minutě nemilosrdně trestal náš nedůraz v bránění, kterých jsme se doposud nedopouštěli.
Po té se zápas opět vyrovnal, zatím co my se trápili v koncovce, Bystřice přidala ještě 2 branky.

N – Kopretiny 1:1
Výběr dívek OFS Žďár, za který nastoupila i naše Natálka Pikhartová (v turnaji se prosadila i střelecky jedním gólem) byl velmi milým překvapením turnaje. S (nakonec) bronzovým týmem jsme vedli po gólu Merty. Herně jsme měli navrch, bohužel nás opět potrápila koncovka.
A tak soupeř trestal z ojedinělé akce a v závěru srovnal na 1:1.

N – Vrchovina 0:1
Zápas, který nás mohl dostat na bednu jsme asi nezvládli v hlavě. Ve spojení s únavou šel náš výkon hodně dolů. A tak nevýrazné Vrchovině stačil jeden gól.

Páté místo není to, co bychom měli oslavovat. Nicméně v herním projevu došlo k výraznému posunu co se týče agresivity při napadání, směrem dopředu jsme předvedli několik pohledných akcí. Zapracovat musíme hlavně na koncovce.
Nicméně dnešní turnaj coby součást přípravy účel splnil a dal nám podněty k další práci.
Uvidíme se ve středu.

Výsledky a tabulka:
https://ws.eniblo.com/…ki06u0rZBrn/

Radomír Hájek

17. 11. 2017 Nedvědice - Turnaj KFS 1:24 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl

Sestava: Jaroš, Farkaš, Merta, Ondra, Blažek, Dundáček, Svoboda, Přikryl, Kocourek, Navrátil, Lepka, Réman

Závěr sezony jsme si zpestřili turnajem pořádaným krajským fotbalovým svazem Vysočina, již tradičně pořádaným v hale v Bystřici n. P. Turnaj měl být především odměnou za solidně zvládnutý podzim, i proto jsme vyjeli s nezvykle širokým kádrem. I toto se vsak ukázalo být chybou a turnajem jsme se jen protrápili.

N – Bystřice n. P. 0 – 7
Hrozivý začátek s pozdějším suverénem turnaje. Naše tréninkové podmínky jsou bohužel omezené, přechod do haly nám dělá každoročně problém. To jsme ještě netušili, jak velký. Bystřice nás sfoukla, jak svíčku.

N – Žďár n. S 0:3
Náš nejlepší výkon, kdy jsme cca 8 minut (hráno na 12 min) hráli s pozdějším stříbrným účastníkem trunaje 0:0. Soupeř byl téměř bez šancí, my šli naopak 2× sami an bránu. Navíc jsme po faulu na Přikryla těsně před pokutovým územím kopali slibně vypadající přímák, kdy si golman špatně postavil zeď. Ani tohoto jsme nevyužili a balon skončil právě na špatně postavené zdi. Z protiútoku a následného autu jsme pak inkasovali. Po té ještě trefil Přikryl břevno, v závěru jsme ve snaze zápas otočit inkasovali ještě 2×.

V tuto chvíli jsme měli mít to nejhorší za sebou. Ale opak byl pravdou.

N – Třebíč 0:3
Soupeř, na kterého jsme si po dobrém výkonu ze Žďárem hodně věřili, nás potrestal prvním nákopem od půlky, který skončil v bráně. Od té doby se vše sesypalo, jak domeček z karet.
Již tradiční výkon Kuby Rémana v bráně, který dokáže pustit snadnou věc a z toho vytáhne několik zákroků u kterých nikdo nevěří, že toto jde chytnout, odčinil první zaváhání. Naší hře v poli chybělo sebevědomí, agresivita, bojovnost. Ojedinělé šance, kterých však nebylo mnoho jsme neproměnili. A v tomto duchu už se nesl celý turnaj.

N – Velká Bíteš 0:3
N – Vrchovina 1:3 (gól Přikryl)
N – Velké Meziříčí 0:5

My i okolí se divilo, co že se to s obávaným soupeřem, kterým Nedvědice poslední dobou bývala, stalo.
Směrem do defenzivi jsme nedůrazní, pozdě přistupujeme k hráčům, chybí napadání. Vyjma zápasu s Bystřící padala naprostá většina branek po neubráněných standardních situacích (roh, aut v blízkosti naší branky).
Co je však více zarážející je naš nemohoucnost směrem do ofenzivi, kde chybí jak nabídka pro balon a přesná kombinace, tak nějaká individuální akce 1 na 1. Nejvíce však jakési morální vlastnosti, kdy není nikdo, kdo by dokázal ve chvílích, kdy se nedaří, to vzít na sebe, začít „jezdit po zadku“ a strhnout tým kolem sebe.
I pozitiva se dala na našem výkonu najít, ač jich nebylo mnoho. A tak vzhůru do další práce jen tou toto můžeme zlomit. Máme celou zimu na to, abchom získali zpět status obávaného soupeře.

Radomír Hájek

15. 10. 2017 Nedvědice 2008 - Nové Město na Moravě 9:5 (v poločase 4:4)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6x, Kocourek 2x, Lepka

Sestava: Praislerová, Réman, Kocourek, Navrátil, Přikryl, Hájek R., Hájek P., Lepka

Tým Vrchoviny je na tom psychicky ještě hůře, jak my. Což je jediné štěstí, protože dnes jsme byli zralí na další příděl.
Sice jsme prohrávali 0:2, Přikryl svojí obvyklou one man show otošil na 4:2, ale do poločasu bylo srovnáno.
Poločasová rozmluva byla opět o nasazení a bojovnosti, která chybí. Toto jsme dokázali do druhého poločasu mírně zlepšit. Po gólech Přikryla, Lepky, Kocourka a opšt Přikryla jsme odskočili na klidných 8:4, soupeř už pouze korigoval, pojistil Kocourek.
Výsledkově dobré, ale herně to byla velká bída. Snad se v zimní části podaří herní projev dostat tam, kde byl na konci minulé a začátku této sezony.

Radomír Hájek

15. 10. 2017 Nedvědice 2008 - Žďár 3:21 (v poločase 2:8)

Střelci Nedvědice: Přikryl 3x

Sestava: Praislerová, Réman, Kocourek, Navrátil, Přikryl, Hájek R., Hájek P., Lepka

Poslední 2 kola se nepodařilo bodovat. Příliš si nevěříme a je to znát na předvedené hře. V plánu bylo nabudit pozitivně kabinu, z čehož bohužel sešlo, když ze 17 potvrzených lidí je 10 minut po oficiálním srazu 9 hráčů. Nekteří se začali trousit až v průběhu rozcvičky, nekteří se nedostavili vůbec. Nedej bože, aby se třeba někdo omluvil za pozdní příchod.
Nedůslednost v dodržovnání čehokoli se projevila i v zápase, kdy jsme asi 8 gólů dostali z nabíhaného rohu. Za podzim už jsme milionkrát opakovali že hráče nesmíme nechat u rohu rozběhnout, vytlačovat je – stále je to problém. Ve hře musíme hráče doslova prosit, aby obsazovali, dostupovali, napadali.
Žďár je nesmírně kvalitní soupeř, nicméně tenhle tým má navíc, než dostat takovouto šišku. Jen se musí tým dostat do pohody. Nutno podotknout, že nebýt Kuby v bráně, dostali bychom možná 2× tolik.

Radomír Hájek

15. 10. 2017 Nedvědice 2007 - Nově Město n./M. 12:3 (v poločase 7:0)

Střelci Nedvědice: Merta 7x, Ondra 1, Litoborský 1, Farkaš 1, Blažek 1, Jaroš 1

Sestava: Merta, Litoborský, Ondra, Farkaš, Jaroš, Dundáček, Blažek, Svoboda

Zápas jsme na hřišti zvládli takticky výborně. Stejně tak domácí diváci, kteří se přišli na své děti podívat. Škoda, že jich tam při tak krásném počasí přišlo tak málo a neměli proti divákům soupeře šanci …
Zpět na hřiště: Do brány místo Matyho nastoupil Kuba Svoboda a podal perfektní nebojácný výkon. Nebyla situace, kdy by se k balónu otočil bokem nebo dokonce zády, což se o borcích v poli rozhodně říct nedá.
Po dlouhé době se nám dařilo hrát lépe odzadu, což se projevilo i na připravených situacích pro Michalovu pravačku.

Průběh zápasu:
03:51 – Goal: 1–0 by Luky Pinďa Ondra

 • Po Michalové akci do prázdné brány

08:33 – Goal: 2–0 by Michal Merta

 • Střela po kolmici od Toma Litoborského

14:05 – Goal: 3–0 by Tom Lity Litoborský
15:55 – Goal: 4–0 by Matěj Maty Jaroš

 • Po nahravce Toma

17:37 – Goal: 5–0 by Michal Merta

 • Strela Po nahravce Matyho

20:03 – Goal: 6–0 by Merta

 • Strela zleva po uvolneni

24:49 – Goal: 7–0 by Luky Faza Farkaš

 • střel po dobře zahraném autu

32:44 – Goal: 8–0 by Michal Blažek

 • Dorážka po střele Michala Merty

37:22 – Goal: 9–1 by Michal Merta

 • střela téměř do prázdné brány po Fázově individuální akci

42:54 – Goal: 10–2 by Michal Merta

 • po vyhraném balónu při napadání soupeře na jeho polovině

48:26 – Goal: 11–3 by Michal Merta

 • střela po Litiho dobře zahraném autu

49:06 – Goal: 12–3 by Michal Merta

 • střela pod břevno (prý chtěl nahrávat, ale nepovedlo se to :-)

Radek Farkaš

15. 10. 2017 Nedvědice - Žďár n./S. 6:6 (v poločase 4:2)

Střelci Nedvědice: Merta 2x, Litoborský 2x, Ondra 1x, Farkaš 1x

Sestava: Merta, Litoborský, Ondra, Farkaš, Jaroš, Dundáček, Blažek, Svoboda

Soupeř ze Žďáru byl rychlejší a šikovnějsi, ale my jsme bojovností a přesnými střelami z větších vzdáleností ještě v 15 minut před koncem vedli 6–3. Vedení se nám bohužel zejména zranění Michala Merty a pak i Toma Litoborského udržet nepodařilo. Soupeř jestě nastřelil tři tyče a nedal penaltu. Opět musím vyzdvihnout výkon Matyho v brance, který nás zase podržel.

Naše góly:
07:09 – Goal: 1–1 by Michal Merta
09:54 – Goal: 2–1 by Luky Faza Farkaš
11:44 – Goal: 3–1 by Michal Merta
13:52 – Goal: 4–2 by Tom Lity Litoborský
32:14 – Goal: 5–2 by Luky Pinďa Ondra
35:44 – Goal: 6–3 by Tom Lity Litoborský

Radek Farkaš

7. 10. 2017 Nedvědice - Bystřice n. P., Velké Meziříčí 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6, Navrátil, Lepka, Merta 3, Blažek 1, Merta 2x

Sestava: N07 - Farkaš, Jaroš, Litoborský, Merta, Ondra, Blažek, Cigánek, Dundáček, Pokorný N08 - Praislerová, Loukotová, Kocourek, Přikryl, Hájek P., Hájek R., Réman, Lepka, Navrátil

V nezvykle velkém počtu 18 ti hráčů jsme odjížděli k předposlednímu podzimnímu turnaji. Našemu týmu však poslední dvě kola chybí šťáva a jiskra. I dnes jsme vyšli bodově na prázdno.

N07 – Bystřice 3:14
N07 – Velké Meziříčí 2:20
Zima a chlad ve Velkém Meziříčí se zřejmě přenesl i na naše hráče. Na soupeře jsme nestačili v žádném směru. Ačkoliv jsme celkem dostali 34 gólů, tak bych rád za výborný výkon poděloval Matějovi v bráně. Jen díky němu jsme nestali od Velkého Meziříčí třicítku …


N08 – Bystřice 7:9 (2:5)
Jak už bylo zmíněno, chybí nám jiskra. Poslední dobou hrajeme vyrovnané zápasy, které rozhodují jen drobnosti. Dnes, stejně jako minulý týden proti Pelhřimovu to byl důraz a vůle po vítěztví.
Vše začíná soubojem rameno na rameno u naší brány, kdy se dá Martin lehce odtlačit a Bystřice vede. Za krátko srovnává Přikryl, následujesérie až na 1:5, kdy skoprněle koukáme na druhé až třetí dorážky soupeře a skvělé zákroky Kuby, párkrát se po rozehrávce zabvíme balonu jeho posunutím na střed hřiště před naši bránu. Při rozehrávce soupeře můsíme naše útočníky nutit křikem z lavičky k napadání. Do poločasu koriguje Přikryl.
V poločasové přestávce zdůrazňujeme nasazení a důraz. Krátkodobě to zabírá. Nejprve trefuje Tomáš Navrátil z dálky výstavní šibenici, kdy byste mezi balon a břevno ani tyčku nestrčili sirku. Přikryl a Lepka 5:5, následně inkasujeme a Přikryl srovnává.
V této pasáži jsme jasně lepší, jenže soupeř i nadále houževnatě dohrává každý souboj, nejednou na poslední chvíli překazí naši koncovku v čistý skluz na poslední chvíli, nestane se, že by naši měli v koncovce klid a alespoň nebyli pod tlakem rameno na rameno.
Z druhé strany my dostáváme góly z dorážek, když nás přejde soupeř 1 na 1, už se s ním nevrátíme plným nasazením.
Bystřice nám utíká na 6:8, na 7:8 koriguje Přikryl, v závěru ještě bystřičtí pojistí úspěšným brejkem.

N08 – Velké Meziříčí 1:14
Setkání s velice kvalitním soupeřem pro nás nekončí dobře a výsledek hovoří za vše.
Dík patří klukům od ročníku 2010 za uvolnění Zdeňka Prudkého na trenérský záskok v tomto zápase.

K prvním zápasům dnes nastoupila Martina Loukotová, které tímto gratulujeme k premiéře, příště snad přidá i premiérovou výhru.
Potěšujícím faktem je postupné vyprázdnění marodky a velká zápsová účast. Dále fakt, že více jak v polovině zápasů nechybí mnoho k tomu, abychom obrátili zápasy na svoji stranu. Zaostáváme sem tam technicky, spíše však silově. Ale rozdíly až na vyjímky nejsou nijak markantní a neřešitelné. Chce to pouze poctivou a pravidelnou práci na tréninku.
Příští týden tedy završíme sezonu domácím dvojutkáním. Za dva tréninky toho mnoho nezmměníme, rozhoně se však s těžkými soupeři, Vrchovinou a Žďárem pokusíme bodovat.

Radomír Hájek

1. 10. 2017 Nedvědice - Pelhřimov, Havlíčkův Brod 32:54 (v poločase 16:22)

Střelci Nedvědice: Přikryl 10, Merta 7, Ondra 4, Lepka 3, Kocourek 2, Hájek P., Pokorný, Farkaš, Jaroš (+ chybí 2 střelce z prvního utkání 07)

Sestava: N07 - Jařoš, Litoborský, Farkaš, Merta, Dundáček, Blažek, Ondra N08 - Praislerová, Pokorný, Přikryl, Kocourek, Hájek R., Hájek P., Lepka, Réman

Do Brodu odjíždíme s 15 hráči, což je naše letošní maximum. Bohužel už při rozcvičce je cosi špatně. Tým nelze dostat do provozní teploty, jsme jako opaření, laxní, nesoustředění. Odnášíme to výsledkově, kdy na našem bodovém kontě svítí velká 0. A rozhodně bylo v našich silách něco z Brodu dovézt.
Oproti mizerné hře směrem dozadu nás těší slušná produktivita obou týmů a některlé individuální výkony, jako je střelecké probuzení kdysi velkého paliče Lukyho Ondry alias Pind´a, kolektivní pojetí hry Michala Merty, neúnavný výkon Marťase Kocourka.

Ročník 07 a hodnocení R. Farkaše.:

Prohravali jsme vzdy pouze o hratelné dva goly. Dohromady jsme dali 15 krasnych branek, coz povazuji za fantasticky vykon. Opet jsme hrali proti mnohem vetsim mestum (Havl Brod ma 23 tis. obyvatel a Pelhrimov ma 16 tis obyvatel). Bohuzel jsme celkem 28 !!! branek dostali. Mame kvalitni strelce, ale velmi slabou obranu. Problem v obrane mame zejmena zejmena s rozehravkou. Ackoliv posledni dobou tyto situace na trenincich vzdy nacvicujeme, tak presto vetsina balonů od brankare koncila na kopackach soupere a nasledne ohrozenim nasi branky a nebo dokonce golem.

Pri rychlych utocich soupere jsme casto casto celili situaci 2 na 3, coz pri kvalitach soupere branit uspesne branit neslo.

V druhem zapase šel do brany na vlastni zadost Lity, ale nebyl to dobry krok. Jeho prinos pro muzstvo je mnohem vetsi v obrane. Maty v prvnim zapase pusobil v brane mnohem jisteji a odvazneji.

Michal Merta se v obou zapasech opet vyznamne strelecky prosadil a velkou pochvalu zaslouzi i za vypomoc v obrane a nahravky spoluhracum. Strel z nepripravenych ubylo, coz je vyznamny posun dopredu. Dale si uz v prubehu zapasu ani jednou nemusel prevazovat tkanicky! :) jen tak dál!

Luky Ondra dal v prvnim zapase hattrick!!! Gratulace! Vzdy to bylo do prazdne brany po vybornych nahravkach (Michal, Faza, Lity). V druhem zapase pridal jeste jeden gol, ale vykon uz byl celkove mnohem slabsi a jeho podpora obrany temer nulova. Zrejme ubyvalo sil. Pochvalim delsi drzeni balonu. Dvakrat dokazal poslat soupere peknou klickou “na párek”. Jen tak dál!

Faza predvedl v zaloze standardni vykon, ale v porovnani s predchozi mi dvema výkendy byl polovicni. V prubehu druheho zapasu si jsme museli vymenit jeho pozici s Matym a obraz hry se na chvili zmenil. Dali jsme 4 goly za sebou.

Michal Blažek i Dundy predvedli v obrane vykon, za ktery je nemohu ani vyzdvihnout ani pokárat. Hráli na hranici svých možností, které na výkon souperovych utocniku nestacili. Zejména rychlostně a v důrazu.

Lity odehral kvalitne v prvnim zapase obranu. Vykon v brane v druhem zapase jame spolecne zhodnotili tak, ze si da chvili od chytani prestavku … :)

Vysledky a góly:
Ned x Pelhrimov 8:13 (polocas 4:6)
G1 Michal, individualni akce
G2 Pind´a, Faza nahravka do prazdne
Luky nahravka Michal vedle
G3 Pind´a, Michal nahravka do prazdne
Klicka Pind´a !!! Famózní pojd sem, kam jdes.
G4 Michal, Pind´a nahravka
Luky brevno
Lity brevno
G5 Pind´a kolenem, Lity nahravka pred branu vzduchem
G6 Michal strela ze stredu hriste
//////////

Ned x Havl Brod 7:15 (polocas 5:7)
G1 Michal individualni akce
Michal tesne vedle po kolmici Matyho
G2 Michal ze skrumáže
G3 Michal po kolmici
G4 Maty individualni akce
G5 Luky z trestnaku
Maty hlavicka do tyce po Lukyho autu
G6 Michal
G7 Luky Ondra


Nedvědice 08 – Pelhřimov 8:9 (5:4)
Už standardní začátek. Neudržitelný Tomáš Přikryl, dnes však velmi laxní v koncovce. Spousta spálených tutovek, přesto otevírá skóre. Následně letošní premiérovou branku zaznamenává Peťa Hájek. Soupeř koriguje na 1:2 a slova arogantního frajera na trenérském postu: „Přece nás neporazí nějaká Nedvědice“ nás dostává do obrátek. Budiž mu ke cti, že neřekl „nějaký Nedvědice“. Přikryl, Pokorný, Přikryl a vedeme 5:1. To ještě Přikras, Číča a Raďas Lepka pálí spoustu tutovek.
Zápas má obrovské tempo, navíc skvělou atmosféru vytváří neúnavně fandící rodiče Pelhřimova. Tuto atmosféru můžeme závidět. Na hřišti se jiskří, hraje se důrazně, bojovně z obou stran. My však předvádíme obrovský blackout, kdy začínáme vrčit chyby a do poločasu je sníženo na 5:4.
Po poločasu pokračujeme v nedůrazném výkonu a je vyrovnáno. Následuje naše probuzení, a utíkáme opět o 3 branky – Přikryl, Kocourek, Přikryl.
Bohužel nedokážeme dohrát zápas až do konce. Za stavu 8:7 dostáváme naprosto hloupý gól, kdy neumíme postavit zeď, koukáme jeden na druhého a soupeř trestá. Aby toho nebylo málo, z posledního brejku zápasu soupeř otáčí.
Nastává však něco, co jsem u týmu 08 ještě neviděl. Po podání rukou soupeři se utvořil jakýsi shluk, kde se začali rozebírat chyby. Žádné nadávání, vyčítání. Kluci si prostě zápas začali sami rozebírat – tedy věřím, že tentokrát se s chyb hravě poučí. Krátký rozbor proběhl ihned po zápase, kdy jsme měli čas si některé věci vysvětlit, ukázat. Už v dalším zápase jsme dokázali toto prodat ve hře. Proto tuto prohru beru za malou výhru. Mrzet nás může pouze laxnost při bránění některých situací a v koncovce, protože „nějaká Nedvědice“ na velkoPelhřimov rozhodně má.

N08 – Havlíčkův Brod 9:17 (3:11)

Se zápasem v nohách jsme nechytli začátek zápasu a brankostroj se zastavil na skóre 0:8. Po té proběhlo pár změn v sestavě, 3 góly Přikryla udávájí poločasový výsledek 3:11.
Rozhodli jsme si vyzkoušet něco do budoucna. Do branky putuje Ráďa Hájek, Kuba Réman (v brance až na drobnosti opět výborný) hodně oživil obranné řady. Skvělý part v obraně odehrál Peťa Hájek, naopak Ráďa Lepka putuje dopředu a odvděčuje se třema góly. Další přidávají Kocourek a Přikryl. A obzvláště ofenzivní trojice Přikryl – Lepka ze zálohy podpořená Kocourekem předváděla opravdový konzert.

Jsou prohry, po kterých má člověk chuť se vším praštit. Dnes ale ne. Podlelhli jsme velmi kvalitnímu Havlíčkovu Brodu, který jsme však v určitých chvílích dokázali přehrávat. Prohra s Pelhřimovem nám, myslím, dala do budocna mnohem více, než by byly 3 body v tabulce.

Radomír Hájek

24. 9. 2017 Nedvědice - Chotěboř, Humpolec 37:43 (v poločase 26:23)

Střelci Nedvědice: Přikryl 14, Merta 8, Farkaš 5, Ondra 3, Hájek R. 2, Kocourek 2, Pokorný, Jaroš

Sestava: N07 - Jaroš, Litoborský, Farkaš, Dundáček, Ondra, Merta N08 - Praislerová, Kocourek, Přikryl, Hájek P., Hájek R., Réman, Pokorný

Nezvykle sychravé září kosí náš nepříliš početný tým nemocemi. I tak jsme úspěšní a dokážeme bodovat. V našich očích jsou Ti, kteří dnes reprezentovali Nedvědici, suprerhrdinové a velcí bojovníci. Ročník 07 šel dopbrovolně do 6ti lidí, tedy bez možnosti střídat, ročník 08 pak hrál s jedním náhradníkem.

Hodnocení netradičně uděláme po ročnících. Při hodnocení Radka Farkaše omluvte diakritiku, psáno telefonem. Nicméně obsah je velice trefný a výstižný.

N07 – Humbolec 10:8
Góly: Merta 5, Farkaš 3, Ondra 2

N07 – Chotěboř 8:10
Góly Merta 3, Farkaš 2, Jaroš, Ondra


Hráli jsme bez střídání. Byla zima a mlha. Soupeři nám povolili minutu přestávku na občerstvení teplým čajem v každém poločase. V prvním zapase se skóre otačelo. Vedli jsme 2:0, pak prohrávali 6:4 a nakonec jsme vyhráli 10:8. Soupeř už měl jeden zapas v nohách a to zřejmě rohodlo. Podobný problém jsme měli v druhém zapase, kdy jsme hráli vyrovnany zápas, ale diky dvěma faktorům jsme nakonec podlehli 8:10. První příčinou byl úbytek sil a druhou zraneni Litliho z prvního zápasu a jeho výměna s Matym v braně. Nejistota Litliho v brane umožnila soupeři vstřelit 2–3 góly.

Oba zapasy můžeme shrnout takto:

Matěj podržel v brane. Působí jistě, nebojí se balónu ani soupeřů. V druhém zápase podal dobrý výkon v obraně, ale jelo široký operační prostor ho připravoval rychle o sílu, která mu v závěru chyběla v osobních soubojích.

Speciální pochvalu zaslouží Dundy, který několikrát zastavil soupeře perfektním skluzem. Jakmile zlepší techniku prace z míčem pri důrazném odkopu nebo přihrávce, tak z něj bude kvalitní obrance.

Litly v prvnim zápase v obraně ukázal opět svoji kvalitu. Chvalit každou pěknou kličku nebo zrychleni by nemělo smysl. Zmíním tedy to, na čem by měl Litly zapracovat. Rozehrávku odzadu pod tlakem soupeře často řeší úmyslně odkopem mimo hřiště a nebo rozehravkou na střed hřiště, kde jsme velmi často přicházeli o balóny.

Luky Ondra konečně protrhl střeleckou smůlu a třikrát skóroval. Třikrát stál tam, kde měl a vsítil. Zlepšil i důraz v osobních soubojích a několikrát tak vybojovat už téměř ztracený míč.

Fáza, stejně jako minulý týden, předvedl v záloze výborný výkon. Je vidět, jak jeho zlepšená práce s míčem dělá soupeřům výrazné problémy. Pokud zlepší zrychleni po získání balónu a proměňování šancí, tak se může brzy vyrovnat ve střelecké produktivitě Michala, který opět podal výkon, který od něj tým potřebuje. Jeho střela je pro mužstvo nepostradatelná. I u jeho vykonu je ale na místě zmínit několik věci, jejichž zlepšení by pomohlo jemu i mužstvu. Měl by více nahrávat místo střelby z už nevýhodných úhlů. Jeho přílišná orientace na střelbu mu bohužel znemožňuje více nahrávat anebo plnit s radosti úkoly v obraně a to je škoda. Je možné mít radost i z dobře odvedené práce v obraně, i když není vyjádřena gólem.

Je důležité připomenout, že Humpolec i Chotěboř jsou 10× větší města než naše Nedvědice. Jejich týmy by tedy měly mít mnohem větší převahu nad naší malou Nedvědicí. Není tomu tak a to je dobře! Diky vám kluci!

Radek Farkaš


N08 – Humpolec 16:15 (10:8)
Góly: Přikryl 12, Hájek R. 2, Kocourek, Pokorný

Velmi dramatický zápas, ve kterém se v deštivém počasí příliš nedařilo golmanům. Skóre otevřel Přikryl, na 2:0 zvýšil Radim Hájek, 3:0 opet Přikryl. Následují pasáže, kdy vedeme o 2 góly, o gól, zase o dva a to až do stavu 12:11 po gólech Přikryla a druhém Hájka. Následuje obrat a poprvé prohráváme, na 13:13 srovnává Kocourek, Přikryl nám vrací vedení a Pokorný uzavírá střelecký účet na 16ti gólech. Soupeř snižuje na 16:15 s v dramatickém závěru jsme udrželi vítězství. Všicni naši podali heroický výkon, obzvláště Přikryl s Kocourkem.

N08 – Chotěboř 3:13 (3:8)
Góly: Přikryl 2, Kocourek
První zápas nás stál obrovnské množství sil a na vítězství jsme se velmi nadřeli. Toto se projevuje ve druhém zápase, kdy soupeři vzdrujeme asi 18 minut a držíme přijatelný stav 2:4. Na pohybu Tomáše Přikryla je vidět, že si hrábl na dno sil. Poločas dohráváme za stavu 3:8.
V poločase tak jde Tomáš do brány (což si přál už před turnajem), do hry jde Kuba Réman, který mimo výborné práce v bráně začíná hrát výborně i v poli.
Obrovský kus práce odvádí za Toma Přikryla Martin Kocourek, který je tahounem veškerých našich akcí.

Tomáš Přikryl, to je zbraň hromadného ničení. Marťa Kocourek zas obrovský dělník pro tým a fyzicky nadupaná mašina. Těmto dvěma jsme dnes nedokázali ulevit dostatečně tak, aby zvládli odtáhnout plnohodnotně 2 zápasy. Nelze někomu vyščítat to, že by se nevydal ze všech sil. Odvedli jsme maximum a za tento přístup děkuji všem. Nyní budeme pracovat na efektivnějším využití našich největších zbraní.
Ahoj na tréninku.

Radomír Hájek

17. 9. 2017 Nedvědice - HFK Třebíč, Jihlava 32:37 (v poločase 20:11)

Střelci Nedvědice: Přikryl 11, Merta 8, Farkaš 3, Jaroš 2, Litoborský 2, Lepka 2, Hájek R., Blažek, Pokorný, Dundáček

Dnešní zamračené dopoldene jsme hostili soupeře z HFK Třebíč a Vysočinu Jihlava. Vyjma jednoho utkání jsme podali velmi dobré výkony a odnášíme si 9 bodů.

N07 – Třebíč 11:4 (4:3)
Ročník 07 se konečně sešel s kompletní osou týmu, což se hnede podepsalo na výsledku i hře. Naši si s chutí zastříleli. Šesti kusy se blýskl výborně a disciplinovaně hrající Merta, tři přidal Farkaš, po jednom Blažek a Pokorný.

N08 – Třebíč 9:7 (4:4)
Ročník 08 se dnešní den nepotkal s úplně oslnivou formou. Dnes tempo hry určoval Přikryl. Ve chvíli, kdy jsme prohrávali 1:4 to dokázal vzít na sebe a třema rychlími góly (první dal teké on) uřčil poločasový stav.
Po poločase jsme začali opět vlažně. Prohrávlli jsme 4:6 až za to vzal opět Tomáš, strhl pak zbytek týmu k velkému obratu. Až do stavu 8:7 měl náš tým pouze jeiného střelce, dvougólovou pojistku na 9:7 dal Radim Hájek po přihrávce koho jiného, než Přikryla.

N07– Jihlava 7:5 (3:2)
Rozjeté 07 si vyšlápli i na ligovou Jihlavu.
ke třem dvougólovým střelcům Mertovi, Jarošovi, Litoborskému se přidal ještě Dudndáček. A tak nám ročník 07 připisuje další 3 body do tabulky. Skvělá práce.

N08 – Jihlava 5:21 (2:12)
Že dnes, při absenci Martina Kocourka, stojí hra výhradně na Přikrylovi jsme věděli. Ten však již od začátku na hřišti pouze popocházel, a za krátko musel být střídán, což neptarně pomohlo. Nicméně to byla spíše krátká intermezza, kdy jsme byli nebezpeční. Dvě krásné trefy zaznamenal Lepka, další 3 pak přidal Přikryl. Jinak si s námi soupeř dělal co chtěl. V brance nás nepodržel Radim, ale ani jemu tým příliš nepomohl. Když už se zákrok vydařil, naše slabé nasazení a nedůraz dovolili soupeři dorážku. Působili jsme odevzdaně, bez chuti a nasazení.
Tento zápas považuji za odfláknutý. Výjimkou byli Petr Hájek a Kuba Réman, kteří šli nasazením příkladem po celý zápas, nejen v krátkých úsecích.

Radomír Hájek

9. 9. 2017 Nedvědice - Velká Bíteš 14:9 (v poločase 8:3)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6x, Merta 2x, Navrátil 2x, Lepka 2x, Farkaš, Kocourek

Sestava: N07 - Farkaš, Merta, Balák, Ondra, Blažek, Jaroš, Dundáček N08 - Praislerová, Přikryl, Kocourek, Navrátil, Hájek R., Lepka, Réman

Vzhledem k tomu, že jsme ve druhém kole hostili pouze jednoho soupeře, k dnešnímu utkání jsme rádi využili možnost přesunu domácího utkání do útulného areálu Ujčova.
Opět jsme si vyzkoušeli, jak tenký led je mezi přeplněnou sestavou a sestavou na hraně únostnosti. Z původní plné nominace 20 hráčů jsme měli obrovskou radost, mohli jsme tak vypomoci žákům zapůjčením Toma Litoborského. Ale ráno ouha. K jedné omluvence hlášené předem přibyli do sobotního rána další čtyři. Obě mužstva tedy měli jednoho hráče na střídání, což je naštěstí ještě hratelné.

N07 – Velká Bíteš 3:5 (2:2)
Slovy trenéra Farkaše – po dobrém výkonu proti urostlým borcům z Bíteše a velmi vyrovnaném zápase jsme bohužel neudrželi dobrý výsledek. Po poločase 2:2, následně ve druhém 3:3 jsme nezvládli koncovku a prohráli. Góly 2× Merta, Farkaš. V bráně nás skvělými zákroky podržel Jaroš, velmi dobrý výkon podal v obraně Dundáček.

N08 – Velká Bíteš 11:4 (6:1)
Po opatrném začátku otevřel skóre Navrátil. Za nedlouho bylo vyrovnáno po nedůraze v obraně, kdy jsme opět daleko od hráčů a necháváme je otočit s míčem. Pak už jsme však převzali otěže zápasu, především Přikryl se staral o ofenzívu, kdy 4 góly dal a jeden připravil opět před prázdnou bránu Lepkovi.
Po poločase jsme nachvíli vypadli z tempa, nechali jsme soupeře snížit na 6:3. Naštěstí zálohu rozhýbal Kocourek, který zvýšil, po něm pak Lepka, Přikryl a Navrátil strhli zápas na naši stranu. Soupeř už pouze korigoval na 10:4. Svůj výbroný výkon pak završil posledním gólem opět Přikryl.

Poděkování patří funkcionářům SK Ujčov za přípravu domácího prostředí. Dále pak funkcionářům Nedvědice za zařízení všeho potřebného od přeložení zápasu administrativně na svazu po převozy branek.

Radomír Hájek

2. 9. 2017 Nedvědice - FŠ Třebíč, Polná 27:86 (v poločase 14:36)

Střelci Nedvědice: Přikryl 7, Farkaš 5, Lepka 5, Holánek 4, Balák 3, Navrátil, Praislerová, Blažek

Sestava: N07 - Praislerová, Farkaš, Balák, Ondra, Blažek, Kesl, Svoboda N08 - Přikryl, Kocourek, Navrátil, Hájek R., Holánek, Réman, Lepka

Do Polné jsme odjížděli v netradičním odpoledním až podvečerním čase. Tradičně už v nízkém počtu čtrnácti lidí, což se projevilo zejména v koncovce druhých utkání, kdy už jsme nedokázali se soupeřem držet krok. Odehrát 100 minut pouze s jedním střídajícím, navíc proti obrovské kvalitě je veliká porce a všichni zúčastnění zaslouží velký dík za to, jak se s dvojzápasem poprali.

N07 – Třebíč – 3:22
bude doplněno

N08 – Třebíč – 11:14
Začátek zápasu jednoznačně v naší režii. Bohužel po dvou břevnech Přikryla otevřel skóre soupeř. Herně jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale finální fázi a koncovku měla Třebíč jasně lepší. Po poločase 3:9 to vypadalo na nevalný výsledek. Během druhého poločasu se nám však podařilo dostat 2× na rozdíl jedné branky. Bohužel se obrat nepodařil.
S výkonem v tomto zápasu můžeme být spokojeni. Vytzdvihnul bych dvě nádherné akce jako přes kopírák, kdy jsme se dostali tváří v tvář golmanovi, ale ještě, nejprve Přikryl Lepku, následně Holánek Přikryla, uvolnili krásnou průnikovkou mezi brankařem a obráncem před práznou bránu.

N07 – Polná – 7:31
bude doplněno
Gratulace Terce Praislerové k prvnímu gólu v prvním soutěžním dvojutkání.

N08 – Polná – 6:19
Opět velmi vyrovnané utkání. V poločase 4:6 jsme věřili ve vítěztví, ale druhý poločas jsme úplně odpadli. Dopředu jsme nebyli nebezpeční, vzadu se nám otevřela dálnice do naší brány.

Dnešní víkedn nám dal náměty pro další práci. Proto se těším v po a st na maximální účast na tréninku.

Radomír Hájek

31. 8. 2017 Nedvědice - Bystřice 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: 07 - Praislerová, Litoborský, Merta, Blažek, Ondra, Svoboda, Dundáček 08 - Kocourek, Přikryl, Réman, Hájek R., Holánek, Navrátil, Kotlán, Lepka

Dnešní hodnocení přátelského utkání je nutno rozdělit do dvou částí dle týmů.
Jednalo se o poslední test před sezonou. Letní příprava byla krátká, s ročníkem 07 se vzájemně seznamujeme po roční pauze. Ročník 08 – zde se známe dobře a víme, co od sebe čekat.
Síla soupeře – zatím co ročník 07 Bystřice patří ke špici sutěže, u ročníku 08 jsme patřili oba ke chvostu tabulky.
A v podstatě se potvrdila výše uvedená fakta. Obrovská kvalita soupeře 07 nás téměř neputila za půlku. S absencemi se ntuně musíme srovnat. Když však chybí kvalita, musí přijít na řadu jednoduchost, důraz, bojovnost, týmový výkon. Toto mi trochu u ročníku 07 chybí, přitom jsem po individuální stránce na straně Bystřice neviděl žádný markantní rozdíl. Jejich hra má řád a nasazení. U nás by nejraději všichni hráli v útoku a vše ostatní je pro blbce, tak si posty prostě na hřišti přehodím sám. Vítky a rady trenérů přijímáme se sklopenou hlavou, odsekáváním. Drobné šrámy léčíme na střídačce teatrálně a dlouho – že mě bolí noha dobře skrývá moje nedostatky. Ale týmu to vůbec nepomáhá! Toto bude největší úkol podzimu, protože po individuální stránce tu je, i přes četné odchody v minulosti, potenciál stále velký.
Co se týče ročníku 08, zde máme problém početně. Navíc se pereme s větším hřištěm a novým postem středního záložníka. Někteří lépe, jiní hůř. Zápas však byl velice vyrovnaný (9:7), ač jsme stále tahali o jeden až dva góly za kratší konec. Ale rozhodně pokračujeme ve výborné práci z loňska, určitě se v soutěži neztratíme, pakliže se podřídíme potřebám týmu a budeme se schopni scházet v co nejlepších sestavách.

Radomír Hájek

23. 8. 2017 Nedvědice - SK Líšeň 0:0 (v poločase 0:0)

Dnes jsme trénink nahradili přípravným utkáním s SK Líšeň U11. Proti dvěma týmům Líšně nastoupili naše dva tými, U11, U10, odplnění o hráče ročníku 2006, kterým děkuji.
Velice kvalitní soupeř ukázal spoustu našich nedostatků. Jsme však na začátku přípravy, kluci U10 si zvykají na větší hřiště. S každým zápasem /dnes 6 po 15 minutách/ se však hra lepšila.
Ukázala se i spousta pozitiv, pěkných fotbalových mometnů.
Padala spousta gólů, výsledky až tak důležité nejsou.
Příprava byla určitě přínosná.

Radomír Hájek

18. 6. 2017 Finálový turnaj KP Vysočina - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Kučírek, Crhák, Kroupa, Kubík, Kožík, Merta, Kesl, Farkaš, Ondra, Jaroš

Výsledky:
Skupina B.:
N – Velké Meziříčí 0:6 
N – Velká Bíteš 1:2 –
N – Žďár n. S. 0:8
N – Havlíčkův Brod 1:1 
N – Chotěboř 3:3
Postup do skupiny o 7. až 12. místo
N – Polná 3:2
N – Humpolec 4:2
N – Jihlava 1:4
Celkově 9. místo

Libor Jaroš

5. 6. 2017 Zhodnocení sezóny 2016/17 v KP Vysošina s - Starší přípravka 06/07 0:0 (v poločase 0:0)

Podzim team ročníků 06 7 kol
Výher 3, prohry 11, remíza 0, bodů 9, skóre 53–157

Podzim team ročníků 07 7 kol
Výher 5, prohry 8, remíza 1, bodů 16, skóre 86–141

Jaro Team ročníků 06.- 8 kol
Výher 4, prohry 11, remíza 1, bodů 13, skóre 85–168

Jaro Team ročníků 07– 8 kol
Výher 6, prohry 10, remíza 0, bodů 18, skóre 88–138

Sezóna je za námi a tak se pokusím ji trochu shrnout. Při menším počtu našich hráčů jsme udělali sdružený start se Štěpánoven, přidalo se k nám 5 hráčů( Kesl, Ondra, Blažek, Kalda, Skokan).Zpočátku jim chyběla zápasová a tréninková praxe. Celý podzim jsme neměli žádný problém s počtem hráčů, jen výsledky 06 byli trochu zklamáním.
Team 07 fungoval velice dobře, jenže přes zimu skončili Toník Dufek (přestěhování Tišnov), Kuba Pospíšil, Honza Humpola (přestalo je to bavit) a ještě Tomáš Balák a Kryštof Cigánek (neviděli jsme je celou zimu a jaro).
Přes zimu jsme se snažili trénovat kde se dalo, dny tréninků se měnili, což není ideální, ale jinak to nešlo. Účastnili jsme se 9 turnajů.
V jarní části sezóny už nám začaly problémy s počty hráčů, různé výlety, oslavy narozenin, nejsme doma, nominace s ml. žáky Vyjížděli jsme průměrně s dvěma hráči na střídání, což je na 100 minut hry málo.
Team 06 se stabilizoval, základ teamu Kučírek,Šibor,Crhák,Ku­bík,Kožík,Krou­pa,Jarošová a Kučera je výborný, škoda jen, že jsme je nemohli doplňovat silnějšími hráči.
U teamu 07 jsme chtěli zachovat osuJaroš,Lito­borský,Farkaš,Mer­ta. Hra je tady ještě taková živelná, spíše na náhodu a přes sílu.Chybí kolektivní pojetí, kluci spolu stále soupeří a netáhnou za jeden provaz. Snad se to brzy změní .Kluci- Dundy,Řepík,Kuba Svoboda, Patrik Pokorný a kluci z Černovic se pomalu zlepšují, chtělo by si doma udělat něco navíc
Děkuji všem hráčům, rodičům za celou sezónu, některé zápasy byly krásné, některé míň povedené. Výsledky nejsou nejdůležitější, jde nám o to, aby se kluci a Barča zlepšovali, aby je to bavilo a měli fotbal rádi. S Jirkou se snažíme jak to jde,, chodíme na směny, tak nejsme na každém tréninků, což není ideální. Kluci by ale měli chodit minimálně 2 krát týdně trénovat a na tréninku poctivě pracovat,jinak se nemůžou dál zlepšovat.
Střelce doplním

Libor Jaroš

4. 6. 2017 Bystřice n.P Humpolec - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Kožík 6 Crhák Kubík Šibor Ondra, Merta 2,Farkaš, Kalda, Jaroš, Cigánek

Bystřice n. P. – Nedvědice 06 5:3
Humpolec – Nedvědice 06 16:8
Bystřice n. P – Nedvědice 07 18.2
Humpolec- Nedvědice 07 9:4
Škoda, že s námi nemohli jet Šimon Kroupa a Tom Litoborský, výsledky by byli jiné. Dnes to schytal Kuba Svoboda, dvakrát mu míč vyrazil dech, ale Kuba je tvrďák a zápas dohrál . Výborně hráli jeden poločas s Humpolcem, kdy jsme vedli 4:2, pak asi došli síly. Bystřice byla jasně lepší
Z teamu 07 nejlepší hráči Lukyn Farkaš a Matěj Jaroš

Jiří Litoborský

28. 5. 2017 Žďár nad Sáz - Třebíč Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6, Merta 4, Litoborský 4, Humpola 3,Řepa,

Nedvědice 06 : Žďár n. Sáz. 3: 21
Nedvědice 07 : Žďár n. Sáz 7:11
Nedvědice 06: Třebíč 4:7
Nedvědice 07: Třebíč 9:4
S velkými problémy jsem skládal team na tento víkend, cely pátek jsem telefonoval, a sháněl hráče, nakonec nám ještě museli pomoct dva hráči z mladší přípravky, moc děkujeme. Tomáš Přikryl odvedl famózní výkon. První zápas s 07 4 góly, druhý zápas s 06 dva góly. Ostatní kluci by si z něj měli vzít příklad, neřeší kdo s kým a proti komu hraje, zajímá ho jenom hra.
Vedl jsem 06 (jen 4hráči zbytek 07) první zápas jsem na byl moc kritický, ale Žďár už je jinde, chybělo my větší nasazení.
Druhý zápas s Třebíčí už byl o něco lepší, ale bohužel byli o kousíček lepší.
Zápasy 07 jsem neviděl, ale bylo to asi lepší jak u nás

Libor Jaroš