SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Dorost mladší

Přihlášení

Dorost mladší - aktuálně

1. 3. 2020 Nedvědice - ČAFC Židenice 1911 5:5 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip, Dřevěvý Vojtěch, Humpola Pavel, Pivovarčík Marek, Loukota Matěj

Sestava: Hanáček Pavel - Krčil Martin, Vejrosta Petr, Kolbábek Tomáš, Jambor Vladimír - Dřevěný Vojtěch, Loukota Matěj, Pivovarčík Matyáš, Vondruška Vojtěch - Pivovarčík Marek, Horníček Filip - Humpola Pavel

Za krásného počasí jsme sehráli velice kvalitní přátelské utkání. Soupeř se snažil hrát útočný kombinační fotbal a naši hráči opláceli stejným způsobem, a tak viděli pěkných 10 gólů a velkou řádku nádherných fotbalových akcí. 13 vstřelených gólů ve 3 zápasech je velice dobrá vizitka, horší je to, že jsme jich 12 dostali. V obranné fázi máme ještě co zlepšovat. Náš výkon jistě ovlivnila ta skutečnost, že jsme neměli nikoho na střídání, protože Tomáš a Paca mohli hrát pouze jeden poločas. Přes tento fakt ani za stavu 1:4 a následně 2:5 jsme utkání nezabalili a v posledních 6 minutách skóre srovnali. Velkou pochvalu za dnešní výkon zaslouží oba starší žáci.
Doufáme, že se postupně začnou uzdravovat marodi a že v posledním přípravném zápase proti Ivančicím nastoupíme ve větším počtu.

23. 2. 2020 Nedvědice - Soběšice 6:5 (v poločase 4:4)

Střelci Nedvědice: Dřevěný Vojtěch 3x, Dřevěný Jakub, Pivovarčík Matyáš, Humpola Pavel

Sestava: Kolbábek Tomáš - Pokorný Radek, Farkaš Kryštof, Vařejka David, Vondruška Vojtěch - Krčil Martin, Pivovarčík Matyáš, Loukota Matěj, Dřevěný Jakub - Humpola Pavel, Dřevěný Vojtěch - Bracek Jan

S výrazně změněnou sestavou oproti minulému zápasu, kdy na svých postech zůstali pouze Matěj a Radek, jsme proti hodně důraznému a snaživému soupeři předvedli hodné povedený výkon v útočné fázi snad pouze s výjimkou pomalého doplňování útočníků. Někdy zůstávala velká mezera mezi útokem a středem zálohy, někdy mezi zálohou a obranou. V obrané fázi bylo hodně zbytečných individuálních chyb.
Pokud se budeme tomuto nedostatku vyvarovat a budeme efektivnější v proměňování šancí, tak určitě budeme hrát velice dobrý fotbal.

16. 2. 2020 Nedvědice - Žijeme hrou 2:2 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip, Pivovarčík Marek

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek, Kolbábek Tomáš, Vejrosta Petr, Vařejka David - Jedlička Vojtěch, Loukota Matěj, Farkaš Kryštof, Nakládal Ondřej - Pivovarčík Marek, Horníček Filip - Krčil Martin

K přátelskému zápasu proti soupeři, se kterým jsme v létě v Doubravníku prohráli 5:1, jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě. Z původní nominace chybělo 6 hráčů, dva se ještě nedostavili na trénink a tak ani nominováni nebyli a 1 se vrátil zpět do mateřského klubu. Přesto výsledek je velice dobrý. Zejména prvních 20 minut prvního poločasu a 10 minut druhého bylo velice solidních a byli jsme lepším týmem. Ve zbytku zápasu tomu bylo naopak. Soupeř měl v součtu určitě více šancí, my jsme je však měli větší a zejména situace, kdy Martin ze 2 m nastřelil břevno byla 100% gólová.
Viditelně nám chyběl větší pohyb bez míče, nutno výrazně zlepší první dotek s míčem, rozestavení na hřišti při různých situacích a zvětšit důraz v osobních soubojích.

4. 2. 2020 ZŠ Nedvědice - článek z Tišnovských novin 0:0 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: -

Střelci soupeře: -

Sestava: Brankář: Pavel Hanáček Obránci: Jakub Crhák, Lukáš Kožík, Radek Pokorný, Radim Šikula Záložníci a útočníci: Filip Halvoník, Vladimír Jambor, Vojtěch Jedlička (kapitán), Šimon Kroupa, Ladislav Kučírek, Patrik Šibor Trenér: Mgr. Ondřej Smutný

Nejlepší fotbalisty má ZŠ Nedvědice


Mistrovský úspěch žáků na okresním turnaji v minifotbalu


Mladí fotbalisté ze ZŠ Nedvědice dosáhli překvapivého a skvělého úspěchu. V kategorii do 9. tříd zvítězili na turnaji v minifotbalu (5+1) 24. 9. v Tišnově, odkud postoupili do okresního kola do Želešic, kde 2. 10. opět nenašli přemožitele. Prvním místem na okresním turnaji si tak vybojovali postup mezi nejlepší školy v Jihomoravském kraji a na jaře budou reprezentovat okres Brno-venkov.
V okrskovém kole mužstev základních škol z Tišnovska překonali všechny tišnovské favority. Zvítězili nad ZŠ 28. října 1:0, nad Gymnáziem 3:2, se ZŠ Lomnice remizovali 0:0 a v rozhodujícím utkání porazili ZŠ Smíškova 2:0. Výsledkem bylo nečekané první místo a postup mezi nejlepší okresní týmy.
Do okresního finále postoupilo šest vítězů okrskových kol a pořadatelský tým ze Želešic. Náš tým před začátkem turnaje
rozhodně nepatřil mezi favority, obzvlášť když byl nalosován do čtyřčlenné skupiny se silnými Ivančicemi a Židlochovicemi.
Ve skupině se však prezentujeme skvělými výkony a překvapujeme soupeře výhrami 2:0 nad Střelicemi, remízou 0:0 s Židlochovicemi a výhrou 1:0 nad Ivančicemi.
V utkání o postup do finále potkáváme domácí tým z Želešic. Na soupeře si věříme, protože naše skupina se ukázala jako obtížnější. V zápase diktujeme tempo hry, máme šance a hlavně Šimona Kroupu, který dvě šance proměňuje v gól. Díky zodpovědnému výkonu celého mužstva vítězíme 2:0 a jsme ve finále!
Finálovým soupeřem je podle očekávání družstvo z Ivančic. Dobře známý favorit touží po odplatě nečekané prohry ze skupiny a už se těší na postup do krajského finále. Proti stojí nadšení bojovníci ze ZŠ Nedvědice a jejich velká touha po historickém
úspěchu. Pokud chceme uspět, musíme předvést výkon na hranici svých možností.
Zápas se hraje ve vysokém tempu a má velkou kvalitu, ale až do závěrečného hvizdu se skóre nemění a o konečném výsledku musí rozhodnout penalty. Celý turnaj jsme odehráli, díky brankáři Pavlu Hanáčkovi a bojovnosti celého týmu, bez obdržené branky v normální hrací době, přesto celkového vítěze určí až penaltový rozstřel. Při penaltách v úvodu prohráváme, ale závěrečné drama nakonec otáčíme v náš prospěch. Radek Pokorný poslední kop proměňuje a spouští gejzír radosti nás všech, kteří na sebe naskáčeme na jednu velkou hromadu šťastlivců!
Tým ZŠ Nedvědice vítězí a postupuje mezi nejlepší týmy v celém Jihomoravském kraji!
Vynikající týmový výkon nedvědických, doubravnických a věžeňských kluků ze ZŠ Nedvědice přinesl historický úspěch.

10. 11. 2019 1.SC Znojmo B - Nedvědice 2:2 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 18' V. Dřevěný, 53' K. Farkaš

Střelci soupeře: 17' Jan Zbranek, 57' P. Bakaj

Sestava: Pavel Hanáček - Radek Pokorný (83' Martin Krčil), Kryštof Farkaš, Petr Vejrosta, Matěj Loukota - Pivovarčík Matyáš (69' Ondřej Nakládal), Vařejka Kamil, Humpola Pavel, Dřevěný Jakub - Dřevěný Vojtěch (78'Ladislav Jambor), Pivovarčík Marek(87' Šimon Kroupa)

Antonín Pivovarčík

3. 11. 2019 Nedvědice - Břeclav 5:1 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: 4' Pavel Humpola, 17' Kamil Vařejka, 39' Matyáš Pivovarčík, 44' Marek Pivovarčík, 68' Vojtěch Dřevěný.

Střelci soupeře: 2' Samuel Netopil.

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek ( 46' Josef Pestr), Farkaš Kryštof, Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch (69' Ondřej Nakládal)- Matyáš Pivovarčík(69' Krčil Martin), Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Marek(63' Vladimír Jambor), Humpola Pavel(64' Vojtěch Jedlička).

I díky velké nedisciplinovasti hostujícího celku, zasloužené tři body!!!
Rád bych se vyjádřil i k věcem, které do fotbalu nepatří!
Osobně jsem si již zvykl na nehoráznou aroganci některých mužstev z větších měst, ale urážky a provokace trenéra dnešního soupeře, překročila veškerou mez.
Chápu veškerou frustraci jen z toho, že nějaký provinční klub, (někde kolem hradu) porazí i poráží kluby, které jsou na úplně jiné úrovni… ať už zázemím, nebo sponzorstvím.
Jsme sice na začátku cesty, ale troufám si říct, že v práci s mládeží, jsme momentálně přece jen o kousek dál, než náš dnešní soupeř. Minimálně v komunikaci a respektem!

Připojuji s k panu Pivovarčíkovi. Dnes to byla skutečně síla. Hra, výsledky, vystupování a chování hráčů jsou možná až z 50% odrazem toho, jak jsou kluci vedeni a vychováváni. A u mládežnických kolektivů to platí dvojnásob. A dnes se to opět potvrdilo – není proto divu, že jsou na tom břeclavští výsledkově tak, jak na tom jsou. Alespoň pokud jde o oba dorosty. Dlouhodobě jsem pyšný a hrdý na to, jak je u nás v Nedvědici mládež vedena a vychovávána. A po dnešku zase o něco více. Vážím si všech kluků a holek od přípravky po muže, že se na hřišti i mimo něj chovají slušně a férově a že našemu klubu dělají dobrou reklamu všude, kam přijedou. Současně se možná v tuto chvíli hodí poděkovat všem obětavcům, kteří se jednotlivým družstvům věnují. MÁ TO SMYSL a DÍKY !!! A abych nezapomněl – gratulace mladším k výhře. Pavel Vejrosta

Antonín Pivovarčík

30. 10. 2019 Nedvědice - Žďár nad Sázavou 1:3 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: 17' Pavel Humpola

Střelci soupeře: 1' Lukáš Krejčí, 45' Milan Havlíček, 75' David Srnský.

Sestava: Tomáš Kolbábek - Josef Pestr (71' Vladimír Jambor), Petr Vejrosta, Kryštof Farkaš, Vojtěch Vondruška (67' Ondřej Nakládal) - Vojtěch Dřevěný (70' Vojtěch Jedlička), Kamil Vařejka, Pavel Humpola, Jakub Dřevěný (77' Martin Krčil) - Pivovarčík Marek, Pivovarčík Matyáš (52' Radek Pokorný)

Antonín Pivovarčík

28. 10. 2019 Líšeň - Nedvědice 6:0 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: -

Sestava: Hanáček Pavel - Farkaš Kryštof, Vejrosta Petr, Pokorný Radek, Vondruška Vojtěch - Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub, Jedlička Vojtěch - Pivovarčík Marek, Pivovarčík Matyáš. Střídali: Humpola Pavel, Pestr Josef, Loukota Matěj, Nakládal Ondřej, Krčil Martin, Jambor Ladislav.

Antonín Pivovarčík

19. 10. 2019 Nedvědice - Kohoutovice 8:0 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Matyáš 3x, Pivovarčík Marek 3x, Farkaš Kryštof, Humpola Pavel

Sestava: Hanáček Pavel - Jedlička Vojtěch (61´Humpola Pavel), Farkaš Kryštof, Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch (64´Nakládal Ondřej) - Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub, Pivovarčík Matyáš (64´Pokorný Radek) - Pestr Josef, (76´Kroupa Šimon), Pivovarčík Marek.

Proti unavenému soupeři z jehož kádru nastoupilo 7 hráčů v základu za straší a další 3 střídali v průběhu hry se nám podařilo prosazovat postupně až s přibývajícím časem. První poločas byl ve znamení zmařování šancí. V druhém poločase jsme již měli výraznou převahu a zejména prvních 15 minut bylo herně na solidní úrovni. Závěr jsme proti odevzdanému soupeři již odehráli s přehledem a dočkali se třetího vítězství v soutěži a trochu si vylepšili střeleckou bilanci. Pevně věříme, že do konce podzimní části ještě něco podobného zopakujeme.

13. 10. 2019 Vysočina Jihlava - Nedvědice 6:2 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: Vejrosta Petr, Pivovarčík Matyáš

Střelci soupeře: Šimánek Štěpán 2x, Dobrovolný Tadeáš, Horký Vít, Chytrý Jan, Trňák Matouš

Sestava: Hanáček Pavel - Vondruška Vojtěch (67´ Loukota Matěj), Farkaš Kryštof, Vejrosta Petr, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Matyáš, Vařejka Kamil (80´Humpola Pavel), Jedlička Vojtěch (56´ Pokorný Radek), Dřevěný Vojtěch - Pestr Josef (56´Nakládal Ondřej), Pivovarčík Marek (75´ Krčil Martin)

Výborný vstup do zápasu, po 30 minut jsme hráli hodně vyrovnaně a dokonce se ujali po rohu vedení. Bohužel po hodně přísné penaltě, pravděpodobně byl faul mimo pokutové území, jsme chvilkově ztratili koncentraci a do poločasu celkem 3× inkasovali. Ve druhém poločasu soupeř těžil především z našich zbytečných individuálních chyb a malého důrazu a opět 3× skóroval. Výsledek jsme zkorigovali až v úplném závěru, když Matyáš nejdříve nádherně nůžkami trefil břevno, ale zanedlouho ten samý hráč opět po rohu stanovil konečné skóre.
Předvedli jsme snaživý a bojovný výkon, především první třetina zápasu byla vynikající. Určitě jsme ostudu neudělali, spíš naopak. Vytknout lze nedůsledné dodržování hry v bloku a špatné přebírání hráčů v prostoru. Mimořádný výkon podal golman Pavel.

Antonín Pivovarčík

5. 10. 2019 Nedvědice - Žďár nad Sázavou 0:0 (v poločase 0:0)

Utkání se neodehrálo pro nezpůsobilý terén. Náhradní termín středa 30.10.2019 v 15:00

2. 10. 2019 ZŠ Nedvědice - školní turnaj v Želešice 5:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Hanáček Pavel - Crhák Jakub, Pokorný Radek, Šikula Radim - Jedlička Vojtěch, Kroupa Šimon - Jambor Vladimír - Šibor Patrik, Kožík Lukáš, Halvoník Filip, Kučírek Ladislav.

2. kolo soutěže družstev základních škol.
1. místo ZŠ Nedvědice
Výsledky:
Základní skupina
Nedvědice – Střelice 2:0
Nedvědice – Židlochovice 0:0
Nedvědice – Ivančice 1:0
Semifinále:
Nedvědice – Želešice 2:0
Finále:
Nedvědice – Ivančice 0:0, vítězství na penalty 3:2.

Tímto vítězstvím si ZŠ Nedvědice zajistila postu do krajského kola, které proběhne na jaře 2020 v Blansku.
Všichni zúčastnění hráči jsou registrovaní v SK Pernštejn, pouze dva dnes herně aktivně nepůsobí.
Blahopřejeme.

Článek ze stránek ZŠ a MŠ Nedvědice.

Výhra v Želešicích


Fantazie! Historický úspěch! Mladí fotbalisté ze ZŠ Nedvědice ovládli finálové kolo okresu Brno-venkov a po nečekaném úspěchu v okrskovém kole doslova šokovali svým postupem do krajského finále. Do turnaje postoupilo 6 vítězů okrskových kol a pořadatelský tým z Želešic. Náš tým před začátkem turnaje rozhodně nepatřil mezi favority, obzvlášť když byl nalosován do čtyřčlenné skupiny s favorizovanými Ivančicemi a Židlochovicemi.
V prvním zápase na nás čekal tým ze Střelic. Nastupujeme s velkým odhodláním. Kluci dobrou kombinací a bojovností soupeře přehrávají a po brankách Filipa Halvoníka a Šimona Kroupy zaslouženě vítězíme 2:0.
A teď vzhůru na favorizované Židlochovice. Před zápasem nám jejich trenér chválí dresy připomínající španělskou reprezentaci, ale my víme, že v tomto zápase nás bude čekat mnohem více defenzivní práce než bývá zvykem u hráčů z Pyrenejského poloostrova. Židlochovice prokazují dobrou technickou kvalitu a mají více ze hry. Naštěstí žádnou ze svých příležitostí, díky výbornému brankáři Pavlu Hanáčkovi, nevyužívají a rozcházíme se smírně 0:0. Pár drobných chyb v naší obranné činnosti jsme si po utkání vyříkali a jsme rádi, že díky dosavadním výsledkům máme reálnou šanci na postup.
Na závěr skupinových bojů proti nám nastupují borci z Ivančic. Jejich výhra 3:0 nad Židlochovicemi budí respekt, ale my věříme, že když předvedeme obětavý výkon a podaří se nám zrealizovat pár taktických tahů, tak nejsme bez šance. Úvodní minuty patří Ivančicím, ale naši kluci v obraně dirigované Radkem Pokorným nepouští favorita do velkých šancí. Naopak na druhé straně hřiště se prosazuje Šimon Kroupa po domluvené akci a dostáváme se do nečekaného vedení. Od té doby Ivančice rozjíždí doslova drtivý tlak. Rychlé kombinace vedou k velkým šancím, které na poslední chvíli hasí obětaví obránci a skvělé zákroky našeho brankáře. Souboj s nejtěžším protivníkem nakonec i s trochou štěstí překvapivě vyhráváme 1:0 a z prvního místa postupujeme do semifinále.
V utkání o postup do finále potkáváme druhého z vedlejší skupiny, domácí tým z Želešic. Na soupeře si věříme, protože naše skupina se ukázala jako obtížnější. Víme, že musíme být trpěliví a klidní s míčem a neudělat zbytečné chyby a pak zvítězíme. V zápase diktujeme tempo hry, máme šance a hlavně Šimona Kroupu, který dvě šance proměňuje v gól. Díky zodpovědnému výkonu celého mužstva vítězíme 2:0 a jsme ve finále!
Finálovým soupeřem je podle očekávání družstvo z Ivančic. Dobře známý favorit touží po odplatě nečekané prohry ze skupiny a už se těší na postup do krajského finále. Proti stojí gladiátoři ze ZŠ Nedvědice a jejich velká touha po historickém úspěchu. Pokud chceme uspět, musíme předvést výkon na hranici svých možností.
Od začátku se Ivančice snaží útočit. Po pár minutách se po nedohodě v naší obraně dostávají Ivančice do obrovské příležitosti a jen díky reflexivnímu zákroku našeho brankáře míč nekončí v síti. Výbornou defenzivní činností celého našeho týmu dále nepouštíme soupeře k ničemu nebezpečnému. Zápas se hraje ve vysokém tempo a má velkou kvalitu, ale až do závěrečného hvizdu se skóre nemění a o konečném výsledku musí rozhodnout penalty. Celý turnaj jsme odehráli bez obdržené branky v normální hrací době, ale celkového vítěze nakonec určí až penaltový rozstřel.
První série – Nedvědice neúspěšná, Ivančice poprvé rozvlňují síť a ujímají se vedení 0:1.
Druhá série – Nedvědice opět neúspěšná, ale Pavel Hanáček kryje soupeři penaltu a stav zústává stále 0:1.
Třetí série – kapitán Vojtěch Jedlička vyrovnává na 1:1 a Ivančice trefují břevno.
Čtvrtá série – Pavel Hanáček dává gól, ale soupeř v zápětí vyrovnává na 2:2.
Pátá série – brankář Ivančic kryje naši penaltu, ale Pavel Hanáček napodobuje svého konkurenta a zachraňuje nás ve finále – stále 2:2.
Šestá série – obrací se pořadí týmů a nejprve kope hráč Ivančic – a nedává! Radek Pokorný teď může rozhodnout. Rozbíhá se na penaltu, proměňuje a spouští gejzír radosti nás všech, kteří na sebe naskáčeme na jednu velkou hromadu šťastlivců!
Nedvědice vítězí a postupuje mezi nejlepší týmy v celém jihomoravském kraji! Vynikající týmový výkon nedvědických, doubravnických a věžeňských kluků ze ZŠ Nedvědice přinesl historický úspěch.
Sestava vítězů:
Brankář: Pavel Hanáček
Obránci: Radek Pokorný, Radim Šikula, Jakub Crhák, Lukáš Kožík
Záložníci a útočníci: Vojtěch Jedlička (kapitán), Šimon Kroupa, Filip Halvoník, Vladimír Jambor, Ladislav Kučírek, Patrik Šibor.
Mgr. Ondřej Smutný

28. 9. 2019 FŠ Třebíč - Nedvědice 10:0 (v poločase 6:0)

Střelci soupeře: Zahrádka Jan 4x, Blažek Filip 2x, Chvátal Jan 2x, Brabec Matěj a Jurda Jakub

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek (21´ Humpola Pavel, 66´ Nakládal Ondřej), Vejrosta Pavel, Vondruška Vojtěch (46´ Jambor Vladimír), Lokouta Matěj (75´ Krčil Martin) - Pestr Josef - Jedlička Vojtěch (46´Pivovarčík Matyáš), Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Marek

Narazili jsme na mužstvo výnikající fotbalové kvality. Soupeř byl ve všech herních činnostech lepší. Zaostávali jsme především v prvním doteku, v přesnosti a kvalitě přihrávky, pohybu bez míče, důrazu a vůli zapojovat se aktivně do hry.
Nedá se nice dělat je nutné výkon i výsledek hodit za hlavu a v dalších zápasech navázat na předešlá vystoupení a snažit se vylepšit si reputaci i chuť. Lepší jednou prohrát 10:0 a pak 3× vyhrát o 1 gól než pořád o gól prohrávat.

21. 9. 2019 Nedvědice - Havlíčkův Brod 1:3 (v poločase 0:3)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Marek

Střelci soupeře: vlastní, Rázl Aleš 2x

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek, Loukota Matěj, Pestr Josef, Jambor Vladimír - Pivovarčík Matyáš, Humpola Pavel, Vařejka Kamil, Horníček Filip (45´Bracek Jan) - Pivovarčík Marek, Merta Lukáš, do hry nezasáhli: Kolbábek Tomáš a Jedlička Vojtěch

Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch, Krčil Martin, Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub a Nakládal Ondřej – to není sestava, ale chybějící hráči. Přes tyto absence se nám tým podařilo sestavit a zápas čestně odehrát. Rozdíl byl především v podstatně větším důrazu a větší rychlosti řešení fotbalových situací.

14. 9. 2019 Velké Meziříčí - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Pivovarčík Marek

Sestava: Kolbábek Tomáš - Pokorný Radek, Vejrosta Petr, Vondruška Vojtěch, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Matyáš (82´Jambor Vladimír), Vařejka Kamil, Humpola Pavel (79´Loukota Matěj), Dřevěný Vojtěch, - Pestr Josef, Pivovarčík Marek

Po velice dobré výkonu a skvělé kombinační hře jsme díky neuvěřitelně špatné koncovce vyhráli pouze 1:0.

7. 9. 2019 Nedvědice - Humpolec 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Vojtěch Dřevěný (4"), Josef Pestr (56"), Marek Pivovarčík(67")

Sestava: Pavel Hanáček - Radek Pokorný, Petr Vejrosta, Kryštof Farkaš (46" Matěj Loukota), Jakub Dřevěný - Matyáš Pivovarčík, Kamil Vařejka, Pavel Humpola, Vojtěch Dřevěný (46" Vojtěch Vondruška) - Marek Pivovarčík (68" Vladimír Jambor), Josef Pestr (85" Tomáš Kolbábek), do hry nezasáhl Martin Krčil.

Po delší době jsme byli skoro v kompletní sestavě, chyběl pouze Vojta J. – zlomená ruka, a na hře to bylo znát.
Skvěle nám vyšel úvod utkání, když ve 4 minutě po pěkné akci po pravé straně přišla od Matyáše výborná přihrávka před bránu, kterou Vojta D. pohodlně uklidil do brány. Bohužel to byla jediná gólová akce v 1.poločase. Po většinu času jsme měli převahu, ale šance či jejich náznaky likvidoval výborným čtením hry soupeřův golman nebo jsme nebyli v koncovce dosti důrazní či jsme měli špatné doplněni před bránou.
Do druhého poločasu jsme nastoupili ještě s větší vůli, podařilo se nám hru více rozložit po obou stranách hřiště. Vyvrcholením naší snahy byl vstřelený druhý gól. Po rychlé křídelní akci hlavou zakončoval Pepa. V následných okamžicích na chvíli iniciativu převzal soupeř, ale na jeho chvilkové vzepětí jsme odpověděli nejlepším možným způsobem, tj. vstřelením 3 gólu. Zbytek zápasu jsme už v klidu dohráli.

Antonín Pivovarčík

1. 9. 2019 Nedvědice - Hodonín 1:5 (v poločase 1:5)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip

Střelci soupeře: Břečka Štěpán 2x, Šťastný Adam, Papež Sebastián, Mazuch Filip)

Sestava: Kolbábek Tomáš (46´ Hanáček Pavel) - Pokorný Radek (62´Jambor Vladimír), Vejrosta Petr, Humpola Pavel, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Matyáš, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Horníček Filip (57´ Vondruška Vojtěch) - Pestr Josef, Pivovarčík Marek (72´Farkaš Kryštof)

28. 8. 2019 Sparta Brno - Nedvědice 5:3 (v poločase 3:1)

Střelci Nedvědice: Petr Josef 2x, Vařejka Kamil

Střelci soupeře: Špaček Šimon 2x, Chrápavý Pavel 2x, vlastní

Sestava: Hanáček Pavel - Vejrosta Petr, Humpola Pavel, Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj - Pivovarčík Matyáš (66´Jambor Vladimír), Dřevěný Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Jakub - Pestr Josef, Horníček Filip (58´Pivovarčík Marek)

Zápas proti prvnímu týmu tabulky, který měl dosud plný bodový zisk a skóre z prvních třech zápasů 30:1, byl utkáním dvou rozdílných poločasů. V první části domácí celkem lacino potrestali všechny naše hrubky v obranné činnosti, vrcholem byl vlastní gól po nešťastné malé domů. Další branku jsme dostali opět ze standardní situace po rohu, kdy se domácí útočník Špaček prosadil nikým neatakován mezi našimi třemi obránci. Třetí gól jsme dostali po brejku z naší levé strany, opět v podání Špačka, který hravě přesprintoval naši obranu. Výkon některých borců nebyl v jejich nasazení na úrovni divizního utkání, chyběla hlavně bojovnost. Přitom ve středu pole, kde jak Kamil Vařejka, tak především Vojta Dřevěný podali výborné výkony, jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i náznaky šancí, ale opakovaně nás zradilo zpracování míče v momentě, kdy jsme mohli jít do velmi nadějného přečíslení. Za nepříznivého stavu už nebylo na co čekat, a proto jsme změnili rozestavení na 4–4–2 s posílením útoku. Naše aktivita směrem dopředu se začala vyplácet. První penaltový zákrok na aktivního Matyáše, který byl stažen rukama na zem, hlavní arbitr nechal zcela bez povšimnutí a tak jsme kopali pokutový kop až po druhém faulu na něho. Kamil Vařejka bezpečně proměnil a šlo se tak do kabin za stavu 1:3.
O přestávce v šatně musela proběhnout větší bouřka, abychom my trenéři hráče probudili. V druhém poločase za nás nastoupilo jiné mužstvo a my v podstatě nepustili 20–25 minut Spartu z jejich poloviny. Na hřišti v tu chvíli existoval pouze náš mančaft. Všichni hráči makali na víc než 100%, jezdili po zadku, vysoko jsme presovali a nutili domácí chybám. Naprosto zaslouženě jsme dvěma góly Pepy Pestra srovnali skóre a hnali se za čtvrtým vedoucím gólem. Domácí viditelně nervózní z průběhu zápasu začali hrozit z nakopávaných míčů a brejkových situací, kdy trefili břevno a tyč a jednou Pavel vytáhnul fantastický zákrok. Naše dvě obrovské šance v podání Pepy a Matyáše zůstali nevyužity, když sami před brankářem nedokázali protlačit míč do sítě. Dva nadýchané centry z levé strany od Kuby Dřevěného do vápna jsme hlavičkami nedokázali usměrnit do sítě. A tak výsledek utkání rozhodla standardní situace a roh domácích v 80. minutě. Po závaru jsme nedokázali odkopnout z malého vápna míč a soupeř snadno z dorážky skóroval. V našem závěrečném tlaku se přímý kop Petra Vejrosty snášel na zadní šibenici ale brankář Sparty si situaci pohlídal. V poslední minutě nás pak do otevřené obrany domácí potrestali popáté.
Dnes jsme měli na to na hřišti Sparty bodovat, rozhodně jsme nebyli horším mužstvem a v druhém poločase dostali domácí do kleští, do jakých se dosud v divizi nedostali. Špičkový fotbal plný rychlosti, kombinací, vyhrávaných osobních soubojů z druhé půlky je příslibem do budoucna. Kluci si dokázali, že hrát se dá s každým, ale jen s plně koncentrovaným, bojovným výkonem s maximálním nasazením od začátku utkání. Navíc do budoucna se musíme vyvarovat zbytečných chyb v obraně, které soupeři na divizní úrovni nemilosrdně trestají.
Referát utkání – L. Dřevěný

Antonín Pivovarčík

24. 8. 2019 Svratka Brno - Nedvědice 8:3 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Horníček Filip 2, Pivovarčík Marek

Střelci soupeře: T. Proček, D. Bartuschek 3, R. Bocian, vlastní, D. Vít, T. Černý.

Sestava: Pavel Hanáček - Radek Pokorný (74' Tomáš Kolbábek), Pavel Humpola (56' Marek Pivovarčík), Vojtěch Vondruška, Vladimír Jambor (46' Matěj Loukota) - Kamil Vařejka, Vojtěch Jedlička (62' Filip Horníček), - Matyáš Pivovarčík, Vojtěch Dřevěný, Jakub Dřevěný - Josef Pestr

Zápas byl pro náš velkou školou. Velice kvalitní soupeř, důrazný a s velmi dobrým pohybem jak s míčem, tak bez míče, hrou na jeden až dva doteky, s rychlým přístupem k naším hráčům a pohotový ve střelbě, byl nad naše síly. I přes hrozivý výsledek se naše hra viditelně zlepšila. Herní systém 1–4–2–3–1 byl zvolen zřejmě vhodně. Střed hřiště se nám podařilo dobře vyplnit a i přes územní převahu soupeře jsme s ním v rozumné míře drželi krok. Soupeř byl, ale výrazně lepší ve hře po křídelních prostorech a při zahrávání standartních situací. V první půli jsme si vytvořili dvě výborné šanci. V první Pepa nedosáhl na přihrávku a ve druhé Vojta J. po perfektní křídelní akci a prudkém centru z pravé strany hlavou těsně přestřelil.
I přes nepříznivý vývoj ve druhé půli kluci zápas nezabalili a podařilo se jim vstřelit alespoň tři góly. První a třetí gól vstřelil střídající Filip, který nahradil zraněného Vojtu J. (pravá ruka v sádře, naštíplá kost). Druhý gól vsítil Marek, když do brány dorazil od břevna odraženou nádhernou střelu Matěje.
V zápase se opět ukázalo, že hru musíme výrazně zrychlit a zjednodušit a nebát se střílet. Některé akce ukázali, že je na čem stavět, je však nutné vytrvat a dále tvrdě trénovat a vzít si ponaučení z chyb.

Antonín Pivovarčík

21. 8. 2019 Nedvědice - Kyjov 0:1 (v poločase 0:1)

Střelci soupeře: Beneš Roman

Sestava: Pavel Hanáček - Pokorný Radek, Kryštof Farkaš (46´ Pivovarčík Matyáš), Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj (34´ Kolbábek Tomáš, 75´ Pivovarčík Marek) - Krčil Martin (20´Jedlička Vojtěch), Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub - Jambor Vladimír (70´ Horníček Filip), Pestr Josef

V prvním poločase jsme předvedli poměrně neurovnanou hru s velkým počtem nepřesností a minimem šanci. Soupeř v poslední minutě využil malého důrazu při rozehrání rohového kopu a snadno po zpětné hlavičce skóroval. Velkým negativem prvního poločasu byli tří naši zranění hráči.
Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním a chutí. Prvních 10 minut bylo vynikajících a několik šancí volalo po vyrovnání. Následovala cca 15 minut územně vyrovnaného souboje. V poslední části jsme se snažili o vyrovnání, ale když už jsme překonali soupeře, tak těsně před bránou vykopl míč stopér. V poslední minutě po velkém závaru střela z penalty minula bránu.
Zejména ve druhé půli výborný výkon, když takto budeme hrát nemáme se vůbec za co stydět. Soupeř byl vynikající a zejména stopér, hráč č. 17, předvedl výkon za který by se nemusel stydět ani mezi dospělými. Proti takovému soupeř, který v minulém kole vyhrál o 9 gólu, není těsná porážka žádnou ostudou.
Na závěr opět blahopřání starším nejen k vítězství, které je hodně důležité, ale zejména k výbornému výkonu. Přeji jím, aby tento výkon zopakovali, ještě minimálně 28×.

18. 8. 2019 Nedvědice - Pelhřimov 1:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Josef Pestr

Střelci soupeře: Jan Poul

Sestava: Hanáček Pavel - Pokorný Radek, Humpola Pavel, Vondruška Vojtěch, Loukota Matěj - Pivovarčík Matyáš, Dřevěný Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Jakub - Pivovarčík Marek (58 Jambor Vladimír) a Pestr Josef. Pro zdravotní problémy nemohli nastoupit Krčil Martin a Kryštof Farkaš

V tvrdém až nesmlouvavém utkání na těžkém terénu a velkého horka jsme vybojovali prví divizní bod. V prvním poločase měl mírnou územní převahu Pelhřimov, ale obrana včele s golmanem udržela čisté konto. Ve druhém poločase po pěkné spolupráci obou útočníku jsme se ujali vedení, avšak hodně laciný gól nás o něj velice brzy připravil. Přes veškerou snahu jsme další gólovou radost nezažili.
V utkání jsme poznali, jak rychlá a důrazná hra ve vyšší soutěži. Je nutné se zbavit některých návyků, jako je dlouhé držení míče a blízké postavení hráčů u sebe. Je nutné si navyknout na rychlé přenášení těžiště hry.
I přes některé nedostatky je bod výborný.
Závěrem blahopřejeme staršímu dorostu a věříme, že budou takto pokračovat i nadále.

Antonín Pivovarčík

10. 8. 2019 Nedvědice - Kohoutovice 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Pestr Josef 2x, Vařejka Kamil

Sestava: Hanáček Pavel - Dřevěný Jakub, Farkaš Kryštof, Jedlička Vojtěch, Pokorný Radek - Vondruška Vojtěch, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Pivovarčík Matyáš - Pestr Josef, Jambor Vladimír - Pivovarčík Marek, Humpola Pavel

Po velice slušném výkonu jsme zaznamenali ve třetím zápase historicky první vítězství mladšího dorostu.
Máme samozřejmě co zlepšovat, ale pokud jsme praktikovali nápadité kombinace a některý z hráčů zbytečně dlouho nedržel míč, tak hra byla výborná.
Za povšimnutí stojí druhý zápas po sobě bez obdržené branky.

5. 8. 2019 Tišnov SD - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Hanáček Pavel - Loukota Matěj, Humpola Pavel, Farkaš Kryštof, Vondruška Vojtěch - Jedlička Vojtěch, Vařejka Kamil, Pivovarčík Matyáš, Pokorný Radek - Pivovarčík Marek, Jambor Vladimír - Humpolec Jiří, Baksa Pavel

Velice dobře odehrané utkání, chybělo pouze koření fotbalu, šancí na to bylo dost. Vynikající byl zejména úvod druhého poločasu.

21. 7. 2019 Nedvědice - Žijeme Hrou 1:6 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Dřevěný Vojtěch

Sestava: Kolbábek Tomáš - Vondruška Vojtěch, Humpola Pavel, Farkaš Kryštof, Pokorný Radek - Dřevěný Jakub, Vařejka Kamil, Dřevěný Vojtěch, Krčil Martin - Pestr Josef, Pivovarčík Marek - Pivovarčík Matyáš, Jambor Vladimír, Horníček Filip

První poločas se odehrál za naší mírné převahy, která vyvrcholila naši šťastnou trefou.
Nástup do druhého poločasu jsme vůbec nezachytili a během tři minut 2× inkasovali. A v dalším průběhu jsem už viditelně tahali za kratší konec. Vůbec jsme nestačili fyzicky a když jsme přestali bojovat, tak padal jeden gól za druhým do naší sítě.
Dílčí omluvou může být fakt, že 6 borců odehrálo zápas za starší, že chybělo 5 hráčů a že máme za sebou pouze jeden trénink. Navíc soupeř měl málo hráčů, a tak za ně nastoupili cca 4 starší dorostenci a do branky se postavil jeden z trenérů.
Přes vysokou prohru jsme zaregistrovali některé výborné individuální výkony a náznaky slušných kombinačních akcí. Na velké zlepšování je však skoro vše. Navíc si musíme uvědomit, že v mistrovských utkáních se nedá střídat hokejovým způsobem, výhodou však je, že v mladším dorostu se může střídat až 7 hráčů.
Nic se nedá dělat, musíme si z druhého poločasu vzít ponaučení a dále usilovně na sobě pracovat.