SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Muži "B"

Přihlášení

Muži "B" - aktuálně

16. 6. 2013 Tasov - Nedvědice 2:3 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Martin Štarha 3x

Střelci soupeře: Pospíšil Ondřej, Svoboda Tomáš

Sestava: Tužinský – Starý, Šibor, Kytner, Dinga P.- Madron, Štarha, Burýšek(60.Dinga L.), Zadražil – Konečný, Čermák

ČK: 72. Dinga L.

Zápas na který jsme se málem nesešli ve fotbalovém počtu, jsme nakonec díky hattricku Štarhy, který se tak stal naším nejlepším střelcem, vyhráli 2:3. Soupeř sice po zmatku v naší obraně vedl, ale zlepšeným výkonem a i pár pohlednými akcemi jsme stav otočili na 1:3. Domácí sice snížil v 90. minutě z přímého kopu ale vyrovnat se i proti oslabenému týmu již nepovedlo.
„B“ mužstvo tak díky tří bodovému zisku zakončilo sezónu 2012/2013 na 4. příčce.

9. 6. 2013 Nedvědice - Bory B 3:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Prudký, Čepička, Konečný

Střelci soupeře: Psohlavec Pavel

2. 6. 2013 Nedvědice - D. Heřmanice 1:2 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Čepička

Střelci soupeře: Šlapal Zdeněk, Prudík Jan

26. 5. 2013 Měřín C - Nedvědice 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci soupeře: 8. Kocanda Karel, 82. Blažek Martin, 90. Hrad Tomáš

Sestava: Čermák – Havlíček J., Kytner, Burýšek, Dinga – Starý, Hájek – Zadražil, Štarha, Madron – Čepička

Popis zápasu:
Nejlepší výkon jara, který jsme zatím předvedli. Bohužel však opět velmi slabý útok. Soupeř si „pouze“ vytvářel breakové situace. Po proměněném rohu vedl téměř celý zápas. Ke konci zápasu jsme otevřeli hru a výsledkem byly pouze dvě využité situace domácích.

ČK: 68. Starý

19. 5. 2013 Nedvědice - Olší 3:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Čermák 3x

Střelci soupeře: Bíbr Tomáš

Sestava: Tužinský – Starý, Kytner, Burýšek, Dinga – Zadražil, Štarha (45. Beran), Čermák, Madron – Šikula (62. Konečný), Čepička

Ve 14. kole k nám dorazil poslední tým tabulky, což byla velká příležitost jak získat první jarní výhru. Naše výkony z posledních zápasů však dávaly této myšlence velké ale.
První poločas jsme začali, tak jak to umíme a to tedy aktivně a několika střeleckými pokusy. A dařilo se nám po celý poločas, ovšem koncovka byla mizerná. Soupeř se do hry dostával pouze dlouhými nákopy a pokusy o break. Branku však prvních 45 minut diváci neviděli.
Druhý poločas to ovšem byl problém zatím v každém zápase. Tentokrát jsem však hráli aktivněji a hráče Olší jsme nepustili z vlastní půle. Opět jsme pálili ze všech pozic. Když už to vypadalo, že naše střelecká nemohoucnost nebude mít konce, propadla jedna nenápadná střela, kdy balon před brankářem zaplaval a skončil v síti. Nedlouho po tom jsme přidali druhý gól. Bohužel po té jsme se zatáhli s domněním, že už se blíží konec zápasu. To ovšem hosté potrestali 12 minut před koncem snížením na 2:1. Další ztrátu jsme již nepřipustili a výhru jsem pojistili třetí brankou.
Celý tým se snažil a odvedl dobrý výkon. Poděkování patří i divákům, kterých přijelo dost i po špatných výkonech z minulých kol. A také velké díky klukům z dorostu, kteří pravidelně doplňují naše řady. Vítek Šikula s Martinem Konečným se podíleli na výhře přihrávkami na góly. Tomáš Beran odvedl výborný a přesvědčivý výkon na stoperovi a v neposlední řadě výborný Michal Tužinský, který už je stálým členem B týmu.

12. 5. 2013 Strážek - Nedvědice 3:1 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Čermák

Střelci soupeře: Broža Lukáš, Lahodný Stanislav, Svoboda Miloš

6. 5. 2013 Nedvědice - Březí - Březské 1:5 (v poločase 1:3)

Střelci Nedvědice: Štarha Martin

Střelci soupeře: Jakeš Jan 2, Bedřich Vít, Běloch Martin, Dostál David

Sestava: Tužinský – Starý, Kytner, Čermák, Štefka. (30. Konečný) – Madron (60.Dinga), Štarha, Burýšek, Zadražil – Šibor (50.Havlíček.J), Čepička

27. 4. 2013 Osová Bitýška B - Nedvědice 2:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Štarha Martin, Štefka Vojtěch

Sestava: Tužinský – Starý, Kytner, Šibor (62. Beran), Havlíček J. (54. Štefka) – Dinga P., Štarha, Burýšek, Zadražil – Madron, Čermák

Popis zápasu:
Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a ihned od začátku jsme si vytvářeli střelecké příležitosti. Asi největší neproměnil Čermák, když se ocitl tváří v tvář vyběhnutému brankáři, sice brankáře překonal ale obránce míč uklidil do bezpečí. O chvíli později ve stejné situaci, se stejnými aktéry, již tahali obránci za záchranou brzdu a kopala se penalta. K té se nahrnul stoper Šibor a nekompromisní polostřelou našel přesně brankáře. Od této chvíle se probudili i domácí. Akce střídala akci, ale ani jeden z týmů tu svoji nevyužil.
Začátek druhého poločasu žádnou změnu ve stylu hry nepřinesl. Avšak nedůslednost naší obrany, umožnila Kulíkovi jednoduše projít od půli hřiště až k zakončení, 1:0. O vyrovnání jsme se postarali o chvíli později, když stoper domácích pokrýval míč, který mířil do zámezí, před Madronem, avšak zcela volný Čermák lehce sebral míč na brankové čáře a našel Štarhu, který z první vyrovnal stav utkání. Za chvíli však byla opět nedůsledná obrana, tentokrát z druhé strany, a Kulík opět dostal svůj tým do vedení. V tom přišla změna na stoperovi, když trápícího se Šibora vystřídal Beran a útok již podporoval Vojta Štefka. A byli to právě tito dva, kteří byli u vyrovnávající branky, když se odkop Berana přes dva vyhrané souboje Štarhy a Čermáka dostal míč k Vojtovi, který nadvakrát překonal brankáře a zajistil nám bod z venku.

21. 4. 2013 Nedvědice - Křoví B 0:4 (v poločase 0:1)

30. 9. 2012 Nedvědice - Strážek 2:0 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Vladimír Čepička, Martin Štarha

23. 9. 2012 Březí-Březské - Nedvědice 3:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: 88. Petr Dinga

16. 9. 2012 Nedvědice - Osová Bitýška B 2:3 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: 25.Štarha, 75. Pospíšil

8. 9. 2012 Křoví B - Nedvědice 1:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 72. Čermák

Sestava: Tužinský – Havlíček J., Šibor, Štefka, Dinga – Zadražil, Pospíšil, Burýšek, Prudký T. (45. Konečný) – Štarha, Čermák

2. 9. 2012 Nedvědice - Tasov 5:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: 20., 40. Zadražil, 70. Konečný, 80. Štarha, 86. Čermák

Střelci soupeře: 28. vlastní gól Zadražil

Sestava: Tužinský – Havlíček J., Burýšek, Neugebauer, Dinga – Zadražil, Pospíšil, Čermák, Konečný – Štarha, Madron

27. 8. 2012 Bory B - Nedvědice 1:3 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: 65. Čermák, 70.Pospíšil, 85. Zadražil (pen.)

Sestava: Tužinský – Starý (4. Konečný), Šibor, Čermák, Dinga – Zadražil, Pospíšil, Štarha, Prudký T. – Madron, Čepička

Druhou sezonu B mužstvo opět začalo prvním kolem v Borech. Sestava nebyla ideální z důvodu dovolených (Burýšek, Kytner), konání velké ceny silničních motocyklů (Havlíček), či kariérním postupem hráčů (Dudák, Hájek).
Dalo by se říct, že průběh prvního kola byl totožný, jako v přípravných zápasech. Aktivní začátek plný šancí našich rychlonohých útočníků, ovšem bez gólů. Postupem času začali domácí prověřovat naši slepenou obranu, která zuby nehty odrážela útoky hostů. Bohužel chyba z 20. minuty v podobě nepokrytého hráče pár metrů před vápnem znamenala první změnu stavu. Střela domácího ....... byla výstavní a ani výborný gólman Tužinský, ačkoliv se hodně snažil, ji nedokázal vytěsnit. Hra se po té více zklidnila a až na pár standartních situací nic zajímavého nepřinesla.
Druhý poločas začali aktivněji hosté a postupným nátlakem si vytvářeli vzrůstající počet šancí. Bohužel se nikdo z našich útočících hráčů nedokázal prosadit. Až v 65. minutě, kdy Martin Štarha rychlou rozehrávkou našel Honzu Pospíšila, ten centroval do vápna, odražený míč se dostal až k Čermákovi a ten střelou do vrchní části branky vyrovnal skóre a uklidnil tak svůj tým. Již o pět minut později se opět měnilo skóre, když se po rohovém kopu odrazil ve vápně míč k Pospíšilovi a ten nekompromisní ranou pod břevno poslal hosty do vedení. V této chvíli domácím došlo, že svoji hrou body nezískají a tak se tedy vrhli do útočení a o bránění už se tolik nestarali. A jelikož naše obrana odolávala bezchybně, měli naši útočníci spoustu breakových šancí na rozhodnutí zápasu. Bohužel formu si do Borů nepřivezl ani jeden z našich útočníků. Když však Čepička v závěru vybojoval alespoň penaltu, kterou kapitán Zadražil proměnil, bylo o vítězi rozhodnuto.
Zlepšený výkon v druhé půli nám tak zajistil první 3 body. Důležité body pro tým s postupovými ambicemi.

12. 8. 2012 Štěpánov B - Nedvědice 7:5 (v poločase 6:2)

Střelci Nedvědice: Madron 2, Štarha, Richter, Pospíšil

Hodně rozespalý první poločas, který byl několikrát potrestán domácími. Ve druhém poločase nastoupilo jiné mužstvo a průběh zápasu zdramatizovalo. Za zmínku stojí výkon Čermáka, který druhý poločas nastoupil jako brankář a několikrát podržel tým. Ovšem i probuzení střelců Nedvědice již na obrat v zápase nestačilo a tak domácí vyhráli o dvě branky.

5. 8. 2012 Nedvědice - Štěpánov B 2:1 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Pospíšil Jan, Richter Tomáš

Střelci soupeře: Ludvík Jan

První zápas pohárového zápasu zvládli lépe domácí, když museli obracet skóre po hrubce stopera Kytnera. Do odvety která se odehraje další víkend si tak vezou nadějnější výsledek.

4. 6. 2012 Nedvědice - Olší 3:0 (v poločase 3:0)

Soupeř se nedostavil…

26. 5. 2012 Křoví B - Nedvědice 2:8 (v poločase 1:3)

Střelci Nedvědice: Štarha 2, Čepička 2, Richter, Zadražil (pen.), Madron , Burýšek

Střelci soupeře: Hamřík Miroslav, Pekárek Jan

Sestava:
Dudák – Havlíček J., Hájek, Havlíček M., Starý – Zadražil, Burýšek, Richter, Madron – Štarha, Čepička

V sobotu 26.5. jelo naše „béčko“ sehrát předposlední kolo soutěže na půdu druhého týmu tabulky do Křoví. S vědomím toho, že šance na postup jsou už jen hodně teoretické (ze třetího místa jsme na prvního ztráceli 2 kola před koncem 5 bodů a dvojí klopýtnutí mužstva Jívoví už nepředpokládal ani ten největší optimista), jsme se chtěli poprat alespoň o druhé místo a zakončit tak úspěšně sezonu. Z důvodu mnoha absencí (Kytner, Čermák, Pospíšil, Šibor, Dinga – ten byl pro případ nouze připraven na lavičce, ne však zcela v pořádku) jsme museli nazbrojit v A-týmu, dorost tentokrát hrál ve stejný čas, jako mi.
Výpomoc přislíbili Michal Havlíček, Tomáš Richter a Radek Krejčí. Posledně jmenovanému však nebyla vyzvednuta výstroj, tudíž nenastoupil. Vypadá to jako strašná věc, ale i hokejistům národního mužstva se čas od času ztratí na letišti výstroj, tak proč by se něco podobného nemohlo stát ve fotbalovém „pralese“, že? Další posilou byl návrat ztraceného syna, Martina Štarhy, který téměř celu sezonu stál, pouze se připravoval individuálně právě s B-týmem. Důvody jeho pauzy nejsou známy, ale v kuloárech se šušká, že se s vedením nemohl domluvit na podmínkách smlouvy. Tuto informaci však berte jako neověřenou.
Ale zpět k zápasu. Z časových důvodů nebude zápas rozebrán příliš do podrobna, to by tentokrát bylo na dlouho. V případě velikého zájmu o podrobný výklad lze uspořádat několika hodinovou besedu v sokolovně.
Soupeř absolutně nepotvrdil své postavení v tabulce a byl jeden z nejslabších, se kterými jsme se letos potkali. Ne, že by na rozdíl od některých jiných soupeřů chyběla fotbalovost, ale většina hráčů soupeře se zrovna vrátila z turnaje v malé kopané, který nejen že vyhráli, ale pravděpodobně už i oslavili, takže jsme si od začátku vytvořili jednoznačnou převahu a byla jen otázka času, kdy začnou padat góly.
První přišel po několika neúspěšných střeleckých pokusech, převážně z kopaček Michala Havlíčka, který si čas od času prohodil pozici s Pepou Burýškem. Martin Štarha zúročil dávky spolykané na tréninku béčka a otevřel skótre. 0:1.
0:2 – Tomáš Richter střelou z 20 metrů do pravé horního rohu
1:2 – hloupý gól z pohledu hostí těsně před poločasem, kdy po pravé straně uniknul útočník domácích. Byl sice ještě stopery vytlačen ze střeleckého úhlu, nicméně se mu podařilo odcentrovat, ale jen na nohu Jirky Havlíčka. Ten si však místo důrazného odkopu od brány ponechal míč na noze, ale tím ho jen připravil druhému útočníkovi hostí, který už měl snadnou pozici.
1:3 – ještě do poločasu jsme stihli obnovit svůj dvougólový náskok, kdy po faulu na rychlonohého Čepičku nařídil rozhodčí pokutový kop. Ten proměnil Tonda Zadražil.
O poločase trenér vytýkal neukázněnost a lehkovážnost našich hráčů při dodržování a svévolnému prohazování si postů, která by se v jiných zápasech nemusela vyplatit, ovšem dnes nebyl soupeř téměř vůbec nebezpečný, takže to svádělo k tomu dovolit si něco víc, než obvykle.
A tak krátce po poločase padla čtvrtá branka hostí, která soupeře definitivně zlomila a zápas už se jen dohrával. Dvakrát využil svoji rychlost Čepička, který prolomil střeleckou smůlu, svůj druhý gól přidal i Martin Štarha, jeden gól po rohu dal Tomáš Madron. Za zmínku určitě stojí nádherná kombinace Tomáše Richtera s Pepou Burýškem před šestnáctkou domácích, kdy krásnou narážečkou vymíchali obranu a Burýšek se tak ocitl tváří v tvář gólmanovi a mohl prokázat svůj klid a přehled v koncovce.
Domácí pouze snižovali za stavu 1:6, kdy už si naše záloha dovolila vypustit jeden míč ve středu hřiště, obrana pak už nestihla eliminovat narážečku na jeden dotek a tak skončil míč v naší síti po druhé.
Suma sumárum: 2:8, další 3 body, posun na druhé místo tabulky – mise splněna. V neděli zakončíme sezonu doma s mužstvem Olší nad Oslavou, kdy se pokusíme potvrdit formu z posledních zápasů a udržet tak druhé místo.
Výkop je plánován na neděli 3.6 v 16:30, v jednání je však změna termínu na sobotu. O případné změně budeme informovat na našich stránkách. Tímto zveme fanoušky na závěrečný zápas sezony.
Radomír Hájek

20. 5. 2012 Nedvědice - Strážek B 2:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Josef Burýšek, Tomáš Madron

Sestava: Dudák – Havlíček J., Hájek, Šibor, Starý – Zadražil, Burýšek, Pospíšil, Šikula – Čepička (35. Dinga), Madron

V neděli 20.5. zavítal na hřiště do Doubravníka B-tým Strážku. Jako tým z konce tabulky pro nás měl být snadným soustem, ovšem opak byl pravdou.
Náš úzký kádr postupně decimují zranění. Do konce sezony je mimo hru Martin Kytner, i Jakub Čermák. Svalové zranění trápí i Petra Dingu. A tak jsme opět museli zažádat o výpomoc náš dorost, který nám zapůjčil Víťu Šikulu, který už zapsal několik startů za „A“ tým a byl výraznou posilou i pro nás.
„Počasí hezké, tribuny narvané, zkrátka ideální fotbalový stav“ – to úvod jedné písně, která v neděli s troškou nadsázky platila i pro hřiště v Doubravníku, ale fotbal – to už taková sláva nebyla.
Začalo se opatrně z obou stran, a kupodivu mírně na vrch měli hosté, i když si krom pár dlouhých balonů za obranu a několika slabších pokusů o kolmici mezi obránce nevytvořili nic vážnějšího. Ale to samé platilo i o domácích. Potvrdila se naše neschopnost pomoci si kombinací a udržet trošku déle míč na nohou. A tak jsme byli nebezpeční jen ze standardek. Při jednom z rohů přišla chvíle Josefa Burýška, který již před zápasem avizoval, že gól dá. Do balonu , odraženého za vápno , se opřel z voleje a trefil vskutku nádherně do šibenice. Do dneška ho podezřívám, že měl oči zavřené už od začátku prvního poločasu, on však tvrdí, že mířil. Ale Pepi, přiznej se, minimálně pot v očích nebo mžitky to být musely.
Z nudného prvního poločasu stojí za zmínku pouze ještě jedna střela Josefa Burýška, která věrně kopíroval gólovou situaci, jen tentokrát skončila na tyči – tak že by Pepík opravdu mířil?
Do poločasu se tak událo už jen střídání Ládi Čepičky, který z časových důvodů tentokrát nemohl nastoupit déle.
Druhý poločas pokračoval podobně, jako ten první, pouze jedna z ojedinělých šancí tak byla gólová, kdy Tomáš Madron zaběhl za obranu hostí a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Druhý podobný pokus skončil na velkém vápně, kdy se Tomášovi zamotal míč pod nohy a obrana hostí už pak neměla problém.
Když už to vypadalo, že nic hezčího, než gól Burýška z prvního poločasu diváci neuvidí, přišel průnik Tondy Zadražila do vápna a následná výstavní šipka při snaze vymodlit si penaltu. Už to vypadalo, že Tonda zajede pod zem a na trávníku se udělají kruhy. Diváci hodnotili umělecký dojem těmi nejvyššími známkami, rozhodčí se hodnocení vzdal, takže to tentokrát skončilo bez karetního trestu.
A to bylo pro dnešek vše. Suma sumárum 2:0, výsledkově můžeme být spokojení, nikoliv však herně. V sobotu 26.5. zajíždíme do Křoví, kde nás čeká souboj o druhé místo v tabulce. Značně prořídlá sestava bude postrádat ještě Honzu Pospíšila, navíc si v sobotu nemůžeme pomoci dorostem. Nicméně se o druhé místo určitě popereme.
Radomír Hájek

13. 5. 2012 Měřín C - Nedvědice 2:4 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Jan Pospíšil 4

Střelci soupeře: Kundela Viktor 2

Sestava: Dudák – Havlíček, Šibor, Hájek, Dinga – Zadražil, Pospíšil, Burýšek, Starý – Madron, Čepička

Náš tým v neděli vyrazil na hřiště TJ Jiskra Měřín „C“ s cílem prodloužit sérii výher a zlepšených výkonů.
Bohužel jsme cestovali opět v jedenácti lidech, chyběli zranění Kytner a Čermák, kteří před zraněním podávali dobré výkony. Do sestavy se tak vrátil Petr Dinga a Kytnera se pokusil ve středu obrany nahradit Kuba Šibor.
Začali jsme dobře, zápas se hrál od šestnáctky po šestnáctku. Poměrně brzy jsme se ujali vedení, když v 15té minutě zahrával standardní situaci ze 40 metrů Hájek. Centr na zadní
tyči hlavičkoval před bránu Zdeněk Starý, nejlépe se pak ve skrumáži zorientoval Pospíšil a z malého
vápna neměl problém dostat míč do branky 0:1. Ale na dlouhou dobu to bylo od Nedvědice vše. Měřín nás začal postupně přehrávat, dobře kombinoval okolo našeho vápna, hra místy připomínala házenkářské obléhání branky. Tlak vyústil někdy kolem 25 minuty první brankou domácích, kdy po šikovné narážečce prošel obranou až do vápna útočník domácích a zakončil pohodlně k tyči, 1:1.
Dvě podobné akce ještě stačil do poločasu zlikvidovat výbroně chytající Vojta Dudák, byl však krátký na střelu ze třiadvaceti metrů, kdy se po nedůrazu naší zálohy či obrany ve středu hřiště uvolnil hráč soupeře a trefil krásně šibenici, 2:1. První poločas jsme se spíše trápili a šance si téměř nevytvořili. O to víc nás mrzela zahozená tutovka Ládi Čepičky, který využil své rychlosti, prohnal se okolo obránce soupeře do vápna, ale zakončení šlo vysoko nad. Dále pak mizerně kopnutý přímák Radka Hájka z 18
metrů, který poslal míč do podobných míst, jako Čepička.
O přestávce nás trenér Havlín nabádal k větší aktivitě při napadání na vlastní půlce a většímu důrazu okolo vlastní šestnáctky. Jelikož nebyl nikdo na střídání, jednou změnou bylo prohození Zdeňka
Starého s Petrem Dingou, což se později ukázalo, jako dobrý tah, kdy Zdeněk, trošku se trápící na záloze, odehrál výborný druhý poločas na beku, Petr pak pomohl svou rychlostí při napadání.
Celkově jsme druhý poločas značně zlepšili výkon, což vyústilo ve vyrovnávací gól , kdy po rohu hlavou zůstali na penaltě úplně volní Hájek s Pospíšilem. Druhý jmenovaný pak hlavou zvýšil svůj
gólový účet na dva.
Hattrick odmítl Honza o chviličku později, kdy po brejku 3 na 2 vyhnal Laďa Čepička dlouhou přihrávkou Tomáše Madrona hodně z úhlu, ten však zachoval klid a krásnou přihrávkou pod sebe
našel na vápně právě Honzu, který se snažil technickou střelou trefit na zadní tyč, ovšem nepřesně.To se však jen zastřeloval, protože po uvolnění se na šestnáctce už se Honza do stejného místa nemýlil a zvýšil na 2:3. A „Hattrick Hero“ byl na světě.
Měřín se pak ještě pokoušel o vyrovnání a na chvíli se usadili před naším vápnem. Naše obrana byla čím dál více pod tlakem, z čehož pramenili fauly a standardky z nebezpečných vzdáleností. S věšinou z nich si však buď poradil Vojta Dudák, nebo naši hlavičkáři. To však měla přijít ještě jednou chvíle Honzy Pospíšila, kdy po faulu na půlce zahrával balon do vápna Hájek a po hlavičkovém souboji se dostal balon opět k Honzovi, který trochu se štěstím otřel míč o golmana do brány a završil tak svoji „one man sow“ čtvrtým gólem.
Suma Sumárum, Měřín C – Nedvědice B 2:4, mizerný první poločas, dobrý a bojovný výkon ve druhé půlce. Vezeme 3 body a série neporazitelnosti pokračuje, a rozhodně ji nebudeme chtít přerušit příští týden, kdy hostíme Strážek B. Tímto zveme fanoušky na další zápas, který sehrajeme v neděli 20.5. v 16:30 na hřišti v Doubravníku.

Radomír Hájek

6. 5. 2012 Nedvědice - Dolní Heřmanice 1:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Jakub Šibor

Sestava: Dudák– Havlíček J., Kytner (74. Dinga), Hájek, Starý – Zadražil, Burýšek, Pospíšil, Madron – Čermák (20. Šibor), Čepička

Ve 14. kole k nám zavítali hráči z Dolních Heřmanic, kteří se v minulém kole dostali na 4.pozici a tudíž jsme museli opět odrážet přímý útok na naši pozici. Nabuzeni po minulém vyhraném zápase jsme si možnost prohry nepřipouštěli a chtěli jsme ze sebe vydat maximum. Počasí nám přálo a snad poprvé jsme také měli solidní a početnou sestavu také na střídačce.
Zápas jsme začali velice aktivně, soupeře jsme přehrávali a dostávali se do zajímavých šancí, které bohužel góly neskončily. Asi až v 35. minutě po krásném uvolnění ve středu hřiště Mirka Čepičky, který se probojoval až do vápna, kde naservíroval přihrávku střídajícímu Šiborovi, až před prázdnou branku a ten neměl problém svojí slabší nohou usměrnit míč do sítě. Do konce prvního poločasu se hra trochu vyrovnala, bohužel však pro diváky, kterých přijelo opravdu mnoho, ovšem tím způsobem, že moc akcí nebylo vidět ani na jedné straně a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí Nedvědici.
Druhý poločas začali opět o něco aktivněji hráči domácího celku. Výsledkem však byl obvyklý, kdy dotáhnout akci do úspěšného nebo aspoň solidního zakončení se zdá být složitý problém. Postupně jak se zhoršovalo počasí, zhoršoval se i výkon domácích. A tak jakoby kapky deště probudili spící hosty a ti se začali více a více prosazovat. Obrana domácích to je však věc, které se v „B“ týmu zápas od zápasu stále zlepšuje a tak se hosté do zakončení téměř nedostávali a když ano tak pouze z dálky. Na polovině domácích ale v dostatečné vzdálenosti od naší branky se dohrál i druhý poločas a tak jsme ubránili těsné vítězství 1:0.
Důležité tři body, upevněná pozice na třetí pozici a navíc po ztrátě Křoví „B“ už pouze jednobodová ztráta na druhé místo, to vše jsme tímto těsným vítězstvím získali. Bohužel jsem však přišli o dva hráče, kdy Čermáka vyřadilo ze hry svalové zranění a Kytnera, který má nejspíše poraněné vazy.

29. 4. 2012 Tasov - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Antonín Zadražil

Sestava: Tužinský – Havlíček J., Kytner, Hájek, Dinga (65. Štefka) – Zadražil, Burýšek, Starý, Madron – Čermák, Čepička (55. Pospíšil)

Po ztrátě bodů z minulého týdne jsme jeli do Tasova s cílem udržet se na třetí příčce, právě před dotírajícím se Tasovem. Po příjezdu na hřiště nás čekalo nemilé překvapení. Hřiště totiž připomínalo takové malé vyschlé bramborové pole. Zápas také velmi ovlivnil vítr, který byl velmi silný. Do zápasu jsme nastoupili s novou sestavou, od které jsem si hodně slibovali.
První poločas jsme začali s větrem v zádech a i díky větru jsme se lehce dostávali k míči. Výborně fungovala kombinace mezi Burýškem a Starým, kteří tvořili naši hru a vytvářeli šance pro sebe i pro ostatní. Bohužel terén nebo domácí obránci často zabránili v pořádné zakončení. Až ve 31. minutě přišel aut v blízkosti pokutového území, kdy Zdeněk Starý hodil míč až do malého vápna, ten se po hlavičce obránce dostal na zadní tyč, kde jej Tonda Zadražil napálil z první pod horní tyč branky a šli jsme do vedení. Domácí během první první poločasu zkoušeli pouze dlouhé přihrávky, které zastavovala výborně hrající stoperská dvojice Hájek, Kytner nebo v případě opravdu dlouhého míče, pozorný brankář Michal Tužinský, kterého jsme si vypůjčili z dorostu.
Počátek druhého poločasu byl opět v naší režii i přes silný vítr, ovšem postupem času se začali domácí dostávat stále více do šancí především díky větru. I my jsem měli šance, z brejků, které byli díky stále více otevřené obraně, častější a častější. Bohužel naše slabá koncovka se stále více projevovala. Žádný z týmů už své šance během zápasu neproměnil a tak zápas skončil 0:1.
Po stránce předvedené hry, to byl náš nejlepší zápas jara a možná i podzimu. Všichni hráči podali výborný výkon, včetně střídajících Pospíšila a dalšího dorostence Vojty Štefky. Za zmínku stojí, že Michal Tužinský udržel ve svém třetím zápase za B tým třetí nulu.

22. 4. 2012 Nedvědice - Jívoví 1:2 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Antonín Zadražil (pen.)

Střelci soupeře: Horký Jiří, Tvrdý Marek

Sestava: Dudák – Havlíček J., Kytner, Burýšek, Starý – Zadražil, Hájek, Šibor, Dinga, – Čermák, Čepička (72. Madron)

Důležitý zápas pro obě mužstva. Hosté se potřebovali udržet na čele před dotírajícím Křovím a domácí se právě snažili na tyto mužstva bodově dotáhnout.
Hned od začátku o důležitosti zápasu přesvědčovali diváky, kterých přijelo do Doubravníka opravdu dost, svoji aktivní hrou především hráči domácí Nedvědice. Útočníci podporováni záložníky nedali obráncům kousek prostoru a akce střídala akci. Hosté vše zachraňovali pouze za cenu rohů a faulů. Domácí však žádnou příležitost nevyužili. Až po 20 minutách hry kdy Vojta Dudák výkopem našel Kubu Čermáka, který zkrotil míč a přenesl hru na druhou stranu, kam si výborným náběhem o přihrávku řekl Tonda Zadražil, přihrávku přijal a došel si až do vápna pro faul, k penaltě se sám postavil. K té snad jenom, že štěstí nebylo nakloněno, přímo spadlo na stranu domácích a ti se tak ujali vedení 1:0. Dále domácí přidali ještě pár akcí, ale pak především domácím záložníkům došly baterky a zaskočení hosté se pomale začali probouzet. Hra se vyrovnala a když už se zdálo že do poločasu se skóre nezmění, přišla nenápadná akce, kterou částečně likvidoval Vojta Dudák, bohužel nepokrytý hráč ve vápně, ke kterému se míč odrazil, neměl problém vyrovnat skóre.
Ve druhém poločase domácím opět zcela odpadla záloha a dlouhé nákopy obrany útočníci jen těžko zpracovávali, málo kdy se jim podařilo míč aspoň chvíli udržet. A i když se jim to povedlo, podpory se jim nedostávalo a tak museli míč dlouho držet než bylo komu ho přihrát či nacentrovat. A tak tempo hry diktovali hosté a zaslouženě byli odměněni. Po vybojovaném míči u lajny přišel centr do vápna, kde jej z první hráč hostů umístil k tyči a poslal Jívoví do vedení. Po obdržené brance se domácí pokusili posbírat zbylé síly a vyrovnat. Bohužel k vážnější akci to nevedlo a tak si Jívoví odvezlo 3 důležité body v boji o postup.

15. 4. 2012 Březí-Březské - Nedvědice 2:3 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Jan Pospíšil, Petr Dinga, Jakub Čermák

Střelci soupeře: vlastní, Habán Pavel

Sestava: Dudák – Havlíček J., Kytner, Hájek, Burýšek – Zadražil, Pospíšil, Šibor, Dinga – Čepička, Čermák

Náš tým v neděli cestoval na zápas s posledním týmem tabulky, kde nás krom zamračeného a větrného počasí čekal také zarputilý a bojovný soupeř.
Od začátku zápasu pomale narůstal tlak domácích, který zhruba v 10. minutě přinesl obrovskou příležitost. Zřejmě se domácí domnívali, že náš brankář není dostatečně zahřátý tak ho během jedné akce prověřili hned třemi střelami avšak Vojta byl vždy připraven a podržel svůj tým. Vítr, který v prvním poločase hrál do karet soupeři, dělal největší starosti naší obraně a brankáři. Byli jsme však vždy soustředění a Vojta podával stoprocentně soustředěný výkon. Když jsme se postupně začali prosazovat přes tvrdou obranu domácích, přišel náš první gól. Uvolnění a rychlá kombinace našich útočníků na krátko u rohového praporku, po které přišel centr do vápna se kterým si brankář neporadil a Honza Pospíšil byl na správném místě aby doklepl míč do brány.To domácími otřáslo a hra se vyrovnala. Bohužel pro nás však těsně před poločasem po zmatku ve vápně odkopával Jirka Havlíček míč tak nešetrně, že Vojtovi nedal šanci zabránit vlastní brance.
Druhý poločas kdy jsme hráli po větru, byl o poznání lepší. Přišly také naše další šance, které vyplývaly z našeho mírného tlaku. To přineslo odměnu v podobě branky, když rohový kop na přední tyči usměrnil do branky Petr Dinga. Další šance jsme neproměňovali nebo nám domácí obrana zabránila v zakončení. Bohužel po naší chybě při rohovém kopu, kdy se z brejku hnal útočník, kterého až před naším vápnem musel nedovoleným způsobem zastavil obránce a z následného přímého kopu Pavel Habán jak se říká vymetl pavučinu a srovnal skóre. Od té chvíle se hrálo nahoru a dolu, nikdo se s remízou nechtěl smířit. Akce střídala akci, až když pět minut před koncem Vojta chytl přímý kop a rychle vyslal dlouhý výkop na půlku soupeře. Ten směřoval na Kubu Čermáka, který se zbavil svého strážce, utekl druhému, obhodil brankáře a do proti pohybu dobíhajícího obránce poslal míč do branky.
Zápas jsme pak dohráli převážně na polovině soupeře u rohového praporku a mohli jsme si tak připsat povinné a důležité 3 body.

7. 4. 2012 Nedvědice - Bory "B" 3:2 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Radomír Hájek, Antonín Zadražil, Jakub Čermák

Střelci soupeře: Dvořák Jiří 2

Sestava: Dudák – Starý, Kytner, Burýšek, Dinga – Richtr, Šibor, Hájek, Zadražil – Čepička, Čermák

První zápas jarní části se odehrál za velmi studeného a větrného odpoledne. První poločas byli jasným pánem na hřišti hráči domácího celku. Důkazem počátečního tlaku byl využitý rohový kop, kdy svoji první branku vstřelil Radek Hájek, ke kterému se odrazil míč v malém vápně. Druhou branku přidal Tonda Zadražil, když mu při zpracování krásného centru do vápna balón utekl, avšak proklouzl brankáři mezi nohama. To domácí uklidnilo a balón stále drželi na svých kopačkách, ovšem šance neproměňovali. Těsně před poločasem dostal krásný míč do běhu od svého kapitána Kuba Čermák a když se dostal před obránce, již nebyl problém překonat padajícího brankáře a šlo se do kabin za stavu 3:0
Kdo by čekal v druhém poločase další nápor domácích, šeredně se spletl. Domácí jako by se zapomněli v kabině. Hosté zvýšili aktivitu a domácí krom několika brejků do ničeho nepustili. První odměnou jim bylo snížení po kiksu brankáře, gól laciný leč zasloužený. Od té chvíle zápas vypadal jako trénink hostí, kdy jejich akce byly jak přes kopírák. Několik výměn mezi obránci a záložníky a balón za obranu domácích, která se snažila o offsajdovou past. Ta vycházela jen sporadicky. A tak se nebylo čemu divit, když hosté brzy snížili pouze na rozdíl jediné branky. Hosté však svůj tlak, který trval celý zbytek poločasu, v branku neproměnili. Domácí buď podržel brankář nebo jejich další zakončení šlo pánu bohu do oken.
Jednoduchým shrnutím zápasu by bylo, že se hrálo na jednu branku, a to doslova. Fotbalový bůh byl v sobotu úplně někde jinde a nutno dodat, že hosté by si při nejmenším bod zasloužili.

23. 10. 2011 Olší - Nedvědice "B" 0:1 (v poločase 0:0)

Střelci soupeře: Zadražil Antonín

Jiří Mitáš

16. 10. 2011 Nedvědice - Křoví B 0:2 (v poločase 0:2)

Střelci soupeře: Bartošek Petr, Knotek Lukáš

Jiří Mitáš

8. 10. 2011 Strážek B - Nedvědice 3:5 (v poločase 3:2)

Střelci Nedvědice: Michal Havlíček 2, Zadražil Antonín, Čermák Jakub, Čepička Vladimír

Střelci soupeře: Christián Tomáš, Kováč Jiří, Lahodný Stanislav

2. 10. 2011 Nedvědice - Měřín "C" 2:2 (v poločase 2:2)

Střelci Nedvědice: Tomáš Richter 2

Střelci soupeře: Pospíchal 2

Jiří Mitáš

25. 9. 2011 Dolní Heřmanice - Nedvědice 0:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Čepička, Zadražil

Jiří Mitáš

17. 9. 2011 Nedvědice "B" - Tasov 1:2 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Vojta Karel

Jiří Mitáš

11. 9. 2011 Jívoví - Nadvědice "B" 7:2 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: Madron Tomáš 2

Střelci soupeře: Horký Michal 2, Tvrdý Marek 2, Láznička Tomáš, Dřímal Martin, Havelka Vít

Jiří Mitáš

3. 9. 2011 Nedvědice "B" - Březí-Březské 4:0 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Richter Tomáš 2, Čermák Jakub 2

Jiří Mitáš

27. 8. 2011 Bory "B" - Nedvědice "B" 0:2 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Čermák Jakub 2

Jiří Mitáš