SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Tišnovsko

Přihlášení

Tišnovsko - aktuálně

5. 2. 2017 Tišnovsko - turnaj TZL 5.2.2017 6:11 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 3x, Jedlička Vojtěch 2x a Bracek Jan 1x

Sestava: Golman: Pavlas Petr (Blansko, Velká Bíteš), Bracek Jan Bystřice a Janda Matouš (Tišnov) Obrana: Janečková Veronika, Pokorný Radek, Jedlička Vojtěch a Dřevěný Jakub Útok: Chytrý Jan, Bracek Jan, Janda Matouš, Halvoník Filip a Loukota Jiří

Herně jsme obstáli daleko lépe než napovídají výsledky. Soupeře jsem po většinu zápasu dokázali přehrávat, ale proměňování i těch nejvyloženějších šancí nám dělalo problémy. A to i ti nejlepší harcovnici trestuhodně zahazovali co se dalo. Góly jsme většinou dostávali po brejcích soupeřů. I přes poměrně velký počet obdržených gólů určitě nezklamali brankáři.
Našim mužem dnešního turnaje byl Vojta a zejména jeho výkon proti Blansku, podobně jako ostatních, byl excelentní.

Tišnovsko – Blansko 3:2
Začátek zápasu byl vyrovnaný a po naši chybě šel soupeř do vedení. Od poloviny zápasu jsme však rozjeli nevídaný kolotoč. Podařilo se nám vyrovnat, ale houževnatý soupeř se opět ujal vedení. V poslední dvouminutovce jsem však si vytvořili takový tlak, že soupeř nevydržel a dvakrát inkasoval.

Tišnovsko – Velká Bíteš 0:3
Proti tvrdě a hodně rychle hrajícímu soupeři jsme se střelecky vůbec nedokázali prosadit. Navíc se nám nepodařilo ubránit rychlé kontry soupeře a tak jsem i přes územní převahu poměrně výrazně prohráli.

Tišnovsko – Bystřice 2:4
Zápas podobný předchozímu, s tím, že naše územní převaha byla ještě větší. Bystřice však měla ve svém středu výraznou individualitu Kamila V. a ten dokázal zápas převážit na stranu soupeře. Jaké šance jsme nedokázali proměnit je ovšem trestuhodné. Potěšitelné však je, že se do nich dostávali v podstatě všichni hráči.

Tišnovsko – Tišnov 1:2
Na po… i záchod spadne. Kalich hořkosti jsme si vypili do dna. Když v minulých zápasech jsme měli převahu, tak zde ji měli nejvýraznější. Předváděli jsme pěkné kombinace a zahazovali velké šance. Když jsme se dostali do vedení zdálo se, že se uklidníme a že zápas dovedeme ke správnému cíli. Bohužel Tišnov z nepříliš častých, ale o to nebezpečnějších brejků 2× skóroval a nám se přes veškerou snahu gól vstřelit nepovedlo.

Budeme muset zlepšit zejména první dotek s míčem a pohotovost střelby oběma nohama. Někteří hráči jsou málo aktivní při zapojování do hry a reagují na vývoj pozdě. Začínají hrát až je balón u nich a nesnaží se hru předvídat a jít štěstí naproti.

18. 12. 2016 Tišnovsko 04 - Turnaj TZL 17.12.2016 3:9 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Horníček Filip, Dřevěný Vojtěch a Nakládal Ondřej

Sestava: B: Pavlas Petr, O: Jedlička Vojtěch, Pestr Josef, Nakládal Ondřej a Farkaš Kryštof Ú: Horníček Filip, Bracek Jan, Borek Jiří, Dřevěný Vojtěch a Sedláček Adam

Po nepřesvědčivých výkonech jsme pouze 1× vyhráli a třikrát odešli poraženi.

Tišnovsko – Velké Meziříčí 1:5
Pro nás ukázka jak má vypadat fotbal. Soupeř byl v neustálém pohybu, nabízel se, každý hráč chtěl hrát. Silný kontrast s naším ospalým výkonem.

Tišnovsko – Velká Bíteš 1:0
Začátek zápasu vypadla , že jsem začali hrát fotbal a zaslouženě jsme po přímém kopu šli do vedení. Bohužel postupem času jsme se začali zcela zbytečně soustředit na bránění a nakonec jsme byli rádi, že jsem vítězství uhájili.

Tišnovsko 04 – Boskovice 1:3
Proti průběžně vedoucímu týmu po 5 turnajích jsme předvedli nejlepší výkon. Snažili jsme se soupeři vyrovnat v pohybu a rychlosti, což se nám vždy dařilo a tak naši největší zbrání byli rychlé brejky, což je většinou o náhodě a štěstí. Za stavu 2:1 jsme místy sahali po vyrovnání, ale bohužel.

Tišnovsko 04 – Adamov/Bílovice 0:1
Bez kombinace a fotbalového nápadu se těžko proti urputně bránícímu soupeři prosadíte. Sice jsme dali 2 tyčky a některé tutovky zahodili, ale nakonec šťastnější byl soupeř, který 3 minuty před konce z ojedinělého bréjku skóroval.

Dnes je těžko někoho chválit, snad jedině oba krajní obránci vynikli z šedi.

4. 12. 2016 Tišnovsko - Turnaj TZL 4.12.2016 17:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Nakládal Ondřej 4x, Dřevěný Vojtěch 3x, Bracek Jan 2x, Dřevěný Jakub 2x, Borek Jiří 2x, Krésa Michal 2x, Kroupa Šimon 1x a Jedlička Vojtěch 1x

Tišnovsko – Kahan 2:1
Přes značnou převahu jsme dali pouze dva góly a v závěru se zbytečně báli o výsledek.
Sestava: Pavlas Petr – Jedlička Vojtěch, Dřevěný Jakub, Bracek Jan, Horníček Filip – Daniel Jakub, Nakládal Ondřej, Dřevěný Vojta a Sedláček Adam.

Tišnovsko – Tišnov 4:1
V úvodu, po zbytečných chybách při rozehrávce, jsme dali soupeřovi možnost vytvořit si příležitosti. S přibývajícím časem jsme se dostávali do šanci stříleli pěkné góly. Tišnov zkorigoval až v závěru zápasu.
Sestava: Kučírek Ladislav – Jedlička Vojtěch, Dřevěný Jakub, Bracek Jan, Dřevěný Vojtěch – Daniel Jakub, Nakládal Ondřej, Kroupa Šimon a Kubík Vít.

Tišnovsko – Adamov/Bílovice 6:0
Proti fotbalu v neustálém pohybu a ve velké rychlosti, neměl soupeř šanci. Jednoznačná záležitost.
Sestava: Pavlas Petr – Jedlička Vojtěch, Dřevěný Jakub, Bracek Jan, Borek Jiří – Daniel Jakub, Nakládal Ondřej, Krésa Michal a Dřevěný Vojta.

Tišnovsko – Nedvědice 5:1
Nedvědice hrála se zbytečným respektem a do hry se dostala až za stavu 4:0.
Sestava: Pavlas Petr – Jedlička Vojtěch, Nakládal Ondřej, Bracek Jan, Dřevěný Vojtěch – Daniel Jakub, Mašek Michal a Krésa Michal.
Dnešního turnaje se zúčastnila všechny tři pořádající mužstva a protože bylo poměrně velké množství omluvenek, tak se hráči museli točit mezi jednotlivými týmy, což nebylo zrovna nejšťastnější.

13. 11. 2016 Tišnovsko 04 - 1. turnaj TZL 7:7 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Bracek Jan 2x, Janečková Veronika 1x, Chytrý Jan 1x, Dřevěný Vojtěch 1x, Dřevěný Jakub 1x a Nakládal Ondřej 1x

Sestava: Pavlas Petr - Jedlička Vojtěch, Nakládal Ondřej, Janečková Veronika, Daniel Jakub - Chytrý Jan, Dřevěný Jakub, Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojtěch a Bracek Jan.

Tišnovsko – Blansko 3:0
Po velké převaze zasloužené vítězství, když nám především vyšli standartní situace.

Tišnovsko – Čebín/Drásov 1:1
Západ v duchu bohatým bereme a chudým dáváme. Jinými slovy velké množství neproměněné množství šanci, nedotažené kombinace, příliš mnoho sólování. V posledních vteřinách jsme riskovali a hráli na 1 obránce, po závaru přes soupeřovou bránou, jsme nakonec byli rádi, že jsme neinkasovali.

Tišnovsko – Boskovice 2:3
Vrchol dnešního turnaje díky výbornému výkonu obou mužstev. Úvod patřil nám a hodně rychle jsme se dostali do vedení 2:0, díky hodně povedenému trestnému kopu a povedené kombinaci. Tento stav vyburcoval Boskovice k velkému tlaku, nevěděli jsme kam dřív skočit. Výsledem bylo vyrovnání na 2:2. Od tohoto stavu se hra opět vyrovnala a šance byli na obou stranách, největší měl nešťastník Jenda, který po dvou zahozených gólovkách zazdil i superšanci, když po krásné individuální akci Vojty J. se ocitl sám před prázdnou bránou, ale mířil pouze do tyče. Krátce poté Boskovice vstřelili vítězný gól. Na tomto výsledku nezměnil nic ani náš závěrečný tlak a hra bez golmana.

Tišnovsko – Kahan 1:1
Nic nám nebyl platná jak herní tak územní převaha. Soupeře díky dlouhému nákopu dostal rychle do vedení a pak se bránil našemu velkému tlaku. Gól se nám však podařilo vstřelit pouze jediný a to 24 sekund před koncem.

20. 6. 2016 Tišnovsko - turnaj Žijeme hrou 8:10 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Jícha Matěj 2x, Dřevěný Vojta 2x, Vařejka Kamil 1x, Hvězda Jiří 1x, Chytrý Jan 1x a Jedlička Vojta 1x

Sestava: Brankář: Doležal Kristián. Obrana: Janečková Veronika, Farkaš Kryštof, Dřevěný Jakub, Daniel Jakub. Záloha: Jedlička Vojtěch, Vařejka Kamil, Jícha Matěj, Hvězda Jiří, Fárnik Ondřej, Dujka František Útok: Dřevěný Vojtěch a Chytrý Jan.

Tišnovsko – Žijeme hrou 6:0
Tišnovsko – Zbrojovka Brno 2:6
Tišnovsko – ČAFC Židenice 0:0
Tišnovsko – Boskovice 0:4

13. 6. 2016 Tišnovsko 04 - turnaj na Spartě Brno 3:9 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Puška Dominik, Dobrovolný Tadeáš a Dřevěný Jakub

Sestava: Doležal Kristián - Daniel Jakub, Hvězda Jiří, Puška Dominik, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub, Nakládal Ondřej, Chytrý Jan, Farkaš Kryštof, Janečková Veronika, Dobrovolný Tadeáš, Sedláček Adam

Nesmírně těžký a fyzicky velmi náročný turnaj jsme absolvovali na závěr sezony na pozvání Sparty Brno. Hrálo se na celé hřiště od vápna k vápnu v systému 8+1. Pro většinu kluků kromě hráčů Vysočiny to bylo novum. Hráče musíme pochválit za okamžité přizpůsobení rychlému a tvrdému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni. Nemáme se zač stydět, potěšily remízy s oběma týmy Sparty, porazili jsme Fotbalovou akademii R. Hanka 2004. Škoda „jen“ remízy s Moravskou Slávií, kdy jsme byli jednoznačně lepší a mohli tak skončit celkově čtvrtí. V posledním zápase jsme už těžko hledali poslední zbytky sil. Všem patří velké poděkování za účast a předvedený výkon.
Výsledky:
Tišnovsko 04 – Sparta Brno červení 1:1
Domácí sice měli územní převahu, ale my jsme hrozili z rychlých brejků. V závěru jsem mohli rozhodnout, nejdřív Kuba v brejku místo střely na přední tyč volil nahrávku, a pak Vojta zakroutil přes zeď standardku, ale gólman fantasticky vytěsnil na roh.

Tišnovsko 04 – Moravská Slavia Brno 0:0
Dobývání branky soupeře se odehrávalo v podstatě celý zápas. Neproměnili jsme se 4 tutovky a tak jsme brali „pouze“ remízu.

Tišnovsko 04 – FA R.Hanka 2004 1:0
Opět soupeř vynikajících kvalit, ale my jsme trpělivou hrou eliminovali jejich střed pole a pak udeřili po aktivním presinku rozehrávky gólmana.

Tišnovsko 04 – DAC Dunajská Streda 1:4
Po pauze jsme nastoupili velmi vlažně a než jsme se rozkoukali prohrávali jsme 0:2. Po zbytek zápasu jsme nedokázali výrazněji "maďarský " ligový mančaft potrápit a zaslouženě prohráli.

Tišnovsko 04 – Sparta Brno bílí 0:0
Na tohoto soupeře se nám daří, už ve velké vedru se hrálo bez větší vyložených šancí Brejkový únik Honzy zastavil gólman Sparty rukou mimo vápno, byl nařízen nepochopitelně „jen“ nepřímý kop, který nám ani rozhodčí nedovolil pořádně rozehrát.

Tišnovsko 04 – FAR. Hanka 2003 0:4
Proti vynikajícímu soupeři ročníku 2003 jsme se za půlku dostali jen sporadicky. Dohrávali jsme na krev. Vítěz turnaje se 6 výhrami neobdržel branku ani od nás:-)

TABULKA

1. FA R. Hanka 2003 SK 6 0 0 17:0 18
2 Sparta Červená 3 2 1 13:3 11
3 Sparta Bílá 3 2 1 5:4 11
4 DAC Dunajská Streda SK 2 1 3 9: 8 7
5 Tišnovsko 04 1 3 2 3:9 6
6 FA R. Hanka 2004 SK 1 1 4 6:1 4
7 Moravská Slavia 0 1 5 0:18 1

Autor : MUDr. Libor Dřevěný

25. 3. 2016 Tišnovsko 04 - Finálový turnaj TZL 6:5 (v poločase 0:0)

Střelci soupeře: Jícha Matěj 2x, Dřevěný Vojta 1x, Farkaš Kryštof, Doležal Kristián a Chytrý Jan.

Sestava: B: Doležal Kristián. O: Vlach Jiří, Jedlička Vojtěch - Farkaš Kryštof, Hvězda Jiří. Ú: Jakub Dřevěný, Nakládal Ondřej, Vojta Dřevěný, Jícha Matěj a Chytrý Jan.

Nepodařilo se zajistit venkovní hřiště a ani pořádné počasí, a tak se musel finálový turnaj odehrát v hale. Z časových důvodů a lepší spádovosti turnaje došlo k rozdělení finále na dvě části. Dopoledne turnaj o 1. a odpoledne 7. místo.
V ranního bloku se účastnilo 6 bodově nejlepších týmů z dlouhodobé části a k vidění byla opravdu nádherné zápasy. Bohužel s nešťastným koncem pro náš tým, který získal nepopulární bramborovou medaily, přestože kvalifikační skupinu vyhrál. V play off se nám už tolik nedařilo.

Tišnovsko – Blansko 0:0
Jako každý zápas s tímto soupeře. Krásný fotbal, ale urputný boj o každý centimetr na hřišti a skvělými výkony gólmanu a obran na obou stranách, Nikdo se svých šancí gól nevytěžil, a tak jak to na velkých turnajích bývá zvykem, skončil úvodní duel celého turnaje bez branek.

Tišnovsko – Kuřim 2:0
K vítězství jsem došli poměrně bez velkých komplikací, kdy naše celoplošná nátlaková hra slavila úspěch.

Tišnovsko – Tišnov 3:1
V tomto zápase, který se bez velkých problémů odehrával v naši režii, se došlo k negativní změně myšlení. Většina zašlá hrát na sebe, chtěli si dát gól a přestali makat jeden za druhého. Tím se z naší hry vytratily lehkonohost, vtip a překvapivost kombinací.

Semifinále: Tišnovsko – Blansko 0:2
Jak jsme poslední zápas skončili, tak jsme semifinále začali. Nedůslednost při bránění standartní situace, když útok si snad myslel, že při rohu se nemusí bránit, vedla k tomu, že Blansko se snad ve 20 vteřině ujalo vedení. Proti tomuto soupeři, který velice důsledně, tvrdě a nekompromistně brání se potom velice těžce prosazuje. A když se nám nevedla koncovka, tak jsme postupem času začali být nervózní a zbytečně opláceli, čímž jsem spíš ztráceli drahocenný čas i koncentraci na hru. V posledních 4 minutách jsme se přesto zvedli a nadechli k tlaku, všechna snaha však byla marná a soupeř 5 sekund před koncem při naši power play si vítězství pojistil střelou do prázdné brány.

Zápas o 3. místo: Tišnovsko – Velké Meziříčí 1:2
O proti semifinále se naše hra zlepšila, více nám vyhovovala i soupeřova techničtější hra, a tak jsme byli svědky velice pěkného zápasu, kdy jsme však bohužel po krásných kombinačních akcích soupeře prohrávali v polovině zápasu o dva góly. Tentokrát jsme rychle zmobilizovali svoje poslední zbytky sil a začali si vytvářet jednu šanci za druhou. Bohužel gól jsme vstřelili až jeden a půl minuty před koncem a v při závěrečném tlaku se nám již vyrovnat nepodařilo.

Tento turnaj náš tým složený většinou z hráčů ročníku 2004 nezastihl v úplně optimální formě. Přesto je 4. místo ve finálovém turnaji a 2. místo v dlouhodobé části, v konkurenci 12 týmu ročníku 2003, velice dobrým úspěchem.

Konečné pořadí soutěže po finálovém turnaji:

 1. Žijeme hrou
 2. Blansko
 3. Velké Meziříčí
 4. Tišnovsko
 5. Kuřim
 6. Tišnov
 7. Boskovice
 8. Nedvědice
 9. Bohunice
 10. Ráječko
 11. Kahan
 12. Kohoutovice 04

Nejlepší hráči turnaje:
Brankář: Holan Jakub – Velké Meziříčí
Obránce: Jedlička Vojtěch – Tišnovsko
Útočník: Lůdl Patrik – Blansko
Střelec: Bláha Jan – Žijeme hrou

Nejlepší hráči jednotlivých týmů:
Žijeme hrou: Toman Tomáš
Blansko: Dujka František
Velké Meziříčí: Šimánek Štěpán
Tišnovsko: Doležal Kristián
Kuřim: Jelínek Šimon
Tišnov: Dvořák Lukáš
Boskovice: Opluštil Libor
Nedvědice: Janečková Veronika
Bohunice: Divácký Daniel
Ráječko: Souček Jan
FKM Kahan: Šándor Miroslav
Kohoutovice. Lichka Eduard

4. ročník skončil o významu, kvalitě a potřebnosti svědčí to, že v podstatě všechny týmy se již nyní hlásili, že by chtěli zúčastnit i v příštím roce.

20. 3. 2016 Tišnovsko 04 - 16. turnaj TZL 15:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 6x, Dřevěný Jakub 3x, Dřevěný Vojta 3x, Jedlička Vojtěch 1x, Janečková Veronika 1x, Nakládal Ondřej 1x

Sestava: B: Doležal Kristián O: Janečková Veronika, Jedlička Vojtěch - Hvězda Jiří, Farkaš Kryštof Ú: Jakub Dřevěný, Chytrý Jan - Nakládal Ondřej, Dřevěný Vojtěch

Tišnovsko 04 – Boskovice 4:0
Rychlou nápaditou hrou jsem si snadno vytvářeli velké množství šancí z nichž jsme se 4× trefili správně. Soupeř byl ojediněle nebezpečný z rychlých protiútoků.

Tišnovsko 04 – Nedvědice 3:1
Utkání velice slušné úrovně jsme rozhodli dvěma slepenými góly v předposlední minutě.

Tišnovsko 04 – Kohoutovice 4:0
Hra pouze na jednu bránu. soupeř se na naši polovinu skoro vůbec nedostal. Kluci a Verunka se fotbalem vyloženě bavili

Tišnovsko 04 – Tišnov 4:2
Utkání v obdobném duchu jako minulý zápas až na posledních 90 sekund, kdy Tišnov skorigoval výsledek na přijatelnou podobu.

Dnes hráči předvedli skvělý výkon se spoustou nádherným kolektivních akcí podpořených vynikajícími individuálními akcemi všech hráčů.
Za celou soutěž toto mužstvo odešlo pouze 2× poraženo a po celou dobu převádělo krásný halový fotbal za což nám nezbývá nic jiného než jim poděkovat.

KONEČNÁ TABULKA TZL
Pořadí Název mužstva Zápasy Vítězství Remíza Porážky Skóre Body

 1. Žijeme hrou 22 18 3 1 84:11 57
 2. Tišnovsko 04 22 17 3 2 70:21 54
 3. FC Velké Meziříčí 22 16 2 4 84:24 50
 4. FK Blansko 22 13 6 3 62:21 45
 5. AFK Tišnov 22 12 3 7 51:41 39
 6. FC Kuřim 22 10 2 10 49:38 32
 7. SK Olympie Ráječko 22 8 2 12 47:80 26
 8. Tatran Kohoutovice 22 5 5 12 32:51 20
 9. FC Boskovice 22 5 4 13 40:101 19
 10. SK Pern. Nedvědice 22 6 1 15 31:65 19
 11. FKM Kahan 22 2 4 16 19:57 10
 12. Tatran Bohunice 22 1 3 18 20:79 6

K dnešnímu dni výběr Tišnovska sehrál 42 utkání se statistikou 25 vítězství, 10 remíz a 7 proher.

12. 3. 2016 Tišnovsko 04 - 15. turnaj TZL 9:6 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Humpola Pavel 3x, Puška Dominik 2x, Pavelka Adam 2x, Dřevěný Jakub 1x, Nakládal Ondřej

Sestava: B: Doležal Kristián. O: Jedlička Vojtěch, Dvořák Lukáš - Hvězda Jiří, Farkaš Kryštof. Ú: Nakládal Ondřej, Puška Dominik - Humpola Pavel, Dřevěný Vojtěch - Pavelka Adam, Dřevěný Jakub.

Tišnovsko 04 – Kuřim 2:1
Přes velice výraznou převahu jsme vstřelili pouze 2 góly, přesto to stačilo na zaslouženě vítězství.

Tišnovsko 04 – Žijeme hrou 0:2
V jednom z rozhodujícím zápasu o vítěze celé soutěže, jsem hráli zbytečně ustrašeně. Přes dvě naše šance v úvodu jsme to byli my, kdo jako první inkasoval, když jsem vlastní vinou špatně střídali. Od tohoto okamžiku jsem si již velice těžko vytvářeli šance, soupeř velice pozorně bránil a při každé příležitosti vyrážel do rychlých kontrů. Po jednom z těchto útoků jsme po druhé inkasovali podruhé.
Tímto vítězstvím a výhrou 3:0 nad Velkým Meziříčím si tým Žijeme hrou zajistil celkové vítězství v TZL mladších žáků v ročníku 2015–2016.

Tišnovsko 04 – Ráječko 4:2
Přes dva obdržené góly, jsme podali velice dobrý výkon a po pestré a nápadité útočné hře jsme zvítězili.

Tišnovsko 04 – Velké Meziříčí 3:1
Velice pěkný útočný zápas s velkým množství šancí a velice dobrým a hlavně zaslouženým výsledkem pro náš tým.

Dnes se odehrál turnaj, kterého se zúčastnili 3 ze 4 nejlepších týmů soutěže a na kvalitě jednotlivých zápasů to bylo vidět.

Přes jednu prohru musíme kluky pochválit za výborný výkon a můžeme se jenom těšit na zápasy příští týden proti Zbrojovce a Sigmě Olomouc.

25. 2. 2016 Tišnovsko 04 - Tišnovsko 05 4:1 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Jakub, Pestr Josef, Chytrý Jan, Dřevěný Vojta

Střelci soupeře: Borek Jiří

Sestava: Doležal Kristián - Jedlička Vojta, Farkaš Kryštof, Daniel Jakub, Janečková Veronika - Chytrý Jan, Dřevěný Jakub, Dřevěný Vojta, Nakládal Ondra, Pestr Josef, Krésa Michal

Tréninkové utkání potěšitelně velice dobré úrovně.

14. 2. 2016 Tišnovsko 04 - 12. turnaj TZL 8:6 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Jakub 3x, Chytrý Jan 2x, Daniel Jakub 1x, Pavelka Adam 1x a Jícha Matěj 1x

Sestava: Golman: Pavelka Adam (proti Boskovicím a Vrchovině, Humpola Pavel proti Bohunicím a Velkému Meziříčí). Obrana: Jedlička Vojtěch - Hvězda Jiří, Farkaš Kryštof - Nakládal Ondřej Útok: Dřevěný Vojtěch, Humpola Pavel (Pavelka Adam), Chytrý Jan, Dřevěný Jakub a Daniel Jakub

Tišnovsko 04 – Boskovice 2:5
Boskovice konečně přijeli v silném složení a hned to bylo znát. Než jsme se rozkoukali už jsme prohrávali 1:0. Postupně jsme se však uklidnili s začali soupeře výrazně přehrávat a zápas jsme otočili na 2:1. V této fázi utkání jsme soupeře zatlačili soupeře výrazně k jeho brance, trefili jsme 2 tyče, neproměnili 4 nájezdy našeho hráče na brankáře a 1× dokonce 2 hráči pouze na gólmana. Opět se potvrdilo nedáš dostaneš. Přesto jsme opět chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, bohužel jsme se nešťastně trefili do špatné brány. Od tohoto okamžiku jsme byli úplně zbytečně nervózní, někteří útočníci se vůbec nevraceli a nechávali obránce soupeři napospas. Ti pod tlakem dělali chyby a výsledkem je ostudná porážka i přesto, že jsme po většinu zápasu hráli na útočné polovině soupeře.

Tišnovsko 04 – SFK Vrchovina 1:0
Hodně vyrovnaný a dramatický zápas, kdy jsme hodně nebezpečného soupeře vůbec nepustili do šance. Nám se dařilo do šancí dostávat, ale vynikající soupeřův gólman byl dlouho proti, a tak se nám podařilo skórovat pouze 1×, zato po krásné akci celé čtveřice na hřišti, když míč putoval na jeden až dva doteky přes všechny hráče až do branky.

Tišnovsko 04 – Tatran Bohunice 4:0
Soupeř byl snaživý, ale nevím zda vystřelil na naši branku. Přesto držel dlouho hodně přijatelný stav a až v závěru jsme se dostali do celkem odpovídajícího skóre. V tomto zápase stojí za pozornost 4 gól. Soupeř se dostal pod velký tlak odkopl míč směrem k naší bráně. Těsně za polovinou ho obránce ve vzduchu zachytil nohou a druhým dotykem těsně u a autové čáry přes hlavu nahrál na volného útočníka a ten nádherně přeloboval vybíhajícího gólmana.

Tišnovsko 04 – Velké Meziříčí 1:1
Pro předchozích dnešních výsledcích jsme proti vedoucímu celku TZL nastupovali s velkou pokorou. Průběh zápasu ukázal, že se skutečně jedná o soupeře mimořádných kvalit. Od první minuty nás soupeř zatlačil na naši polovinu a jen díky zcela mimořádnému výkonu Pavla Humpoly, alias Paci, v bráně jsme drželi vyrovnaný stav. Velkou zásluhu na vyrovnaném stavu měli i oba pravý obránci, kteří dokázali uhlídat, podle mě nejlepšího hráče soutěže Štěpána Šimánka. Toto platilo cca do 8 minuty, kdy přece jen se Štěpánovi podařilo, i když trochu se štěstím, skórovat. Gól kupodivu spíše nabudil naše hráče, od do tohoto okamžiku se hra vyrovnala a z jednoho rychlého protiútoku se nám ve 12 minutě podařilo, po vyšachování soupeře, vyrovnat.
Až do konce zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou a viděli jsme spoustu krásných akcí i gólových šancí. Nás zachránil skvělý gólman, soupeře zase naše špatná koncovka.

První zápas nemá smysl vůbec hodnotit, od druhého zápasu šel náš výkon rapidně nahoru a gradoval ve výborném zápasu s Velkým Meziříčím.

30. 1. 2016 Tišnovsko - 10. turnaj TZL 7:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Vlach Jiří 3x, Dřevěný Vojtěch 2x, Kubík Petr 1x a Dřevěný Jakub 1x

Sestava: Brankář: Kristián Doležal Obrana: Vlach Jiří, Jambor Vladimír - Farkaš Kryštof a Hvězda Jiří Útok: Kubík Petr, Dřevěný Vojtěch - Pokorný Radek a Dřevěný Jakub

Tišnovsko – Blansko 1:0
Rychle a dramatické utkání s mírnou naši převahou, a s více šancemi na před brankou soupeře, jsme dovedli k zaslouženému vítězství.

Tišnovsko – Tišnov 2:0
Hrálo se v podstatě na jednu bránu, soupeř se na naší polovinu dostával pouze ojediněle. V koncovce nám chyběl však chyběl větší klid a rozvaha, a tak zápas skončil pro Tišnov přijatelným rozdílem.

Tišnovsko – Velké Meziříčí 1:2
Zápas, ve kterém se hrálo o průběžné první místo v celé soutěži. Tomu také odpovídala úroveň hry. Hrálo se ve velmi vysokém tempu s velkým množstvím pěkných kombinačních akcí i kvalitních individuálních výkonů.
Velké Meziříčí mělo v průběhu zápasu územní převahu, naše útočné akce ale byly nebezpečnější a vždy znamenali velké nebezpečí pro soupeře. V 5. minutě jsem se ujali vedení a postupně si vytvářeli další šance, bohužel bez gólového efektu. Soupeř s přibývajícím časem zvyšoval tempo a začal si i on vytvářet gólové šance. Nejdříve hodně šťastně vyrovnal a 2. minuty před konce se jim podařilo strhnout vedení na svoji stranu. Do konce zápasu jsme již neměli sílu a dost klidu na vyrovnání.
Byla to první prohra tohoto výběru v celé soutěži.

Tišnovsko – Kahan 3:2
Z naší strany dost neurovnané a nervózní utkání se šťastným koncem, když se nám alespoň tři šance, z nepřeberného množství, podařilo využít.

V průběhu tohoto turnaje někteří naši borci posilovali Tišnov, který měl málo hráčů. Kluci si vůbec nevedli špatně. Laďa v obraně podal výborný výkon a Radkovi se podařilo v zápase proti Blansku dokonce skórovat.

16. 1. 2016 Tišnovsko - Turnaj v Kunštátě 16:12 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Vlach Jiří 6x, Jícha Matěj 3x, Chytrý Jan 2x, Dřevěný Vojta 1x, Jedlička Vojta 1x, Nakládal Ondřej 1x, soupeři vlastní 2x

Sestava: Brankář: Doležal Kristián Obrana: Jedlička Vojtěch, Dvořák Lukáš, Farkaš Kryštof a Nakládal Ondřej Útok: Chytrý Jan, Dřevěný Jakub, Vlach Jiří, Jícha Matěj a Dřevěný Vojtěch

Další vynikající turnaj s velice kvalitními soupeři a skvělými našimi individuálními i kolektivním výkonem. Velký pozitivem a velice potěšitelné bylo, že se v každém zápase všichni hráči z pole minimálně 1× vystřelili na branku.

Tišnovsko – Zbrojovka bílí 2:5
Výsledkově nepovedený zápas, ale herně i z naší strany vynikající výkon, bohužel špatné proměňování šanci nás připravilo o lepší výsledek.

Tišnovsko – Zbrojovka červení 6:3
Zápas se hrál v naši režii. Celoplošnou nátlakovou hrou, velkým pohybem a nápaditou kombinací jsme šli za zaslouženým vítězstvím.

Tišnovsko – výběr OFS Blansko 2003 3:1
Po vítězstvím na jedním z výběrů Zbrojovky získali kluci velké sebevědomí a důvěru ve vlastní síly a po celý zápas byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Tišnovsko – Žijeme hrou 2:2
Nejhezčí zápas celého turnaje. Proti klukům ročníku 2003 převedli naši borci heroický výkon. Zápas jsme začali trochu zakřiknutě a velice rychle jsme prohrávali 0:2. Za tohoto stavu jsme začali být odvážnější, zvýšili jsme aktivitu a začali soupeře napadat již u jeho brány. Výsledkem bylo, že se dlouhé chvíle soupeř vůbec výrazněji nedostával na naší polovinu. Drtivý tlak přinesl vyrovnání a další naše šance se velice rychle rodily, bohužel k další brance nevedly a tak jsme nakonec byli spokojeni s remízou, protože náš gólman v poslední minutě bravůrně kryl penaltu.

Tišnovsko – výběr OFS Blansko 2004 3:1
Výsledek neodpovídá průběhu hry, naše převaha byla výrazná, ale naše střelba do tyček a dva neuznané góly znamenali, že se v utkání zrodil pro soupeře hodně přijatelný výsledek.

Turnaj se hrál bez hodnocení a vyhlášení výsledků, takže pouze neoficiálně jsem skončili společně s týmem Žijeme hou na skvělém druhém místě.

Výsledem naši hry bylo nejen časté ovace diváků a pochvaly od soupeřových trenérů, ale i další pozvánka na turnaj Zbrojovky Brno, který bude 25.2. v Bystřici a žádost trenérů Zbrojovky o možnost uspořádání podobného turnaje v Tišnově.

Za předvedený výkon si zasloužení všichni hráči velkou pochvalu a poděkování.

20. 12. 2015 Tišnovsko - 6. turnaj TZL 26:2 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Vojta 4x, Jícha Matěj 4x, Kubík Petr 4x, Vlach Jiří 4x, Dobrovolný Tadeáš 3x, Dřevěný Jaub 3x, Chytrý Jan 2x, Dvořák Lukáš 1x a Farkaš Kryštof 4x

Sestava: Rosendorfsky Daniel - Dvořák Lukáš, Dřevěný Jakub, Farkaš Kryštof, Nakládal Ondřej, Hvězda Jiří - Chytrý Jan, Kubík Petr, Dobrovolný Tadeáš, Jícha Matěj, Vlach Jiří, Dřevěný Vojta

Tišnovsko – Blansko 1:1
Krásný hodně rychlý a divácky velice atraktivní zápas s naší poměrně značnou převahou, kdy jsme z cca 10 šancí využili pouze jedinou. Soupeři ke stejnému počtu gólů stačili šance 3. Je to škoda, protože dnes jsme bychom si vítězství zasloužili.

Tišnovsko – Boskovice 18:0
Soupeř přijel pouze s 5 hráči do pole. Proti naším 10 mu valem ubývali jak fyzické, tak psychické síly, a tak po našich krásných kombinacích úplně bez problémů skóre narůstala k rekordnímu vítězství v historii TZL.

Tišnovsko – Bohunice 2:1
Festival neproměněných šancí. V úvodu jsme sice vstřelili dva slepené góly, ale pak už jsme zahazovali i nemožné. Soupeř snížil až úplném závěru po naši špatné rozehrávce autu.

Tišnovsko – Ráječko 5:0
Do 12 minuty Ráječko odolávalo našemu soustředím tlaku. Zápas se zlomil až po krásném gólu přímo z rohu. Další brány pak na sebe nenechali dlouho čekat

5. 12. 2015 Tišnovsko - 4. turnaj TZL 7:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Jícha Matěj 4x, Dřevěný Jakub, Farkaš Kryštof a Hvězda Jiří

Sestava: Adam Pavelka (proti Medlánkám), Daniel Rosendorfský (proti Žijeme hrou), Jan Jakub Vaščák (proti Tišnovu a Nedvědici) - Jan Chytrý (proti Žijeme hrou ho nahradil Adam Pavelka), Jiří Hvězda, Tadeáš Dobrovolný, Matěj Jícha - Kryštof Farkaš, Ondřej Nakládal, Vojtěch Dřevěný, Jakub Dřevěný.

Tišnovsko – Medlánky 0:1
Jako již skoro tradičně, první zápas nám jak herně, tak výsledkově nevyšel. Mírnou územní převahu jsme nedokázali přetavit v žádnou vyloženou šanci na tož v gól. Soupeř z ojedinělé šance skóroval a v utkání poměrně šťastně zvítězil.

Tišnovsko – Žijeme hrou 1:1
Po mírné úpravě sestavy se náš výkon výrazně zlepšil. Soupeř měl více šancí, byl více u míče i na naší polovině, ale naše rychlé protiútoky byly hodně nebezpečné a po jednom z nich jsme šli do vedení, které jsme však nepojistili. Naopak soupeři se z jedné z mnohých šancí podařilo vyrovnat. Pěkný zápas a spravedlivý výsledek.

Tišnovsko – Tišnov 2:0
Náš výkon šel nahoru a od začátku bylo jasné, kdo má vývoj utkání ve své moci. Pestrá a rychlé útočná hra 2× slavila úspěch a tak jsme zaslouženě zvítězili.

Tišnovsko – Nedvědice 4:2
Přestože soupeř byl výrazně oslaben o několik nemocných hráčů, viděli jsem velice kvalitní utkání se šťastným koncem pro Tišnovsko. V hodně útočném utkání jsme byli vždy o krok napřed, zejména většímu důrazu před soupeřovou bránou. Své vítězství jsme však potvrdili 30 vteřin před koncem šťastnou trefou do opuštěné branky ze 3/4 hřiště při drtivém náporu Nedvědice.

Získali jsme 4 hodně cenné body do tabulky TZL a tím se dostali do čela celé soutěže po 4. turnaji. Jen tak dál

22. 11. 2015 Tišnovsko - 3. turnaj TZL 3:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Janečková Veronika, Dřevěný Vojtěch, Borek Jiří

Sestava: Brankář: Doležal Kristián Obrana: Jedlička Vojtěch, Hvězda Jiří - Farkaš Kryštof, Janečková Veronika Útok: Chytrý Jan, Dřevěný Vojtěch - Borek Jiří, Dřevěný Jakub - Krésa Michal, Sedláček Adam

Tišnovsko – Tišnov 0:2
Velké překvapení na náš vrub. Je však pravda, že soupeř podal mimořádný výkon. Měli jsme územní převahu, vytvořili jsme si i značné množství šanci, ale koncovka byla žalostná. Tišnov hrozil především z rychlých protiutoků a dvakrát byl úspěšný.

Tišnovsko – Starý Lískovec 2:0
Proti snaživému soupeři jsme se často prosazovali rychlou kombinační hrou a nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo zvítězí.

Tišnovsko – Kuřim 1:1
Krásný dramatický zápas s velkým množství šanci. V utkání však výkony obou gólmanů předčili útočníky.

Tišnovsko – Blansko 0:0
Rychlé a tvrdé utkání plné pěkných kombinační akcí se spoustou gólových šanci skončilo paradoxně bez branek zaslouženou remízou. Kéž by takových to zápasů bylo co nejvíce.

Na tomto turnaji nám především chyběl klid v koncovce, přesnost v kombinacích a zrychlení po prvním doteku s míčem.

Tišnovsko, společně se Starým Lískovcem, na tomto turnaji vystupovalo v roli hosta, jeho výsledky se nepočítají do celkové tabulky.

Přehled ostatních výsledků:

 • Blansko – Kuřim 1:0
 • Blansko – Tišnov 3:0
 • Kuřim – Tišnov 5:0
 • Kuřim – Starý Lískovec 1:0
 • Tišnov – Starý Lískovec 1:0
 • Blansko – Starý Lískovec 3:1

8. 11. 2015 Tišnovsko - TZL 8:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 2x, Jícha Matěj 2x, Dvořak Lukáš, Pavelka Adam, Hvězda Jiří a Jedlička Vojtěch

Sestava: Brankář: Doležal Kristán Obránci: Jedlička Vojtěch, Hvězda Jiří - Dvořák Lukáš, Dřevěný Jakub - Farkaš Kryštof Útoćníci: Chytrý Jan, Jícha Matěj - Puška Dominik, Pavelka Adam - Rozmahel Adam, Krésa Michal

Tento víkend se roztočil kolotoč 16 turnajů zimní ligy. Hned v prvním zápase jsme viděli reprízu loňského finále. Duel Tišnovska a Kohoutovic měl fantastickou úroveň stejně jako celý dnešní turnaj. Nejvíce spokojené je Tišnovsko, které po 3 vítězstvích a 1 remíze turnaj vyhrálo.

Tišnovsko – Kohoutovice 1:1
Nádherný zápis skvělé úrovně, ve kterém jsme vedle gólu 3× nastřlili tyč a 1× břevno. Do vedení se však hodně šťastným gólem dostal soupeř. Podařilo se nám srovnat těsně před koncem. V závěru jsme měli dvě velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili.

Tišnovsko – Kuřim 3:2
Měli jsme neuvěřitelný vstup do zápasu. Ve 4 minutě jsme vedli 2:0 a v polovině zápasu 3:0 a to jsme ještě několik tutovek zazdili. Od 12 minuty začal mít soupeř převahu a postupně si vypracovával i gólové šance , ze kterých dvě proměnil. My jsme hrozili rychlými kontury, které však ke gólu nevedly. Opět skvělý zápas.

Tišnovsko – FKM Kahan 2:0
Výsledek neodpovídá průběhu hry. Předvedli jsme festival zahozených šancí. První gól jsme zaznamenali po nádherné přihrávce levého útočníka na nabíhajícího pravého obránce a ten obešel i golmana. Druhý gól padl po nádherné souhře jednoho obránce a dvou útočníků, kdy si tyto hráči vyměnili několikrát míč, většinou na jeden dotek, až ho prvé křídlo uklízelo do prázdné brány.

Tišnovsko – Bohunice 2:0
Hodně neurovnaná hra z naši strany. Chyběla nám trpělivost přesnost. Dlouho jsme nemohli překonat soupeřova výborného brankáře. Průběžný příznivý výsledek dodával velkou odvahu soupeři, který do té doby nedal ani gól. Bohunice si vytvořili několik velkých šancí, ale i náš gólman byl proti. Jednou dokonce mimo vápno famózně nohama, tělem a hlavou zachytil několik střel soupeře. V závěru se projevila naše větší herní vyzrálost a dvěma góly jsme zápas rozhodli.

Negativem je nepříjemné zranění Kryštofa, pro kterého turnaj skončil po 2. zápasu. Doufáme, že kotník bude v pořádku.
Velkou výhodou tohoto mužstva na dnešním turnaji byla velká vyrovnanost jednotlivých postech s velkou ochotou hrát a pracovat na sobě. Často byla hra odměněna potleskem diváků, zejména hra čtveřice Vojta, Jirka, Honza a Matěj velice často potěšila i náročného diváka. Velkou naší bolestí je spalování i těch nejvyloženějších šancí, během dnešního turnaje jsem nastřelili 11× brankovou konstrukci, snad to bude příště lepší.

Přehled ostatních výsledků:

 • Bohunice – Kahan 0:5
 • Kohoutovice – Kahan 4:3
 • Kuřim – Bohunice 4:0
 • Kohoutovice – Bohunice 7:0
 • Kahan – Kuřim 0:2
 • Kuřim – Kohoutovice 1:0
 1. Tišnovsko 4 3 1 0 8:3 10
 2. Kuřim 4 3 0 1 9:3 9
 3. Kohoutovice 4 2 1 1 12:5 7
 4. Kahan 4 1 0 3 8:8 3
 5. Bohunice 4 0 0 4 0:19 0

31. 10. 2015 Tišnovsko - Nedvědice, Tišnov 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Brankáři: Kristián Doležal, Dan Rosendorfský, Jan Habán - střídali se u všech týmů. Tišnovsko: Veronika Janečková, Vojta Jedlička, Jiří Borek, Jan Chytrý - Vojta Dřevěný, Adam Sedláček, Jakub Dřevěný a Michal Krésa. Nedvědice: Petr Vejrosta, Pavel Humpola, Matyáš Pivovarčík, Marek Pivovarčík - Jan Bracek, Marek Štětina, Martin Rossler a Láďa Jambor. Tišnov: Lukáš Dvořák, Matěj Ondráček, Adam Pavelka, Dominik Puška - Jan Jakub Vaščák, Jan Nguyen, Jan Sajko + jeden gólmanů.

Vynikající tréninkový turnaj velmi dobré úrovně.
Přehled výsledků:
Tišnov – Tišnovsko 2:2 (Adam Pavelka, Lukáš Dvořák – Jiří Borek, Jan Chytrý)
Tišnovsko – Nedvědice 1:2 (Jan Chytrý – Matyáš Pivovarčík 2×)
Tišnov – Nedvědice 3:4 (Adam Pavelka, Habán, Lukáš Dvořák – Jan Bracek 2×, Láďa Jambor, Pavel Humpola)
Tišnovsko -Tišnov 1:3 (Vojta Dřevěný – Dominik Puška 2×, Lukáš Dvořák)
Tišnovsko – Nedvědice 3:3 (Jiří Borek 2×, Jan Chytrý – Marek Pivovarčík 3×). Nejlepší zápas turnaje.
Nedvědice – Tišnov 3:1 (Matyáš Pivovarčík 2×, Marek Pivovarčík – Vojta Dřevěný).
Tišnovsko doplatilo na starou bolest, proměňování šancí. Přesto většina hráčů předváďela výborný výkon. Velice mile překvapil Jirka.
Nedvědice: výborný výkon od všech hráčů, zejména výkon Matyáše a Pavla byl excelentní. Perfektně zahrál i Jenda.

21. 10. 2015 FC Kuřim - Tišnovsko 04 5:4 (v poločase 1:2)

Střelci Tišnovsko: Humpola 2, Borek, Dřevěný Jakub

Sestava: Sestava: Doležal - Farkaš, Nakládal, Pestr - Humpola, Dřevěný Vojta, Dřevěný Jakub, Daniel - Rozmahel, Krésa, Borek, Sedláček

OBL 5. kolo, středa 21.10.2015

Soupeř avizoval dopředu, že proti nám postaví převahu borců ročníku 2003, kteří hrávají pravidelně krajský přebor, což jsme samozřejmě jenom uvítali. Hrál se důrazný a fyzicky náročný fotbal, na těžkém terénu vázla kombinace a rozhodovala spíše rychlost a tvrdost v osobních soubojích. A to je přesně styl, který našemu výběru technických hrářů moc nesvědčí. Přesto v 1.poločase jsme byli lepším týmem a celkem v pohodě jsme se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Jirky Borka, kterého uvolnil na hranici vápna Kuba Dřevěný a Jirka se v zakončení nemýlil. Druhý gól přidal Pavel Humpola, kdy si efektně obhodil obránce a v pohodě zvýšil naše vedení. Soupeř se v této fázi zápasu spíše hledal a na nohy ho dostal málo vídaný gól v poslední minutě 1.poločasu, kdy se náš brankář s obráncem nedohodli, kdo odehraje míč a mladý útočník soupeře v pohodě z úhlu snížil do prázdné branky na 2:1. Prvních 15 minut 2.poločasu jsme byli v totálním útlumu, soupeř byl všude o krok dříve, prohrávali jsme většinu soubojů a inkasovali v této pasáži 3 góly, z toho 1 vlastní. Pak jsme se ale zvedli a začali konečně kombinovat a pronikat do poněkud už otevřené obrany soupeře, který pod dojmem náskoku 4:2 nechával v obraně okénka. Jedno takové využil Pavel Humpola ke svému druhému gólu ze samostatného úniku, když využil výborné přihrávky za obranu v podání Adama Rozmahela. Pak měl Pavel ještě další obrovskou šanci, ale gólman soupeře (malé postavy, ale velice mrštný) byl skvělým zákrokem proti. Hra se přelévala, týmy se věnovaly spíše ofenzívě, a soupeř z jednoho rychlého přečíslení šel do vedení 5:3. My jsme zabrali ještě na vyšší otáčky a v naší nejlepší pasáži zápasu jsme dokázali snížit, kdy dnes neúnavně bojující Kuba Dřevěný si narazil s Adamem Rozmahelem a z úhlu snížil na 5:4. Vyrovnat jsme už bohužel nedokázali. Zkoušeli jsme dnes nově rozestavení 2–3–2 a nebylo to v obranné fázi úplně to pravé ořechové z pozičního hlediska – tento systém se hraje samozřejmě odlišně od klasického 3–3–1, do obranné fáze se musí zapojit nejen krajní záložníci, ale celé mužstvo včetně útočníků. Na systém ale prohru svádět nemůžeme – tu zapříčinil náš totální 15 minutový výpadek a menší bojovnost a odvaha v osobních soubojích. Pochválil bych kromě střelců branek a nahrávačů i Kryštofa Farkaše, za výbornou poziční hru a přehled. Ostatní hráči střídali dobré okamžiky s horšími.

24. 9. 2015 Velká Biteš - Tišnovsko 2:2 (v poločase 2:1)

Střelci Tišnovsko: Vlastní, Puška Dominik

Střelci soupeře: Duraj 2x

Sestava: Rosendorfský Daniel - Jedlička Vojtěch, Farkaš Kryštof, Nakládal Ondřej, Daniel Jakub - Chytrý Jan, Humpola Pavel - Puška Dominik, Dřevěný Vojtěch, Dřevěný Jakub, Rozmahel Adam, Krésa Michal, Sedláček Adam.

2. kolo ObL.
V dnešním velmi těžkém zápase proti fyzicky hodně vyspělému týmu, hrajícímu tvrdě na hranici pravidel jsme nakonec vybojovali cennou remízu. Dnes nám, hlavně v 1. poločase, nevycházela kombinace. Měli jsme spoustu zbytečně ztracených míčů, které nám odskakovali od kopaček, málo přihrávek nacházelo svého adresáta. Začali jsme poměrně velkým tlakem, nepustili jsme prvních 5 minut Velkou Bíteš z jejich poloviny hřiště. Postupně se však soupeř, dnes oproti 1.kolu ObL posílený o hráče Milana Smejkala, hostujícího v FC Vysočina Jihlava, dostával více do hry. Jeho fyzické parametry se začaly projevovat i díky našemu přílišnému respektu. První gól v naší síti přišel po standardní situaci – rohu, kdy hlavičkoval další vyšší hráč soupeře Duraj. My jsme v úvodu naopak neproměnili 2 velké šance v podání Dominika Pušky. V obou případech ho vysunul Vojta Dřevěný do čisté gólové šance. Míč však vždy skončil díky nedůraznému zakončení v náručí Kristiána Dolažala, který dnes stál proti nám na druhé straně hřiště. Když už jsme nebyli schopni dát gól i díky málo časté střelbě, soupeř si dal ho dal sám. Málo vídaný vlastní gól po dvou nahrávkách mezi obránci a následné „malé domů“ přesně ke druhé tyči branky než stal golman. Vzápětí však šel soupeř opět do vedení, díky své velké zbrani, a to dlouhým nakopávaným míčů za naši obranu na útočníky, kteří stáli 5 metrů za našimi obránci. My na podobný brejkový styl nestačili vůbec reagovat a několik takových přečíslení, zvláště z levé strany jsme uhasili, ale nepoučili jsme se a přišel zákonnitý trest. Za první poločas nebylo možné tým pochválit za žádnou herní činnost.
Museli jsme udělat korektury v sestavě, přesunuli Vojtu Jedličku na střed obrany a ten svým famózním výkonem v druhém poločase nepovolil soupeři jediné přečíslení. Zlepšila se ale hra celého týmu, makali jsme na všech postech a i když se nám stále díky nepřesnostem nedařila naše typická kombinační hra, alespoň jsme přidali na bojovnosti a snažili se zdvojovat dominujícího hráče soupeře Smejkala. Vpředu odvedl velký kus práce Kuba Dřevěný, a díky jeho neúnavnému napadání obrany jsme znemožňovali soupeři založit svou typickou akci dlouhým nakopávaným míčem. Naše aktivita směrem dopředu vyústila v 4 velké šance. Nejdříve opět Dominik Puška si narazil míč s Kubou, čímž se dostal sám před branku, ale prováhal správný okamžik k zakončení. Pak z našeho rohu Kuba nedokázal prostřelit soupeřova gólmana, dále v samostatném brejku zakončil pouze do vybíhajícího Kristiána a pak Honzík konečně výbornou střelou jen těsně minul pravý růžek branky. Nakonec jsme za náš bojovný výkon byli odměněni, Kuba svým napadáním opět vyvinul tlak na poslední beka, který nahrával zpět na gólmana, čehož využil Dominik Puška a obstřelil soupeřova gólmana.

Dnes zasloužená remíza po špatném výkonu v 1.poločase a výrazně lepším výkonu v 2.poločase. Setkali jsme s týmem nadměrných fyzických parametrů a se stylem hry, který proti nám dosud nikdo nepraktikoval, ale naštěstí jsme na to dokázali v druhé půlce zareagovat. Pro nás všechny moc poučný zápas.

Komentář převzatý od Libora Dřevěného

16. 9. 2015 Tišnovsko - Tišnov 6:1 (v poločase 3:0)

Střelci Tišnovsko: Borek Jiří, Krésa Michal, Rozmahel Adam, Hvězda Jiří, Dřevěný Jakub a Jedlička Vojtěch

Střelci soupeře: Puška Dominik

Sestava: Doležal Kristán - Hvězda Jiří, Humpola Pavel, Nakládal Ondřej - Rozmahel Adam, Chytrý Jan, Dřevěný Vojtěch -Dřevěný Jakub; Pestr Josef, Farkaš Kryštof, Sedláček Adam - Mašek Michal, Jedlička Vojta, Borek Jiří - Krésa Michal

Po pěkné a pestré kombinační hře zcela zasloužené vítězstvíb v 1. kole Obl.

19. 6. 2015 Tišnovsko - Sparta Brno cup 14:8 (v poločase 0:0)

Sestava: Doležal Kristián (pá, so, ne), Nečas Jakub (so) - Farkaš Kryštof (pá, so, ne), Dřevěný Jakub (pá, so, ne), Srba Tomáš (pá, ne), Fárník Tomáš (pá, ne), Dujka František (pá, so, ne), Dřevěný Vojtěch (pá, so, ne), Chytrý Jan (pá, so, ne), Jícha Matěj (pá, so, ne), Rozmahel Adam (pá, ne), Hvězda Jiří (so, ne), Nakládal Ondřej (so), Sedláček Adam (so, ne)

Přehled výsledků:
pátek 19.6.2015
T – Wroclav 1:0
T – NMMŠT Bratislava 1:0
T – Kohoutovice 2:1
sobota 20.6.2015
T – Prešov 2:3
T – Pelhřimov 1:1
T – Sparta Brno bílí 2:1
T – APMT Krzeszowice 3:0
T – GKS Belchytow 2:1
T – FK Pardubice 0:1
Skvělé 4. místo ve 10. člené skupině (6–1–2, 18:8, 19 bodů)
neděli 21.6.2015 play off
Čtvrtfinále o 1. místo: T – Baník Ostrava 1:5
Semifinále o 5. místo: T – Prešov 1:2
O celkové 7. místo: T – Slask Wroclav 2:1.

Konečné umístění – vynikající 7. místo z 20. účastníků. Blahopřejeme všem zúčastněným za skvělé výsledky i skvělé umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci Tišnova i celého regionu.

Přehled všech výsledků: http://www.spartabrnocup.cz/…su/play-off/
Podrobný komentář L. Dřevěného viz.:
http://afk2004.webnode.cz/tisnovsko-2004/

6. 5. 2015 Tišnovsko - Tišnov ml. žáci 2:1 (v poločase 1:1)

Střelci Tišnovsko: Krésa Michal 1x, Jedlička Vojtěch 1x

Sestava: Golman: Hanáček Pavel. Obrana: Pestr Josef, Nakládal Ondřej, Sedláček Adam a Bracek Jan. Záloha: Mašek Michal, Dřevěný Vojtěch, Chytrý Jan, Dujka František, Jedlička Vojtěch. Útok: Dřevěný Jakub, Pokorný Radek, Krésa Michal a Borek Jiří.

V přátelském utkání jsme z v úvodu dosť tápali. Velikost hřiště a jiný počet hráčů na hřišti byly pro hráče hodně velkými překážkami. Během hry jsme upravili rozestavení hráčů ha hřišti, každému našli pozici, která mu svědčila. Díky těmto změnám jsme pomale získávali půdu pod nohama. V závěru utkání jsem již soupeře výrazně přehrávali a v posledních vteřinách střelili šťastný vítězný gól.

12. 4. 2015 Tišnovsko - Finálový turnaj TZL 23:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Tom Sádecký 8x, Honzík Chytrý 5x, Kuba Dřevěný 3x, Vojta Dřevěný 2x (+ penalta ve finále), Adam Sedláček 2x, Ondra Nakládal 1x, František Dujka 1x a Kryštof Farkaš 1x

Sestava: neprůstřelný Jakub Nečas - neuvěřitelně vynikající obrana Vojta Jedlička, Ondra Nakládal a Kryštof Farkaš - neunavná záloha Vojta Dřevěny a František Dujka - vždy nebezpečný útok Honza Chytrý, Jakub Dřevěný, Tomáš Sádecký a Adam Sedláček. V průběhu celé soutěže za Tišnovsko ještě nastoupili: Dalibor Krajčo, Kristián Doležal, Jirka Borek, Tomáš Farník, Ondřej Farník a Tomáš Srba. Všem patří poděkování a pochvala za vynikající výkony, kterými diváky a nás trénéry nejednou potěšili a vysložili si uznání a obdiv od svých soupeřů.

Po vítězství v RZL jsme dosáhli další vynikající úspěchu, když jsme ve finálovém turnaji dlouhodobé soutěže Tišnovská zimní liga obsadili 2. místo. A to má stříbrná pozice mírný nádech hořkosti, když jsme ve finále prohráli až v penaltovém rostřelu. V průběhu finále jsme měli k vítězství blíž, bohužel dva bleskurychlé kontry jsme nevyužili.
Přehled našich výsledků v základní skupině:
T – Kohoutovice 2:2
Herně velice slušné a hodně vyrovnané utkání, ve kterém jsme se ujali vedení, ale soupeř opověděl dvěma góly. Nám se těsně před koncem podařilo vyrovnat hodně šťastným gólem po hrubé chybě soupeřova golmana. V samotném závěru jsme jěště zahodili 100% šanci.

T – Ivančice 10:0
Jednoznačný výsledek po jednoznačném průběhu. A to mohlo, při proměňování šancí, naše vítězství ještě výraznější.

T – Boskovice 6:0!!!
Při zápase byla výrazně vidět absence dvou hráčů Boskovic, kteří odjeli se Zbrojovkou na turnaj do Německa. Našeho tradičního zimního soupeře jsme tentokrát herně i gólově výrazně přehráli.

T – Velká Bíteš 3:1
Poměrně nečekané finále zápasů v naší skupině. Kdybychom prohráli, tak jsme vypadli z bojů o medaile. Nic jsme však neponechali náhodě a trpělivou hrou a rostoucím tlakem jsme si zasloužili vítězství, jak v zápase, tak ve skupině.

Play off
Semifinále: T – Adamov 1:0
Úvod zápasu zcela jednoznačně patřil soupeři. V těchto chvílích nás výrazně podržel golman, který zabránil minimálně 3 gólům a to ještě několik střel zblokovali obránci či další bránící hráči. Postupem času přecházela iniciativa na naše kopačky a pomale jsme získávali převahu a s ní přecházeli i šance. Soupeřův golman byl však vynikající. Několik tutovek pochytal. Nestačil až na střelu Tomáše, když soupeřův obránce silně zaváhal, zřejmě o našem hráči vůbec nevěděl a nechal se lehce předběhnout a naše radost byla na světě.

Finále: T – Kohoutovice 1:1, na penalty 1:3
Finále naši hráči začali bez trenérů. Než jsme se dostavili na své pozice, už jsme prohrávali 1:0. Od tohoto okamžiku jsme však byli lepším týmem. Než se nám podařilo vyrovnat, tak jsme několik šancí spálili.Vyrovnámí přišlo po výborně sehraném kontru trojice hráčů. Následně jsem si vytvořili minimálně 2 tutové šance po krásných dlouhých přihrávkách od obránců, bohužel ani Honzík ani Tomáš gól nedali. A tak přišli na řadu penalty. Hned v první sérii jsme trefili tyč, a protože soupeř všechny penalty proměnil, zůstalo na nás „pouze“ vynikající druhé místo.

Našemu týmu SK Pernštejn, složeného v základní části většinou z hráčů mladších, se nepodařilo postoupit do finálového turnaje, proto dnes mnozí posílili Tišnov. Byli to Pavel Hanáček, Filip Horníček, Jirka Borek, Jan Bracek a Pepa Pestr. Navíc za Tišnov hráli další hráči Tišnova, kteří u nás působí na sdružený start – Petr Pavlas a Michal Krésa.

Přehled výsledků Tišnova:
Tišnov – Velké Meziříčí 0:6
Tišnov – Medlánky 1:4
Tišnov – Adamov neuvěřitelných 2:1!!!, vynikající
Tišnov – Vrchovina 0:4
Zápas o 9. místo:
Tišnov – Ivančice 5:3

Nejlepším hráčem celé soutěže byl vyhlášen: Jan Chytrý (Tišnovsko 04)
Nejužitečnějším hráčem Tišnovska se stal: Vojtěch Dřevěný
Nejužitečnějším hráčem Tišnova: Ondřej Nakládal
Nejužitečnějším hráčem Nedvědice: Jiří Borek
Nejlepším střelcem ligy se stal: František Čejka (Boskovice)
Nejlepším brankářem: Jan Julián Dvorský (Adamov)
Nejlepším obráncem: Lucie Bendová (Velké Meziříčí)

Konečné celkové pořadí:

 1. Tatran Kohoutovice
 2. Tišnovsko 04
 3. FC Velké Meziříčí
 4. FK Adamov
 5. SFK Vrchovina
 6. FC Medlánky
 7. FC Boskovice
 8. FC Spartak Velká Bíteš
 9. AFK Tišnov
 10. FC Ivančice
 11. SK Pernštejn Nedvědice

29. 3. 2015 Tišnovsko - 11. turnaj TZL 10:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Krajčo Dalibor 4x, Chytrý Jan 3x, Sádecký Tomáš 2x a Borek Jiří 1x

Sestava: Vynikající golman: Krajčo Dalibor - hodně kvalitní obrana: Dřevěný Vojtěch, Sádecký Tomáš, Jedlička Vojtěch, Farkaš Kryštof (první dva zápasy), Nakládal Ondřej (zápas proti Boskovicím) Vždy nebezpečný útok: Jan Chytrý, Jiří Borek, Jakub Dřevěný Tomáš Srba

Tišnovsko – Kohoutovice 0:1
Příliš profesorský výkon, malá bojovnost a absence důrazu před soupeřovou brankou nás připravila o úspěch. V poslední době jsme snad 4× nebo 5× prohráli s tímto soupeřem 1:0. Máme co napravovat. Finálový turnaj budeme s Kohoutovicemi začínat, tak snad se nám bude dařit lépe.

Tišnovsko – Tišnov 6:2
Po důrazné domluvě kluci najednou začali bojovat a doslova se rvát o každý míč. Výsledkem byla velká územní i herní převaha, spousta neproměněných šancí i hodně gólů. Přesto v obranné fázi to nebylo úplně ono.

Tišnovsko – Velká Bíteš 1:0
Naše výrazná územní převaha, sposta nádherných akcí, 5× nastřelená branková konstrukce, velmi sporný okamžik, kdy soupeřův golman zachytil míč a nebylo jasné zda již za čarou nebo před ní. Gól, jindy velmi přesný rozhodčí, neodpískal. A tak čas plynu a skóre bylo pro Velkou Bíteš stále vynikající, tj. 0:0. Poslední dvě mituty jsme nasadili hráče, kterým se dnes nejvíce dařilo, golman se vysunoval hluboko na polovinu soupeře. Vzepjali jsme se k mimořádnému tlaku, ale čas se rychle krátil. Dvacet vteřin před koncem rozjej Honzík a Vojta J. krásnou akci po pravé straně na jeden dotek. Druhý jmenovaný ještě před bránou nahrál svému parťákovi, ten však nastřelil některého ze soupeřů a kopal se roh. Do konce chybělo 8 sekund. Po strkanici ve vápně přišla rozehrávka a náš golman nekompromisně zavěsil pod břevno, v tu chvíli běžela poslední vteřina zápasu. Kluci měli radost, jako kdyby vyhráli mistrovství světa, a to je dobře.

Tišnovsko – Boskovice 3:0
V posledním zápase celé halové sezóny nás čekal velmí kvalitní soupeř, proti kterému jsem stál na lavičce tuto zimu už po 16, Boskovice. Soupeř nastupoval s velkým handicapem, protože se v průběhu zápasu s Velkou Bíteší zranil Libor Opluštil, jeden s vynikajícíh útočních hrotů. Dále pro nás hrála ta skutečnost, že soupeř byl více fyzicky unaven než naši hráči.
Přesto jsme nenechávali nic na náhodě a začali hned od začátku pěkně od podlahy. Viděli jsme krásný rychlý zápas. K naši radost první housle hráli naši. Boskovice se za celý zápas dostali pouze do jediné gólové šance, i přesto, že neuprosné souboje nejlepšího střelce soutěže Františka Čejku s našimi obránci byly nádherné a vždy to vypadalo nebezpečně. Tentokrát měla naše defenzívní hra navrh a obránce za vydatného přispění spoluhráčů z útoku vše zvládli. Ale i dopředu jsme hráli výborně. Některé akce hodně oku lahodily a bylo až překvapivé, že to takto kluci zvládají, a protože nás tentokrát nezklamala ani koncovka, tak jsem vyhráli poměrně přesvědčivě i zaslouženě.

Toto kolo Tišnovsko s 9 body vyhrálo o skóre před Kohoutovicemi a postoupilo do finálového turnaje, který proběhne 12.4. v Tišnově, ze 6. místa a ve skupině B se postupně utká s Kohoutovicemi, Ivančicemi, Boskovicemi a Velkou Bíteši.
Nedvědici se nepodařilo do finálového turnaje kvalifikovat, ale hráči získali velké herní zkušenosti. Někteří si však finálový turnaj zahraji společně s hráči Tišnova, kteří postoupili z 10. místa. Takto vytvořené mužstvo bude zřejmě hrát pod názvem Tišnovsko B. Skupinu A dále budou tvořit mužstva: Velké Meziříči, Vrchovina, Adamov a Medlánky.
První dvě mužstva z každé skupiny budou hrát play off o 1. místo, mužstva na 3. a 4. místě budou hrát play off o 5.místo a mužsva která skončí ve skupině pátá budou hrát o konečné 9. místo.
Základní halovou část vyhral tým FK Adamov před Kohoutovicemi a Boskovicemi, 4. místo obsadily Boskovice, 5. Velké Meziříčí, a 6. Tišnovsko A.

22. 3. 2015 Tišnovsko - Turnaj v Boskovicích 20:20 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 7x, Nechvátal Matyáš 5x, Dobrovolný Tadeáš 5x, Nakládal Ondřej 1x, Farkaš Kryšof 1x, Borek Jiří 1x

Sestava: Hanáček Pavel (odchytal 5 zápasů), Mička Jiří (3 zápasy) - Nakládal Ondřej, Farkaš Kryštof, Švanda Tomáš, Dobrovolný Tadeáš, Jelínek Filip, Nechvátal Matyáš, Borek Jiří a Chytrý Jan (C).

Na velice pěkné turnaji pro 12 mužstev, kde se hrálo 4 hřištích, jsme odehráli 8 zápasů po 18 minutách.

Zápasy ve skupinách
Tišnovsko – Blansko 2:1
Na rozehrání již tradiční soupeř. V utkání jsme měli mírnou převahu, kterou se nám podařilo přetavit ve vítězství, když Blansko korigovalo až těsně před koncem.

Tišnovsko – Ráječko 5:0
Z počátku bylo Ráječko poměrně vyrovnaným soupeřem, postupně jsme však získali velkou převahu a výrazně zvítězili.
Tišnovsko – Prostějov B 1:3
Nás nejhezčí zápas. V úvodu zápasu jsme soupeře přikovali soupeře k jeho bráně. Nebýt skvělého soupeřova golmana, asi bychom v páté minutě vedli 3 nebo 4:0. Gól jsme ovšem nedali, a tak se zase potvrdilo staré pravidlo. Po zbytečných chybách v rozehrávce jsme inkasoli a z dalších spousty šancí využili pouze jednino. Zápas s pozdějším vítězem turnaje jsme si prohráli hlavně díky neproměňování šancí. Po utkání soupeř naší skvělé útočné hře vysmekl velkou poklonu. Po turnaji jejich tréner konstatoval, že to byl pro ně ně nejtěžší zápas.

Tišnovsko – Vyškov A 2:6
Po svačině jsme velice těžko nahazovali motory. Než jsme se probrali už jsme prohrávali o dva góly. Ke konci jsme se trochu vzpamatovali nic méně na vynikajícího soupeře to nestačilo.

Tišnovsko – Konice 3:2
Hlavně dky mírné územní převaze a sklvělé kombinační hře jsme utkání dovedli do vítězného konce.
Ve skupině jme ze 6 účastníků obsadili 3. místo, 3 vítězství, 2 prohry.

Čtvrtfinále:
Tišnovsko – Zbrojovka 05 3:7
Viděli jsme nádherné a hodně fotbalové utkání. Do stavu 2:2 jsme hráli hodně vyrovnanou partii, pak Zbrojováci přidali na rychlosti a přesnosti přihrávek a začali nás přehrávat.

Semifinále o 5. místo
Tišnovsko – Prostějov A 1:1, penalty 1:3
Proti druhému týmu Prostějova jsme byli opět lepším mužstvem. bohužel z několika tutovek jsme proměnili pouze jedinou a nedlouho před koncem jsme po několika násobném odrazu inkasovali. Ještě do konce jsme si vytvořili několik příležitosti, gól jsme nedali. V penaltovém rozstřelu byl šťastnější soupeř.

Zápas o 7. místo
Tišnovsko – Blansko 3:0
Zdecimované Blansko jsme v tomto zápase přehráli poměrně jednoznačně zvítězili.

Konečné pořadí: 1. Prostějov B, 2. Zbrojovka 05, 3. Vyškov A, 4. Boskovice, 5. Prostějov A, 6. Vyškov B, 7. Tišnovsko, 8. Blansko, 9. Konice, 10. Kuřim, 11. Bystřice nad Pern., 12. Ráječko
Tedy poměrně slušné 7. místo, i když výkonem jsme asi patřili po první čtyřky, jediní soupeři, kteří nás přehráli, byli Vyškov A a Zbrojovka, v ostatních ápasech jsme byli lepší, někdy hodně výrazně.

V rámci tohoto turnaje byly vyhlášeny výsledky dlohodobé soutěže – Regionální zimní ligy, která se skládala z pěti turnajů od prosince do března:
Konečné pořadí:
KONEČNÉ POŘADÍ RZL PO 5. KOLE

Pořadí Mužstvo Z V R P Skóre Body Rozdíl gólů
1. Tišnovsko 04 25 18 4 3 113 : 19 58 94
2. FC Boskovice 25 19 1 5 123 : 30 58 93
3. FK Blansko 25 16 4 5 67 : 27 52 40
4. SK Bystřice n. P. 25 9 2 14 41 : 76 29 –35
5. SK P. Nedvědice 25 5 1 19 30 : 109 16 –79
6. SK Olympia Ráječko 25 2 0 23 14 : 127 6 –113

O vítězstí Tišnovska, při stejném počtu bodů, rozhodly vzájemné zápasy, které z našeho pohledu skončili 0:1, 2:2, 4:0, 2:1 a 1:2. Celkově tedy 2 výhry, 1 remíza a 2 prohry, muselo rozhodovat skoré, které jsme měli lepší poměrem 9:6. Rozhodujícím momentem bylo zřejmě utkání v Bystřici, které jsme těsně před konce prohrávali 0:1, ale podařilo se nám vyrovnat a v závěrečné minutě po nádherné akci vstřelit vítězný gól.
Nejlepší hráči TZL

 • Nejlepší hráč a střelec: František Čejka (Boskovice)
 • Nejlepší brankář: Jakub Nečas (Blansko)
 • Nejužitečnšjší hráč pro mužstvo: Vojtěch Pavlík (Ráječko)
 • Nelepší mladý hráč (talent RZL): Matyáš Nechvátal (Tišnovsko) (ročník 2007, střelec 16 gólů)
 • Cena fair play: Štěpán Bárta (Bystřice nad Pern.)

All stars team RZL:

 • Brankář: Pavel Krejčí (Bystřice nad Pern.)
 • Pravý obránce: Jan Bracek (Nedvědice)
 • Levý obránce: Vojtěch Jedlička (Tišnovsko)
 • Pravý útočník: Libor Opluštil (Boskovice)
 • Levý útočník: Tomáš Farník (Blansko)

Oceněným naším hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu.
Tišnovsko vítězstvím v této soutěži dosáhlo vynikajícího výsledku, doufáme, že kluci i nadále nás budou bavit fotbalem.
Dále je nutné poděkovat všem hráčů, že chtěli hrát a snažili se co jim síly stačili a hlavně, že se zlepšovali. Rodičům děkuje za trpělivost, odvozy, praní dresů a výraznou organizační pomoc.
Na závěr musí poděkovat svým trénérským kolegům Radku Hájkovi a Liboru Dřevěnému za nezištné obětování svého volného času a velký přínos ke sportovnímu růstu hráčů a spoluúčast při kladném formování jejich morálně volných vlastností a charakteru.

20. 3. 2015 Tišnovsko - Dolní Loučky (žáci) 2:10 (v poločase 0:5)

Střelci Tišnovsko: Sedláček Adam, Borek Jiří

Sestava: Pavlas Petr (05), Hanáček Pavel (05) - Chytrý Jan (04), Sedláček Adam (05), Dujka František (04), Borek Jiři (05), Nakládal Ondřej (04) a Horníček Filip (05)

Výsledkově hodně nepovedené utkání, herně už to tak zlé nebylo. Opticky hezčímu výsledku zamezilo především naše neproměňování šancí, vynikající výkon golmana soupeře, velký důraz soupeřových urostlých obránců, spousta individuálních chyb našich hráčů v obranné fázi a nevhodné řešení situací v předfinální fázi.
Byly poměrně dlouhé fáze utkání, kdy soupeř neopustil svoji polovinu, pak stačil dlouhý nákop a větší důraz před naší bránou či špatný výkop brankáře a neštěstí bylo na světě. Tímto způsobem jsme dostali snad 8 gólů.
Všechny zápasy samozřejmě nemohou být ideální. Nic se nedá dělat, musíme si z toho vzít ponaučení a jet dál, herně jsme určitě nezklamali.
Malo omluvou je, že nas nebyl dostatečný počet, abychom střídali celé čtveřice a absence minimálně 4 tradičních opor ze základní sestavy.

14. 3. 2015 Tišnovsko - 5. kolo RZL 23:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 7x, Dřevěný Vojtěch 6x, Borek Jiří 3x, Dřevěný Jakub 3x, Krajčo Dalibor 2x, Sedláček Adam 1x a Nechvátal Matyáš 1x

Sestava: Výborný golman: Doležal Kristián Neprostupná obrana: Jedlička Vojtěch, Nakládal Ondřej, Dřevěný Vojta a Kryštof Farkaš Nekompromisní útok: Chytrý Jan, Borek Jiří, Dřevěný Jakub, Nechvátal Matyáš, Krajčo Dalibor (2 zápasy) a Sedláček Adam (2 zápasy)

Tišnovsko – Nedvědice 7:0
Pěknou kombinační hrou, nesmírnou vůlí a nasazením všech hráčů se nám podařilo soupeře výrazně přehrát.

Tišnovsko – Blansko 0:0
Po celé utkání jsme měli mírnou územní převahu. Na šance jsem jasně zvítězili. 2 tyčky, 1 břevno a neuvěřitelný zákrok soupeřova golmana v poslední minutě, když už prošel míč mezi nohama a až za sebou ho těsně před bránou zachytil. Když ale gól nedáš nemůžeš zvítězit.

Tišnovsko – Ráječko 8:0
Na začátku utkání soupeř držel s našimi borci krok, postupně se však projevila herní vyzrálost a vynikající kolektivní souhra, takže jsem v klidu dokráčeli k vítězství.

Tišnovsko – Bystřice nad Pern. 7:2
Velice rychle jsme vedli 3:0, soupeř se však nevzdal, porařilo se snížit na rozdíl jednoho gólu a přinutil nás ke zvýšení otáček, což mělo za následek další 4 góly v bystřické síti. Bystřice podala velice dobrý výkon a výsledek ne zcela odpovídá obrazu hry. Pěkný rychlý a na kombinace pestrý zápas.

Tišnovsko – Boskovice 1:2
Vrchol dnešního turnaje. Díky neuvěřitelně rychle a tvrdé hře s vynikajícími individuálními výkony na obou stranách hřiště, nesmírně kolektivním pojetím a velké fotbalovostí, jsme viděli zápas, který výrazně přesáhl rámec regionální úroveň.
V tomto zápase potřebovali Boskovice vyhrát minimálně o 5 gólu, aby vyhráli celou soutěž. Tomu odpovídalo tempo, které nasadili od začátku zápasu. Přesto jsme to byli my, kdo zahodil v úvodu 2 velké gólové šance. Bohužel se nám nepodařilo, díky velké spádovosti hry, vystřídat a na konci 4 minuty naši unavení borci inaksovali. Hned v zápětí, když jsem s malým důrazem kryli soupeře, jsme uplně lehce inkasovali podruhé a na začátku 5 minuty to vypadalo bledě. Museli jsme provést mějakou změnu. Začali jsme střídat po jednom hráči s tím, že zkušenější hráči dostávali více prostoru. Obranná fáze hry se výrazně zlepšila a postupně jsme na hřišti získávali převahu, několik šanci jsme zahodili, ale přece jenom jsme 4 minuty před koncem snížili na rozdíl jednoho gólu. V nasazeném trendu jsme pokračovali dál, gól už se nám však vstřelit nepodařilo. Tentokrát se paradoxně na konci utkání radovali hráči obou mužstev. Boskovice z vítězství v utkání a náš tým z vítězství v celé soutěži.
Na tomto turnaji podali výborný výkon oba naši dnešní nejlepší střelci, Honzík a Vojta D., ale ani ostatní se nezůstali pozadu a mužstvo jako celek si od spousty přítomných vysloužil titul mužstva s nejlepším kolektivním pojetím hry.

I přes prohru v posledním zápase jsme tedy zvítězili v této dlouhodobé zimní soutěží právě před Boskovicemi a Blanskem.
O našem 1. místě rozhodly vzájemné zápasy, které byly neuvěřitelně vyrovnané. Z pěti zápasů jsem 2× vyhráli, 1× remizovali a 2× prohráli. Takže muselo rozhodnout skóre ze vájemných zápasů a to jsme měli v poměru 9:6 lepší. Celkové skóre jsme měli lepší o 1. gól.

V celé soutěži jsme z 25 zápasů 18× vyhráli, 4× remizovali a 3× prohráli, z toho 2× s Boskoivcemi a 1× s Novým Městem, které na turnaji v Blansku zastupovalo Nedvědici. Celkem jsme nastříleli 113 gólů a obdrželi pouhých 19. V hodnocení individuálních cen budem pravděpodobně mít dvojí zastoupení.
Vynikající úspěch! Kluci děkujeme.

6. 3. 2015 Tišnovsko - Rosice 14:1 (v poločase 0:0)

Střelci soupeře: Nakládal Ondřej 3x, Horníček Filip 2x, Borek Jiří 2x, Dujka František 2x, Dřevěný Jakub 2x, Krésa Michal 2x a Sedláček Adam

Sestava: Brankáři: Doležal Kristián, Pavlas Petr, Hanáček Pavel Obrana: Farkaš Kryštof, Jedlička Vojtěch, Nakládal Ondřej, Dřevěný Vojtěch Útok: Dřevěný Jakub, Sedláček Adam, Borek Jiří, Horníček Filip, Dujka František a Krésa Michal

V první minutě jsme prohrávali 1:0, postupně jsme začali soupeře přehrávat a byly dlouhéí pasáže, kdy jsme ho vůbec nepustili na naší polovinu. Některé akce byly nadherné, přesto občasné špatné zpracování či špatný první dotek s míčem nebo nevhodné řešení situace ušetřilo soupeře od daleko vyšší porážky.

15. 2. 2015 Tišnovsko - 9. kolo RZL 20:7 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Farník Tomáš 4x, Dřevěný Jakub 3x, Dujka František 3x, Chytrý Jan 3x, Dřevěný Vojtěch 2x, Farkaš Kryštof 2x, Farník Ondřej 2x, Doležal Kristián 1x

Sestava: Doležal Kristián - Farkaš Kryštof, Ondřej Farník, Farník Tomáš, Dujka František - Dřevěný Vojta, Hvězda Jiří, Chytrý Jan, Dřevěný Jakub.

Na tomto turnajijsem konečně zahráli to co jsme očekávali od začátku. Rychle a přesné kombinace a se vzornou obrannou hrou zdobili náš výkon.

Tišnovsko – SFK Vrchovina 5:3
Soupeř byl v úplné sestavě, přesto jsme si vynutili převahu a po zásluze zvítězili.

Tišnovsko – FC Ivančice 5:0
Mimo vstřelené góly se nám podařilo neuvěřitelné, dali jsme 7 tyček. Výsledek hovoří za vše a to je pro soupeře hodně milosrdný.

Tišnovsko – AFK Tišnov 6:1
Tišnovu se podařilo velice rychle skórovat, to nás však nevyvedlo z míry a strojovou hrou jsme postupně navyšovali skóre. Tyčky tentorkát byly pouze 2.

Tišnovsko – Nedvědice 4:3
Chtěli jsme si v zápase vyzkoušet jiný herní systém 1 obránce, 2 záložníci a 1 útočník. Bylo to však unáhlené, než jsme se probrali, prohrávali jsme 2:0. Vrátili jsme se k rozestavení 2–2 a brzy srovnali. Nedvědičtí však předváděli neuvěřitelná výkon a byli hodně vyrovnananým soupeřem. Výsledkem bylo, že šli opět do vedení 3:2. V závěrečné pětiminutovce jsem soupeře přitlačili před bránu, z tohoto tlaku se nám podařilo vyrovnat a necelé 2 minut jsme přímo z rohu zaznamenali šťastný vítězný gól.

Konečný výsledek 12 bodů ze 4 zápasu je vynikající.
Toto mužstvo po novém roce zatím drží fantastickou fazónu z 24 zápasů prohrálo pouze 2×, v Letovicích s Boskovicemi 3:1 a Blansku s SFK Vrchovina 5:3. Oba zápasy však byly mimořádně vyrovnané a dramatické a mohly skončit i obráceně. A 2× remizovalo a to s žáky Tišnovatedy s hráči až o 3 roky staršími.

13. 2. 2015 Tišnovsko - Velká Bíteš 9:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dujka František 3x, Borek Jiří 2x, Nakládal Ondřej 2x, Sedláček Adam 2x

Sestava: Hanáček Pavel - Farkaš Kryštof, Nakládal Ondřej, Jedlička Vojtěch - Borek Jiři, Honíček Filip, Sedláček Adam, Dujka František

V zápase hraném na 3×20+9 minut jsme po většinu hry měli převahu. Mírnou vyjímkou byla první třetina, kdy soupeřovi stačili síly a naši zbytečně překombinovávali hru. V druhé a třetí části jsme soupeře výrazně zatlačili k jeho bráně. Za stavu 7:0 jsme povolili v koncentraci a přestali důsledně bránit a dovolili soupeři snížit na přijatelný výsledek.
Bylo k vidění velké množství krásných kombinačních akcí. Zejména, když hráli spolu v útoku Vojta a Adam nebo Franta a Kryštof či Jirka a Filip, byla radost se dívat. V obraně výborný výkon podal především Ondra, ale hodně se na tomto postu líbil i Jirka. V brance překvapil výkon Vojty, který chytal cca 12 minut. Pavlík chytal v první třetině a v první polovině druhé části skvěle, pak do brány pustil chvíli Kryštofa a chvíli Vojtu a když se vrátil už to nebylo úplně ono. I tak ho však musíme pochválit.

7. 2. 2015 Tišnovsko - 4. kolo RZL 29:4 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Jakub 6x, Nechvátal Matyáš 5x, Borek Jiří 4x, Chytrý Jan 4x, Jedlička Vojtěch 4x, Hvězda Jiří 4x, Dřevěný Vojtěch 1x, Farkaš Kryštof 1x

Sestava: Doležal Kristián - Jedlička Vojtěch, Hvězda Jiří, Chytrý Jan, Nechvátal Matyáš - Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojtěch, Borek Jiří a Dřevěný Jakub

Po velice kvalitním a neuvěřitělně disciplinovaném výkonu všech hráčů jsme turnaj vyhráli bez ztráty bodu a s výborným skóre.

T – Blansko 4:1
Od začátku zápasu bylo vidět, že kluci jdou za vítězstvím. Neustálou snahou o útočnou hru, nápaditou kombinací a důrazným presinkem převažovali čím dál viditelněji misku vah na svoji stranu. Jediné co nás v tomto zápase trápilo, byla hra přes brankáře. Což bylo zřejmě způsobeno pro nás nezvyklým povrchem. Jednalo se o zápas vynikající úrovně.

T – Boskovice 2:1
Jeden z nejhezčích zápasů v letošní zimní sezóně, který jsem viděl. Neuvěřitelně disciplinovaný výkon našich borců podpořený velkým fotbalovým umem vedl k těsnému vítězství. Nezlomil nás ani vedoucí gól Boskovic. Dál jsme trpělivě hráli svoji hru a postupně přitláčeli soupeře k jeho brance. Když jsme 4 minuty před koncem srovnali skóre, nezačali jsme se bát o výsledek, dál jsme útočili a naše snaha vyvrcholila necelou minutu před koncem nádhernou akcí všech hráčů na hřišti zakončenou výborným náběhem našeno obránce před bránu a po milimetrové přihrávce z prvého křídla jeho nechytatelnou vítěznou střelou.

T – Ráječko 8:0
Soupeř dlouho vzdoroval a v polovině utkání bylo skóre pouze 1:0. Pak už Ráječku došli síly a výsledek hovoří sám za sebe.

T – Nedvědice 8:0
Proti mladším kolegům jsem postupně navyšovali skóre až do 8 gólového rozdílu. Nedvědice si přes hrozivý rozdíl několik šanci vytvořila, ale ty s přehledem zlikvidoval zatupující golman. Největší šanci Nedvědice v bratruvražebném boji mladší z obou sourozenců neproměnil.

T – Bystřice 7:2
Po necelé půl minutě jsme prohrávlai 1:0. Nezpanikařili jsme a svoji pestrou útočnou hrou jsme postupně skóre navyšovali a zápas přivedli k vítězství.

Ještě jednou bych chtěl hráčům poděkovat, tak kvalitní a kompaktní výkon, vyrovnaný na všech postech, kdy jeden hrač bojoval za druhého a přitom velice disciplinovaný, jsem snad od tohoto mužstva ještě neviděl.

Po 4. kolech jsme se osamostatnili na čele tabulky Regionální zimní ligy a před závěrečným 5. kolem v Ráječku vedeme o 6 bodů před Boskovicemi a Blanskem.
Turnaj v Boskovicích bude již jako samostatný pravděpodobně za účasti 12 mužstev.

TABULKA TURNAJE
Pořadí Mužstvo Z V R P VG OG B Ro

 1. Tišnovsko 04 5 5 0 0 29 : 4 15 25
 2. FC Boskovice 5 4 0 1 38 : 8 12 30
 3. FK Blansko 5 3 0 2 19 : 11 9 8
 4. SK Bystřice n. P. 5 2 0 3 12 : 22 6 –10
 5. SK Olympia Ráječko 5 1 0 4 5 : 30 3 –25
 6. SK P. Nedvědice 5 0 0 5 4 : 32 0 –28

31. 1. 2015 Tišnovsko - 3. kolo RZL 19:7 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Nechvátal Matyáš 5x, Sádecký Tomáš 4x, Borek Jiří 2x, Dřevěný Jakub 2x, Dřevěný Vojtěch 2x, Chytrý Jan 2x, Krajčo Dalibor 2x,

Sestava: Krajčo Dalibor - Bracek Jan, Jedlička Vojtěch, Chytrý Jan, Nechvátal Matyáš - Dřevěný Vojtěch, Sádecký Tomáš, Borek Jiří a Dřevěný Jakub (takto jsem nastoupili do 1. utkání, v dalším zápasech se měnil brankář a sestava byla různě promíchaná)

Všichni borci převedli perfektní výkon a po zásluze turnaj vyhráli.
T – Blansko 2:1
První zápas turnaje byl předčasným finále. Snažily jsme se o rychlou kombinační hru, bohužel nám v tomto zápase nevycházela finální přihrávka, a tak spousta pološancí končila nezdarem a v soupeřovi to živilo naději na získání bodů. O to více bylo utkání zajimavější.

T – Bystřice nad Pernš. 2:1
Hodně nešťastné utkání, ve kterém jsme měli poměrně velkou převahu a velké množství šancí. Trochu nás přibrzdila vlastní branka, kdy obvyklá a úplně jednoduchá rozehrávka přes brankáře mu utekla do brány a v polovině utkání byl stav 1:1 a hodně jsme se pak nadřeli na těsné vítězství. Ukazalo se však, že nás jen tak nějaké prkotina nepoloží a zápas jsme přes 4 tyčky dovedli k vítězství.

T – Ráječko 8:0
Výsledek vypadá výborně, hra však zejména v první části byla z naší strany dost neurovnaná a nepřesná. V závěru jsem se výrazně zlepšili a začali převádět nádherné fotbalové akce. Rychla perfektní rozehra mezi 3 až 4 hráči, přímočaré průniky podél lajny či několik zdařilých kliček ve velké rychlosti za sebou s následnou přihrávkou často diváky nutily k potlesku. Dokonce jsme v průběhu hry viděli i zdařilo „Zidanovku“.

T – Boskovice 4:0
Pro nás herně i výsledkově nejpovedenější zápas. Přestože Boskovice neměli své dva klíčové hráče, nastoupili jsme s respektem a snahou o co nejlepší hru i výsledek. Konečný stav hovoří sám za sebe. I když se místy hrálo delší dobu na naší polovině, přesto se nám je podařilo soupeře udržet na uzdě a ani jednou za zápas netrefil bránu.

T – SFK Vrchovina 3:5
Asi díky vědomí, že už jsme turnaj vyhráli, neobvyklému obsazení jednotlivých postů a mále koncentraci jsme brzy po laciných brankách prohrávali 2:0. Následně se nám podařilo během tří minut otočit stav na 3:2 a zdálo se, že budeme hrát svoji hru, tak jak v předcházejících zápasech. Soupeř se však nevzdal, změnil rozestavení a snažil se o dlouhé nákopy s naběhem za naši obranu. Tato taktika se mu nakonec vyplatila. Avšak za stavu 3:3 v okamžiku, kdy šli 2 naši hráči na brankáře nečekaně zahoukal siréna a rozhodčí akci přerušil. Kdoví jak by se utkání vyvíjelo, kdyby časomíra techniku měla pevně pod kontrolou. Není však vhodné se na nic vymlouvat, měli jsme na to, abychom utkání zvádli i tak, přičina porážky je faktu, že Vrchovina byla daleko důraznější před oběma brankami.

Všichni borci převedli perfektní výkon a po zásluze celý turnaj vyhráli.

28. 1. 2015 Tišnovsko - Triangl II 3:2 (v poločase 1:1)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Jakub 3x

Střelci soupeře: Pavelka Adam, Flesar Radek

Sestava: Doležal Kristián - Jedlička Vojta, Nakládal Ondřej, Borek Jiří, Dřevěný Jakub - Pestr Josef, Dřevěný Vojtěch, Krésa Michal a Sedláček Adam

Nechci naše borce přechválit, ale na tomto miniturnaji podali famózní výkon. Oproti oběma soupeřům vynikali především výbornou organizací hry, vtipnou a přesnou přihrávkou, pohybem bez míče a odvahou hrát každý s každým. Dnes byla navíc vynikající souhra obrácnů a útočníků.

Tišnov ml. žáci – Tišnovsko 1:1
Po většinu zápasu jsme se drželi míč na svých kopačkách a předveli několik pěkných akci vytvořili hodně šancí. Soupeř těžil především z individuální ch výkonů, krátkých narážeček středem hřiště a rychlých náběhů za obranu.
Velice brzy jsme se ujali vedení po nádherné kombinaci celé čtveřice a fantastické finální příhrávce, když už hbité levé křídlo doráželo míč do prázdné brány. Další gól visel ve vzduchu, některé kombinace zvedali diváky ze sedadel. Gól jsme nedali a inkasovali těsně před konce po rychle rozhraném rohu.

Tišnov ml. žáci – Nedvědice ml. žáci 2:3
Rychle a bojovné utkání s velkým množství šancí na obou stranách. Nedvědice se více prosazovala díky některým individualitám a proti mírně unavenému soupeři zvítězila.
Střelci: Šulc 2×? – Humpola Pavel, Sytař Jan a Pivovarčík Matyáš

Tišnovsko – Nedvědice ml. žáci 2:1
Zápas vynikající úroveň díky výkonu hráčů na obou stranách. Tišnovsko mírně soupeře přehrávalo díky precizní organizaci hry a mimořádných výkonů všech hráčů. Nedvědice stavěla na mimořádných indviduálních výkonech se snahou o rycholou kombinační hru.
Útočných akcí jsme si nevytvořili mnoho, za to však každá byla nebezpečná a „smrděla“ gólem. Nedvědice se také tlačila výrazně do brány a vytvořila si několik příležitosti a gólových šancí. Naši obránci však byly v podstatě bezchybní a ve spolupráci se skvělým golmanem vzniké situace bezpečně řešili.

Tato forma přípravy se jeví jako vynikající, kluci běh hodiny a půl sehrají 50 minut a v dnešním případě vynikajícího fotbalu. Takové to zápasy výrazně přispívají výrazně k fotbalovému růstu každého jednotlivce i celého mužstva.

23. 1. 2015 Tišnovsko - žáci Tišnova 8:8 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 2x, Sedláček Adam 2x, Krésa Michal 2x, Pestr Josef, Borek Jiří

Sestava: Dřevěný Vojtěch - Sedláček Adam, Jedlička Vojtěch, Chytrý Jan, Dřevěný Jakub - Pestr Josef, Nakládal Ondřej, Borek Jiří, Krésa Michal

V hodně tvrdém utkání hraném na 3×20 minut měli naši mladší a menší hráči po většinu utkání výraznou kombinační převahu s velkým množstvím gólových situací. Po většinu utkání jsme vedli o 2 až 3 góly. O vítězství jsme přišli až v posledních 4 minutách, kdy jsme 3× inkasovali.
Kluci předveli vynikající fotbal s krásnými kombinacemi, dokonce vyhrávali i většinu osobních soubojů. Jediné co se dá vytknout je menší herní disciplína při dodržování určených postů. Klukům o jeden až čtyři roky starší byli více jak vyrovnaným soupeřem. Výkon všech hráčů byl po většinu utkání ekcelentní.

11. 1. 2015 Tišnovsko - 5. kolo TZL 3:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný Vojtěch, Nakládal Ondřej, Chytrý Jan

Sestava: Doležal Kristián - Chytrý Jan, Jedlička Vojtěch, Borek Jiří, Dřevěný Vojtěch - Dujka František, Pestr Josef, Krésa Michal, Nakládal Ondřej

Naše výstoupení se dá hodnotit stručně: „Výborný kolektivní výkon, skvělá hra, ale málo bodů“. Za předvedenou hru bychom si zasloužili lepší výsledky a hlavně více vstřelených gólů.

T – Kohoutovice 0:1
Více jak 2/3 zápsů se hrálo u branky soupeře, bohužel naše efektivita byla žalostná, střely šly buď do obránců nebo byly málo razantní a soupeřův golman si s nimi snadno poradil. Kohoutovice využili jeden ze dvou brejků ke vstřelení gólu a hodně šťastně zvítězili.

T – Ivančice 2:0
Výborná kombinační hra s pevnou obranou slavila úspěch. Při daném množství šancí jsme měli zvítězit výrazněji.

T – Velké Meziříčí 1:1
Počatek a konec zápasu patříl nám, v prostřední části byl lepší soupeř a jen díky výbornému výkonu golmana jsem v této části inkasovali pouze 1×. V posledních 5 minutách jsme hráli výrazně rychleji a odváženěji dopředu, z toho pramenily velké šance a velké množství faulů soupeře. Z jednoho trestného kopu jsme nádhernou střelou do pravého horního rohu vyrovnali. V posledních 2 minutách jsme neproměnili tři vyložené šance. Nejdřive perfektně rozehraný přímý kop stačilo Velké Meziříčí zneškodnit, následnou chybu soupeřova golmana nepotrestál náš útočník, když chvili byl sám před prázdnou bránou, ale nebyl dost pohotový. Dvacet vteřin před koncem jsme kopali přímý kop cca z 12 m, ale míč těsně minul bránu. Nádherný zápas se spoustou pěkných akcí a velkým množství šancí na obou stranách. Bod byl pro nás zisk.

T – Adamov 0:1
Dva piliře soupeřova mužstva, Ondra a Franta, přivedly svůj tým ke šťastnému vítězství. Jeden z nich zlikvidoval spoustu nájezdů našich dvou či tří hráčů na něho samotného, když už gól visel na vlásku. Druhý po krásném průniku vstřelil minutu a půl před koncem jediný gól zápasu. Hodně tvrdý, ale vynikající zápas.

Pokud se nám podaří zlepšit koncovka, tak se nemusíme bát nikoho. Kluci děkujeme za výborný herní projev.

4. 1. 2015 Tišnovsko - Turnaj v Pohořelicích 16:3 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Střelci: Rozmahel Adam 3x, Hvězda Jiří 3x, Krésa Michal 3x, Dřevěný Vojta 3x, Dobrovolný Tadeáš 2x, Sedláček Adam 2x

Sestava: Doležal Kristián - Hvězda Jiří, Dřevěný Vojtěch., Sedláček Adam - Dobrovolný Tadeáš, Krésa Michal, Rozmahel Adam

První lednovou neděli jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v rámci halové ligy pořádané 1.SC Znojmo. Série 4 základních turnajů po 8 účastnících je zakončena finálovým turnajem, do kterého postupují vždy 2 nejlepší týmy z každého ze základních kol.
Dnešní den jsme měli původně nominováno 9+1 hráčů, z důvodu nemoci však nedorazily 3 opory (Kuba D., Tom Švanda a Maty Jícha) a tak jsme začali v počtu 6+1. V úvodním utkání proti slovenskému týmu ŠK Senec byla až příliš vidět 14 denní herní pauza, k obrazu hry nepřispěl ani míč s velkým odskokem, takže se naši borci museli soustředit spíše na zpracování míče než na ostatní herní činnosti. Prohra 0:2 nás však příliš mrzet nemusela, naštěstí zbylé dva zápasy ve skupině proti Starému Lískovci B a Mikulovu jsme jasně vyhráli a šli do čtvrtfinále proti RAFK Rajhrad. Ze začátku zápasu jsme se dostali do vedení a neproměnili další 3 jasné šance a tak se z jasného zápasu postupem času stalo drama. Výšková převaha a tvrdost soupeře nám začala dělat problémy. Vzhledem k zranění Adama R. jsme dohrávali na 5 borců a když soupeř trefil jen tyč, my na druhé straně rozhodli vysokým lobem, který přeskočil soupeřova gólmana. V semifinále už definitivně s 5 hráči do pole jsme nastoupili opět proti ŠK Senec a bylo to úplně jiné utkání než ve skupině. Měli jsme mírnou převahu, ale bohužel se opět projevila naše stará bolest v koncovce. Místo vedení 1:0 jsme naopak inkasovali z brejku 2 útočníků na našeho gólmana. V dalším průběhu jsme nastřelili tyč a když následně soupeřův brankář vyškrábnul míč z brankové čáry, podruhé jsme s tímto soupeřem prohráli. V utkání o třetím místo jsme po vlažném úvodu, spustili po prvním gólu brankostroj a v pohodě zvítězili a získali tak skvělé 3. místo.
Celý turnaj vyhrálo mužtvo FAC Vídeň, které předvádělo vynikající kombinační fotbal.

Nutno pochválit všechny naše hráče za výborné a místy heroické výkony a zvláště pak Kristiána, který byl poprávu vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Výsledky základní skupiny:
Tišnovsko – ŠK Senec 0:2
T – Starý Lískovec B 6:0
T – Mikulov 3:0
Čtvrtfinále: T – RAFK Rajhrad 2:0
Semifinále: T – ŠK Senec 0:1
O 3. místo: T – Mikulov 5:0
Pozn.: Převzato ze stránek AFK Tišnov od autora Libora Dřevěného.

21. 12. 2014 Tišnovsko - 2. kolo RZL 24:2 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Srba Tomáš 6x, Krésa Michal 5x, Dřevěný Jakub 3x Chytrý Jan 3x, Krajčo Dalibor 3x, Jedlička vojtěch 2x, Rozmahel Adam 2x

Sestava: Doležal Kristián - Srba Tomáš, Farkaš Kryštof, Dřevěný Jakub, Krésa Michal - Krajčo Dalibor, Jedlička Vojtěch, Chytrý Jan, Rozmahel Adam.

V rámci dnešního turnaje jsme viděli mimořádně krásný zápas Tišnovsko – Boskovice, který snesl nejpřísnější kritéria halového fotbalu. Rychlost nasazení, indivivduální i kolektivní výkony byyl silně nadprůměrné.

T – Bystřice 5:0
Od začátku jsme se do soupeře pustili s velkou vervou a chutí do hry. Soupeře se nám dařilo přehrávat a držet u jeho branky. Díky stálému tlaku zápas dovedli do klidného vítězství.

T – Boskovice 2:2
Možná nejhezčí zápas probíhající letošní halové sezóny. Nejdříve jsme se ujali vedení po výborně koplém přímém kopu Dalibora hned v úvodu zápasu. V této fázi hry jsme měli poměrně výraznou převahu, ale výborného golmana soupeře se nám nepodařilo prostřelit. ve druhé třetině soupeř výrazně přidal, zatáčel nás před naší bránu a podařilo se mu nejdříve vyrovnat po rychlé kombinační akci a za chvíli na to po vtipně rozehraném rohu z nemožného úhlu, díky nejlepšímu střelci turnaje Františku Čejkovi, se ujali vedení.
Poslední část hry byla hodně vyrovnaná rychle akce se rovnoměrně střídali na obě strany. Gól na obou stranách visel na vlásku. Tentokrát jsme byli štastnější my, když Kuba minutu a půl před koncem zápasu po bleskurychém brejku po levé straně zakončil levou nohou na bliší tyč. To však ještě nebyl konec. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svoji stranu, viděli jsme několik infarktových situáci před oběma brankami, ale dezenziva včele s brankáři už další gól nepřipustila.

T – Ráječko 8:0
Proti oslabenému soupeři jsme provedli několik dílčích korektur v sestavě spočívajících v řesunu některých hráčů z obrany do útoku a naopak. Do obrany přešel i Tomáš Srba, který získal nebývali prostor a i díky výrazné pomoci svých spoluháčů z lajny zaznamenal 5 gólů.

T – Nedvědcie 9:0
Tentokrát vyloženě obránci hráli v útoku a útočníci v obraně a vůbec si hráči na nových postech nevedli špatně. Především dvojice Dalibor a Vojta si vytvářela velké množství šancí a dokázala je efektivně zakončovat. Oproti předchozímu soupeři byla však i Nedvědice hodně nebezpečná a výsledek je pro ní hodně krutý. Minimálně si zasloužila vstřelit gól.

T – Blansko 0:0
Do utkání pro bolesti pat nenastoupil Tomáš a v průběhu utkání po zvrknutí kotníku odstoupil i Honzík. Přes tato výrazná oslabení se nám dařilo soupeře přehrávat a gól visel vlásku, ale bohužel visí pořád. Opět jsme Blansku gól nedali.

KONEČNÁ
TABULKA TURNAJE
Pořadí Mužstvo Z V R P VG OG B Ro

 1. FC Boskovice 5 4 1 0 32 : 2 13
 2. Tišnovsko 04 5 3 2 0 24 : 2 11
 3. FK Blansko 5 2 2 1 11 : 5 8
 4. SK Bystřice n. P. 5 2 1 2 5 : 13 7
 5. SK P. Nedvědice 5 1 0 4 3 : 22 3
 6. SK Olympia Ráječko 5 0 0 5 1 : 32 0

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ RZL PO 2. KOLE

Pořadí Mužstvo Z V R P Skóre Body Rozdíl

 1. FC Boskovice 10 8 1 1 49 : 6 25
 2. Tišnovsko 04 10 6 3 1 42 : 4 21
 3. FK Blansko 10 6 3 1 26 : 5 21
 4. SK Bystřice n. P. 10 3 2 5 10 : 26 11
 5. SK P. Nedvědice 10 1 1 8 5 : 44 4
 6. SK Olympia Ráječko 10 1 0 9 4 : 51 3

Protože se jednalo o poslední společnou akci v kalendářním roce 2014, tak jsem si dovolil použít přání Radka Hájka, připojuji se k němu a plně se s ním ztotožnuji:
„Na závěr bych chtěl za sebe a celé SK popřát celemu týmu a všem rodičům, kteří jsou naší nedílnou součástí a bez nich bychom fungovat nemohli, příjemné prožití Vánoc, mnoho dárků pod stromečkem, hodně zdraví, pohody a co nejvíce strhujících utkání s dobrým koncem pro náš tým v dalších letech.“

14. 12. 2014 Nedvědice - 4. kolo TZL 0:0 (v poločase 0:0)

Bez účasti Nedvědice i Tišnovska se hrálo 4. kolo TZL.
Přhled výsledků:

 • Adamov – Medlánky 0:3
 • Vrchovina – Kohoutovice 2:1
 • Tišnov – Adamov 0:5
 • Medlánky – Kohoutovice 0:0
 • Tišnov – Vrchovina 0:1
 • Kohoutovice – Adamov 3:1
 • Medlánky – Vrchovina 3:3
 • Kohoutovice – Tišnov 2:0
 • Adamov – Vrchovina 3:0
 • Tišnov – Medlánky 0:3

Více na webových stránkách Tišnovské zimni ligy:
http://tisnovska-zimni-liga.webnode.cz

7. 12. 2014 Tišnovsko - 1. kolo RZL 18:2 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Matyáš Nechvátal 5x, Chytrý Jan 4x, Krajčo Dalibor 4x, Nakládal Ondřej 3x, Jedlička Vojtěch 1x a Rozmahel Adam 1x

Sestava: Doležal Kristián - Krajčo Dalibor, Jedlička Miroslav, Nechvátal Matyáš, Chytrý Jan - Hvězda Jiří, Sedláček Adam, Nakládal Ondřej, Rozmahel Adam

Dnešním dnem jsme začali hrát novou soutěž – Regionální zimní ligu, kterou v jejím 1. ročníku bude hrát 6 týmů a každý uspořádá jeden turnaj, na každém se utkává každý s každým a délka zápasů je 18 minut. 1. kolo měla za čest pořádat SK Pernštejn Nedvědice.

Tišnovsko na turnaji předvádělo skvělý výkon, zakončilo turnaj s nejlepším skóre a dalo nejvíce gólů. Bohužel jeden smolný okamžik v posledním zápase ho odsoudil až na třetí místo, se kterým jsme ,trošku smutně a trošku hořce, spokojeni.
Tišnovsko – Bystřice nad Pernštejnem 5:0
Do soupeře jsme se pustili s velkou vervou a po celou dobu utkání měli značnou převahu a zcela zaslouženě vyhráli.

Tišnovsko – Nedvědice 8:0
Mladší kolegové z nedvědického týmu nestačili na krásné a rychle kombinace a rezignovaně zápas odevzdali a pouze dohrávali.

Tišnovsko – Ráječko 5:1
Daleko větší převaha než říká výsledek. Další spousta šancí zůstala nevyužita. Vstřelené góly v tomto zápasu byly po nádherných kobinačních akcích, do kterých se dařilo zapolovat trojice až čtveřice hráčů.

Tišnovsko – Blansko 0:0
Na turnaji, kde byl průměr 4 góly na zápas je až neuvěřitelné, že tento bezbrankový zápas byl nejhezčím zápasem turnaje. Nádherné fotbalové akce se střídali z jedné strany na druhou a často vyvolávaly spontální potlesk všech diváků. Atmosféra v hale byla skvělá jak při mezinárodním zápase, diváci vytrvale povzbuzovali obě mužstva a hnali je neustále do útoku. Velice pěkný a dramatický zápas vrcholil v poslední minutě, kdy jsem chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, všichni 4 hráči na hřišti se vrhli do útoku, ale nešťastně jsme ztratili míč a dva blanenští hráči se řítili samy na golmana. Ten sice střelu vyrazil, ale ta se od útočníka odrazila zpět a míč se pomale šoural do naší prázdné brány. Dřív než překročil brankovou čáru ozvala se siréna. Nádherný zápas v bouřivém sportovním prostředí, který skončil zaslouženou remízou, pouze to mohlo být alespoň 2:2, góly by tomuto zápasu hodně slušely.

Tišnovsko – Boskovice 0:1
Další vrchol dnešního turnaje, bohužel byl bez patřičné divacké kulisy, protože se jednalo o poslední zápas a většina hráčů a diváků už odjela domů.
V průběhu utkání jsme měli mírnou převahu a i soupeřů trenér v průběhu tipoval, že vyhrajeme 1:0. Bohužel jsme svoje šance nedokázali proměnit a kalich hořkosti jsme si do dna vypili v okamžiku, kdy po nádherné akci celé čtveřice se řítili dva naši útočníci na 1 obrácne soupeře. Podařilo se jim jej i brankáře perfektně vyšachovat, bohužel střela do brázdné branky skončila na protilehlé tyčce. Než jsme se vzpamatovali, tak soupeř z rychlého kontru nechytatelnou bombou na bližší tyč zápas rozhodl. Přes veškerou další snahu, jsme gól nedali. Vynikající výkon všech aktérů a vyborný zápas.

Konečná tabulka turnaje – 1. kolo RZL
Pořadí Mužstvo Z V R P VG OG B Ro

 1. FK Blansko 5 4 1 0 15 : 0 13 15
 2. FC Boskovice 5 4 0 1 17 : 4 12 13
 3. Tišnovsko 04 5 3 1 1 18 : 2 10 16
 4. SK Bystřice n. P. 5 1 1 3 5 : 13 4 –8
 5. SK Olympia Ráječko 5 1 0 4 3 : 19 3 –16
 6. SK P. Nedvědice 5 0 1 4 2 : 22 1 –20

Všichni hráči bez vyjímky podali vynikající výkon a celé mužstvo předvádělo nádherný fotbal. Byla to velká radost takový tým a tak šikovné kluky na turnaji trénovat a vést. Děkuji.

30. 11. 2014 Tišnovsko - Turnaj TZL 7:5 (v poločase 6:0)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan 2x, Dřevěný Jakub 2x, Dřevěný Vojtěch 1x, Srba Tomáš, Krajčo Dalibor

Sestava: Doležal Kristián - Krajčo Dalibor, Jedlička Vojtěch, Dřevěný Jakub, Chytrý Jan - Nakládal Ondřej, Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojtěch, Srba Tomáš

T – Medlánky 0:0
Neuvěřitelný tlak, spousta šancí, jedna tyč, dvě břevna, ale gól žádný. Přes krásnou hru pouze remíza.

T – Nedvědice 6:0
Výrazně oslabená Nedvědice, omluvilo se 8 hráčů, se urputně bránila a bojovala, ale nestačila. Výborný výkon, i přes dva laciné góly, podal v golman Laďa.

T – Adamov 0:2
Nesmírně rychlé, bojovné, ale hodně tvrdé utkání, rozhodl soupeř ze dvou standartní situací. Utkání jsem si neprohráli v obranné fázi, ale opět nepromněňováním šan­cí.

T – Boskovice 1:3
Krásný zápas s velkým množství šancí na obou stranách. Počátek zápasu patřil našemu týmu. Do 12 minuty jsme měli poměrně značnou převahu, ujali jsme se vedení a nastřelili 4× tyč, ještě někoik tutovek jsme neproměnili. Postupně soupeř převzal iniciativu a svou krsnou kombinační hrou se stával či dál více nebezpečný. Ještě za stavu 1:1 jsme měli několik gólových šancí, ale neproměnili jsme ani samostatný nájezd na brankáře. Zápas vrcholil za stavu 2:1 pro Boskovice. Naši chtěli za každou cenu vyrovnat, soupeř hrozil nebezpečnými kontry. Několikrát jsme odvrátili 3 gól, když obránce vykopával z prázdnéí brány. Symy jsme byli také nebezpční, ale soupeřů golman byl perfektní. Nakonec byl soupeř štastnější.
V takovém to zápase, vedeném ve vysokém tempu, položený vynikajícími individuálními výkony všech aktérů, nemusí prohra bolet. Jenom v takových mačech může růst výkonnost malých fotbalistů.
Poznámka:
Hráči ze spřáteleného AFK Tišnov, kteří u nás hrají na sdružený start, byly nominováni do okresního výběru OFS Brno – venkov a účastnili se meziokresního turnaje 6.12.2014 v Brně. Přiložen komentář Libora Dřevěného.
Čtveřice našich hráčů – Tomáš Srba, Ondra Nakládal, Kuba a Vojta Dřevění – byli nominování do výběru okresu Brno-venkov na daný silně obsazený mezinárodní turnaj starší přípravek, které se účastnilo celkem 8 městských nebo okresních výběrů:

Brno – město A (čtveřice borců ČAFC a Sparty), Brno – město B (Zbrojovka), Znojmo (převážně ročník 2005), Břeclav, Hodonín, Vyškov, Bratislava a Brno-venkov (čtvěřice Tišnováků, dále kluci z Modřic, Vojkovic a Kahanu)

Výběr OFS Brno-venkov se umístil na skvělém 3.místě za výběrem Brno-město A a Vyškov. Naši borci se v ostré a velice silné konkurenci vůbec neztratili a podáli vynikající výkony. Vyhráli jsme skupinu B, kdy jsme postupně porazili Bratislavu 3:1, remizovali s Hodonínem 0:0 a porazili Brno-město B (Zbrojovka Brno) 1:0. V semifinále jsme si vybrali slabší chvilku s Vyškovem (2:7), ale v btivě o 3.místo jsme v nervydrásajícím penaltovém rozstřelu porazili podruhé Brno-město B 2:1. Naši borci podali vynikající výkony, zvláště gólman Lukáš z Kahanu byl po právu vyhlášen nejlepším na turnaji. Hrál se krásný, rychlý a nesmírně tvrdý fotbal, se kterým jsme se dokázali vyrovnat a velkým dílem jsme přispěli k super výsledku. Velká pochvala všem !
Pořadí:
1.Brno-město A
2.Vyškov
3.Brno-venkov
4.Brno-město B
5.Hodonín
6.Břeclav
7.Bratislava
8.Znojmo

9. 11. 2014 Tišnovsko - 1. kolo TZL 2014-15 6:9 (v poločase 2:2)

Střelci Tišnovsko: Dřevěný J. 2x, Dujka F. 2x, Farkaš K. a Srba T.

Sestava: Dřevěný V. - Nakládal O.,Chytrý J., Fárnik O., Jedlička V. - Dřevěný J., Srba T., Dujka F., Farkaš K., Krésa M., Sedláček A.

1. turnaj TZL se nám výsledkově vůbec nepovedl. Utkání jsme sehráli hodně vyrovnaná a na slušné úrovni, ale k úspěchu to nestačilo.

T – Vrchovina 2:2
Soupeřovi dojeli 2 hráči až ke konci utkání, a tak nemohl střídat. Nedokázali jsme využít skutečnosti, že hrajeme s větší počtem hráčů a zahodili jsme spoustu gólových šanci a nastřelili dvě tyčky. Vrchovina z minima vytěžila maximum.

T – Velká Bíteš 0:0
Zpočátku zápasu velký, místy až drtivý, tlak ke gólu nevedl, a tak se postupně hra mírně vyrovnala a i soupeř si vytvořil několik příležitostí. Zbytečná ztráta bodů.

T – Velké Meziříčí 2:4
Asi nejhezčí zápas dnešního turnaje přinesl krásný fotbal zejména v prvních 12 minutách.
Soupeř se ujal vedení, my jsme však během krátké chvíli otočili vývoj utkání. V této fázi utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou s naší mírnou převahou. Bohužel zlomový gól dal soupeř, tím že vyrovnal na 2:2. Od tohoto okamžiku jsme byli málo pohybliví a soupeř byl vždy dříve u míče a postupně ještě 2× skóroval.

T – Medlánky 2:3
Opět začátek zápasu naši režii, vedli jsme 1:0 a 2:1, ale po chybách v defenzívě vždy soupeř vyrovnal a 30 sekund před koncem vstřelil šťastný vítězný gól.

Soupeři byli kvalitní, ale pouhé 2 body je málo.
Celkový přehled TZL v rubrice oznámení nebo na samostatných webových stránkách: http://tisnovska-zimni-liga.webnode.cz

7. 11. 2014 Nedvědice ml. žáci - Tišnovsko 9:5 (v poločase 5:3)

Střelci Tišnovsko: Sytař J. 3x, Pivovarčík M. 3x, Štětima M. 2x, Kubík P

Střelci soupeře: Srba T., Dujka F., Krésa M., Koumar R., Dřevěný J.

Sestava: T: Golman: Dřevěný V, obrana: Nakládal O. - Daniel J., Fárnik O. - Jedlička V., útok: Dřevěný J. - Srba T., Dujka F. - Farkaš K., Koumar R. - Sedláček A., Krésa M. N: golman: Kolbábek T., obrana: Humpola P. - Pivovarčík Matyáš, Kubík P. - Flesar R., útok: Sytař J - Pivovarčík Marek, Štětina M - Smolík Z.

Vynikající zápas o jehož velice vysokou úroveň se postarali všichni aktéři bez vyjímky. Viděli jsme spoustu krásných kombinačních akcí, rychlých brejků i překvapivých přihrávek. Většina hráčů podala mimořádný individuální výkon, kde vynikal zejména výkon obou golmanů. Výborná byla podpora útočné fáze od obránců i celoplošná hra útočníků. Mnohé akce doprovázel potlesk diváků. Krásný dojem z utkání umocnil i bezchybný výkon rozhodčího Libora.
Musím konstatovat, že jsem viděli nádherný zápas, který stojí za to někdy zopakovat.

11. 10. 2014 Sparta Brno, Hodonín B - Tišnovsko 7:12 (v poločase 5:2)

Střelci Tišnovsko: Dobrovolný Tadeáš 3x, Jícha Matěj 2x, Dřevěný Jakub 2x, Krésa Michal 2x, Dujka František 1x, Sedláček Adam 1x, Hvězda Jiří 1x

Sestava: Doležal Kristián (Pavlas Petr) - Dřevěný Vojtěch, Hvězda Jiří, Dujka František - Dobrovolný Tadeáš, Jedlička Vojtěch - Dřevěný Jakub, Jícha Matěj, Sedláček Adam a Krésa Michal

Sparta Brno – Tišnovsko 5:2 (2:1)
Hodně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme se rychle ujali vedení a dlouho nepouštěli soupeře do žádné větší šance. Samy jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale soupeřův brankář byl vždy na svém místě. Nakonec rozhodlo neuvěřitelně rychlé rozhrávání autů, ze kterých Sparta dala 3 góly. Tomuto, pro nás již tradičnímu soupeři, jsme byli hodně vyrovnaným soupeřem a výsledek neodpovídá reálnému obrazu hry.

Hodonín B- Tišnovsko 3:10 (1:4)
Soupeře jsme předčili především startem na míč, větší vůli dát gól a díky častější střelbě jsme zaslouženě, i přes mírně neurovnanou hru, poměrně výrazně zvítězili.

4. 10. 2014 Tišnovsko - Hodonín, Sparta Brno 3:10 (v poločase 1:3)

Střelci Tišnovsko: Chytrý Jan, Dřevěný Vojtěch, Mašek Michal

Sestava: Pavlas Petr - Nakládal Ondřej, Sedláček Adam - Dřevěný Vojtěch - Dřevěný Jakub, Dujka František. Fárnik Ondřej, Jedlička Vojtěch - Chytrý Jan - Mašek Michal, Kréza Michal

T – Hodoním 1:3 (1:1)
Zpočatku měl Hodonín mírnou převahu a svoji snahu korunoval ostrou ranou z 5 metrů, která brankáři prošla mezi nohama. Po obdržené brance se naši borci vzchopili a začali soupeře přehrávat. Vyyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat a vytvořili jsem si další šance. Bohužel se skórem jsme nepohli.
Počátek druhého poločasu patřil nám. Snaha o přílišnou kombinaci a v podstatě absence střelby vedla k nemohoucnosti dát gól. Naopak soupeř využival naše velké individuální chyby a 2× skóroval.
Remíza by asi byla spravedlivá.

T – Sparta Brno 2:7 (1:6)
Začátek zápasu se nám celkem podařil a vypadalo to, že bychom mohli s tímto soupeřem hrát vyrovnanou partii. Zaslouženě jsem se ujali vedení a vytvořili si další šance. Bohužel zapískaný „nefaul“ v blízkosti brány proti nám a následné zmatky při stavění zdi vedl k lacinému vyrovnání. Tento gól rozhodil náš tým a především golmana natolik, že během cca 7 minut jsme inkasovali ještě 5×.
Do druhého poločasu jsem vystřídali golmana a mírně upravili formace. Najednou jsme poměrně lehce soupeře začali přehrával. Vše bylo vynikající až na tu koncovku. Při větším důrazu před soupeřovou brankou bychom mohli zápas ještě hodně zdramatizovat.
Velká škoda závěrečné 10 minutovky v první poločase, která hodně snížila hodně slušný dojem z výkonu, zejména ve druhé poločase.

27. 9. 2014 Tišnovsko - LIšeň, Zbrojovka 3:11 (v poločase 3:2)

Střelci Tišnovsko: Adam Sedláček, Jakub Dřevěný a František Dujka

Sestava: Doležal Kristián, Vaščák Jan Jakub - Jedlička Vojtěch, Nakládal Ondřej, Farkaš Kryštof - Chytrý Jan, Dřevěný Vojta - Dujka František, Dřevěný Jakub, Sedláček Adam, Mašek Michal.

Tišnovsko – SK Líšeň 3:2 (1:0)
Krásný a dramatický zápas, který jsme se štěstím zvládli. Všichni hráči podali výborný kolektivní výkon.

Tišnovsko – Zbrojovka Brno 0:9 (0:3)
Velká převaha favorita a jeho zasloužené vítězství. Dostali jsme se pouze do jedné větší šance. V dresu Zbrojovky vynikající výkon podali naší bývalí spoluhráči Tomáš Sádecký a Tomáš Srba, kteří dohromady zaznamenali 5 gólů.

30. 8. 2014 Ratíškovice, Břeclav - Tišnovsko 04 5:14 (v poločase 2:8)

Střelci Tišnovsko: Hvězda Jiří 3x, Kréza Michal a Dřevěný Vojtěch

Sestava: Doležal Kristián, Pavlas Petr - Dřevěný Jakub, Dřevěný Vojtěch, Farkaš Kryštof, Hvězda Jiří, Jedlička Vojtěch, Kréza Michal, Mašek Michal, Nakládal Ondřej a Rozmahel Adam.

1. kolo se nám v improvizované sestavě herně ani výsledkové příliš nevydařil. Byla znát malá sehranost a viditelně malý byl pohyb bez míče a z toho pramenicí spousta špatných přihrávek.

Ratíškovice – T 04: 8:2 (4:1)
Domací byli výrazně pohyblivější a daleko přesnější v kombinaci. Naš tým působil ospalým dojmem a projevila se značná nesehranost.

Břeclav – T 04: 6:3 (4:1)
Zapas začal poměrně dobře a zdálo se, že budeme lepším týmem. Bohužel dlouhé auty a tvrdé střely z dálky na náše mužstvo platili a dostali Břeclav do pohodlného vedení. Druhý poločas byl z naší strany povedenější, konečně byly k vidění i pěkné kombinační akce a šance z naší strany. Nejlepší pasaží byl závěr zápasu, kdy se nám podařilo soupeře přehrávat, bohužel srovnat se nepodařilo, ba naopak v samotném závěru jsme ještě inkasovali.

Společně s námi hrála i mladší přípravka. SK Pernštejn reprezentovali: Jakub Crhák, Lukáš Kožík a Patrik Šibor.
Tomuto výběru se dařilo daleko lépe a oba zápasy vyhráli.
Ratíškovice – T06: 3:11
Břeclav – T06: 6:8

22. 6. 2014 Tišnovsko - Sparta Brno Cup 2014 20:22 (v poločase 0:0)

Střelci Tišnovsko: Maty Jícha 4, Fanda Dujka 3, Kuba Dřevěný 2, Dalibor Krajčo 2, Adam Rozmahel 2, Tom Farník 2, Tadeáš Dobrovolný, Ondra Nakládal, Vojta Dřevěný, Jirka Hvězda, Tomáš Švanda

Sestava: Dobrovolný Tadeáš, Doležal Kristián, Dřevěný Jakub, Dřevěný Vojtěch, Dujka František, Farkaš Kryštof, Farník Ondřej, Farník Tomáš, Hvězda Jiří, Chytrý Jan, Jedlička Vojtěch, Jícha Matěj, Krajčo Dalibor, Nakládal Ondřej, Rozmahel Adam a Švanda Tomáš

První den tohoto megaturnaje začal pro náš výběr, tentokrát pod hlavičkou AFK Tišnov, výborně, pak se však od nás odklonilo potřebné štěstíčko. Dva vlastní góly jsou celkem dost :-(. Oceňujeme ale skvělý výkon se Spartou Brno, která nečekala, že se bude třást o vítězství v zápase s naším výběrem
Sobotní program jsme zahájili s mistry Slovenska v této věkové kategorii, který nás herně výrazně přehral. Následoval náš nejméně povedený zápas proti Pelhřimovu a ostudná prohra. Po úpravách v obsazení hráčů na jednotlivé posty se hra změnila jako mávnutím kouzelného proutu a přišla série tří vítězství. V posledním zápase ve skupině jsem podlehli vynikajícím Katovicím.
Ve skupině jsme zaznamenali 4 vítězství a 6 porážek, z toho dvě úplně zbytečné (Pelhřimov a Kohoutovice) a škoda bylo zápasu se Spartou Brno, kdy jsme o zaslouženou remízu přišli úplně těsně před koncem zápasu, avšak ani těchto 7 bodů by nestačilo na postup mezi nejlepších 8.
S herním projevem můžeme být, až na zápas s Bohemians a hlavně s Pelhřimovem, spokojeni.
T – Košice 2:1
Výborný soustředěný výkon, kdy velkého favorita, který dokázal porazit i Spartu Brno, jsme nepustili do vážnější šance. Sami jsme skórovali po našem dobrém napadání Matyho a po skvělém vyšachování obrany s nahrávkou do brejku v podání Kuby se zakončujícím Adamem. Super zápas!!

T – Kohoutovice 1:2
Kdo neviděl prvních 8 minut neuvěří, že jsme měli minimálně 4 čisté gólové šance, kdy se míč odrážel nebo se otíral o tyče, poskakoval po brankové čáře. Vytvořili jsme trvalý tlak a Kohoutovice se nemohli pomalu dostat za polovinu. Pak z rohu šli hosté do vedení, my jsme vyrovnali z trestného kopu krásnou střelou Ondry. V závěu se už hra vyrovnala a hosté rozhodli z brejku, kdy se náš vracející obránce nešťastně srazil míč do sítě.

T – Sparta 2:3
Zápas jsme začali špatně, Sparta neustálým pohybem dělala problémy a šla celkem snadno do vedení 2:0. Pak se však kluci vzepjali k výbornému výkonu po 2 krásných akcích jsme srovnali k překvapení soupeře, který předpokládal snadný úlovek. V poslední minutě jsme bohužel trochu zbytečně inkasovali z velkého úhlu. Velká škoda, remíza by byla spravedlivá, ale nutno si připomenout že poslední turnaj jsme ze Spartou prohráli 0:4.

T – Bohemians 0:3
Nepřliš povedený zápas, 2× jsme inkasovali po zbytečných chybách obrany. Vůbec jsme se nedostali do hry, soupeř hrál tvrdě a důrazně, s čímž jsme se nedokázali srovnat.

T – FA Bratislava 0:3
Mistr Slovenska věkové kategorie U10 předváděl vynikající výkon, plný pohybu a kreativity. Naši hráči se mu snažili soupeři vyrovnat, ve větší části utkání se nám to i dařilo a v těchto okamžicích jsme vítězi turnaje byli vyrovnaným soupeřem, ale malá sehranost a menší zkušenost s podobnými turnaji převážila mísku vah na soupeřovu stranu.

T – Pelhřimov 0:4
Tragický výkon, nejlépe rychle zapomenout. První dvě střely soupeře na branku a ve 2.minutě bylo 0:2. Hráči se psychicky zlomili. Málo pohybu, málo důrazu, alibistický výkon jak by bez většího zájmu. Ostudná a zbytečná porážka, která vedla k důraznému pohovoru s mužstvem a přeskládání sestavy.

T – Krnov 5:0
Mužstvo bylo jako vyměněné. Kluci v sobě objevili kolektivního ducha, jeden bojoval za druhého. Najednou byla hra plná pohybu a nápaditosti a rychlosti. Výrazně se zpevnila obrana, vynikající výkon předváděli především hráči v záložní řadě (František, Vojta J. a Adam) a útočnici viditelně přidali na agresivitě a pohybu bez míče a rázem jsme hráli většinou před brankou soupeře.

T – Prešov 2:1
Velice těžký soupeř z daleho Prešova předváděl hodně podobnou hru jak FA Bratislava. Z počátku utkání nás výrazně přehrávali. Vynikali především výborným doplňování v útočné fázi, kdy se řítili až čtyři hráči na jednoho našeho obránce. Z jednoho takového kontru šel soupeř do zaslouženého vedení.
Po 7. minutách hry přišlo pro nás nečekané vysvobození. Znenadání se spustilo umělé zavlažování, hra byla cca na 5 minut přerušena a na naše hráče to zapůsobilo jako polití živou vodou. Provedli jsme drobnou korekturu v sestavě a najednou jsme to byli my, kdo hrál a měl herní převahu. Soupeř se začal bát o výsledek a už nebyl směrem dopředu tak odvážný. Změna v sestavě se osvědčila i gólově, když obvyklý obránce Tomáš Š. přešel do útoku a po jednom z brejků a tvrdé střele vyrovnal.
Od této chvíle se šance střídali na obou stranách, měli jsme mírnou převahu, ale k ničemu lepšímu, než střelám do tyče to nevedlo. V poslední minutě proti nám rozhodčí odpískal nedaleko naši branky trestný kop, který rozhodl o osudu zápasu. Při rozehrávce precízně postavena zeď míč srazila do boku, míč se dostal k pravému obránci Daliborovi. Ten nevídaným sólem přešel přes tři hráče soupeře, před brankou nezazmatkoval a krásně nahrál Matějovi, který zasunul do prázdné brány. A byl konec zápasu, opět jedno z těch krásných vítězství nad přípravkou ligového celku.

T – OFS Brno-venkov 4:0
Pokračovali jsme v trendu z posledních dvou zápasů a zaslouženě zvítězili. Jediné co lze vytknout je malo produktivita v zakončení.

T – Katovice 0:3
Soupeř předvedl vynikající výkon. Někteří jeho hráči byli indivuálně na hodně vysoké úrovni. Ve středu hřiště se nám poměrně dobře dařilo držet krok, před svoji brankou nám toho soupeř ale příliš nedovolil. Platila na nás hodně dúrazná hra a rychlý přístup každého hráče k míči. Díky Daliborovi v bráně jsme hodně dlouho drželi naději na dobrý výsledek, nakonec i trohu se štěstím soupeř skóroval a zvítězil. Za výkon v tomto zápase se však nemusíme vůbec stydět.

Ve skupině jsme odsadili 7. místo.

Vyřazovací část:
T – FŠ Třebíč 3:0
Po výborném výkonu zasloužené vítězství a postup do skupiny o 9. až 12. místo. Soupeři jsme dovolili pouze 2–3 střely vysoko nad bránu, jinak jsme krásnou kombinanční hrou a neustálým pohybem vysokého a urostlého soupeře jednoznačně předčili.

T – Kohoutovice 1:1, na penalty 4:3
Hodně vyrovnané utkání opět s velkým množstvím neproměněných šancí na naší straně a nakonec šťastné vítězství na penalty. Aspoň částečná odveta za porážku ve skupině a postup do zápasu o 9. místo. Nutno ocenit všechny střelce penalt, v nervydrásájícím rozstřelu vybraní hráči zachovali klid a rozvahu – jmenovitě Adam, Kryštof, Tadeáš a Tomáš.

T – Pardubice 0:1
Ve vyrovnaném zápase, kdy soupeř měl mírnou územní převahu, ale my jsme se skvělou prácí ve středu pole nenechali zatlačit do defenzívy naopak kontrovali rychlými protiútoky. Soupeř se dostal do vedení akcí, kdy nahrávka z křídla se zamotala ve vápně mezi nohama obránce a odražený balón zavěsil zblízka útočník Pardubic. Brankář Pardubic výborným vyběhnutím v závěru chytil šanci Kubovi, kterému navíc míč skočil na drnu. Poslední akce zápasu bylo nádherné vysunutí našeho útočníka kolmicí mezi obranu a v situaci 2 na brankáře bohužel přišla místo střely nepovedená nahrávka a obrana soupeře s brankářem situaci zvládli. Konec zápasu! Ale po velmi kvalitním výkonu, což trenéři Pardubic vysoce ocenili.

V konečném účtování turnaje Sparta Brno cup jsem obsadili


skvělé 10. místo, zlepšili jsme se o 6. míst oproti roku 2013.


Děkujeme všem hráčům za super výkony v tomto těžkém a náročném turnaji a samozřejmě rodičům za jejich podporu. Všichni se už těšíme na další účinkování našeho výběru. Výsledky naší práce za jeden rok společného působení jsou pro nás motivací do další sezóny!!!

9. 6. 2014 Nedvědice - E-on cup 39:36 (v poločase 26:8)

7. 6. 2014 Nedvědice - E-On Cup 2014 Náměšť n. O. 39:36 (v poločase 26:8)

Střelci Tišnovsko: Chytrý J. 9, Sádecký 7, Dřevěný J. 4, Dřevěný V. 4, Nakládal 3, Bracek 3, Kožík 3 , Crhák 3, Horníček, Krajčo, Farkaš.

Sestava: Hanáček, Krajčo, Farkaš K., Janečková, Bracek, Nakládal, Kožík, Sádecký, Jedlička, Dřevěný V., Dřevěný J., Chytrý J., Horníček, Crhák J., Jambor, Šibor

Dne 7.6. jsme vyrazili s naší družinou na velice kvalitně obsazený turnaj do Náměště nad Oslavou, E-on cup.
Čtyřiadvacet týmů rozdělených do čtyř skupin po šesti týmech se utkalo o tři postupová místa z každé skupiny. Šestnácti členný tým byl rozdělen do dvou družstev, které hráli své zápasy paralelně na dvou hřištích vedle sebe, součet skóre obou se pak sčítal do konečného výsledku utkání.
Nám los do cesty postavil družstva Želetavy, Domamilu, Ivančic, Pelhřimova a Telče.

A jde se na věc. Turnaj zahajujeme proti Želetavě. Tým, se kterým nemáme zkušenosti, velká neznámá. Počasí už v 9 hodin ráno ukazuje, že dnes připraví hráčům vražedné podmínky.

Nedvědice – Želetava 9:0
Nedvědice A (pod vedením M. Jedličky, L. Dřevěného) - Želetava 5:0 (Chytrý J. 2×, Sádecký, Dřevěný V., Dřevěný J.)
Hra se odvíjela pouze na jedné polovině, soupeř vůbec nevystřelil na naši bránu. Byl to pro něj velice milosrdný výsledek.

Nedvědice B (pod vedením R. Hájka) - Želetava 4:0 (Bracek 2×, Kožík, Horníček)
Na úvod pro nás velice příjemný soupeř. Nesnižuji kvalitu soupeře, ale mi jsme disponovali ročníky 2004–2006, zatímco soupeř na nás nastoupil i s rozpětím 2004 – 2008. V těchto kategoriích je to vražedný rozdíl. Soupeř bojoval statečně, ale na nás nestačil.

Nedvědice – Ivančice 1:3
Nedvědice A – Ivančice 1:0 (Chytrý)
I přesto, že soupeř byl výborný, průběh utkání se velice podobal předchozímu zápasu. Bohužel velice mizerné proměňování šancí vedlo s součtové prohře. Obrazu hry by odpovídal výlsedek 4:0 nebo 5:1.

Nedvědice B – Ivančice 0:3
Bouhužel naši mladší nezvládli velmi pěkný a vyrovnaný zápas. Zatímco soupeř byl o chloupek lepší a vítěztví si beze sporu zasloužil, ale určitě ne tak kruté. Krásnou šanci si za stavu 0:0 vytvořil Crhák, ale v koncovce selhal, za stavu už nepříznivého pro nás pak spálil velkou tutovku skvěle hrájící Nakládal, dva rohy z hlavy Kožíka zkončili na břevně a asi 5 cm vedle tyče. Jen poro zajímavost za soupeře nastoupil hráč s č. 7 Jan Novák, který se zúčastnil turnaje se Zbrojovkou Brno v Boskovicích, v zápisu je uveden jako David Novák a my ho zvolili nejlepším hráčem turnaje.

Nedvědice – Telč 7:1
Nedvědice A – Telč 5:1 (Sádecký 2×, Krajčo, Dřevěný V., Chytrý)
Opět se hra odehrávala pouze na jedné polovině hřiště, tentokrát však byla efektivita lepší. Gól jsem dostali po rohu.

Nevědice B – Telč 2:0 (Nakládal, Farkaš)
Další velice vyrovnané utkání, které jsme tentokrát zvládli především díky bojovnosti a důrazu.

Nedvědice – Pelhřimov 4:2
Nedvědice A – Pelhřimov 2:0 (Dřevěný V., Sádecký)
Krásný zápas, který jsme v klidu a bez problémů dovedli k vítězství.

Nedvědice B – Pelhřimov 2:2 (Kožík, Bracek)
Utkání plné zmatků a nepřesností ze strany sudích (jinak po celý turnaj vynikajících). Po gólu Lukáše jsme se ujali vedení 1:0. Vyrovnání přišlo z nepřímého kopu, kdy jsme se trenéři obou týmů sešli za naší bránou u tyček. Já rovnal zeď, soupeřův trenér naopak udílel pokyny pro zahrání standardky. Trma vrma, jak se tento terminus technikus často používá, pak břevno a … rozhodčí se bezmocně koukal na nás. Já se zvedlými rameny, opravdu jsem neviděl, trenér Pelhřimova gestikuloval vehemtně ve prospěch svého týmu. 1:1.
Krátce na to (mluvil jsem k hráčům na lavičce) padl z vhozenéhou autu a následného útoku gól na 1:2. Přihlížející Libor Jaroš, který se v přestávce urval z práce a přišel se podívat tvrdil, že aut jsme měli zahrávat my).
Na 2:2 pak srovnal Jeňa Bracek opět ze standardky. Zahrál ji ukázkově, nicméně vedení Pelhřímova reklamovalo, že měl být kop nepřímý, my zahrávali přímý (tak byl signalizován rozhodčím). V konečném součtu 2:2, velice rozuměn jsme se s trenéry Polhřimova shodli, že i rozhodčí jsou jen lidi a na sporné góly si nemáme co vyčítat. Naštěstí nás v součtu podržel A-tým svým vítěztvím.

Nedvědice – Domamil 5:2
Nedvědice A – Domamil 4:1 (Dřevěný J. 2×, Sádecký, Chytrý)
Neznámý, ale velice houževnatý soupeř, nám dal více práce, než jsem čekali. Až vzýšeným úsilím v druhé části jsme výsledek zvátili na svoji stranu.
Zápasy ve skupině A tým zvládl neuvěřitelně suveréně se skórem 17:2 a 5 vítězstvíma ve svých dílčích zápasech.

Nedvědice B – Domamil 1:1
Další velice vyrovnané utkání, kde jsme dotahovali vedení soupeře. Vyrovnání zařídil doposud vrchní palič týmu Kuba Crhák, který se konečně trefil a prolomil střeleckou smůlu.

Uff. Neuvěřitelná porce informací v tomto zápisu, neuvěřitelné vedro. A to jsme teprve v polovině.

Po součtu výsledků v základní skupině jsme slavili nečekaný úspěch a sice postup mezi 12 nejlepších ze druhého místa ve skupině.

Další los nás však zařadil do skupiny smrti, kdy jsme vyfasovali Vysočinu Jihlava, Velké Meziříčí a Humpolec – něco na moje nervy!!!

Nedvědice – Vysočina Jihlava 2:14
Nedvědice A – Vysočina Jihlava 0:4
Rozhodčí nás na hřišti vítal slovy: „Konečně snad budete mít soupeře“, což nás velice potěšilo, bohužel měl svatou pravdu. Soupeřovi hráči hráli jako o život. neustále v pohybu a rychlosti, neuvěřitelně rychlé a precizní zpracování míče bralo dech. Přesto jsme nebyli úplně bez šancí, avšak soupeř měl i skvělého golmana, který byl pro nás nepřekonaltelnou překážkou. Přes mimořádný výkon golmana Dalibora a obránců Toma a Vojta J. jsem 4× inkasovali. Přes poměrně vysokou porážku, se nemusíme vůbec stydět a i soupeřův trenér se o nás vyjadřoval hodně pochvalně.

Nedvědice B – Vysočina Jihlava 2:10 (Crhák 2×)
Naše nejhorší utkání, které jsme nezvládli v hlavách. Už po rozehrávce bylo vidět, že se kluci zbavují míčů odkopy do území nikoho, než coby se snažili něco tvořit. Přesně ten zápas, kdy je tam trenér úplně k ničemu, bezmocný a nejraději by seděl u stánku s klobásou a pivem. Za stavu asi 0:6 však kluci předvedli pasáž, kdy i oni byli lepším týmem. Výsledkem bylo pár hezkých šancí a 2 góly Kuby Crháka. Soupeř však disponoval neskutečnou kvalitou a hlavně celým týmem ročníku 2004. Utrpěli jsme debakl.

Nedvědice – Velké Meziříčí 0:5
Nedvědice A – Velké Meziříčí 0:1
Přestože VM celý turnaj vyhrálo, tak nebylo v tomto zápase lepším týmem. Vyhrálo díky větší vyzrálosti a vyhranosti. Někdy až přehnaná tvrdost, ale i hodně vysoké nasazení, bojovnost a fotbalové umění převážily vítězství na jejich stranu. Když jsme, ale nedali gól, nemohli jsem vyhrát.

Nedvědice B – Velké Meziříčí 0:4
Z naší strany velice bojovné utkání proti obrovské kvalitě. Nelze týmu nic vytknout. Naopak musíme jen chválit.

Nedvědice – Humpolec 3:4
Nedvědice A – Humpolec 3:1 (Sádecký, Dřevěný J., Chytrý)
Neuvěřitelně dobře rozehrané utkání, vedli jsme úplně bez problémů 3:0. Pak se nám nepovedli dva trestné kopy a začali jsme být nervozní. Jedna zbytečná ztráta míče ve středu hřiště umožnila soupeři vystřelit z dálky a míče se od břevna odrazil těsně do brány. Tato chyba a tento gól nás stál 3. až 4. místa v konečném pořadí v turnaji.

Nedvědice B – Humpolec 0:3
Bouhužel i zde jsme tahali za kratří konec. Ve spolupráci s A týmem jsme se snažili utkání zvrátit prohazováním hráčů (což pravidla povolují) a zvrácením součtu obou skóre na naši stranu. Neúspěšně.
Bohužel se později ukázalo, že nakonec chyběl jeden gól k tomu, abychom byli poslání v konečných součtech do bojů o 7–8 místo. Takto na nás ve velice vyrovnané tabulce zbylo „až“ místo pro boj o 11–12 místo.

Dovolte mi, abych přerušil tok informací a přiblížil atmosféru na stadioně. Skvělá organizace, neuvěřitelný počet atrakcí pro děti i dospělé, bohatý doprovodný program, host turnaje Michal Vepřek (Sigma Olomouc), který rozdával úsměvy, podpisy, ochotně se fotil s kluky. Velmi příjemný borec.
Do toho však VEDRO JAKO PRASE, neuvěřitelná porce zápasů, nejraději bychom kluky viděli někde v klidu ve stínu a oni musí odolávat tolika lákadlům. V této fázi turnaje už opravdu nejde odhadnout, jak na tom kdo je. Jede se na vůli a na krev, nohy nefungují, nejaké hecování a povzbuzování už nemá velkou váhu. Nicméně musíme odehrát ještě poslední utkání o umístění.

Nedvědice – Mikulov 8:5
Nedvědice A – Mikulov 5:0 (Chytrý 3, Sádecký, Dřevěný Vojta)
Soupeř spíše menších postav, ale dle zpráv od kolegů z Velké Bíteše velice pohyblivý a s agresivním stylem na náš tým vůbec nestačil. My jsme díky kombinacím snadno přecházeli do protiútoků, vedli jsme rychle 3:0. Pak jsme polevili a další šance jsme spalovali podobně jako celý turnaj. V momentě, kdy jsme se dozvěděli, že vedle naši mladší prohrávají 0:3, museli jsme přidat na obrátkách a vstřelili další dva góly. Mezitím naštěstí mladší kluci předvedli fantastický obrat a my pak v klidu dohráli.

Na závěr jenom krátce zhodnotím výkon A týmu. Z 9 zápasů jsme prohráli jen s VM (vítěz EON cupu) a Vysočinou Jihlava (3. tým) a kromě posledního soupeře jsme jinak byli herně lepší nebo minimálně vyrovnáným soupeřem. Kluci předváděli nádherné kombinace i na jeden dotek až z toho v tom horku přecházel mráz po zádech :-)). Pochválit musím všechny bez rozdílu, samozřejmě hlavně Honzu za gólový přínos, Toma za vynikající výkon v obraně s vynikající podporou útoku a tvrdou střelu levou nohou a Dalibora za famózní výkon v bráně. Vojta D. udivoval přehledem v záloze, Kuba D. neustálým napadáním vybojoval spoustu míčů a gólovými nahrávkami zásoboval Honzu. Vojta J. a Kryštof neuvěřitelně skvěle plnili obranné úkoly. Další dva kluci moc šancí v krátkých zápasech nedostávali, ale vůbec se neztratil bojovník Patrik Šibor a je určitě velkým příslibem do budoucna, Laďa Jambor také předvedl pár hezkých momentů. Celkově se tým zaslouží absolutorium, tímto všem děkuji za předvedený výkon.

Nedvědice B – Mikulov 3:5 (Nakládal 2×,Kožík)
Zápas, kdy už opravdu člověk tak trochu neví, co s tím. Zatím co čeká od někerých hráčů, že tým potáhnou, tito toho mají plné zuby (není divu). Střídá se už podle momentálního pocitu.
Za krátko prohráváme 0:3 a koukáme po sobě s druhým týmem, jak že oni jsou na tom, jak to vyjde v součtu. Neustále nám to lítá o gól v náš neprospěch. Mančaft však ukázal morálku a ukázal neuvěřitelné z mrtvých vstání, kdy po dvou gólech Ondry Nakládala a jednom Kožíka snížil na rozdíl jedného gólu. Zatímco na laviče jsme těsně před koncem věděli, že v součtu je vše ok, kluci na hřišti chtěli utkání zvrátit a šlapali opravdu na doraz. Byl z toho však brejk a gól na 3:5. Nekteří končili zápas se slzami v očích, ale když se dozvěděli, že vlastně vše dobře dopadlo, rychle to přebolelo.

I když si 11. místo nikdo v budoucnu pamatovat asi nebude, troufnu si říci, že jsme zaznamenali další veliký úspěch. Předvedu trošku alibismu a vrátím se do zápasů, které nás poslali do bojů o 11 místo. Dva ze tří našich soupeřů skončilo na bedně (VelMez první, Jihlava třetí), troufneme si říct, že kdyby hrál každý s každým, tak by naše umístění bylo ještě lepší. Pro hráče obrovská zkušenost, pro trenéry hřejivý pocit, že ta práce není marná.
Poděkování patří všem hráčům, organizátorům, rodičům za výpomoc při tomto náročném maratonu. Moje osobní poděkování pak patří týmu 04 za to, že mě pro dnešní den přijali za svého a umožnili mi být u toho a aktivně se podílet.
Obrovská gratulace pak patří všem čtenářům, kteří zvládli tento report přečíst na poprvé. Ale vězte, že podobně zdlouhavý a mnohonásobně náročný byl tento den pro hráče.

Přehled výsledků celého turnaje: http://www.eonrodinnyfotbalek.cz/…-poradi.html

Výsledky letošního přeboru KP přípravek i tento turnaj, kdy současně hraje 12 hráčů a další 4 až 8 je připraveno na střídání, ukazují, že jsme i v takto malém klubu velice solidně a konkurenčně schopně zápasy zvládnout. Ukázuje se, že způsob trénování i množství zápasu s odehranými s těžkými a atraktivními soupeři by mohl přinášet úspěchy v budoucnu.
Nastoupená cesta by však měla mít kontinuitu, a když ne každý ročník, tak každé mužstvo by mělo mít jednoho až dva trenéry. Je tedy nezbytně nutné k týmu hráčů ročníku 2004 a 2005 sehnat člověka, který bude schopen a ochoten tento tým velice kvalitně trénovat.

Radomír Hájek