SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Přípravka starší

Přípravka starší - aktuálně

14. 10. 2019 Nedvědice - HFK Třebíč 10:5 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 3 , Krytinář 1 , Šejnoha 3 , Janeček 3

Sestava: Prudký , Sádecký , Klíč , Dufek , Hovorka , Lukášek , Pikhartová , Krytinář , Šejnoha , Janeček

Milan Neugebauer

14. 10. 2019 Nedvědice - Žďár nad Sázavou 6:11 (v poločase 3:7)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 3 , Krytinář 2 , Šejnoha 1

Sestava: Prudký , Sádecký , Klíč , Dufek , Hovorka , Lukášek , Pikhartová , Krytinář , Šejnoha , Janeček

Milan Neugebauer

28. 9. 2019 Nedvědice - FKM Jihlava 24:7 (v poločase 16:4)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 11 . Šejnoha 4 , Janeček 1, Krytinář 7 , Pospíšil 1

Sestava: Sádecký , Klíč , Hovorka , Pospíšil , Janeček , Pikhartová , Šejnoha , Krytinář

Milan Neugebauer

28. 9. 2019 Nedvědice - V.Meziříčí 19:1 (v poločase 8:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 7 . Šejnoha 4 , Janeček 2, Krytinář 5

Sestava: Sádecký , Klíč , Hovorka , Pospíšil , Janeček , Pikhartová , Šejnoha , Krytinář

Milan Neugebauer

22. 9. 2019 V.Biteš - Nedvědice 5:10 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 5 . Šejnoha 4 , Janeček 1

Sestava: Sádecký , Prudký , Klíč , Pospíšil , Válka , Hovorka , Praisler , Janeček , Pikhartová , Šejnoha , Krytinář

Milan Neugebauer

16. 9. 2019 Nedvědice - FŠ Třebíč 6:12 (v poločase 5:5)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 5 , Pospíšil 1

Sestava: Prudký , Klíč , Pospíšil , Janeček , Krytinář ,Pikhartová, Válka , Dufek , Lukášek

Milan Neugebauer

16. 9. 2019 Nedvědice - Nové Město na Moravě 17:0 (v poločase 8:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 6 ,Krytinář 3 , Janeček 4 , Pospíšil 4

Sestava: Prudký , Klíč , Pospíšil , Janeček , Krytinář ,Pikhartová , Válka , Dufek , Lukášek

Milan Neugebauer

8. 9. 2019 Nedvědice - Polná 15:10 (v poločase 5:3)

Sestava: Prudký , Klíč , Válka , Dufek, Pospíšil , Sádecký , Janeček , Pikhartová, Krytinář

Milan Neugebauer

8. 9. 2019 Nedvědice - Bedříchov 8:4 (v poločase 3:1)

Sestava: Prudký , Klíč , Válka , Dufek, Pospíšil , Sádecký , Janeček , Pikhartová, Krytinář

Milan Neugebauer

29. 8. 2019 Nedvědice - Rožná 5:3 (v poločase 2:2)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 2 , Havlíček 2 , Krytinář 1

Sestava: Sádecký , Prudký brankáři Válka , Pospíšil , Janeček , Pikhartová , Krytinář Dufek , Klíč , Havlíček , Preisler

Přípravné utkání s Rožnou jsme nakonec dotáhli do vítězného konce . V průběhu utkání jsme prohrávali 1–0 a 3–2 až v druhé půli jsme zabrali a zvítězili . V první půlce někteří hráči nepřistoupili k utkání na 100% a díky brankářům jsme neprohrávali větším rozdílem .Velice dobrý výkon předvedl Jirka Klíč . Rožnou jsme porazili po třech prohrách s nimi , je to výborný soupeř .

Milan Neugebauer

25. 5. 2019 Nedvědice - FŠ Třebíč, Velké Meziříčí 6:28 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Góly: Pikhartová 5, Sádecký

Dnes jsme se měli střetnout s velice kvalitními soupeři, což se nakonec potvrdilo. Naše hra na soupeře nestačila. Musíme přihlédnout na průběh jara, kdy z nejrůznějších důvodů hráči netrénují, nejsme schopní se v tréninku posouvat. Co je však horší je, že velmi dobré chvilky střídají herní výpadky, které tyto silné týmy nekompromisně trestají a my už se nedokážeme vrátit do zápasu. U některých hráčů se vytrácí bojovnost ve chvíli, kdy se nedaří.

N – Velké Meziříčí 2:8 (1:3)

Zápas dlouho vyrovnaný výsledkově vyrovnaný. Nezvládli jsme závěrečnou desetiminutovku. Herně to však dobré nebylo. Soupeř byl kvalitní, navíc jsme byli málo odvážní při rozehrávce od branky. Většinou se jen nakopávalo. Na 1:2 snižoval Lukáš Sádecký, na 2:3 těsně po poločase Natálka Pikhartová.

N – FŠ Třebíč 4:20 (4:10)

Ač tomu výsledek neodpovídá, jednalo se o naše lepší utkání, tedy alespoň v prvním poločase. V úvodu jsme soupeře zaskočili a šli do vedení 2:0, následně 3:1. Soupeř ale herně hodně převyšuje celou soutěž. A tak nás postupem času rozebral do šroubku. Nejme první, ani poslední, kdo tu schytal velký výprask. Všechny 4 góly dala Natálka.
To nic nemění na tom, že jsme dnes herně ani v jednom utkání neobstáli.

Radomír Hájek

19. 5. 2019 Nedvědice - NMnM, Humpolec 19:18 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 8, Lepka 4, Kocourek 2, Janeček 2, Sádecký, Pospíšil, Válka

Sestava: Réman, Kocourek, Lepka, Hájek, Pospíšil, Janeček, Pikhartová, Sádecký, Válka

Dva zápasy, kde se v momentální formě potkali naprosto nevyrovnaní soupeři. Jakmile se tyto zápasy utrhnou o 4 nebo 5 gólů, prohrávající mužstvo většinou postupně rezignuje a na druhé straně se strhne brankostroj.
Zatím co Nové Město jsme smetli, škaredě nařezáno jme dostali od Humpolce.

N – NMnM 18:3 (8:1)
Zápas od začátku v naší režii.
Góly: Pikhartová 8, Lepka 4, Kocourek 2, Janeček , Sádecký, Pospíšil, Válka

N – Humpolec 1:15 (0:7)
Utkání v opačném gardu, jako to první. Bohužel herně šlo o to nejhorší, co jsme letos předvedli. Naprosto odevzdanému výkonu odpovídá výsledek.
Čestný úspěch zaznamenal Štěpán Janeček.

Radomír Hájek

5. 5. 2019 Nedvědice - Havl. Brod, Bedřichov 9:11 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Šejnoha 2 , Kocourek 2, Pikhartová 3, Lepka,Krytinář

Sestava: Réman, Kocourek, Navrátil, Lepka, Hájek, Šejnoha, Pospíšil, Krytinář, Janeček, Pikhartová, Válka

V mrazivém a větrném dopoledni jsme absolvovali dnešní turnaj na domácím stadionu, kde jsme přivítali Havlíčkův Brod a Bedřichov. Turnaj jsme končili zmrzlí, s pouhým jedním bodem a navíc s nepěknou nesportovní reakcí ze strany Bedřichova. Na druhou stranu jsme odehráli dvě velice vyrovnaná a pěkná utkání, obzvláště druhý zápas byl z naší strany zřejmě nejlepší za celou dosavadní jarní část. k čemuž přispěl návrat už téměř všech hráčů z marodky. Jejich forma ideální není, ale naši sílu jsme ukázali. S herním projevem a nasazením jsme dnes spokojení.

N – Havlíčkův Brod 4:6 (1:3)
Do utkání jsme vstoupili aktivně a zanedlouho jsme vedli 1:0 gólem Šejnohy. Soupeř byl však velice silná na míči a přehrával nás. Navíc jsme hodně otevírali střed hřiště. A tak jsme do poločasu šli ve stavu 1:3. Co hůř, hned po přestávce jsme vyrobili ruku před naší bránou a gólem z penalty jsme prohrávali už 1:4. Za krátko snížil Vojta Šejnoha na 2:4, to ještě minutu před tím stihl jednu tutovku spálit, ve druhé šanci už se nemýlil. Soupeř ještě odskočil na 2:5, pak jsme ale začali mít herně navrch. Na 4:5 snížili Kocourek a Pikhartová. V závěru jsme bohužel ještě jednou inkasovali a obrat jsme nedokonali.

N – Bedřichov 5:5 (2:3)
Střet s velice kvalitním soupeřem přinesl velmi pěkné a rychlé utkání z obou stran. Sice jsme prohrávali 0:2, ale za svoji aktivitu a důraz byl odměněn Martin Kocourek – 1:2. Následně 1:3, na 2:3 snížila Natálka Pikhartová. Po poločase snížil gólem přímo z rohu, dnes výborně hrající Radim Lepka. Následně z penalty prohráváme 3:4, na 4:4 pak vyrovnává Krytinář. Když jsme ke konci inkasovali znovu, už to vypadalo bledě. Ale ukázali jsme vůli se o body poprat a tak se podařilo vyrovnat Natálkou.
Při závěrečném podávání rukou bohužel někteří hráči Bedřichova odmítli podat ruku. Ryba smrdí vždy od hlavy, a tak to podpořil „trenér“ (jestli se to tak dá nazávat) nějakým nářkem na výkon rozhodčího a slovy: „Chcete si vůbec s takovejma dát penalty?“ Hráči samy odmítli, ale jen to dělá obrázek toho, jací lidé v Bedřichově dělají mládež. A v podstatě nám ani nebyli schopní říct, co bylo vlastně špatně. Jistě z kluků z Bedřichova vyrostou vynikající sportovci a lidé jako takoví.
My se takto rozhodně chovat nechceme a nebudeme. Rozhodčí jsou také jen lidé (navíc v našich kategoriích laikové), ale rozhodně nemáme v Nedvědici důvod kohokoli poškozovat nebo utkání řídit tendenčně. Naštěstí je to za poslední léta první případ takového nesmyslného jednání. Pro nás to budiž ponaučením, jak se nechovat.

Díky dnes všem hráčům za přístup a výkony. Dále všem rodičům, co se podíleli na přípravách, pískání zápasů a úklidu při turnaji. Nepamatuji pohodovější průběh pořadatelství.

Radomír Hájek

27. 4. 2019 Nedvědice - HFK Třebíč, Polná 14:26 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 9, Krytinář 3, Šejnoha, Kocourek

Sestava: Réman, Přikryl, Kocourek, Hájek, Navrátil, Šejnoha, Válka, Pospíšil, Krytinář

Pozvolna se nám začínají vracet marodi a zranění, což je dobře. Na většině hráčů je výpadek znát, obzvláště druhé zápasy bývají problém, ale to k fotbalu zkrátka patří. Naopak se nám na hřiště vrací herní kvalita a důraz.
Dnes to pro nás znamenalo jednu výhru a jednu prohru.

N – HFK Třebíč 9:5 (4:3)
Velice vyrovnané utkání, ve kterém jsme prohrávali 1:0, ale pak už jsme dokázali otočit a výsledek se tahal vždy o jeden až dva góly v náš prospěch. Soupeře jsme zlomili až těsně před koncem. Pravdou je, že pálíme mnoho šancí, na druhou stranu dnes musíme pochválit za pressing a hru do defenzívy. Díky ní jsme se po celou dobu utkání udrželi ve vedení.

N – Polná 5:21 (1:9)
Utkání, do kterého jsme nedokázali dobře vstoupit. A jak jsme chválili defenzivu v prvním utkání, nyní platí opak. Soupeř byl o třídu kvalitnější, než ten první, vše probíhalo ve větší rychlosti. Navíc to byl první zápas Polné, my už jeden v nohách měli.
Budiž nám ke cti, že jsme zápas odmakali. V poločase jsme si dali za úkol nastřílet co nejvíce gólů, v tomto nám druhá půle vyšla o něco lépe, než ta první.

Opět jsme tak schytali nepěkný příděl, hra byla ale slušná. Chvíli potrvá, než se nám někteří hráči dostanou do formy, ale to chce jen čas a trénink.

Radomír Hájek

20. 4. 2019 Nedvědice - Velká Bíteš 1:12 (v poločase 0:8)

Střelci Nedvědice: Šejnoha

Sestava: Réman, Přikryl, Kocourek, Navrátil, Hájek, Šejnoha, Pospíšil, Válka

Krutý výsledek dnes úplně neodpovídá obrazu hry, nicméně na výhru jsme dnes neměli.
Hned v první minutě jsme nedůrazní vzadu a prohráváme 1:0. Pak jsme soupeře asi 15 minut téměř nepustili za půlku, ale … prohráváme 4:0. Zbytek poločasu se hrálo nahoru dolu ale…8:0. Naše akce váznou na slabém a pomalém zakončení. Směrem dozadu naopak vytváříme neuvěřitelné dálnice středem pro soupeře.
Do druhé půle jsme chtěli nastoupit aktivně, což se povedlo, ale střelecky se i nadále nedařilo. A tak se asi 20 minut hrálo bez branek. Pak se konečně trefil, dnes výborně hrající, Vojta Šejnoha. Gólovou smršť posledních minut bohužel odšpuntoval pouze na druhé straně a tak se výsledek zastavil na skóre 1:12.
Musíme zapracovat na bránění, které ale dosud nebylo (a ani nebude) až tak podstatnou součástí přípravy. Směrem dopředu jsme pak za Bítešskými zaostali o čtyři parníky v zakončení. Dále jsme málo odvážní po stranách, stále táhneme spoustu akcí středem. Odvážnější musíme být v rozehrávce od brány po zemi.

Radomír Hájek

14. 4. 2019 Nedvědice - Chotěboř, Jihlava 17:31 (v poločase 11:8)

Střelci Nedvědice: Přikryl 12, Lepka 2, Šejnoha 2, Kocourek

Sestava: Réman, Přikryl, Kocourek, Hájek, Lepka, Šejnoha, Lukášek, Pospíšil, Sádecký, Válka

K prvním jarním bojům jsme vyrazili do Jihlavy. Kádr je nezvykle zdecimován zraněními a nemocemi. I přesto jsme dnes dokázali bodovat. K tomu nám velkou měrou pomohl opět Přikryl, který byl na jaro přeřazen do mladších žáků, nicméně vysoký počet zraněných kvalitních hráčů nás donutil rozhodnutí pro tento víkend změnit.
Velká nespokojenost panuje s morálkou týmu a to převážně ve druhém poločase s Jihlavou.

N – Chotěboř 11:8 (9:3)
G: Přikryl 7, Šejnoha 2, Lepka 2

Vyrovnané utkání, které výsledkově v náš prospěch ovlivnili hlavně střelec a tvůrce Přikryl a čaroděj v bráně Réman. I zbytek týmu zaslouží velkou pochvalu.Přes drobné chyby jsme se o vítězství poprali a vyhráli zaslouženě.

N – Jihlava 6:23 (4:8)
G: Přikryl 5, Kocourek

Síla soupeře je neoddiskutovatelná. Ale první poločas byl z naší strany velmi dobrý, ač jsme jej prohráli 4:8, což v přípravkách není neřešitelný stav.
Druhá půle bohužel ukázala, jak moc se vytrácí zájem o hru, když se zrovna nedaří. Nedokážeme zabojovat, zlomit to silou. A tak se nám po pár obdržených gólech začalo po hřišti pochodovat, existovali jme pouze směrem dopředu, při návratech zpět se nám opakovaně stala situace, kdy nás Jihlavští přečíslovali 5 na 2 (při pěti hráčích v poli), zatím co naše trojka útočníků a záložníka se krokem vracela na naši polovinu. Toto je ve fotbale neakceptovatelné, výsledek druhého poločasu tak není ani tak odrazem odrazem umu, jako spíš přístupu.
Velkým plusem tohoto zpackaného utkání je hra obránců po stranách, především Kuba Réman a Vojta Šejnoha si brali míč hodně do běhu po stranách. Přispělo k tomu i to, že se brankář, tentokráte Lukáš Sádecký přestal bát rozehrávat konstruktivně, nejen nákopem. Sem tam nějaké chyby se to nevyvarovalo, ale toto je cesta, jak hrát a být více na míči.
Vymažeme-li tedy druhý poločas druhého zápasu, můžeme být celkem spokojení. Práce ale máme víc, než dost.

Radomír Hájek

6. 4. 2019 Nedvědice - 3. kolo zimní ligy NMnM 11:25 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pikfartová 2, Pospíšil 2, Lepka 2, Réman 2, Navrátil, Sádecký, Janhuba

Sestava: Réman, Kocourek, Hájek, Navrátil, Lepka, Blažek, Šejnoha, Pospíšil, Pikhartová, Sádecký, Válka, Michaljšin, Janhuba, Medek

Chtěli jsme zaútočit na prvenství v lize, ale opak byl pravdou. Od prvního zápasu hodně vlažné výkony nás poslali na chvost tabulky jak dnes, tak celkově.
Co hůře, zranili se dva ze tří hostů z Doubravníka, ale hlavně do nemocnice na vyšetření s kolenem musela naše Pigy. Aby toho nebylo málo, z utkání žáků odjížděl Tomiš v sanitce. Těsně před ligou vynikající zprávy.

Zápasy:
N A – N B – 2:0, 3:0
N A – Vrch A 1:3, 0:1
N B – Vrch B 1:3, 2:1
N B – Vrch A 1:5, 1:3
N A – Vrch B 0:2, 0:2

Pořadí 3. kola a nakonec i zimní ligy
1 Vrchovina A
2. Vrchovina B
3. Nedvědice A
4. Nedvědice B

Závěrem je třeba ocenit dobrý tah pořadatelů (na náš popud z loňska) posunout ligu na březen, duben. Mohlo se tak hrát venku, vytížili jsme všechny hráče, měli jsme možnost ozkoušet i kluky z Doubravníka, kterým patří dík za pomoc.Celou, myslím povedenou, akci kazí již zmíněná zranění. Otazníkem je forma týmu.
Příští víkend tedy vzhůru do Jihlavy.

Radomír Hájek

31. 3. 2019 Nedvědice - 2. kolo zimní ligy NMnM 16:18 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 7, Přikryl 3, Kocourek 3, Lepka 2, Pospíšil 1

Sestava: Réman, Přikryl, Kocourek, Hájek, Lepka, Blažek, Šejnoha, Pospíšil, Pikhartová, Sádecký, Klusák, Válka, Lukášek, Michajlšin, Sedláček

Druhé kolo zimní ligy se odehrálo za krásného počasí venku. Tentokráte jsme vyrazili s širokým kádrem. Obě mužstva však působila v první polovině turnaje ospalým dojmem.Tým si opět musel vyslechnout hodně kritiky k přístupu k zápasům.
Ve druhé části turnaje jsme se však výkonnostně zvedli.

Výsledky jednotlivých dvojzápasů:
N A – N B 4:0 , 3:0
N A – NMnM A 2:2, 3:1
N B – NMnM B 0:2, 1:0
N B – NMnM A 0:5, 0:6
N A – NMnM B 1:2, 2:0

Tabulka 2. kola
1.Nedvědice A 4b
2. NMnM B 3b
3. NMnM A 2b
4. Nedvědice B 1b


Tabulka zimní lígy po dvou odehraných kolech:

 1. NMnM A , NMnM B 6b
 2. Nedvědice A 5b
 3. Nedvědice B 3b

I přes to, že jsme minule výsledkově neoslnili z již zmíněných organizačních důvodů, stále bojujeme o celkové vítězství. Navíc získáváme herní praxi téměř v plném počtu hráčů.
Příští sobotu tedy opět v plné síle.

Radomír Hájek

24. 3. 2019 Nedvědice - 1. kolo zimní ligy NMnM 8:13 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Lepka 3, Pospíšil 3, Krytinář, Hájek

Střelci soupeře: Réman, Lepka, Kocourek, Hájek, Pospíšil, Sádecký, Válka, Krytinář, Lukášek

Několikrát odložený úvod zimní ligy NMnM se konečně uskutečnil. Nicméně k tradičním dvěma týmům domácích se nakonec účastníme ligy pouze my. Nominace byla dělána na 1 tým, tedy 9 lidí, den před turnajem jsme se však dozvěděli tuto skutečnost a už se nepodařilo sehnat další volné hráče z řad zdravých. I přesto jsme 2 týmy postavili s tím, že golmani se střídali v obou týmech (v jednom chytá, ve druhém hraje) + 2 hráči, kteří nastupují v obou. Volba padla na fyzicky nadupané, tedy Číču s Krtečkem, kteří si opravdu hrábli na dno sil. Oba týmy však tímto dělením utrpěli na kvalitě. Celý turnaj byl tímto dost hektický, a tak jsem zapomněl zaznamenat výsledky. Počet obdržených branek je proto odhadnutý, vstřelené jsou jediné, které jsme dali po turnaji dohromady.
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem si zahráli zápas o 3 a 4 místo naše týmy, kdy B tým zvítězil až na penalty. Pozitivem je velký počet odehraných minut. Příští týden už odjedeme nazbrojeni vyšším počtem hráčů a budeme moci ukázat naši skutečnou sílu.

Z výsledkového servisu proto jen celkové pořadí do dalších týdnů

Průběžná tabulka ligy po 1. kole

 1. NMnM A 4b
 2. NMnM B 3b
 3. Nedvědice B 2b
 4. Nedvědice A 1b

Radomír Hájek

16. 3. 2019 Nedvědice - Turnaj Bystřice n. P. 11:14 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 8, Válka, Pospíšil

Sestava: Sádecký, Réman, Kocourek, Lepka, Hájek, Přikryl, Pospíšil, Šejnoha, Válka, Krytinář

Po měsíci jsme se opět zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Bystřici. Turnaj byl nebývale vyrovnanný. Druhé a poslední šesté místo dělily pouhé 3 body, spousta umístění se rozhodovala vzájemným zápasem při shodě bodů.
My předvedli tak trochu od všeho něco. Od vyloženě mizerného výkonu přes průměr až po skvělé utkání. Zlato jsme tedy v Bystřici neobhájili, ale cinkla skvělá bronzová medaile.

N – Bystřice n. P. 1:4
První utkání na úvod jsme začali mizerně. Darovali jsme soupeři vedení chybou v rozehrávce. Za krátko vyrovnal Přikryl. Celý zápas byl herně vyrovnaný, ale zatímco soupeř šance proměňoval, my je zahazovali.

N – Svitavy 3:2
Zápas jsme chtěli vyhrát s vidinou toho, že se chceme prát o medaile a druhá prohra by tento cíl značně zkomplikovala. První gól jsme si opět dali tak trochu sami po té, co Tomáš Přikryl zachránil balon ve hřišti, aby se nekopal roh. Bohužel podklouzl a zbytek týmu už nereagoval, zřejmě se chystal na standardku. Pozdní reakci soupeř trestal.
V zápase jsme byli však mírně lepší a Tomiš hattrickem zajistil vedení, které soupeř v závěru jen snížil.

N – Osová Bitýška 3:3
Po třízápasové pauze jsme nezachytili začátek. Hráli jsme bez pohybu, zájmu, pomalu, bez napadání. Za krátko jsme prohrávali 3:0. Trvalo asi 8 minut (půl zápasu), než jsme se dostali do tempa. Heroický výkon týmu a druhý hattrick Přikryla však stačil pouze na bod. Kluci se na pozápasové hodnocení do kabiny vraceli s úsměvy a jakousi spokojeností s tím, že se jim podařilo zápas zremizovat. To se nepotkalo s náladou trenéra a myslím, že takové pozápasové hodnocení tento tým ještě nezažil. Vyloženě odfláknutá první půle zápasu nás poslala opět nohama na zem.

N – Líšeň modrá 3:1
Po bouřce v kabině jsme chtěli nutně zvítězit a vrátit se do bojů o medaile. Na hřiště nastoupila úplně jiná Nedvědice. Sice jsme dostali první gól, ale zakrátko srovnal Tomiš. Tento hodně větral obranu soupeře a předložil krásnou přihrávku pod sebe Matějovi Válkovi, který se zachoval chladnokrevně a z první umístil gól, který nás poslal na koně. Ihned po vystřídání zarazil hřebík do rakve soupeře Pospíšil. Soustředěným a poctivým výkonem jsme dotáhli naše nejlepší utkání na turnaji do vítězného konce.

N – Líšeň bílá 1:4
Jakým výsledkem jsme začali, takovým jsme skončili. Tentokráte se toho klukům nedá až tolik vytknout. Soupeř byl mírně lepší, i my si vytvořili slibné šance. Jedinou proměnil Přikryl, který si tak dokráčel pro titul krále střelců turnaje. Nejlepším hráčem Nedvědice byl pořadateli vyhlášen Martin Kocourek.

Dík patří opět celému týmu, Nedvědice byla dnes opět vidět v dobrém světle.

 1. Líšeň bílá 15 b
 2. Bystřice 7 b
 3. Nedvědice 7 b
 4. Osová Bitýška 5 b
 5. Svitavy 4 b
 6. Líšeň modrá 4b

Radomír Hájek

17. 2. 2019 Svratka turnaj - Nedvědice 18:6 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5 , Lepka 5 , Pikhartová 4 , Kocourek 2 , Krytinář 2

Sestava: Reman , Válka , Kocourek, Šejnoha , Sádecký , Přikryl , Pikhartová, Lepka , Krytinář

Nedvědice – Radostín 7 –1
Nedvědice – Stará garda 8–2
Nedvědice – Svratka 1–1
Skupinu jsme vyhráli a v semifinále jsme narazili na tým Štoky .
Nedvědice – Štoky 1–1 na penálty jsme vyhráli 3–1
Semifinále jsme začali dobře a Natálka krásnou střelou otevřela skore , potom přebral aktivitu soupeř , vyrovnal tak tak jsme ubránili remízu .
Rozhodnout měly penálty
soupeř první dal – Tomis nedal
druhou Kuba chytl – Tomáš Kocourek dal
třetí Kuba chytl – Radim Lepka dal
čtvrtá soupeř netrefil bránu – Natálka nás poslala do finále
finále
Nedvědice – Rožná 0–2
ve finále se nám nedařilo , sice jsme se snažili , ale soupeř výborně bránil a skoro nic nám nedovolil .
Po našich dvou chybách nás potrestal a zalouženě vyhrál celý turnaj . Rožná v turnaji nedostal ani jeden gol .
Všem hráčům patří poděkování za skvělou reprezentaci Nedvědice . Druhé místo je vynikající

Milan Neugebauer

9. 2. 2019 Nedvědice - Turnaj Bystřice 16:11 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 12, Janeček, Sadecký, Hájek, Lepka

Sestava: Réman, Přikryl, Kocourek, Hájek, Lepka, Sadecký, Lukášek, Šejnoha, Janeček

Dnešní turnaj, už svým rozlosováním, vypadal velice náročně. S notnou dávkou štěstí, ale zaslouženě, jsme ho ovládli.

N – Vel. Mez 2:1
Velmi svižné utkání na úvod jsme začali lépe. Skóre otevřel Janeček, na 2:0 zvyšoval Přikryl. Soupeř nás však ztrestal z brejku. Ke konci zápasu nás soupeř zmáčkl. Jednou nás zachránila tyč, v posledních vteřinách pak konečky prstů Kuby v bráně.
Zápasu by slušela remíza, my ale s radostí brali 3 body.

N – Svitavy 4:2
Soupeř, kterého jsme neznali, ale v prvním utkání nasypal Rosicím 9:0 a vypadal hodně dobře. Jeho kvalit si všimli i kluci a do zápasu šli se vším respektem.
Opět pěkné utkání, které jsme začali opět dobře. Převahu přetavili v góly Přikryl a Sadecký. Soupeř snížil na 2:1, ale Tomiš dvěma góly pojistil vedení. Soupeř pouze snížil.

N – Bystřice 3:2
Další velmi těžký soupeř. Ale o motivaci se spolubojovníky ze soutěže nemáme nouzi. A tak jsme na soupeře vlítli.
Brankař domácích dlouho odolával, ale nakonec ho načal Přikryl, na 2:0 zvýšil Hájek. Za nedlouho bylo sníženo, ale Tomiš nám opět vrátil dvoubrankové vedení.
Závěr byl boj o udržení vedení, soupeř pouze korigoval v posledních vteřinách.

Nyní měli přijít dva soupeři z řad „lehčích“, ale ouha.

N – Rosice 4:3
Soupeř, který po celý turnaj schytával nepěkné příděly byl pro nás větší překážkou, než jsme čekali. Dost jsme tomu pomohli špatnou rozehrávkou od brány a nízkou aktivitou. Hra měla pochodové tempo, úplně jsme se přizpůsobili soupeři a nedokázali jsme diktovat tempo, a tak rozhodl faktor Přikryl. Utkání nevyšlo Lukášovi, který vystřídal Kubu v bráně a podepsala se na něm tréma a zbrklost.
Po námazu při rozehrávce od brány jsme prohrávali 1:0, Tomiš však skóre otočil dvěma góly.
Po další chybě při rozehrávce bylo vyrovnáno, ale Tomiš nám za nedlouho dal po velkém trápení luxus vedení o 2 branky. Bohužel z rozehrávky soupeř vystřelil od půlky a snížil. Jednogólové vedení jsme udrželi jen tak tak.

N – Nová Ves 3:3
Lukáš se k nepovedenému utkání postavil chlapsky. Dostal na výběr, jestli půjde do brány do dalšího utkání a reputaci si napraví. Chyb se nevyvaroval, ale druhý zápas zvládl o poznání lépe.
To se nedá říci o hře v poli. Sice nelze tentokrát vytknout nasazení, ale scházela lehkost z prvních tří utkání.
Po gólech Přikryla a Lepky bojovný soupeř snížil. Tomiš dal sice na 3:1, ale i když byla kvalita na naší straně, odměněna byla tentokrát houževnatost a soupeř dokázal zápas zremizovat. Zaslouženě.

I přes nepovedený závěr je nutné vzpomenout na mašinu z úvodních tří utkání. Celý tým šlapal dobře a proto jsme nakonec odjížděli se zlatem na krku my.
Díky všem zúčastněným.

Radomír Hájek

19. 1. 2019 Nedvědice - Doubravník 1:3 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Sadecký

Sestava: Sadecký, Hájek, Blažek, Klusák, Lukášek, Prudký

Zimní přípravu jsme začali herně. Ti, kteří se nevešli do nominace na turnaj do Tišnova se utkali s Doubravníkem.
Herně vyrovnané utkání jsme výsledkově nezvládli, nicméně do zápasu jsme nastoupili oproti soupeři bez tréninku. Viděli jsme některé velmi slibné výkony, které si říkají o nominaci do dalších turnajů.
Když se staví dům, musí se začít od základů. A stejně je to u fotbalu. Některým dělá problém práce s míčem, na jejím zautomatizování později vystavíme další herní činnosti.
Dobré je, že všichni hráli s chutí a vrámci svých možností nechali na hřišti maximum. Jen tak dál, poctivou prací v tréninku všechny nedostatky doženeme.

Radomír Hájek

19. 1. 2019 turnaj Tišnov - přípravné zápasy 15:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 9,Lepka 4, Šejnoha 2

Sestava: Réman , Pospíšil , Navrátil , Janeček , Přikryl , Lepka , Šejnoha, Krytinář

Tišnov – Nedvědice 0–5
Dolní Loučky -Nedvědice 1–2
Deblín – Nedvědice 0–7

Milan Neugebauer

11. 11. 2018 Nedvědice - Turnaj OFS Žďár n. S. 5:15 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 4, Pospíšil

Sestava: Blažek, Hájek, Pikhartová, Sadecký, Klusák, Pospíšil, Šejnoha, Válka, Lukášek, Krytinář Trenér: Hájek

Ti, kteří se nedostali na turnaj KFS Vysočina nemuseli litovat. Obdrželi jsme pozvánku na turnaj OFS Žďár a změřili síly s týmy z okresní soutěže.
Rozjížděli jsme se velice pomalu. Po úvodní prohře 1:0 s Bystřicí, kdy jsme zvládli spálit veliké množství šancí jsme obdrželi dva debakly 0:6 se Svratkou a 0:7 s Jimramovem. Naše hra nebyla vůbec dobrá a vypadalo to, že turnaj skončí výsledkovým fiaskem.
Naštěstí náš tým ukázal charakter a dokázal se dostat zpět do turnaje dvěma výhrami nad Doubravníkem (3:1) a Novou Vsí (2:0). K našemu zlepšení přispěli tři klíčové faktory. Střelecké probuzení, do té doby v koncovce trápící se Natálky, která dvěma góly a přihrávkou Toníkovi na gól sestřelila Doubravník a následně dvěma zásahy Novou Ves. Dále obrat o 180° ve výkonu Lukyho v bráně, který obzvláště proti Doubravníku předváděl fantastické zákroky. Třetím byl zbytek týmu, který drobné technické nedostatky nahrazoval bojovností a chutí něco udělat s pokaženou reputací našeho týmu po úvodních zápasech.
S potěšením musím říct, že předzápasové plány velmi narušil svými výkony Tomáš Lukášek, který dnes odehrál svůj první zápas a následně turnaj v životě. Po rozpačitém úvodním zápase (což je na poprvé běžné) zapadl do sestavy takovým způsobem, že si počínal jako starý mazák a do defenzivy byl velkým přínosem. Gratuluji k velice úspěšné premiéře.
Velký dík pak celému týmu, že se nenechal zlomit úvodními neúspěchy a o dobré jméno Nedvědice se dokázal poprat.

Výsledky:
N – Bystřice n. P. 0:1
N – Jimramov 0:7
N – Svratka 0:6
N – Doubravník 3:1
N – Nová Ves 2:0

Pořadí týmů

 1. Jimramov 15 b
 2. Svratka 7 b
 3. Bystřice 6 b
 4. Nedvědice 6b
 5. Doubravník 6 b
 6. Nová Ves 4 b

Radomír Hájek

11. 11. 2018 Nedvědice - Turnaj KFS Vysočina 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 8, Lepka 2

Sestava: Réman - Navrátil, Lepka, Janeček, Přikryl Trenér: Neugebauer

Naše elitní pětka dnes odehrála halový turnaj KFS Vysočina ve sdruženém družstvu s Bystřicí n. P. Tým si vedl velice dobře a odvezl 1. místo po čtyřech výhrách a jedné remíze.
Na 15 ti vstřelených branách se podíleli dvěma góly Radim Lepka a osmi Tomáš Přikryl. Pět vstřelil bystřický Adam Veselý.
Gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci patří všem zúčastněným.

Výsledky:
B/N – Žďár n. S. – 3:2
B/N – HFK Třebíč – 4:2
B/N – Velké Meziříčí 2:2
B/N – Velká Bíteš 2:1
B/N – Vrchovina 3:0

Tabulka:

 1. Bystřice/Nedvědice
 2. Velké Meziříčí
 3. Žďár n. S.
 4. Třebíč
 5. Velká Bíteš
 6. Nové Město na Moravě

Radomír Hájek

21. 10. 2018 Nedvědice - FŠ Třebíč, Velké Meziříčí 20:19 (v poločase 6:16)

Střelci Nedvědice: Přikryl 13, Lepka 2, Janeček 2, Krytinář, Pospíšil

Sestava: Sadecký, Lepka, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Pospíšil, Šejnoha, Válka, Janeček, Krytinář

Poslední kolo podzimní části jsme sehráli na domácím hřišti. Postupně nám začali zdravotně odpadat někteří hráči. Ani hřiště nebylo v nejlepší kondici. Navíc nás čekala dvojice velmi silných soupeřů. I tak jsme zvládli dnešní odpoledne velmi dobře.

N – FŠ Třebíč 6:16 (3:7)
Střetnutí s obrovskou kvalitou. Na soupeře jsme nestačili, ale byli tam velmi dobré pasáže i z naší strany. Hrál se fotbal v oboustranně obrovském tempu a utkání se muselo divácky líbit.
Góly : Přikryl 4, Janeček, Lepka

N – VelMez 14:3 (9:1)
A na závěr velmi povedeného podzimu jsme si užili jasnou výhru.
Góly: Přikryl 9, Pospíšil, Janeček, Krytinář, Lepka

Za podzimní část patří dík všem hráčům ale i rodičům za podporu.

Radomír Hájek

18. 10. 2018 Doubravník - Nedvědice 12:5 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: Kolbábková 2, Šejnoha 2, Pospíšil, Prudký

Sestava: Kolbábková, Hájek, Blažek, Válka, Klusák, Šejnoha, Pospíšil, Krytinář, Prudký

Čtvrteční přátelské utkání se sousedním Doubravníkem bylo sehráno především proto, abychom zapojili méně vytěžované hráče. Zkušenější se měli ukázat v roli leadrů. Soupeř nás přehrál především důrazem a bojovností. Při absenci zkušených hráčů se nám odhalují nedostatky jednotlivců. Chybí základní principy hry jako posuny po hřišti, dostupování hráčů, řešení situací konstruktivně (ne nákopem). Někteří mají problémy s pohybem jako takovým.
Naopak je dobré, že si někteří hráči vyzkoušeli, jaké to je, když hra stojí na nich. Spousta šancí pak shořela na soupeřově urostlém golmanovi. I přes prohru dnešní odpoledne svůj význam mělo. Pracujeme dále .

Radomír Hájek

13. 10. 2018 Nedvědice - NMnM, Humpolec 17:9 (v poločase 16:4)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5, Navrátil 3, Kocourek 3,Šejnoha 2, Lepka 2, Janeček 2

Sestava: Réman - Navrátil, Lepka, Kocourek, Přikryl, Hájek, Sadecký, Šejnoha, Janeček, Krytinář, Kolbábková

Úvod dnešního dne nezačal nejlépe. Spousta hráčů jela po své ose, do kabiny se trousili postupně, někteří se zapojovali až v průběhu rozcvičky, která také za mnoh nestála. Naštěstí nám Vrchovina nebyla soupeřem. Daleko těžší utkání nás čekalo ve druhém zápase.

N – Vrchovina 16:4 (9:1)
Od prvních vteřin jsme byli jasně lepší a sázeli soupeři jeden gól za druhým. Dvěma góly načal soupeře Přikryl, následně přidal dva Navrátil. Po gólu Kocourka soupeř z ojedinělého brejku snížil. Poločas se zastavil na skóre 9:1.
Sestava se v průběhu zápasu hodně měnila, byl prostor si na ostro vyzkoušet hráče na nových postech. Jediné, co musíme vytknout je, že jsme se v jedné chvíli vykašlali na bránění a dostali dva góly za sebou. Jinak si tým vyloženě pohrál, kluci si navzájem přáli góly a hledali se i v situacích, kdy by jindy už nepřihrávali. Viděli jsme spoustu pěkných akcí a s přehledem zvítězili.

N – Humpolec 1:5 (0:2)
Fotbal se bouhžel hraje na góly a to bylo to jedinné, v čem nás soupeř jasně předčil. Hrálo se oboustranně pěkné utkání s velkým nasazením.
Dlouho se hrálo bez chyb v zadu. Shruba v polovině první půlky platilo ono otřepané nedáš – dostaneš. Po levé straně utekl Přikryl a střílel na zadní tyč, kterou bouhžel nezavíral Hájek a balon zkončil mimo. Hned z protiútoku předvedl soupeř situaci jako přes kopírák s tím rozdílem, že druhého útočníka na zadní tyči měl.
Soupeře jsme hodně tlačili, největší šanci na vyrovnání měl Přikryl, který po rohu nastřelil tyč, odražený balon udržel Hájek, přistrčil znovu Přikrylovi a ten napálil břevno. I nadále jsme tlačili, ale ne a ne se prosadit. A aby toho nebylo málo, v poslední mintuě se kopal přímák na nás, který zkončil v šibenici.
Ve druhé půli jsme na soupeře chtěli vletět a co nejdříve snížit. Opak byl ale pravdou, hned v úvodu jsme dostali 2 góly. I tak jsme nic nevzdávali a chtěli alespoň korigovat. Velkou šanci si vypracovala Terka Kolbábková, která neúnavně pracovala celý zápas a do golmana vletěla ukázkově s důrazem tak, jak má jít hráč do vápna.
Ještě jednou jsme lovili míč ze sítě, korigoval Martin Kocourek krásnou trefou přímo z rohu.
Výsledek vypadá jasně, hra ale byla z obou stran velmi dobrá a celý tým si zaslouží pochvalu za přístup a nasazení.

Radomír Hájek

11. 10. 2018 Bystřice n. P. - Nedvědice 17:7 (v poločase 9:7)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5, Kolbábková, Pospíšil

Sestava: Kolbábková, Krytinář, Navrátil, Přikryl, Hájek, Klusák, Blažek, Šejnoha, Pospíšil, Válka, Sadecký

Dnes jsme odehráli další přípravné utkání v Bystřici. Hráno na 3×20 minut.
Velmi dobře jsme zvládli zápas bez klíčových hráčů Kocourka, Rémana, Lepky, Pikhartové a Janečka. Navíc Lukáš Sadecký přijel se zraněnou rukou, tedy i bez (obvyklých) brankařů.
První třetinu jsme prohráli 3:4 po dvou gólech Přikryla a jednom Pospíšila. Pak jsme krátce vedli opět po dvou golech Přikryla a jednom Kolbábkové, pak nám trochu záspas utekl lacinými góly. Druhá třetina končila za stavu 7:9, ještě jednou se trefil Přikryl.
Třetí třetina už byla ve znamení velkých pokusů a rošád v sestavě. Premiéru v bráně si odbyl Vojta Klusák, ostatní hráči si vyzkoušeli neobvyklé posty. Už jsme neskórovali, naopak jsme 7 gólů dostali.
Týmu musíme vytknout to, že se zápas zabalí, když nám soupeř gólově uteče.
První dvě třetiny však byly hodně slušné a potvrzujeme to, že jsme letos hodně silní. Toto budeme chtít potvrdit v sobotu v mistrovských utkáních.

Radomír Hájek

8. 10. 2018 Nedvědice - Pelhřímov 7:10 (v poločase 5:5)

Střelci Nedvědice: Přikryl 3, Pikhtarová, Pospíšil, Kocourek, Janeček

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Pikhartová,Kolbábková, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Válka

Milan Neugebauer

8. 10. 2018 Nedvědice - Žďár nad Sazavou U10 13:8 (v poločase 5:2)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 6, Přikryl 3, Janeček 2, Pospíšil, Lepka

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Pikhartová,Kolbábková, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Válka

Milan Neugebauer

29. 9. 2018 Nedvědice - Bedřichov, Havlíčkův Brod 16:13 (v poločase 7:3)

Střelci Nedvědice: Přikryl 8, Lepka 5, Janeček 2, Krytinář

Sestava: Réman, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Lepka, Hájek, Sadecký, Janeček, Pospíšil, Šejnoha, Krytinář

N – Bedřichov 7:3 (4:1)
Utkání, kde jsme byli mírně lepší. Po minulých zápasech, kdy nebyl Tomáš Přikryl úplně ve své kůži opět přepnul na vyšší rychlostní stupeň a byl na hřišti hodně znát. Otevřel skóre. Soupeř vyrovnal, ale více šancí jsme si vytvářeli my. Na poločasových 4:1 zvýšil hattrickem Radim Lepka, který v poslední době zlepšil pohyb, což ho nyní odměnilo – v podstatě dorážel vždy do prázdné brány, kdy aktivně sledoval zakončení spoluhráčů a odražené míče sbíral ve vyložených šancích ala Lafata.
Ve druhé půli zvýšil Štěpán Janeček na 5:1, po té jsme trošku polevili a soupeř snížil na 5:3. Pohodu nám vrátil opět Tomáš Přikryl se Štěpánem Janečkem.

N – Havlíčkův Brod 9:10 (4:4)
Utkání přípravek bývají o spoustě šancí i gólů. Mnohdy se stává, že se i vyrovnaná utkání zlomí v době kdy jeden z týmů odskočí o 3–4 branky a druhý tým to psychicky položí. Těžko pak věřit, že po výsledku 4:12 nebo 5:14 šlo o vyrovnané utkání.
Toto však neplatilo dnes. Sice jsme začali hrozivě a za krátko prohrávali 3:0. Vhodit ručník do ringu odmítl Tomáš přikryl, který dvěma rychlými góly po sobě snížil. V závěru poločasu jsme se rozhodli promíchat sestavu a „special line“ se nám vyplatila. Obzvláště Štěpán Krytinář vnesl do hry rychlost a důraz v napadání, z čehož těžil opět Tomiš, následně sám Štěpán.
Do druhého poločasu jsme šli za vyrovnaného stavu. Radim Lepka nás dokonce dostal do vedení, po vyrovnání soupeře nám ho vrátil zase Tomiš. A můžeme opět litovat zahozených tutovek Tomiše, Radimů Lepky a Hájka či Vojty Šejnohy. Soupeř nás totiž zmáčkl a 4mi góly zvrátil zápas na svoji stranu. Stav 6:9 a momentální výpadek je tou chvílí, kdy se pak zápas utrhne a končí debaklem. Přišel čas na další speciální formaci. Radim Lepka s Tomem Přikrylem po skvělé práci celého týmu snížili na rozdíl jediného gólu. V závěru zápasu už jsme vrhli vše do útoku, soupeř však proměnil jeden z brejků v samém závěru a opět odskočil o dvě branky. Po rozehrání jsme ještě snížili Tomišem, to už se ale pískal konec utkání.
Zápas jsme nezvládli výsledkově, ale můžeme chválit odhodlání a nasazení. Nezabalili jsme to. S trenérem soupeře jsme se shodli, že utkání mělo oboustranně velkou kvalitu.

Radomír Hájek

26. 9. 2018 Nedvědice - Bystřice n. P. 11:10 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Šejnoha, Klusák, (střelci prvního týmu budou doplněni)

Sestava: Sestava: NI – Přikryl, Kocourek, Janeček, Pikhartová, Navrátil, Lepka, Réman NII – Sadecký, Šejnoha, Hájek, Pospíšil, Klusák, Blažek, Válka, Krytinář

Vzhledem k variantě sdruženého startu v soutěži s Bystřicí n. P. trpí oba týmy v kategorii starších přípravek nízkým vytížením hráčů, kdy máme na jeden tým přetlak. Proto jsme se rozhodli vložit do sezony přátelská utkání. První proběhlo u nás, v Nedvědici.

NI – BnP I 9:5
V souboji prvních sestav jsme se dostali do vedení, které už jsme až do konce nepustili. Bohužel máme v průběhu utkání velké výkyvy v předváděné hře, ztrácíme koncentraci. Ale ve chvílích, kdy „hrajeme“ dokážeme předvádět velmi dobré výkony.
Střelci budou doplněni

NII – BnP II 2:5
V souboji druhých týmů si premiérový zápas odbyli nováčci Fanda Blažek a Vojta Klusák. Možnost těchto přátelských utkání je pro tyto dva velkým přínosem. Jedna věc je postupně zvládnout fotbalové dovednosti, kdy kluci v tréninku pracují vesměs dobře a postupně si tvoří automatismy v těchto činnostech. Dohánějí manko proti svým spoluhráčům, kteří už trénují několik let.
Daleko těžší je ale přenést tyto prvky do hry, kdy hráčům přibývají starosti s bráněním a napadáním protihráčů, náběhy spoluhráčům, držení jednotlivých postů podobně. Logicky tu mají velké rezervy, ale své premiéry zvládli se ctí. Vojta Klusák byl odměněn za aktivitu možností zahrávat pokutový kop, který proměnil a můžeme mu gratulovat k premiérovému gólu.
Pro ostatní spoluhráče to byla možnost ukázat se v roli leaderů. Zde převzali taktovku převážně Vojta Šejnoha a Toník Pospíšil, podpoření Lukášem Sadeckým z brány, který nás držel svými zákroky, navíc rozdával průnikové přihrávky do brejků. Poctivou „černou práci“ odváděli Matěj Válka s Radimem Hájkem, převážně pak Štěpán Krytinář, který jezdil nahoru-dolů jak motorová myš.
Přes prohru 2:5, která se zrodila ke konci zápasu, kdy jsme ztráceli aktivitu v nabídce, měli jsme problém dostat se z vlastní poloviny a neproměnili jsme 4 brejky během posledních 10 min, kdy jsme šli sami na bránu, můžeme být spokojeni s nasazením a herním projevem. Utkání účel splnilo.
Góly: Šejnoha, Klusák (pen)

Radomír Hájek

23. 9. 2018 Nedvědice - HFK Třebíč, Polná 14:18 (v poločase 10:4)

Střelci Nedvědice: Pospíšil 4, Přikryl 3, Pikhartová 2, Lepka 2, Kolbábková, Kocourek, Krytinář,

Sestava: Réman, Přikryl, Lepka, Kocourek, Navrátil, Kolbábková, Pikhartová, Pospíšil, Janeček, Krytinář, Šejnoha

N – HFK Třebíč 10:4 (4:2)
Průběh zápasu zaznamenal pan Koucourek .
1:1 Toník

1:2

2:2 Tomiš

3:2 Terezka
4:2 Natálka

5:2 Tomiš

6:2 Štěpán Kr.

7:2 Toník

8:2 Toník

8:3

9:3 Radim

10:3 Natálka

10:4
Sehráli jsme velice povedené utkání a soupeř hrál také velice dobře . Kuba Réman opět skvělý výkon v bráně , obrana pracovala také skvěle , v útoku řádil Toník Pospíšil střelec čtyř golů . Ostatní také hráli na jedničku , vstřelili jsme několik krásných branek a hodně šancí nevyužili . Velká pochvala celému týmu .

N – Polná 4:14 (3:6)
První letošní prohru jsme utrpěli v pátém zápase letošní sezony.
Velké problémy nám dělalo přepínání z ofenzivy do defenzivy. Soupeř měl hřiště hodně roztažené a pomáhal si nákopy za obranu, což v této věkové kategorii není obvyklé a naši se s tím nedokázali poprat. Vyzdvihnout musíme technickou vybavenost a přímočarost soupeře podpořenou skvělou střelbou.
Ani my jsme nebyli bez šancí, ale celý zápas jsme tahali za kratší konec. Na 1:1 srovnával Kocourek, na 2:2 Přikryl. Po té soupeř dokázal odskočit o 3 góly, na 3:5 korigoval výstavní bobou do šibenice Lepka.
Ve chvílích, kdy jsme měli více ze hry, držel soupeře výborný golman.
Po poločasovém 3:6 jsme doufali v obrat. Branky však padali už jen do naší sítě a postupně se z týmu vytrácela ochota se o výsledek více poprat. Na konečných 4:14 snižoval Pospíšil.
Výsledek vypadá hrozivě a odpovídá spíše nasazení a bojovnosti a hlavně šikovnosti v zakončení. Zde dlouhodbě hodně zaostáváme a stojí nás to lepší výsledek. Stejně tak není dobré soubojové chování, kdy před naší bránou soupeři mnohdy pohodlně zakončují, zatím co my pře branou soupeře dostaneme vždy „namláceno“ a jen velmi těžko se prosazujeme. Třetím bodem, na který se musíme zaměřit je hra po stranách.
Na druhou stranu jsme viděli i spoustu pěkných akcí. A tak hra nestojí, jako v minulosti, převážně na Přikrylovi, na kterém se zřejmě projevuje únava z náročného programu zápasů, dirigenskou taktovku dokáže převzít Martin Kocourek, čím dál výraznější výkony podává Štěpán Janeček. K těmto rozdílovým hráčům se připojují další. S poctivou prací v tréninku budeme obávaným soupeřem spoustě týmů.

Radomír Hájek

16. 9. 2018 Nedvědice - Velká Bíteš 11:3 (v poločase 3:2)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 2, Přikryl 2, Kocourek 2, Kolbábková, Janeček, Pospíšil, Šejnoha, Navrátil

Sestava: Réman - Šejnoha, Navrátil, Kocourek, Přikryl, Hájek - Krytinář, Pospíšil, Janeček, Pikhartová, Kolbábková

Zápasy ve Velké Bíteši bývají vždy hodně silové. Naši od začátku na soupeře vlítli, ale s důrazem domácích měli velké problémy. Navíc nás trápila koncovka, kdy jednu šanci za druhou pálili Přikryl, Pikhartová, Kocourek a další. A tak logicky přišlo to, co jsme nechěli a sice brejk, který soupeř potrestal.
Opět jsme bušili do soupeře s obrovskou herní převahou. A když obvyklí střelci selhávali, přišla krásná akce, kdy Štěpán Janeček rozehrál rychle aut na Natálku, ta prostrčila z první Terce Kolbábkové, která vyrovnala na 1:1
Soupeř však za nedlouho potrestal další brejk a opět jsme doháněli jednogólový rozdíl. Herní převaha však byla na naší straně. Po jedné z mnoha šancí vyrovnal Kocourek a do poločasu nás ještě poslal konečně do vedení.
Krátce po změně stran ryhcle zvýšil dvěma slepenými góly Přikryl, následně Janeček zvýšil na 6:2 a zápas jsme definitivně ovládli. Soupeř korigoval z přímáku krásnou střelou do šibenice.
Dva góly pak přidala Pikhartová, následně se porsadili kluci v pořadí Pospíšil, Šejnoha, Navrátil.
Suma sumárum – zápas v naší režii, občasný chaos v obraně opět řešil skvěle Kuba Réman v bráně. Radost nám dělá velký počet střelců v týmu.

Radomír Hájek

9. 9. 2018 Chotěboř - Nedvědice 4:8 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6, Lepka 1, Šejnoha 1

Sestava: Réman , Navrátil , Kocourek , Janeček , Přikryl , Pospíšil , Pikhartová , Sádecký , Lepka

První půlku jsme totálně nezvladli , neobsazování soupeře , neplnění pokynů , o přestávce jsme si rozebrali situaci . Nic jsme nevzdali a trenér Kocourek zavelel k ofenzivě a stanovil vítěznou taktiku , je nás víc tak je utaháme a přehrajeme . Všíchni zvedli svůj výkon na 100% a napřed jsme vyrovnali a pak se dostali do vedení a pomale navyšovali . Chotěboř bojovala a Kuba Réman v brance čaroval . . Hodně vydřené vítěství a plný bodový zisk . Bravo Nedvědice

Milan Neugebauer

9. 9. 2018 Jihlava - Nedvědice 1:23 (v poločase 0:11)

Střelci Nedvědice: Přikryl 9 , Šejnoha 5 , Pikhartová 4 , Lepka 2 , Janeček , Kocourek , Sádecký

Sestava: Réman , Navrátil , Kocourek , Janeček , Přikryl , Pospíšil , Pikhartová , Sádecký , Lepka

Opravdu povedený zápas , všíchni hráli s chutí a ligový klub jsme totálně smetli a všichni obrovská pochvala .

Milan Neugebauer

1. 9. 2018 Nedvědice - Bystřice nad Pernětejnem 6:11 (v poločase 2:10)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 4, Pospíšil 2

Sestava: Réman , Sádecký , Pospíšll , Kolbábnová , Pikhartová, Kocourek , Lepka

Milan Neugebauer

25. 8. 2018 Bystřice nad Pernštejnem - Nedvědice 10:8 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Pikhartová 6 , Kocourek 3 , Janeček1

Sestava: Réman , Sádecký , Janeček , Pospíšil , Kocourek , Kolbábková , Pikhartová ,Šejnoha

V první půlce jsme podali velice špatný výkon , neobsazovali jsme soupeře , neměli jsme pohyb , vypadalo to , že nás to vůbec nebaví a to Jakub v brance chytl několik tutovek soupeře ..poločas 4–1 .
O přestávce jsme si vyjasnili co budeme hrát a na začátku druhé půlky obrátili výsledek na 5–4 . Pak zas spadl výkon a opět jsme prohrávali . Opět jsme zapnuli a srovnali na 8–8 . A opět přestali hrát , nedali jsme penáltu a dostali dvě branky na konečných 10–8

Milan Neugebauer

23. 8. 2018 Doubravník - Nedvědice 1:17 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 6x, Kocourek 3, Lepka 3, Pikhartová 2, Hájek 1, Réman 1, Sadecký 1

Střelci soupeře: Hájek P.

Sestava: Réman, Kocourek, Přikryl, Lepka, Hájek, Šejnoha, Janeček, Pikhartová, Kolbábková, Sadecký, Pospíšil, Válka

Na úvod sezony jsme sehráli přípravný zápas s nováčkem mezi přípravkami – sousedním Doubravníkem.
Utkání vyznělo jednoznačně, nicméně je nutné přihlédnout k soupeři, který byl věkově mladší a mnozí hráli poprvé. Určitě podali sympatický a bojovný výkon. Zaznamenali i gól, na který přihrával náš Tomáš Přikryl, ke konci zapůjčený.
Pro nás to byla příležitost vyzkoušet hráče na různých postech. První pětka dosala za úkol odehrát druhou půli na 3 doteky.
Dnešní zápas nám zpestřil trénink. Odkryl spoustu nedostatků, ale i předností, které budeme chtít využít v sezoně, kde nás čekají daleko těžší soupeři.
Vesměs ale můžeme dnešek hodnotit pozitivně.

Radomír Hájek

17. 6. 2018 Nedvědice - Turnaj KFS Vysočina 23:22 (v poločase 17:16)

Střelci Nedvědice: Přikryl 10, Merta 8, Jaroš 2, Farkaš, Ondra, Litoborský

Sestava: Svoboda, Farkaš, Jaroš, Litoborský, Merta, Ondra, Blažek, Přikryl, Kocourek, Lepka

Sezonu jsme zakončili, už tradičně, závěrečným turnajem pořádaným KFS Vysočina ve Velkém Meziříčí. Turnaj natřískaný tím nejlepším z celého kraje. Před turnajem jsme si stanovili cíl – ukázat, že nedvědičtí umějí hrát dobrý fotbal a zároveň je to fajn parta slušných kluků, co nedělá průšvihy. Splněno beze zbytku!!!

N – Jihlava 3:4
Na úvod těžké skupiny jsme vyfasovali Vysočinu Jihlava. Na úvod nic příjemného, nicméně kluci na soupeře vlítli ve velkém stylu a za nedlouho vedli gólem Merty. Soupeř se ujal taktovky a za chvíli otočil, nicméně Michal vyrovnal na 2:2, po sléze i na 3:3. Ve velmi vyrovnaném utkání byl však šťastnější náš soupeř, který proměnil o jednu šanci více, než my. Velmi potěšilo uznání trenérů Žďáru, kteří přihlíželi, když čekali na svůj zápas.

N – Pelhřimov 3:1
S pokorou, ale přece zklamaní z prvního zápasu, že se nám jej nepovedlo dotáhnout do konce jsme nastoupili na Pelhřimov. V tomto zápase jsme byli lepším týmem, výborný výkon celého týmu řídíl především Přikryl, který dvěma góly soupeře načal. Luky Ondra si na střídačce natrénoval oslavu gólu a dal jej hned po příchodu na hřiště. Jeho přemetu s dopadem do lehu s podepřenou hlavou o loket tleskala celá tribuna. Soupeř pouze korigoval na 3:1

N – Havlíčkův Brod 9:0
Ne, to není překlep. V úvodu turnaje jsme byli prostě mašina. A to ještě v závěru Raďim Lepka orazítkoval tyč a desátý zářez nepřidal.

1:0 Přikryl
2:0 Přikryl
3:0 Litoborský
4:0 Merta
5:0 Jaroš
6:0 Merta
7:0 Merta
8:0 Přikryl
9:0 Přikryl

Po třízapasové pauze nás čekali soupeři nejtěžší, FŠ Třebíč a Žďár, navíc ve dvou utkáních po sobě

N – FŠ Třebíš 2:3
Naše nejlepší utkání na turnaji. Utkání hrané v neuvěřitelné rychlosti, nahoru dolů. Ale hlavně za elektrizující atmosféry obou táborů rodičů, kteří vytvořili opravdu fotbalové prostředí.
Prohrávali jsme 1:0, ale během pár vteřin vyrovnal Merta. Spousta šancí na obou stranách, ale skvělí golmani drželi dlouho utkání vyrovnané. Soupeř odskočil o dvě branky. Ale my nic nezabalili. Snížili jsme na 2:3 Jarošem a pak jsme Třebíč tak zmáčkli, že jsme mohli vybírat příplatky za kolotoč. Gól už jsme ale nedali a v očích kluků se objevily slzy, protože se vydali ze všech sil a věděli, že na body měli.

Nebylo snadné tým okamžitě naladit na další zápas. A vlastně se nám to nepovedlo.

N – Žďár 0:8
Utkání bylo pohledné do prvního a druhého gólu. S oběma byl na klucích vidět zmar. Svěšené hlavy ukázaly, že nejsme v pohodě a naše hra se sesypala.
Pohlazení na duši přišlo při podávání rukou, kdy nás žďárští trenéři ocenili podruhé, protože náš zápas s Třebíčí viděli a bylo jim jasné, jak fyzicky a psychicky náročné to pro naše bylo.

A tak jsme ukončili skupinu čtvrtým místem. První tři (Žďár, FŠ Třebíč a Jihlava) šli do finálové skupiny, my do skupiny o 7–12 místo, kam se nám ovšem přeneslo luxusních 6 bodů ze zápasů ve skupině, další 3 soupeři přibyli. Do této skupiny šli z naší skupiny HavlBrod a Pelhřimov s pouhým bodem, ze druhé skupiny přišli Chotěboř a Velká Bíteš také s bodem. Zdálo se, že jediným soupeřem nám bude Humpolec taktéž se 6ti body. Jenže .....
Zbytek turnaje z naší strany lze popsat jednoduše. Vedeme a nakonec remizujeme. Skupina se pěkně zamotala a do poslední chvíle jsme netušili, kolikátí vlastně skončíme.

N-Velká Bíteš 2:2
Soupeř hodně dobrý na balonu. My však jdeme do vedení Farkašem a Přikrylem. Bohužel jsme nedokázali vedení udržet.

N – Humpolec 2:2
V prvním utkání skupiny soupeř taktéž remizoval a tak máme stejně bodů. Tedy boj o vedení ve skupině. Vedeme 1:0 po gólu Přikryla. Soupeř srovnal ale Tomiš nám vrátil vedení. Bohužel opět nezvládáme koncovku.

Před posledním zápasem jsme v situaci, kdy jsme jak my, tak Humpolec promarnili luxusní náskok a na záda už nám bodově dýchají vlčáci z Bíteše a Chotěboře.

N – Chotěboř 2:2
Vedeme po gólech Merty a Přikryla, ale „překvapivě“ utkání nezvládáme udržet a opět remizujem.

Po posledním zápase ve skupině si užíváme nádherný pocit děkovačky s fanoušky (rodiči a kolegy z mladší přípravky) na tribuně, kteří nám vytvářeli po celý turnaj domácí prostředí. To však ještě netušíme, kolikátí jsme, protože se ještě dohrávají 2 zápasy ve skupině.
Poslední společný turnaj sezony jsme si však náležitě užili a završili tak naši společnou práci v sezoně před odchodem ročníku 2007 do žáků. O to slastnější bylo zjištění, že jsme ve skupně o 7–12 místo skončili druzí, tedy na celkovém 8 místě.
Ve společném „kroužku“ po děkovačce jsem nebyl příliš schopný slov a tak jsem roztřeseným hlasem asi neřekl vše, co mělo padnout. Tak ještě jednou dovolte, abych touto cestou poděkoval hráčům za další perfektní reprezentaci našeho klubu jak na hřišti, tak mimo něj. Za celý devítihodinový maraton nenastal jediný problém a vše šlapalo, jak má.
Tento turnaj je úplně něco jiného, než běžná „liga“. Jde o formu v daný den. Ale závěry turnajů jsou už spíše o hlavě a o vůli. Kluci vstávali brzy ráno, v 8 hod už byli nastoupeni k turnaji a po 16 hodině končili. Michal Merta dohrával se zraněným kontíkem, Tomáš Litoborský po dlouhé cestě z dovolené. Luky Farkaš či Matěj, Luky Ondra, ale i další dostali mnohokrát nepěkně nakopáno, mnohdy byly zákroky za hranou. I přesto jsme zůstali koncentrovaní na hru. Nelze se divit, že jsme v závěru turnaje udělali některé hloupé chyby, ty nakonec k fobalu patří. Navíc jsme mnohdy dokázali překousnout drobné i větší bolístky a turnaj dohráli po velmi dobrých a bojovných výkonech. Tleskám!
Stejně tak dík za celou sezonu. Ušli jste opět velký kus cesty a zase jste se posunuli o pořádný kus dál. Pokračujte, určitě si užijete ještě spousty radosti a krásných chvil v tak úžasných partách, jakou jsme společně utvořili letos. Ať se daří!

Radomír Hájek

3. 6. 2018 Nedvědice - Žďár n. S., Vrchovina 15:64 (v poločase 4:41)

Střelci Nedvědice: Farkaš 5, Merta 5, Jaroš 2, Kocourek 2, Lepka 1, Přikryl 1

Sestava: NI - Svoboda, Litoborský, Jaroš, Farkaš, Ondra, Merta, Přikryl NII - Réman, Blažek, Navrátil, Kocourek, Praislerová, Dundáček, Lepka, Cigánek

K okresnímu dvojderby jsme odjížděli s jasným plánem. Přestát důstojně zápas s extrémě silným Žďárem, pokusit se o body s Vrchovinou, krerá je o něco hratelnější. Toto se nakonec spíše nepovedlo. Těšit nás může pouze herní projev a nasazení i ve chvílích, kdy už byli zápasy rozhodnuté. Dále pak výhra druhého mužstva v zápase s Vrchovinou.

NI – Žďár 4:15 (3:6)
doplní Radek F.

NII – Žďár 0:36 (0:20)
Těsně

NI – Vrchovina 8:21 (5:10)
Doplní Radek F.

NII – Vrchovina 3:2 (1:2)
Ihned po debaklu se Žďárem bylo nutno mužstvo nachystat na další těžký zápas. Shodli jsme se, že si chceme na závěr užít vítězství.
Začali jsme však velmi vlažně, Kuba hned na začátku likvidoval 2 obrovské šance soupeře. Postupně jsme přebírali otěže zápasu, téměř si však nevytváříme šance a když, tak je jejich řešení mizerné. Asi po pěti minutách se konečně dostal do tempa Martin Kocourek, který se s Tomášem Navrátilem výhradně starali o tvorbu hry. Přešel přes celé hřiště, naservíroval míč Radimovi Lepkovi a vedli jsme 1:0. Byli jsme i nadále mírně lepší, soupeř hrozil pouze z brejků.Jeden z nich proměnili asi 5 mintu před poločasem. A aby toho nebylo málo, druhý gól přidali minutu před půlkou, kdy naši hráči reklamovali balon za čárou. Soupeř však situaci dohrál a skóroval.
O poločase byl tým hodně dole, hlodal v něm pocit křivdy. Nicméně bylo v naší kompetenci hru přerušit, nikdo z nás však neviděl, zda byl míč opravdu za čárou, nebo ne. Plyne z toho pouze jedno – dokud není hra přerušená rozhodčím (v tomto případě trenéry), hra pokračuje.
Byli jsme však odhodlaní zápas otočit. Celý druhý poločas se hrál na jednu bránu, soupeř se dostal za půlku třikrát, paradoxně byl ale nebezpečnější.
Spoustu šancí zahazujeme nepřesnou přihrávkou, nebo slabým zakončením. Po přímáku Navrce zvoní břevno.
Šest minut před koncem ztrácíme míč na naší polovině a soupeř jde opět do brejku. Míč končí po Kubově zásahu na tyči. Z následného rohu nastřeluje Vrchovina ještě břevno, odražený míč se dostává k Navrcovi, který zachoval chladnou hlavu, vyvezl ho přes dva hráče a poslal do šance Marťase Kocourka. Tento obchází dalšího hráče a vyrovnává. Nedáš dostaneš!
Do konce jsou asi 3 minutky, když Marťas svádí souboj o skákavý balon a vlastně ho jen nakopne směrem k soupeřově bráně. Padající list si však golman (jinak vynikající) sráží do brány a šťastně vedeme.
Další klinickou smrt přežíváme díky bravurnímu zákroku Kuby, následně Dundyho, který v poslední chvíli vytěsnil dorážku do prázdné brány mimo. V závěru ještě spálil tisíciprocentní šanci Michal Blažek, po fantastické přihrávce Marťase, ale to už nás mrzet nemuselo.
Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Když vezmeme v potaz, že jsme na rozdíl od soupeře hráli druhé utkání po sobě, soupeř měl na střídání 4 hráče, my dva, a i tak jsme byli lepším týmem téměř po celý zápas.
A tak jsme si na závěr sezony mohli užít vítězný pokřik, a to pěkně od plic.


Máme za sebou sezonu 2017/18 KP Vysočina. Rozhodně jsme v nabyté konkurenci neudělali ostudu a obsadili jsme konečné 11. místo ze 14 týmů, s náskokem 8 bodů na dvanáctého. Naopak od devátého místa nás dělili pouhé 3 body.
Sezonu jsme začínali s 19 ti hráči. Když nás bylo po podzimu o 3 méně, nevěřil jsem, že můžeme sezonu dohrát (když vezmu že 12 hráčů hraje, zbytek je na střídání, tedy 2 u každého hřiště. Čekalo nás jaro, kdy se obyčejně zvedá nemocnost … nic moc). Šestnáctka statečných však odjezdila téměř všechny zápasy, pouze jednou jsme si museli vypůjčit Šťěpána Krytináře – tímto děkujeme mladším za podporu. Naopak někteří ještě jezdili za mladší žáky – klobouk dolů.
Fantasticky fungoval i celý realizační tým s Jardou Kocourkem, Radkem Farkašem, Jirkou Lepkou a Peťou Hájkem (který bohužel od podzimu nepokračuje). I podpora rodičů byla úžasná, za celý rok si nepamatuju problém s potvrzením nominací apod., navíc děti jsou rády za fanouškovskou základnu při zápasech.
A v neposlední řadě musím ocenit historickou sezonu z pohledu doprav na zápasy, protože za sebou máme sezonu bez jediné komplikace s autobusy. Tímto patří dík vedení za toto i ostatní věci spojené s chodem sezony a zázemím.
Ještě nás čeká závěrečný turnaj ve Vel Mezu, pak už zasloužené prázdniny. Díky všem.

Radomír Hájek

20. 5. 2018 Nedvědice - Velké Meziříčí, Bystřice 24:59 (v poločase 7:28)

Střelci Nedvědice: Přikryl 10, Merta 8, Ondra 4, Jaroš 3, Kocourek 2

Sestava: NI - Svoboda, Jaroš, Litoborský, Přikryl, Merta, Blažek, Dundáček NII - Réman, Kocourek, Navrátil, Praislerová, Ondra, Hájek, Lepka

Dnes nemůžeme být výsledkově spokojeni, protože odjíždíme z Bystřice bez bodu. Silnému Velkému Meziříčí jsme konkurencí nebyli. Bystřici jsme zdolat mohli, bouhužel jsme se na prvním hřišti připos…li.

NI – Velké Meziříčí 5:12 (2:6)
Není co hodnotit. Skóre otevřel Jaroš, když si všiml vylezlého golmana a z půly hřietě mu zasadil bombu pod břevno. Herně bylo Velké Meziříčí výrazně lepší. Skóre narůstalo na jejich straně, zatímco my pálíme asi 3 tutovky. Do poločasu koriguje pouze Merta na 2:6.
Druhý poločas se nese v podobném duchu.Dva góly dává Přikryl, jeden Merta.

NII – Velké Meziříčí 2:16
Jednoznačná záležitost, góly Kocourek,Ondra.

NI – Bystřice n. P. 13:19 (6:6)
Bystřice 07 je jedna z nejlepších v soutěži. Na podzim a v zimně jsme od nich schytali nejednu nálož. I tak jsme tentokrát chtěli vyhrát.
Začali jsme mizerně, kdy hned z první akce inkasujeme. Hned z rozehrávky však využíváme Mertovy dělovky, který z půlky trefuje pod břevno. Hraje se vyrovnaný zápas, dvěma góly nás dostává do vedení Přikryl. Jsme na koni.
Přichází první blackout. Soupeř rozehrává roh. Míč je zakopnutý dostatečně daleko, tedy střídáme, a potvrzuje se, že se to nemá. Matěj Jaroš jde ze hřiště a Tomáš Litoborský kráčí pochodovým krokem na jeho místo. Soupeř stíhá rozehrát a dává gól právě na Matějově/Tomově straně. Rozehráváme po gólu, ztráta a najednou nám chybí jeden obránce – Tom si u tyčky zavazuje tkaničku – 3:3.
Dostáváme soupeře na koně a skóre je rázem 3:5. Zvedáme však hlavy a zápas dostává obrovské tempo. Tomášové Litoborský s Přikrylem hrají opravdu skvěle, podpořeni zbytkem týmu, obzvláště dalšími dvěma střelci. Skórujeme 2× Mertou, do vedení nás posílá Jaroš. Bohužel v poslední minutě prvního poločasu ještě inkasujeme.
Další blackout se nám rýsuje v poločase, kdy si hráči chtějí libovolně prohazovat posty, jeden chce chytat, druhý zase hrát. Většina týmu se shodla, že dnes máme na vítěztví a nebudeme nic měnit. Ovšem obzvláště na Kubovi je vidět sklamání, které ho zřejmě poznamenalo do druhého poločasu, občas se zdál nesoustředěný. I tak ale stihl pár pěkných zákroků předvést.
Po poločase prohráváme hned 6:7, rychle vyrovnává Přikryl po Mertově narážečce. Následnš 7:8, 7:9, … hlavy dole, zmínění naštvaní hráči klopí hlavy, postupně se přidávají ostatní. Pětiminutovka, kdy se skóre zastavilo na výsledku 7:12 a vlastně rozodla zápas.
Zdravě naštvaní se dostáváme opět do tempa celý tým jezdí po zadku. 8:12 – Jaroš, 9:12 Merta. Následně se strhává pasáž, kdy se hraje nahoru dolu a v obou brankách padá vždy po gólu.
9:13, 10:13 Přikryl, 10:14, 11:14 Přikryl, 11:15, 12:15 Přikryl, 12:16, 13:16 Merta, 13:17, 13:18, 13:19.
Viděli jsme velice rychlé utkání, ve kterém jsme předvedli velikou bojovnost a vůli. Bohužel nás vítěztví stály 2 obrovské výpadky. I tak klukům tleskám za to, že to nepoložili a dvakrát se dokázali do zápasu vrátit.

NII – Bystřice 4:12
Dnes bouhužel nepředvádíme nic, co by soupeře zaskočilo a prohráváme výrazným výsledkem.
Góly: Ondra 3, Kocourek

Radomír Hájek

13. 5. 2018 Nedvědice - Havlíčkův Brod, Pelhřímov 29:45 (v poločase 16:30)

Střelci Nedvědice: N1: Merta 5+4, Litoborský 5+0, Farkaš 3+1, Dundáček 1+0, Přikryl 1+3. NII - Svoboda 3, Navrátil, Kocourek, Lepka

Sestava: NI - Svoboda, Farkaš, Litoborský, Jaroš, Merta, Dundáček NII - Réman, Navrátil, Praislerová, Kocourek, Lepka, Blažek, Hájek

Druhý, a letos poslední, domácí zápas jsme přivítali silné soupeře z Havlíčkova Brodu a Pelhřimova. Pocity máme opět smíšené, spíše ale pozitivní. Zatím co druhé družstvo absolutně nezvládlo první zápas z Havl Brodem a následně sahalo po dobrém výsledku s Pelhřimovem, naše jednička se opět ukázala jako mašina, ze které začíná jít strach.

NI – Havlíčkův Brod 15:7 (8:1)
Celý tým bez výjimky musím pochválit. Lépe jsme četli hru a ve většině soubojů jsme byli dříve než soupeř. Pokud bychom zlepšili produktivitu, tak by bylo naše vítězství mnohem výraznější. Odhadem jsme měli na kopačkách dalších 10 gólů. I přes relativně hladké vítězství musím připomenout přetvávající slabinu při rozehrávce od brány a zapojení bránkáře do hry obecně. Radši nakopáváme naslepo dopředu, než využijeme volného bránkáře pro promoc v konstruktivní rozehrávce.

NII – Havlíčkův Brod 1:23 (1:10)
Utkání přesně v opačném gardu, jak na prvním hřišti. Taháme za kratší konec a abslolutně nestačíme. V poločase jsme po dohodě se soupeři a snaze oba zápasy trochu vyrovnat a zatraktivnit udělali výměny mezi prvním a druhým týmem, kdy do jedničky šel Michal Blažek a k nám Tom Přikryl. U nás se to však nějak výrazně neprojevilo. Kluci v podobných utkáních ztrácí motivaci a zápasy končívají debaklem. Náš čestný úspěch zaznamenal těsně před poločasem Radim Lepka.

NI – Pelhřimov 8:3 (1:0)
Pro druhý zápas platí na chlup to stejné hodnocení, jako pro ten první. Rozdíl byl v zejména brakáři soupeře, který vychytal i nemožné a ještě se konstruktivně zapojoval do hry. Byl příčnou, že jsme se ještě o přestávce třásli o výsledek (1:0), i když jsme byli mnohem lepším týmem. Ačkoliv se tentokrát na své přání postavil do brány Matěj, tak jsme opět jen zřídka kdy využili jeho fotbalovosti. Smekám před dnešním výkonem týmu a musím připomenout, že jsme opět byli svědky velmi zajímavého úkazu: Rozdílem třídy jsme porazili města s mnohem větší fotbalovou základnou. Havl. Brod (25 tis. obyvatel), Pelhřimov 16 tis. obyvatel).

NII – Pelhřimov 5:12 (2:4)
Tentokrát nás posílil z jedničky do pole Kuba Svoboda, opačným směrem putoval Michal Blažek. A byl to právě Kuba, který hodně vařil obraně soupeře. Nejprve snížil na 1:3, následně utáhl pár pěkných akcí , na konci jedné z nich byl Martin Kocourek, který snížil na poločasových 2:4. Od prvních minut hrál velice aktivně Tomáš Navrátil, který byl dnes bezpochyby nejlepším hráčem na hřišti.
Po poločase jsme dokázali vyrovnat Svobodou a právě Navrátilem z penalty. Soupeř odskočil na 4:7, Kuba ještě jednou snížil, ale pak už jsme závěr nezvládli.
Herně velice dobré utkání, vyrovnané. Bohužel jsme zřejmě po dlouhé obě prohráli na počet hráčů a v závěru nám došli síli. Nicméně za výkon a bojvnost patří týmu pochvala.

Radomír Hájek

6. 5. 2018 Nedvědice - Chotěboř, Humpolec 39:21 (v poločase 19:12)

Střelci Nedvědice: NI: Merta 9, Farkaš 4, Jaroš 2, Ondra 2, Přikryl 1, Dundáček 1, NII: Holánek 10, Lepka 4, Chytrý 3, Hájek

Sestava: NI - Svoboda, Farkaš, Jaroš, Dundáček, Přikryl, Merta, Ondra, Blažek NII - Réman, Praislerová, Kocourek, Navrátil, Holánek, Chytrý, Lepka, Hájek

Za slunečného, ale větrného počasí nastupujeme k domácímu turnaji, nejprve s Chotěboří, následně s Humpolcem. Rádi bychom navázali na zlepšené výkony z minulého druhého utkání a pokusili se bodovat. Již od úvodní rozcvičky vypadáme hodně dobře.
Nakonec končíme bez prohry, a i když ne se vším můžeme být spokojeni, určitě hodnotíme dnešní den pozitivně.

NI – Chotěboř 9:9 (3:8)
Odehráli jsme dva různé poločasy ve dvou různých rozestaveních. Ještě jsem se ani nerozkoukali a prohrávali jsme 2:6. Bojovali všichni, ale základem úspěchu ve druhém poločase, který jsme vyhráli 6:1 byl Tom Přikryl na levé straně obrany, kam se přesunul z útoku. Tímto bych chtěl Tomášovi poděkovat, protože se do obrany přesunul bez reptání a předvedl více než výborný výkon a tým skvěle podržel i bez jeho standardní porce gólů. V závěru zápasu jsme se dostali dokonce do vedení 9:8, ale těsně před koncem soupeř vyrovnal. K vítězství by stačilo proměnit jednu z mnoha neproměněných šan­cí.

NII – Chotěboř 10:3 (5:1)
Zápas zcela v naší režii. Zápas velice koukatelný. Na gól Holánka soupeř okamžitě odpovídá. Na poločasový výsledek zvyšují postupně Lepka, Holánek, Chytrý a Holánek. Soupeř je velice fotbalový, asi 4× do poločasu jdou sami na Rémana, ten však chytá opět skvěle.
Po poločase pokračujeme stejně v pořadí střelců Chytrý, Holánek, Holánek, Lepka, Holánek. Soupeř pouze koriguje na 7:2 a 9:3. Jasné vítězství po velice dobrém výkonu.

NI – Humpolec 10:8 (6:2)
Pokračovali jsme v rozestavení z prvního zápasu, což se ukázalo jako dobrý krok. Po vyhraném prvním poločase jsem splnil slib ze začátku zápasu a pustil obránce (Maty a Tom) do útoku. Po obdržených třech gólech během 45 vteřin (soupeř srovnal na 8:8) jsme rozestavení vrátili zpět a vedení jsme opět získali zpět. Pokud zlepšíme rozehrávku od brány a nahrávky ve středu hřiště, tak se před námi bude třást i SPARTA!

NII – Humpolec 10:10 (3:6)
Po hodinové pauze jdeme na Humpolec. Hra je však velice pomalá a i náš výkon je diametrálně odlišný od prvního zápasu. Jsme nesoustředění, zbrklí, nedůslední.
Skóre otevírá Holánek, soupeř však otáčí. Na 2:2 srovnává Lepka, nálsedně 2:3 a další vyrovnání Chytrým. Do poločasu však inkasujeme ještě 3×. Do toho Lepka trestuhodně zahazuje penaltu.
Nástup do druhého poločasu připomíná Třebíč minulý týden, kdy je z obrany průchoďák. Jeden gól sice dává Chytrý, ale dostáváme se až na stav 4:9 a hrajeme opravdu mizerně.
Narozdíl od minulého týdne se ale kluci dokázali vrátit do zápasu. Tomáš Navrátil tvoří od zadu, Marťa Kocourek nabírá obrátky a rozjíždí nejednu akci po lajně. Do toho se do velkých obrátek rozjíždí Holánek, který dává 2 rychlé góly a jeden chystá Lepkovi. To vše za značné podpory Chytrého, který ma na ofenzivě lví podíl.
Za stavu 7:9 začínáme věřit v obrat, ale ............brejk, gól na 7:10 a do konce zbývají 4 minutky.
Kluci to však dnes nehodlají zabalit. Do hry nás dostává důrazným napadáním a gólem na 8:10 Radim Hájek, po minutě snižuje Peťa Holánek a v poslední minutě se trefuje Radim Lepka. Vyrovnáno a slavíme.
Celému týmu patří obrovská výtka za první (bojácný) poločas a zároveň pochvala, že to nevzdali a došli si pro bodík.

Radomír Hájek

28. 4. 2018 Nedvědice - HFK Třebíš, Vysočina Jihlava 34:69 (v poločase 17:36)

Střelci Nedvědice: Merta 9, Jaroš 7, Přikryl 5, Lepka 5, Holánek 3, Litoborský 3, Blažek 1, Ondra 1

Sestava: N I - Svoboda, Jaroš, Litoborský, Farkaš, Merta, Přikryl, Dundáček, Ondra NII - Réman, Praslerová, Chytrý, Cigánek K., Holánek, Lepka, Hájek, Blažek

N I – HFK Třebíč 13:15 (?:?)
Hodnocení R. Farkaš

NII – HFK Třebíč 4:21 (3:7)
Po rychlém gólu soupeře jsme dodkázali rychle odpovědět Holánkem a Lepkou. Následně 3 slepené góly v naší síti a a parádní trefa Lepky z přímáku. Do poločasu jsme inkasoval ještě dvakrát.
Naše hra vypadala stejně, jak jsme končili minulý týden s Polnou – bez bojovnosti a nasazení. Směrem dozadu jsme neexistovali. Druhý poločas jsme se úplně sesypali, jedním gólem korigoval Blažek, který jako jediný snesl nějaké měřítko co do nasazení. A stejně jako s Polnou se budu opakovat, když řeknu, že s takovým soupeřem prohrát můžeme, ale ne takovýmto rozdílem a po tak otřesném výkonu. Za druhý poločas jsme měli jednu střelu na branku.

NI – Vysočina Jihlava 12:7 (8:4)
Hodnocení R. Farkaš

NII – Vysočina Jihlava 5:26 (1:11)
Hráči si vzali k srdci mezizápasovou rozmluvu. Nastoupili jsme proti nezkutečné síle, nicméně hráči tentokrát nechali na hřišti opravdu vše a byli odměněni několika pěknými góly. Jako den a noc byli výkony Radima Lepky, který dal 3 góly ale hlavně hýřil aktivitou. Zrovna jemu byla neaktivita v prvním zápase nejvíce vyčítána. Ale zlepšený výkon platí pro všechny. Dva góly dal Petr Holánek, několik parádních zákroků předvedl ve druhém poločase chytající Radim Hájek.
Od tohoto výkonu se můžeme odrazit. Pochvala.

Radomír Hájek

21. 4. 2018 Nedvědice - FŠ Třebíč, Polná 23:65 (v poločase 13:20)

Střelci Nedvědice: Merta 8, Jaroš 6, Přikryl 2, Farkaš 2, Lepka 2, Blažek 2, Ondra

Sestava: NI - Jaroš, Farkaš, Přikryl, Merta, Dundáček, Litoborský, Svoboda NII - Praislerová, Réman, Blažek, Ondra, Lepka, Hájek, Cigánek, Kocourek

Za letního počasí jsme vyrazili na FŠ Třebíč, kde jsme se utkali s domácími a s Polnou. Zatímco proti Polné jsme chtěli bodovat, fotbalová škola je pro nás jiný svět. Přesto první tým odehrál velice slušné utkání, druhý tým trpí posunem Přikryla a trošku se hledá.

NI – Polná 9:5 (5:2)
Dobrý začátek, pak trošku vypadení z role a opět dobrý závěr. Tak trenér Jaroš shrnul průběh.
Po té, co minulý týden Merta ani nevystřelil, dnes se mu naopak splašili kvéry a zaznamenal 5 zásahů, 3 góly přidal Matěj Jaroš a jeden Farkaš.

NII – Polná 3: 15 (3:6)
U druhého týmu jsem postrádal zápal do hry. Až za stavu 0:3 jsme se trošku zmátořili, hlavně Michal Blažek šel příkladem co do bojovnosti, roli režisérů se dobře zhostili střídavě Luky Ondra a Martin Kocourek. Kuba Réman v bráně standardně dobrý. Hoříme však v obranné fázi (platí od obránců po útok). Někeří musí přidat na pohybu.
Dva góly Lepky jsme stáhli na 2:3, soupeř následně odskočil na 2:5. Korigoval Blažek, ale do poločasu inkasujeme ještě jenou.
Zápas chceme zlomit, na místo toho se nám ale po přestávce sype jeden brejk za druhým až do stavu 3:11. Po té skŕuje znovu Blažek, soupeř přidává ještě 4 branky.
Ač je Polná silný soupeř, nemůžeme s ním prohrávat takovýmto rozdílem. V našich silách je rozhodně více. S tímto utkáním panuje nespokojenost, vyjma některých individuálních výkonů.

NI – FŠ Třebíč 9:14 (3:8)
David Goliáše dnes neporazil, ale 9 vstřelených branek je sympatických (Jaroš, Merta 3, Přikryl 2, Farkaš).

NII – FŠ Třebíč 1:31 (0:11)
Vražda v přímém přenosu. Oběť tohoto „trestného činu“ bohužel příliš mnoho odporu nekladla.

Dík patří Liborovi Jarošovi, že se dnes ujal prvního týmu.

Radomír Hájek

15. 4. 2018 Nedvědice - Velká Bíteš 9:16 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Holánek 3, Přikryl 2, Jaroš 2, Ondra, Lepka, Krytinář Š.

Sestava: NI - Svoboda, Dundáček, Jaroš, Litoborský, Merta, Přikryl, Ondra NII - Réman, Kocourek, Krytinář Š., Holánek, Lepka, Blažek, Hájek

Do jarní části nastupujeme s velmi úzkým kádrem. Zato však s dobře vyladěnou formou z přípravy, proto jsme chtěli dnes jednoznačně bodovat. Ale ouha. Opět se potvrdilo, že na nás stačí důraz a naše hra padá rapidně dolů. Z Bíteše jedeme bez bodu.

NI – VB 5:6 (2:4)
Jak už bylo řečeno, soupeř na nás nemusí až tak nic předvést. Z našich se po pár důrazných soubojích vytrácí odvaha. Rozehrávka od brány neexistuje jinak, než dlouhým výhozem. Ve předu si opět nastoupáme vedle soupeřů a alibisticky koukáme, jak vysoký míč dopadne. Neochota podstoupit souboj o výsledku napovídá. Nepamatuju si, že bychom dostali nějaký gól z vypracované akce, všechno pramenilo z nedůrazu, kdy jsme pozdě v souboji nebo u odraženého balonu a soupeř pálí na bránu.
Celý zápas pouze dotahujeme, kdy na 2:1 a následně 4:2 snížil Přikryl, což byl i poločasový výsledek.
V poločase upozorňujeme na mizernou nabídku bez míče a soubojové chování. Nic moc se však nemění a za krátko prohráváme 2:6. Po té přebíráme otěže zápasu. Nejprve snížil na 3:6 Jaroš, na 4:6 Pinďa, který si bojovnost vzal k srdci a míč dotlačil do brány i se soupeřem. Stejně tak poctivě šel pak za svým druhým gólem Matěj Jaroš, který šel ukázkově do centru a ač dostal řádně nakopáno, míč skončil v síti.
Od stavu 3:6 už nasazení nešlo nic vytknout. Chyběla však lehkost ze zimních utkání, neumíme podržet balon, zmatkujeme. Michal Merta, kterého potřebujeme v zakončení se nedostal do jediné šance vyjma přímáku, který soupeř tak tak vyrazil. Hrajeme alibisticky, nakopáváme. Obrat se nezdařil, výkon také nemůžeme hodnotit dobře snad vyjma závěrečné desetiminutovky, kdy jsme měli velký tlak, ale soupeř hrozil brejky. Snad 5 jich zlikvidoval Kuba včasným vyběhnutím, mnohdy hasili obránci po druhé a třetí dorážce. Kdybychom takto bojovali od začátku, nemohl nám dnešní soupeř dát 6 gólů.

NII – VB 5:10
Podobně jako u prvního mužstva se musíme o výsledek více poprat. O ofenzivu se nám staral převážně Holánek, který si připasal 3 góly, přímo z rohu se trefil Lepka, svoji premiérovou trefu při premiérovém zápase za starší pak zaznamenal Štěpán Krytinář.

Příště nás čeká klasický dvojzápas, tedy doufám v plné síle a počtu. Uvidíme se v pondělí na tréninku.

Radomír Hájek

11. 4. 2018 Nedvědice - Rožná 24:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Merta 8, Přikryl 7, Jaroš 4, Farkaš 2, Litoborský 1, Ondra 1, Svoboda 1

Sestava: Svoboda, Litoborský, Farkaš, Jaroš, Merta, Ondra, Blažek, Přikryl, Réman, Navrátil, Kocourek, Lepka

Drtivý výsledek odráží dění na hřišti a naši obrovskou převahu. Obzvláště první pětka Rožné hodně zatápěla, ale i druhá nezůstávala herně pozadu. Velké rezervy má však v koncovce.
Utkání se hrálo asi hodinu v kuse. Byla tedy možnost vyzkoušet si různé posty. Tomášové Navrátila a Litoborský a Luky Faza si zahráli i za Rožnou a byli nám nebezpeční.
V průběhu zápasu sestavy hodně rotovali, jednička dokonce půl zápasu odehrála s úkolem hrát na 3 doteky. Úmysl trochu jim zápas stížit nevyšel, protože kluci ke krásným akcím přidali ještě krásnější. A tak když už se zdálo, že nejkrásnějším gólem bude Mertova pumelice z voleje k tyči, začala neskutečná tiky – taka. Když už se Michal Merta dostal do lajny, čekal jsem sklopenou hlavu a nekompromisní bombu z úhlu někam (kamkoli), jako tomu bylo dříve. Naopak přišli dva krásné prudké a přesné centry, s hlavou nahoře, na Jaroše a Litoborského. Z toho nám trefil šibenici Přikryl. A když už se zdálo, že to hezčí být nemůže, trefil nekompromisní bombou z dálky šibenici i Jaroš.
I druhá lajna hrála ve velké formě, i když spíše šance pálili. Herně se však jeví dobře někteří, kteří ještě do nedávna zaostávali.
Golmani se museli soustředit na brejky Rožné, kterých také nebylo málo. Oba Kubové si však se šancemi poradili a byli oporami.
Velká pochvala všem však za morálku, kdy i přes velké vedení hráli všichni naplno, a to i směrem dozadu s velkým respektem k soupeři, který byl velmi houževnatý a nebezpečný.
Vybavili se mi zápasy 2–3 roky zpátky, kdy jsme s tímto soupeřem měli obrovské problémy, vloni na začátku sezony jsme si dokonce odvezli porážku 9:1.
To jen ukazuje, jaký kus cesty jsme ušli. Pokračujem dále, doufám, že si s chutí zastřílíme i v Bíteši.

Radomír Hájek