SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Dorost mladší - aktuálně

21. 9. 2019 Nedvědice - Havlíčkův Brod 1:3 (v poločase 0:3)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Marek

Střelci soupeře: vlastní, Rázl Aleš 2x

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek, Loukota Matěj, Pestr Josef, Jambor Vladimír - Pivovarčík Matyáš, Humpola Pavel, Vařejka Kamil, Horníček Filip (45´Bracek Jan) - Pivovarčík Marek, Merta Lukáš, do hry nezasáhli: Kolbábek Tomáš a Jedlička Vojtěch

Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch, Krčil Martin, Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub a Nakládal Ondřej – to není sestava, ale chybějící hráči. Přes tyto absence se nám tým podařilo sestavit a zápas čestně odehrát. Rozdíl byl především v podstatně větším důrazu a větší rychlosti řešení fotbalových situací.

Miroslav Jedlička

14. 9. 2019 Velké Meziříčí - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Marek

Sestava: Kolbábek Tomáš - Pokorný Radek, Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Matyáš (82´Jambor Vladimír), Vařejka Kamil, Humpola Pavel (79´Loukota Matěj), Dřevěný Vojtěch, - Pestr Josef, Pivovarčík Marek

Po velice dobré výkonu a skvělé kombinační hře jsme díky neuvěřitelně špatné koncovce vyhráli pouze 1:0.

Miroslav Jedlička

7. 9. 2019 Nedvědice - Humpolec 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Vojtěch Dřevěný (4"), Josef Pestr (56"), Marek Pivovarčík(67")

Sestava: Pavel Hanáček - Radek Pokorný, Petr Vejrosta, Kryštof Farkaš (46" Matěj Loukota), Jakub Dřevěný - Matyáš Pivovarčík, Kamil Vařejka, Pavel Humpola, Vojtěch Dřevěný (46" Vojtěch Vondruška) - Marek Pivovarčík (68" Vladimír Jambor), Josef Pestr (85" Tomáš Kolbábek), do hry nezasáhl Martin Krčil.

Po delší době jsme byli skoro v kompletní sestavě, chyběl pouze Vojta J. – zlomená ruka, a na hře to bylo znát.
Skvěle nám vyšel úvod utkání, když ve 4 minutě po pěkné akci po pravé straně přišla od Matyáše výborná přihrávka před bránu, kterou Vojta D. pohodlně uklidil do brány. Bohužel to byla jediná gólová akce v 1.poločase. Po většinu času jsme měli převahu, ale šance či jejich náznaky likvidoval výborným čtením hry soupeřův golman nebo jsme nebyli v koncovce dosti důrazní či jsme měli špatné doplněni před bránou.
Do druhého poločasu jsme nastoupili ještě s větší vůli, podařilo se nám hru více rozložit po obou stranách hřiště. Vyvrcholením naší snahy byl vstřelený druhý gól. Po rychlé křídelní akci hlavou zakončoval Pepa. V následných okamžicích na chvíli iniciativu převzal soupeř, ale na jeho chvilkové vzepětí jsme odpověděli nejlepším možným způsobem, tj. vstřelením 3 gólu. Zbytek zápasu jsme už v klidu dohráli.

Antonín Pivovarčík

1. 9. 2019 Nedvědice - Hodonín 1:5 (v poločase 1:5)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip

Střelci soupeře: Břečka Štěpán 2x, Šťastný Adam, Papež Sebastián, Mazuch Filip)

Sestava: Kolbábek Tomáš (46´ Hanáček Pavel) - Pokorný Radek (62´Jambor Vladimír), Vejrosta Petr, Humpola Pavel, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Matyáš, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Horníček Filip (57´ Vondruška Vojtěch) - Pestr Josef, Pivovarčík Marek (72´Farkaš Kryštof)

Miroslav Jedlička

28. 8. 2019 Sparta Brno - Nedvědice 5:3 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: Petr Josef 2x, Vařejka Kamil

Střelci soupeře: Špaček Šimon 2x, Chrápavý Pavel 2x, vlastní

Sestava: Hanáček Pavel - Vejrosta Petr, Humpola Pavel, Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj - Pivovarčík Matyáš (66´Jambor Vladimír), Dřevěný Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Jakub - Pestr Josef, Horníček Filip (58´Pivovarčík Marek)

Zápas proti prvnímu týmu tabulky, který měl dosud plný bodový zisk a skóre z prvních třech zápasů 30:1, byl utkáním dvou rozdílných poločasů. V první části domácí celkem lacino potrestali všechny naše hrubky v obranné činnosti, vrcholem byl vlastní gól po nešťastné malé domů. Další branku jsme dostali opět ze standardní situace po rohu, kdy se domácí útočník Špaček prosadil nikým neatakován mezi našimi třemi obránci. Třetí gól jsme dostali po brejku z naší levé strany, opět v podání Špačka, který hravě přesprintoval naši obranu. Výkon některých borců nebyl v jejich nasazení na úrovni divizního utkání, chyběla hlavně bojovnost. Přitom ve středu pole, kde jak Kamil Vařejka, tak především Vojta Dřevěný podali výborné výkony, jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i náznaky šancí, ale opakovaně nás zradilo zpracování míče v momentě, kdy jsme mohli jít do velmi nadějného přečíslení. Za nepříznivého stavu už nebylo na co čekat, a proto jsme změnili rozestavení na 4–4–2 s posílením útoku. Naše aktivita směrem dopředu se začala vyplácet. První penaltový zákrok na aktivního Matyáše, který byl stažen rukama na zem, hlavní arbitr nechal zcela bez povšimnutí a tak jsme kopali pokutový kop až po druhém faulu na něho. Kamil Vařejka bezpečně proměnil a šlo se tak do kabin za stavu 1:3.
O přestávce v šatně musela proběhnout větší bouřka, abychom my trenéři hráče probudili. V druhém poločase za nás nastoupilo jiné mužstvo a my v podstatě nepustili 20–25 minut Spartu z jejich poloviny. Na hřišti v tu chvíli existoval pouze náš mančaft. Všichni hráči makali na víc než 100%, jezdili po zadku, vysoko jsme presovali a nutili domácí chybám. Naprosto zaslouženě jsme dvěma góly Pepy Pestra srovnali skóre a hnali se za čtvrtým vedoucím gólem. Domácí viditelně nervózní z průběhu zápasu začali hrozit z nakopávaných míčů a brejkových situací, kdy trefili břevno a tyč a jednou Pavel vytáhnul fantastický zákrok. Naše dvě obrovské šance v podání Pepy a Matyáše zůstali nevyužity, když sami před brankářem nedokázali protlačit míč do sítě. Dva nadýchané centry z levé strany od Kuby Dřevěného do vápna jsme hlavičkami nedokázali usměrnit do sítě. A tak výsledek utkání rozhodla standardní situace a roh domácích v 80. minutě. Po závaru jsme nedokázali odkopnout z malého vápna míč a soupeř snadno z dorážky skóroval. V našem závěrečném tlaku se přímý kop Petra Vejrosty snášel na zadní šibenici ale brankář Sparty si situaci pohlídal. V poslední minutě nás pak do otevřené obrany domácí potrestali popáté.
Dnes jsme měli na to na hřišti Sparty bodovat, rozhodně jsme nebyli horším mužstvem a v druhém poločase dostali domácí do kleští, do jakých se dosud v divizi nedostali. Špičkový fotbal plný rychlosti, kombinací, vyhrávaných osobních soubojů z druhé půlky je příslibem do budoucna. Kluci si dokázali, že hrát se dá s každým, ale jen s plně koncentrovaným, bojovným výkonem s maximálním nasazením od začátku utkání. Navíc do budoucna se musíme vyvarovat zbytečných chyb v obraně, které soupeři na divizní úrovni nemilosrdně trestají.
Referát utkání – L. Dřevěný

Antonín Pivovarčík

24. 8. 2019 Svratka Brno - Nedvědice 8:3 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip 2, Pivovarčík Marek

Střelci soupeře: T. Proček, D. Bartuschek 3, R. Bocian, vlastní, D. Vít, T. Černý.

Sestava: Pavel Hanáček - Radek Pokorný (74' Tomáš Kolbábek), Pavel Humpola (56' Marek Pivovarčík), Vojtěch Vondruška, Vladimír Jambor (46' Matěj Loukota) - Kamil Vařejka, Vojtěch Jedlička (62' Filip Horníček), - Matyáš Pivovarčík, Vojtěch Dřevěný, Jakub Dřevěný - Josef Pestr

Zápas byl pro náš velkou školou. Velice kvalitní soupeř, důrazný a s velmi dobrým pohybem jak s míčem, tak bez míče, hrou na jeden až dva doteky, s rychlým přístupem k naším hráčům a pohotový ve střelbě, byl nad naše síly. I přes hrozivý výsledek se naše hra viditelně zlepšila. Herní systém 1–4–2–3–1 byl zvolen zřejmě vhodně. Střed hřiště se nám podařilo dobře vyplnit a i přes územní převahu soupeře jsme s ním v rozumné míře drželi krok. Soupeř byl, ale výrazně lepší ve hře po křídelních prostorech a při zahrávání standartních situací. V první půli jsme si vytvořili dvě výborné šanci. V první Pepa nedosáhl na přihrávku a ve druhé Vojta J. po perfektní křídelní akci a prudkém centru z pravé strany hlavou těsně přestřelil.
I přes nepříznivý vývoj ve druhé půli kluci zápas nezabalili a podařilo se jim vstřelit alespoň tři góly. První a třetí gól vstřelil střídající Filip, který nahradil zraněného Vojtu J. (pravá ruka v sádře, naštíplá kost). Druhý gól vsítil Marek, když do brány dorazil od břevna odraženou nádhernou střelu Matěje.
V zápase se opět ukázalo, že hru musíme výrazně zrychlit a zjednodušit a nebát se střílet. Některé akce ukázali, že je na čem stavět, je však nutné vytrvat a dále tvrdě trénovat a vzít si ponaučení z chyb.

Antonín Pivovarčík

21. 8. 2019 Nedvědice - Kyjov 0:1 (v poločase 0:1)

Střelci soupeře: Beneš Roman

Sestava: Pavel Hanáček - Pokorný Radek, Kryštof Farkaš (46´ Pivovarčík Matyáš), Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj (34´ Kolbábek Tomáš, 75´ Pivovarčík Marek) - Krčil Martin (20´Jedlička Vojtěch), Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub - Jambor Vladimír (70´ Horníček Filip), Pestr Josef

V prvním poločase jsme předvedli poměrně neurovnanou hru s velkým počtem nepřesností a minimem šanci. Soupeř v poslední minutě využil malého důrazu při rozehrání rohového kopu a snadno po zpětné hlavičce skóroval. Velkým negativem prvního poločasu byli tří naši zranění hráči.
Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním a chutí. Prvních 10 minut bylo vynikajících a několik šancí volalo po vyrovnání. Následovala cca 15 minut územně vyrovnaného souboje. V poslední části jsme se snažili o vyrovnání, ale když už jsme překonali soupeře, tak těsně před bránou vykopl míč stopér. V poslední minutě po velkém závaru střela z penalty minula bránu.
Zejména ve druhé půli výborný výkon, když takto budeme hrát nemáme se vůbec za co stydět. Soupeř byl vynikající a zejména stopér, hráč č. 17, předvedl výkon za který by se nemusel stydět ani mezi dospělými. Proti takovému soupeř, který v minulém kole vyhrál o 9 gólu, není těsná porážka žádnou ostudou.
Na závěr opět blahopřání starším nejen k vítězství, které je hodně důležité, ale zejména k výbornému výkonu. Přeji jím, aby tento výkon zopakovali, ještě minimálně 28×.

Miroslav Jedlička

18. 8. 2019 Nedvědice - Pelhřimov 1:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Josef Pestr

Střelci soupeře: Jan Poul

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek, Humpola Pavel, Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj - Pivovarčík Matyáš, Dřevěný Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Marek (58 Jambor Vladimír) a Pestr Josef. Pro zdravotní problémy nemohli nastoupit Krčil Martin a Kryštof Farkaš

V tvrdém až nesmlouvavém utkání na těžkém terénu a velkého horka jsme vybojovali prví divizní bod. V prvním poločase měl mírnou územní převahu Pelhřimov, ale obrana včele s golmanem udržela čisté konto. Ve druhém poločase po pěkné spolupráci obou útočníku jsme se ujali vedení, avšak hodně laciný gól nás o něj velice brzy připravil. Přes veškerou snahu jsme další gólovou radost nezažili.
V utkání jsme poznali, jak rychlá a důrazná hra ve vyšší soutěži. Je nutné se zbavit některých návyků, jako je dlouhé držení míče a blízké postavení hráčů u sebe. Je nutné si navyknout na rychlé přenášení těžiště hry.
I přes některé nedostatky je bod výborný.
Závěrem blahopřejeme staršímu dorostu a věříme, že budou takto pokračovat i nadále.

Antonín Pivovarčík

10. 8. 2019 Nedvědice - Kohoutovice 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Pestr Josef 2x, Vařejka Kamil

Sestava: Hanáček Pavel - Dřevěný Jakub, Farkaš Kryštof, Jedlička Vojtěch, Pokorný Radek - Vondruška Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Pivovarčík Matyáš - Pestr Josef, Jambor Vladimír - Pivovarčík Marek, Humpola Pavel

Po velice slušném výkonu jsme zaznamenali ve třetím zápase historicky první vítězství mladšího dorostu.
Máme samozřejmě co zlepšovat, ale pokud jsme praktikovali nápadité kombinace a některý z hráčů zbytečně dlouho nedržel míč, tak hra byla výborná.
Za povšimnutí stojí druhý zápas po sobě bez obdržené branky.

Miroslav Jedlička

5. 8. 2019 Tišnov SD - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Hanáček Pavel - Loukota Matěj, Humpola Pavel, Farkaš Kryštof, Vondruška Vojtěch - Jedlička Vojtěch, Vařejka Kamil, Pivovarčík Matyáš, Pokorný Radek - Pivovarčík Marek, Jambor Vladimír - Humpolec Jiří, Baksa Pavel

Velice dobře odehrané utkání, chybělo pouze koření fotbalu, šancí na to bylo dost. Vynikající byl zejména úvod druhého poločasu.

Miroslav Jedlička

21. 7. 2019 Nedvědice - Žijeme Hrou 1:6 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Dřevěný Vojtěch

Sestava: Kolbábek Tomáš - Vondruška Vojtěch, Humpola Pavel, Farkaš Kryštof, Pokorný Radek - Dřevěný Jakub, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Krčil Martin - Pestr Josef, Pivovarčík Marek - Pivovarčík Matyáš, Jambor Vladimír, Horníček Filip

První poločas se odehrál za naší mírné převahy, která vyvrcholila naši šťastnou trefou.
Nástup do druhého poločasu jsme vůbec nezachytili a během tři minut 2× inkasovali. A v dalším průběhu jsem už viditelně tahali za kratší konec. Vůbec jsme nestačili fyzicky a když jsme přestali bojovat, tak padal jeden gól za druhým do naší sítě.
Dílčí omluvou může být fakt, že 6 borců odehrálo zápas za starší, že chybělo 5 hráčů a že máme za sebou pouze jeden trénink. Navíc soupeř měl málo hráčů, a tak za ně nastoupili cca 4 starší dorostenci a do branky se postavil jeden z trenérů.
Přes vysokou prohru jsme zaregistrovali některé výborné individuální výkony a náznaky slušných kombinačních akcí. Na velké zlepšování je však skoro vše. Navíc si musíme uvědomit, že v mistrovských utkáních se nedá střídat hokejovým způsobem, výhodou však je, že v mladším dorostu se může střídat až 7 hráčů.
Nic se nedá dělat, musíme si z druhého poločasu vzít ponaučení a dále usilovně na sobě pracovat.

Miroslav Jedlička