SK Pernštejn Nedvědice / Kopaná / Fotbal

Žáci mladší - aktuálně

7. 3. 2020 Nedvědice - V. kolo zimní ligy 8:26 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Lepka 3, Blažek M. 3, Kocourek, Navrátil

Sestava: Blažek M., Humpola, Kocourek, Navrátil, Hájek, Blažek F., Lepka, Réman

Tradičně velice kvalitně obsazený turnaj nám pokaždé ukáže naše rezervy a nedostatky v plné kráse a nahotě. Nejinak tomu bylo dnes. Naše výkony jsou jako noc a den. Na předzápasové a pozápasové rozhovory není třeba vymýšlet nic nového, protože se v podstatě neustále opakujeme. Již několikátý turnaj máme základní cíle – aktivní nabídka pro míč spoluhráči, aktivní napadání po ztrátě míče a návrat „za balon“, hrát pořád stejně aktivně i za rozhodnutěho stavu (na jednu nebo na druhou stranu), být v pohybu, agresivní v soubojích

N – Bystřice 1:11
Takto nažhaveni (nebo se alespoň domníváme) jdeme na domácího favorita s tím, že chceme navázat na dobrý výkon z minulého turnaje – aktivně, rychle, důrazně.
Ale ........naše hra je od prvních vteřina pomalá, ..... nepřesná ....., bez nabídky, .........bez důrazu, ..... bez zápalu.
Nejotřesnější výkon poslední doby. Soupeř hraje v tréninkovém tempu a i tak si s námi dělá, co chce. Čestný úspěch vsítil Kocourek.

N – Start Brno 4:1
Po veliké bouřce v kabině nám prospěla i třízápasová pauza. Chtěli jsme se pokusit hrát trochu jinak, než doposud – z bloku a na brejky. Hned po rozehrávce však bere taktika za své, když se kluci pustili do soupeře tak, jak jsme chtěli hrát už první zápas. Dostávali jsme Start pod tlak a nutili k chybám. Radim Lepka pak přidal kreativitu ve předu, ze které těžil díky dobrému pohybu Michal Blažek. Nutno říci, že kdy zapracoval na technice a přidal klidu, mohl být i úspěšnější.
Po snížení na 2:1 pak opět Radim prošel obranou soupeře a po kose ve vápně se sám postavil k penaltě. V závěru ještě zvýšil na konečných 4:1.
Vítězství, které jsme po celé dosavadní přípravě nutně potřebovali pro zvednutí sebevědomí.

N – Velká Bíteš 1:6
Zápas, kdy můžeme říci, že nás Bíteš porazila během tří minut.
Pokud tvrdíme, že nám Martin Kocourek za poslední dobu hodně narostl, tak vězte, že v Bíteši jsou ještě dva habáni o hlavu vyšší, z čehož soupeř těží. Na to jsme upozorňovali a vysvětlovali si, jak takové hráče bránit.
Vyrovnaný zápas od začátku poznamenal hloupý gól na 0:1 po špatné rozehrávce vzadu. Po té se několikrát statečně popereme se silnými útočníky soupeře při standardkách. Přichází však třímitnutovka, kdy chvilková zaváhání při těsném bránění znamenají odskočení až na 1:5. Zbytek zápasu se opět hraje vyrovnaně, ale s minimem šancí a branek. Za nás skóroval Radim Lepka.

N – Bohunice 0:6
Opět výpadek, který nás stojí debakl. Podobně jako s Bystřicí nelze najít něco, z čeho by se dalo odrazit, O to huř, že máme pouze jeden zápas volno a hned jdeme znovu na to.

N – Ivančice 2:2
Na obou stranách je vidět únava z předešlých utkání. Nehraje se moc rychle. Hráči už se mnohdy perou sami se sebou. Hodně aktivní je v tomto utkání Tomáš Navrátil. Odměnou je mu první gól, kdy se po krásné zasekávačce zbavil soupeře a ranou k tyči nedal golmanovi šanci.
Soupeř srovnal, ale my se dál prali o každou šanci. Ofenzivu dnes obstarával především Radim Lepka. Opět zafungovala spolupráce s Michalem Blažkem a opět vedeme. hraje se nahoru dolů, golmani se činí. Soupeř bohužel jednu ze šancí dotáhl do konce a vyrovnává.
Závěrečný tlak do brány přinesl obrovský závar, kdy se bohužel postupně Radimům Lepkovi a Hájkovi, následně ani Tomovi Navrátilovi nepodařilo procpat míč do brány přes skrumáž těl. Remíza nakonec, myslím, zasloužená.

Dnes si neseme opět spoustu poznatků a podnětů do tréninku. Dále pak pomyslné 4 body za výhru a remízu, které jsme hodně potřebovali a snad pro nás budou odrazovým můstkem do dalších bojů.
Díky všem za výkony.

Radomír Hájek

1. 3. 2020 Nedvědice - Turnaj Tišnov 2:14 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Holánek 2

Sestava: Humpola, Dundáček, Réman, Hájek, Kocourek, Holánek, Lepka, Přikryl

Nedělní dopoledne jsme vyplnili turnajem na 3×25 min na umělé trávě, kdy už pozvolna přecházíme ven, do většího počtu hráčů, než v hale. Bohužel nás kolí nemoci, odjeli jsme v 8 lidech. Dík paří pořadatelům z Tišnova za zapůjčení dvou hráčů.
Na druhou stranu se nám vrátili někteří marodi zpět na trávník. Výkony byly slušné, na některých byl vidět horší pohyb právě vinnou tréninkového výpadku. Utkání se mnohdy převážila na jednu stranu právě po fyzické stránce, kdy jsme nedokázali vzdorovat většímu počtu hráčů soupeřů.
Máme před sebou ještě měsíc přípravy a věříme, že navážeme na poslední dva turnaje a půjdeme nahoru i výsledkově.

N – Rosice 1:7
Branky padali spíše v závěru utkání. Velké uznání trenérů soupeře si vysloužil Kuba Réman v bráně. Gól na 1:1 dával Peťa Holánek kdy po přihrávce Toma Přikryla zakončoval Radim Hájek, zblokovaný pokus pak Peťa dorážel do prázdné zásluhou dobrého pohybu bez míče a důrazu.

N – Líšeň 1:3
Opět vyrovnané utkání. Tentokrát v bráně výjimečně Honza Humpola, také skvělý. Gól opět Petr po příhře Přikryla.

N – Tišnov 0:4
Herně slušné utkání. V bráně se prostřídali Kuba Réman s Radimem Hájkem – opět slušné výkony. Hodně dobré výkony po fyzicky náročném turnaji Kocourek, Humpola, Lepka, ani zbytek týmy nezaostával. Na dotažení některých akcí ke gólu chybělo štěstí a síla.

Díky všem za bojovnost a předvedené výkony.

Radomír Hájek

15. 2. 2020 Nedvědice - IV. kolo zimní ligy 7:35 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 3, Holánek 2, Blažek M., Ondra

Sestava: Svoboda, Ondra, Blažek M., Dundáček, Réman, Přikryl, Lepka, Hájek, Holánek, Blažek F.

S rozporuplnými pocity odjíždíme z dnešního turnaje. Stále se jaksi nemůžeme rovnat, v silně obsazeném turnaji s okolím a opět odjíždíme poslední.
Když už se po slušných prvních dvou zápasech zdá, že jsme se přeci jen zvedli, přichází další zápasy, kde nedokážeme zlepšený herní výkon potvrdit.
Některé výkony jsou však dnes příslibem, bohužel se objevili i výkony slabé. Nicméně můžeme říci, že posun je znát, i když to zatím nestačí.

N – Bystřice 1:11
Výsledek hovoří jasně. Ale přítomní mohli vidět hodně soustředěný výkon z naší strany. Po pěkné akci po straně si našel odražený balon Lukáš Ondra a vedeme 1:0. Bystřice nás hodně mačkala, ale dvě třetiny utkání narážela na poctivou obranu našich. Bohužel asi 6 minut před koncem nám domácí odskočili na 1:3. Pak už jsme neudrželi koncentraci, hru otevřeli a Bystřice spustila obvyklý brankostroj.
Ale jak bylo řečeno, pochvala za první dvě třetiny utkání.

N – Start Brno 3:6
I pozdějšího vítěze turnaje jsme hodně trápili. Na 1:0 dával Holánek, na 2:1 a 3:3 Přikryl. Soupeř lepší, ale i my jsme zahráli jeden z lepších zápasů.

N – Velká Bíteš 2:6
V tomto utkání jsme se naopak nemohli dostat do tempa. O žádnou pokoukanou rozhodně nešlo ani z jedné strany. Dobře rostlí bítešští nás vyloženě přetlačili silou a my si nevěděli rady.

N – Tatran Bohunice 1:5
Zde jsme si chtěli sáhnout na nějaký úspěch. Ale ne poprvé nás sráží vyloženě hloupé individuální chyby. Navíc jsme v průběhu utkání přišli o Přikryla a pak už jsme nedokázali soupeře trápit tolik, jako s ním.

N – Ivančice 0:7
Turnaj končíme podobně, jak ten minulý. Ostudným výkonem.

Ukazuje se nám, že máme stále ještě velké rezervy. Hra dlouhodobě stojí na individualitách. V týmu chybí nějaký ten „hajzlík“, který by dokázal tým vyburcovat. Ve chvíli, kdy se nedaří, jsme prostě rezignovaní. Stejně tak ke konci turnaje, kdy už bojujeme se silami, protože hrajeme (a chceme hrát) hodně náročným stylem. Někteří se bohužel neumí takzvaně kousnout a to pak sráží výkon celého týmu.
Na druhou stranu se nám ukazuje, že kluci, co jsou zdraví a trénují se dokážou rovnat s těmi nejlepšími. Desítka až dvanáctka těchto pracuje dobře, daří se nám dostávat do hry věci z tréninku.
Dnes jsme si navíc ukázali, že post obránce není jen nudným destruktivním postem, ale má velký vliv na výstavbu a obraz celé hry a i obránci mohou být střelecky produktivní.

Radomír Hájek

1. 2. 2020 Nedvědice - III. kolo zimní ligy 8:44 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 4, Holánek 2, Ondra 2

Sestava: Svoboda, Ondra, Dundáček, Réman, Přikryl, Navrátil, Lepka, Hájek, Holánek

Máme za sebou dva a půl týdne tréninku po pauze ,což není mnoho. Nevíme, jak jsou na tom ostatní, ale je zřetelné, že zaostáváme pohybově. Odhalují se nám i systémové nedostatky, obzvláště soubojové chování a hra tělem je na velice mizerné úrovni napříč celým týmem. Chybí nám pohotovější a přesnější zakončení.
Chceme hrát aktivní nátlakovou hru, která s sebou nese určitá rizika. Na tento způsob hry nám chybí rychlostní předpoklady, více než dvě třetiny gólů pramenili z našeho vysokého postavení, z něhož přicházeli brejky. Nejhrozivější zjištění je, že téměř nikdo z týmu neumí bránit.
Toto vše se dá trénovat. Co je však největší problém je, že nám chybí jakási vůle či rtuťovitost ve chvílích, kdy se nedaří. Jak odstranit toto, to je opravdu oříšek.

N – Start Brno 2:9
Začali jsme aktivně, za krátko vedeme 1:0 Přikrylem. Na Petra Holánka pak vzývá polovina prázdné brány, ten však nastřelí z metru gólmana. A to je tak vše, co k tomu můžeme říci. Pak už kupíme sérii chyb a nedůsledností. Snížil Petr Holánek.
Soupeř velice silný, ale není nic těžkého s námi hrát. Hráčům vytýkáme důraz a nízkou agresivitu v napadání.

N – Ivančice 2:10
Opět velice kvalitní soupeř a schytáváme ještě větší výprask. Nicméně utkání vypadalo úplně jinak, než to první. Za zvýšenou aktivitu hráči dostávají pochvalu a od toho se chceme odrazit. Góly Holánek a Ondra – duhý gól po nádherné akci s Přikrylem.

N – Měřín 4:3
Ne, že bychom nehráli aktivně, ale naše obranná hra je tristní. Za krátko prohráváme 3:0, kdy si dáváme góly skoro sami. Asi 8 minut před koncem snižuje Přikryl, 3 mintuy před koncem snižuje na 2:3 Ondra, který si naběhl na roh Petra Holánka, který ho našel přesně do kroku a Luky poklidil z první.
Běží poslední minuta, když Tomiš vyrovnává, na tabuli svítí 17 vteřin do koce. Po rozehrávce na soupeře vletíme. Hra je přerušena 7 vteřin do koce (i s časomírou) po ošetřování Toma Přikryla. Rozehrává však soupeř. A my to dokázali. Tomiš trefuje hattrick a vítězství.
Herně nic světoborného, ale za aktivitu jsme si toto zasloužili. A tak nějak jsme doufali, že jsme z nejhoršího venku.

N – Velká Bíteš 0:9
Dlouho vyrovnané utkání. Tomiš se nádherně uvolní a sám před golmanem otře střelu o jeho nohu. Brejk a prohráváme 0:1.
Následuje faul na nás na půlce a pak se ukazuje naše fotbalová nevyzrálost, když to řeknu dost mírně. Z rozehrávky standardky vyrobíme další brejk dva na nikoho.
A pak už se mi o zbytku turnaje nechce mluvit. …

N – Bystřice n. P. 0:13
… a to nás to nejhorší teprve čekalo. Zápas, kdy jsme se snad nesdostali k soupeřově bráně. Pozdější vítěz naděloval všem, ale tak jednoduché, jak s námi, to neměl.

Letos nám chybí kvalita, o to víc potřebujeme bojovnosti a důslednosti. To ne všichni splňují.
Na druhou stranu jsme viděli několik pěkných akcí a slibných výkonů. Stále je to málo, upřímně si musíme přiznat, že musíme upustit od našich ambiciozních plánů, co jsme měli před sezonou. Chce to trpělivost a krůček po krůčku se posouvat a radovat se i s drobných úspěchů. A tyto přijdou.

Radomír Hájek

11. 1. 2020 Nedvědice - II. kolo zimní ligy 9:32 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 7, Lepka 2

Sestava: Natálie Pikhartová, Michal Blažek, Martin Kocourek, Radim Lepka, Tomáš Přikryl, Jakub Réman, Radim Hájek, Antonín Pospíšil.

Dnešní turnaj byl pro nás prvním setkáním po dlouhé pauze. Bylo to na nás hodně znát a tak trošku se počítalo, že výkon nebude ideální. Horší je zjištění, že máme problém poskládat tým na turnaj i přes široký kádr. Tímto díky starší přípravce za zapůjčení hráčů a jim samotným a rodičům za účast. Další poděkování Jirkovi Lepkovi za záskok. Dále už jeho hodnocení.

První zápas Bystřice-Nedvědice 13:0
Do prvního zápasu jsme nastoupili po vánoční pauze, už při rozcvičení byly děti nesoustředěné a nemohly chytit tempo.
Do zápasu s budoucím vítězem turnaje jsme nastoupili špatně, hned v prví půlminutě dostáváme gol, a nedokážeme se soustředit na hru. Vázne nám rozehrávka a schází nám i bojovnost. Tento zápas s nám herně, ani výsledkově nepovedl. Po zápase v šatně si hráči uvědomují chyby, a budou se jich snažit vyvarovat v příštích zápasech.

Druhý zápas Start Brno-Nedvědice 11:2
Do zápasu nastupujeme lépe než do prvního utkání, ale máme pořád problém v rozehrávce. Vznikají nám velké prostory mezi obranou a útokem. Pálíme několik šancí, a soupeř nás golově trestá. Výsledek zlepšuje svými dvěma goly Tomáš P.

Třetí zápas V. Bíteš-Nedvědice 6:0
V tomto zápasu jsme provedli změnu v postu golmana místo Jakuba R. nastoupila Natálka P. I když změna nebyla potřebná a Kuba chytal dobře, Natka se rozhodla, že si zkusí zachytat místo něj. V přípravce nemá možnost chytat, tak si to zkusila v tomto utkání. Mile překvapila, a její výkon byl výborný. V brance zůstala až dokonce turnaje, a v mnohých situacích nás podržela. V tomto zápase jsme už herně stačili soupeři, ale nedokázali jsme proměnit šance.

Čtvrtý zápas Bohunice-Nedvědice 4:5
Herně vyrovnaný zápas. Hned od začátku máme šanci zápas rozhodnout, ale neproměňujeme tři vyložené šance. Trenér lomí rukama a padá do mdlob.Místo abychom vedli 3:0 prohráváme o dva goly. Potom však zápas obracíme na naši stranu a vedeme 4:3. V poslední dvouminutovce si dává Radim L. nešťastný vlastní gol. Hráči se ale vyhecují a tři vteřiny před koncem dává Tomáš P. vítězný gol. Zřejmě náš nejpovedenější zápas. Goly dával: Tomáš P. čtyři a Radim L. jeden.

Pátý zápas Ivančice-Nedvědice 11:2
O přestávce jsem se dohodli. že budeme pokračovat ve stejném výkonu jak v předchozím zápase. Avšak hned od začátku nám dochází síly. Soupeř je rychlejší, tvrdší a o výsledek se snaží více rvát. Z stavu 4:0 snižuje Radim L. Poté však Martin K. a Michal B. pálí těsně vedle brány. Po hezké akci středem hřiště snižuje Tomáš P. a posléze pálíme ještě několik gólových šancí. Výsledkově zápas nedopadl dobře, ale herně jsme nijak zvlášť nepropadli.

Velké a milé překvapení byl výkon Natálky Pikhartové v brance. Výborná rozehrávka a dobrý postřeh.

Všem děkuji za účast,

Radomír Hájek

17. 11. 2019 Nedvědice - I. kolo zimní ligy 16:31 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 12, Lepka 2, Holánek, Ondra

Sestava: Dundáček, Humpola, Blažek M., Ondra, Lepka, Přikryl, Hájek, Réman, Blažek F., Holánek

Bohužel jsme se nevymanili z výsledkové mizérie podzimní části sezony a z dnešní zimní ligy bereme poslední 6. místo. S každým zápasem se lepšila naše ofenziva, ale stále platí, že bráníme hodně nedůrazně až naivně. I tak nebyly některé zápasy vyloženě špatné. Čas na turnajích má své kouzlo v tom, že naplno odhalí naše nedostatky, na druhou stranu máme dost času je rozebrat přímo na místě a následující zápas potvrdit, zda jsme se poučili, nebo ne.
Může nás alespoň těšit, že střelcem turnaje se stal Tomáš Přikryl.

N – Bystřice 1:6
Zápas typický pro nás. Polovinu zápasu se hraje za stavu 0:0. Bráníme dobře, postupem času se dotáváme do slibných šancí. Třikrát jdeme sami na golmana, ale nedáváme. Gól dostáváme z rohu, kdy hráč ležící na zemi na třikrát dokope míč za čáru, zatím co my jej nedokážeme prostě „urazit“ pryč z prostoru metr před bránou.
Pak přichází série zbrklých rozehrávek od brány na stojící útočníky bez zájmu (možná se strachem) hrát míč. Jinak řečeno, přihrávka, předskočení soupeře, 3–5 m vedení míče, gól. A pak ještě 4×.
My pouze korigujeme Lukášem Ondrou.

N – Start Brno 7:7
Hrajeme náš nejlepší zápas směrem dopředu s pozdějším vítězem. Bohužel některé góly dostáváme hodně laciné. Zápas se tahá o gól tu v náš, tu v soupeřův prospěch. Za stavu 2:4 ještě předvádíme nezkutečný obrat a opět vedeme. Skokem se dostáváme do poslední mintuty a na tabuli svítí 6:6. Opět nedůslednost v obsazování hráčů nás posílá do nevýhody. Tento zápas jsme si nezasloužili prohrát, v závěrečných vteřinách jsme vyrovnali. Góly Přikryl 4, Lepka 2

N – Velká Bíteš 3:6
Zápasy s Bíteší bývají více o důrazu a bojovnosti, než o nějaké velké fotbalové kráse. Bohužel většinou taháme za kratší konec. I dnes tomu platilo. Góly – Přikryl 3×

N – Medlánky 4:6
Jsme opět děraví směrem dozadu. S ubývající silou je vidět, jak chybí hlad po vítězství. Nedokážeme se zakousnout, nabudit, vyhecovat. Soupeř rozhodně hratelný nám naděluje šestku. Góly Přikryl 3×, Holánek

N – Ivančice 1:6
No coment. Gól Přikryl

Čeká nás ještě velká spousta práce. Šanci dnes dostali kluci, kteří trénují a mají zájem se posouvat. Na několika situacích jsme si ukázali, že umíme vnímat hru a chyby neopakovat. Bohužel se potýkáme se spoustou špatných návyků, které se budou odstraňovat déle, ale i to je řešitelné. Díky všem zúčastněným. Závěr zimní ligy rozhodně odehrajeme ve vyšších patrech tabulky. Závěrem patří poděkovat za přístup, kdy byla jasně nastavena pravidla a s jejich dodržováním nebyl jediný problém, což v minulosti také nebývala samozřejmost. Výsledkově se nám turnaj nepovedl, ale z hlediska přístupu všech se jednalo opět o vzornou reprezentaci klubu.

Radomír Hájek

27. 10. 2019 Nedvědice - Třešť/Kostelec 4:9 (v poločase 4:4)

Střelci Nedvědice: Přikryl 3x, Holánek

Sestava: Svoboda - Ondra, Humpola, Balák - Réman, Holánek, Navrátil - Přikryl, Lepka --- Blažek M., Blažek F., Hájek, Dundáček, Köhler

V dohrávce druhého kola jsme se na domácím hřišti potkali s týmem Třeště/Kostelce. Bohužel se dále vezeme na vlně výsledkové mizérie. Dnes jsme ukázali obě svoje tváře. Jak tu pozitvní, kdy se daří a my hrajeme s chutí, ale i tu druhou, kdy zbytečnými chybami dostaneme sami sebe pod tlak, přestaneme být odvážní, prestaneme se nabízet pro balon a uchylujeme se k nákopům či hře 1v1. O našem soubojovém chování nemluvě.
Dnes chybí Martin Kocourek, místo ve středu zálohy tedy obsazuje navrátilec Petr Holánek, který po vledklých zdravotních problémech absolvoval dva tréninky. Můžeme říci, že byl rozdílovým hráčem, než mu došli síly.
Začínáme dobře, už ve druhé minutě máme dobrý presing a Tomiš po zisku trefuje výstavní šibenici.
Ve 14 minutě soupeř srovnal na 1:1. Začínáme hrát ustrašeně, obzvlášť rozehrávka od brány je problém. Vytváříme neuvěřitelné chyby a zmatky. Naštěstí nám funguje ofenziva, kdy se sice uchylujeme k nákopům, ale ve středu hřiště, kde dobře spolupracuje Petr s Tomišem zvládáme balony ubojovat a dostáváme se do dobrých šancí. V minutách 16., 18 a 19. Tomiš kompletuje hattrick a Petr Holánek korunuje svůj dobrý výkon gólem. Vedeme 4:1, soupeř je na ručník a my jsme v pohodě. Jenže …
Nefunguje výstavba hry od zadu, s každou chybou ztrácíme sebevědomí. Předvádíme hrůznou desetiminutovku, kdy soupeř srovnává na 4:4.
O poločase neunáší tíhu situace brankář, který si sám říká o střídání. Posty brankaře a stopera jsou psychycky velice náročné, každá chybka je tam hodně vidět. Je nutné ale zmínit, že obdržené góly i vstřelené góly jsou dílem celého týmu.
Byli jsme odhodlaní zápas zlomit. Bohužel dostáváme dva góly. Najednou chybí nabídka na balon, až na výjimky nikdo neche hrát, nemá odvahu vzít tvorbu hry na sebe. Náš výkon jde každou minutou dolů a končíme opět drtivou prohrou.
Kdo dnešní zápas viděl, musí mít jasno o tom, kde je chyba. Dokud se daří, je na nás radost koukat. S každou chybou však tempo hry upadá. Budu se opakovat, když řeknu, že chybí bojovnost a ochota se o výsledek poprat, když to nejde fotbalově. Co hůře, chyby nehledáme v sobě, ale v okolí. Vadí nám trubka na tribuně, lidi na tribuně a spousta dalších věcí.Tytov ěci samozřejmě problémem nejsou. Těch, kteří jsou schopní vzít zodpovědnost na sebe je v týmu málo a nejsou schopní fyzicky zvládnout tým táhnout delší časový úsek. Neumíme změnit rytmus hry. Zjednodušit hru a dostat se zpět do tempa.
Druhou polovinu podzimu jsme absolutně nezvládli. A je to pouze v hlavách. A tak je dobře, že se nám blíží přestávka a máme čas se dát dohromady. V tomto týmu je mnohem více, než co jsme na podzim předvedli a budeme to chtít ukázat na jaře. A k tomu vede jediná cesta – práce, práce a zase jen práce.

Radomír Hájek

20. 10. 2019 Kamenice n. L. - Nedvědice 5:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Lepka

Sestava: Svoboda – Ondra, Humpola, Balák – Blažek M., Kocourek, Réman – Přikryl, Lepka --- Navrátil, Blažek F., Dundáček, Hájek, Köhler

Opět se bohužel potvrdilo, že střídáme slušné výkony, s výsledkovými debakly. Dnes byl na řadě výkon z řady nevydařených, což jsme bohužel potvrdili.
Pozitiva určitě najdeme. Herně nezaostáváme, spíše naopak. Nechybí bojovnost a nasazení. Šance si vytváříme, jen v prvním poločase šel Tomáš Přikryl čtyřikrát sám na bránu. Po krásných příhrách, Lepky, jednou Rémana. Ale místo, co bychom vedli o dva až tři góly a hráli v klidu, dostáváme první gól po té, co se prožene soupeř po lajně (jako v Žirovnici, Pacově, Přibyslavi,…) až do brány, protože se neumíme zajistit. Nemluvě o druhém gólu, kdy místo, co bychom zády do hry jednoduše zahráli zpět přes golmana a rozvinuli útok znovu, děláme patičku do hráče na slepo, při tom všem štěstí, kdy překvapený soupeř toho nedokáže využít si ještě na balon šlápneme, upadneme a otevřeme mu cestu do brány.
Po poločase 2:0, namísto třeba 1:3, na které zápas vypadal.
Druhý poločas jsme byli opět aktivní, ale když už se do nějaké pološance či šance dostaneme, nezakončíme ji dobře. Zatímco soupeř po šesti minutách první šanci využije. Pak se ukazuje vnitřní „síla“ a morál, kdy v rozmezí dvou minut dostáváme další dvě branky – hlavy dole, nekoncentrovanost, nedůraz. O minutu později pouze koriguje Radim Lepka.

Je to stále do kola. Jediná cesta ven je poctivá práce při tréninku i v zápasech. O chybách víme. O přestávkách zápasů kluci sami docela dobře pojmenovávají situace, problémy a chyby, které se nám dějí. Na hřiště to bohužel přenést ještě neumíme.
Směrem dozadu musíme zapracovat na důrazu a zajišťování se v soubojích. V ofenzivě pak na finální fázi a hlavně koncovce, která je hodně mizerná a dojíždíme na ni.
Nutno vzpomenout, že tým během posledních dvou měsíců prošel velkým přerodem a bohužel momentálně chybí automatismy, které si teprve tvoříme. Některé klíčové posty se nám nedaří obsadit na trvalo a stabilizovat. Škoda jen, že když se nedaří, nedokážeme to urvat silou, jako třeba dnes naši kolegové ze starších žáků. Zatím!
Hráč utkání: dnes těžko určit, a tak trošku sečtu výkony z posledních utkání a chtěl bych ocenit útočnou dvojku Lepka, Přikryl. Radim si dokáže přijít pro míč do hloubi pole, podržet a rozdat, Tomáš je individuálně tak na výši, že si dokážou vyhovět. O většinu nebezpečných situací se starají právě tito dva. Až dopilujeme zakončení, budou postrachem celé soutěže.

Radomír Hájek

12. 10. 2019 Nedvědice - Ždírec n. Doubravou 3:3 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Přikryl, Blažek M., Navrátil (p)

Sestava: Jaroš - Ondra, Janeček, Balák - Navrátil, Kocourek, Réman -Lepka, Přikryl --- Blažek M., Blažek F., Hájek, Köhler, Svoboda

Poslední dobou střídáme hodně slabé výkony s těmi lepšími, minimálně bojovnými. Po debaklu z minulého týdne byl na řadě ten lepší. Dlouho to vypadalo bídně se sestavou, proto jsme opět sáhli do přípravek, a také po Matějovi Jarošovi, který už byl přeřazen do starších, ale laboruje s kotníkem, rozhodl se tedy pomoci nám alespoň v bráně. Nakonec jsme se tedy dali početně dohromady slušně.
Soupeř ze středu tabulky, Ždírec, vypadal hodně dobře. Ale kluci dnes už při rocvičce vypadali hladoví.
Obrana komplet nová, kdy jsme na stopera riskli benjamínka z přípravek Janečka, ale znám ho dobře a potvrdil předpoklady. Lukáš Ondra se vrátil po dlouhé pauze a odehrál velice slušný poločas, ve druhém došly trochu síly. Poprvé na krajní obraně, vyjma krátkých úseků minulý týden, nastoupil Tomáš Balák a zvládl to výborně. Chtěli jsme využít rychlosti Kuby Rémana na záloze, na druhý kraj putoval vytříbený technik Tomáš Navrátil, střed jsme vyztužili sice defenzivnějším, za to ohromně pracovitým Kocourkem. Ve předu pak opět řádil Tom Přikryl, dnes mu ale fantasticky vypomáhal Radim Lepka, který neoplývá rychlostí, za to dnes dokázal udržet a rozdat spoustu míčů.
V první půli jsme nerotovali sestavou tolik, jak obvykle, na hřiště se dostal pouze Míša Blažek, který měl v minulých zápasech problémy s důrazem a koncentrací. Dnes to však vynahradil měrou vrchovatou.
Skóre otevřel v 11.minutě Tomáš Přikryl po fantastické akci, kdy Luky Ondra vyvezl balon od vlastní brány, přes narážečku s Navrátilem se dostali až na polovinu soupeře, kde posunul Lepkovi, který z lajny našel skvěle právě střelce Přikryla.
Potom soupeř převzal otěže hry a otočil dvěma góly. Obzvláště ten druhý je pro nás typický – nákop za obranu, propadneme a soupeř jde sám.
V poločase jsme chtěli pokračovat podobně, jako v první půli. Aktivně, agresivně. Trhlinu v plánu udělala po devíti minutách druhé půle další chyba v obraně a prohrávali jsme už 1:3.
Potřebovali jsme hru rozhýbat. Postupně jsme zapojili ostatní hráče, kteří měli jednoduché úkoly – odpracovat svoji část. Svoji premiéru si tak dnes odbyl Filip Köhler, který se dokonce svojí aktivitou dostal i do slibné šance. Až bude mít nahráno více, jistě se jí nelekne a v podoné situaci zavěsí.
Šancí bylo víc než dost, mimo zmíněného Filipa se do dobrých zakončení dostali Přikryl, Hájek, Lepka a další. Koncovka nás dost trápí.
A tak přišla chvíle Michala Blažka, který dnešní zápas odjezdil opravdu po zadku a vyhrál spoustu soubojů. Odměnou mu byla branka na 3:2, kdy nešetřil krokem, sledoval balon až na zadní tyč, který proletěl a před Míšou zívala prázdná brána. Do konce zbývalo 16 minut.
Soupeř tu a tam předvedl nebezpečný brejk. V brance byl však spolehlivý Matěj. My pálíme už několikátou šanci, když zbývají asi 3 minuty do konce. Soupeře jsme zasypali spoustou nákopů do vápna po balonu jdeme jak vosy. Ale gól ne a ne dát. Po faulu na půlce v poslední 70. minutě máme poslední nákop. Dlouhý pas na Tomiše posílá Matěj, Tomiš jde nebojácně hlavou, zatímco soupeř se snaží míč ze vzduchu odkopnout nohou a ve vápně trefuje Tomiše do hlavy. Penalta. Klidní úplně nejsme, protože jsme v sezoně kopali 3 a ani jednu nedali.
Dnes byl určen mimo Tomiše ještě Tom Navrátil. Ukázal svůj klid a s přehledem proměnil. 3:3 a píská se konec.

Dnes kluci zaslouží za výkon obrovskou pochvalu. Ve hře se nám začínají objevovat některé prvky, které chceme vidět – hra po stranách, centr ze strany nebo balon pod sebe do druhé vlny. Značně jsme přidali na pohybu a (přípustné) agresivitě v soubojích.
Dnes hodně dobré výkony od většiny týmu. Aspirantem na hráče utkání byl Radim Lepka, kterému chybí rychlost, za to dává kvalitu do přechodové fáze a spousta útoků jde přes něj.
O setinku procenta je pro mě dnes výše výkon Michala Blažka, který poslední dva zápasy dostával „za uši“ za slabší soubojové chování. Dnes ohromě aktivní a téměř každý souboj vyhraný, vydřel spoustu míčů pro tým a snížil na 2:3. Mám radost, že dnes mohu udělit toto ocenění právě jemu. Míšo, jen tak dál.

Radomír Hájek

6. 10. 2019 Přibyslav - Nedvědice 9:2 (v poločase 5:1)

Střelci Nedvědice: Farkaš, Přikryl

Sestava: Janhuba - Réman, Farkaš, Humpola - Dundáček, Přikryl, Blažek M. - Hájek, Lepka --- Balák, Blažek F.

Zápas podobný Žirovnici. Jsme nedůrazní, zatím co soupeř hraje s chutí, agresivně rychle. Někteří naši hráči mají problém hrát v nějakém tempu – hřiště vytlačujeme za chůze, najdou se hráči, kteří nevyhráli souboj apod. Takto se nehraje.
Je divné, že i přes 9 inkasovaných gólů dostane hráče utkání brankař, ale je to tak. Prokop nás dnes hodně podržel.

Radomír Hájek

29. 9. 2019 Pacov - Nedvědice 4:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Přikryl

Sestava: Janhuba – Kocourek, Litoborský, Réman – Blažek M., Přikryl, Humpola – Balák, Lepka –- Hájek, Blažek F., Dundáček T., Svoboda

Po týdnu jsme opět absolvovali nekonečný výjezd, tentokrát do Pacova. Vstát v 5 ráno, v 6 odjezd, přes dvě hodiny v autobuse – nic moc. Obzvláště, když nás čekal soupeř z prvního místa tabulky s hrozivým skóre 29:5.
Naši borci šli opět na výpomoc starším a vyválčili další tři body. Po té jsme šli do akce my. Opět se to neobešlo bez komplikací. Odjeli jsme bez důležitého článku sestavy, Lukáše Farkaše, navíc Matěj Jaroš si přinesl otočený kotník ze zápasu starších a nebyl schopen dojít na střídačku, natož se zapojit do rozcvičky.
I tak jsme začali velmi aktivně. Prvních 10 minut bylo zcela v naší režii, což vyústilo v gól Přikryla, který byl hlavním strůjcem naší ofenzivy. Dlouho se hrál pěkný rychlí fotbal, a tak je škoda, že jsme obdrželi gól z řady laciných, kdy kapitán domácích, na kterého jsme upozorňovali před zápasem poslal padák na bránu. Prokop Janhuba, který si odbýval premiéru v bráně byl mírně venku a bohužel nedoskočil a míč mu šel přes hlavu pod břevno. Ve 23 minutě bylo tedy vyrovnáno.
Co hůře, krátce na to musel po střetu se soupeřem střídat Přikryl, který už nebyl schopen pokračovat. A aby toho nebylo málo, dostali jsme gól těsně před poločasem. Tento je bohužel dílem nedůrazu na více místech. Na soupeřově půlce jsme měcí v souboji o balon, přichází dlouhý nákop. Druhý prohraný souboj, bohužel nezajištěný stoperem a bylo zle. Po poločase prohráváme 2:1.
O přestávce se definitivně rozhodlo, že Tomáš Přikryla a Tomáš Litoborský už nejsou schopni pokračovat. Přichází tedy velká reorganizace sestavy.
Poprvé nastupuje na stopera Honza Humpola, který má v nohách také zápas se staršími. Na střed zálohy to jde zkusit naše motorová myš, Martin Kocourek. Změn bylo samozřejmě více. Ztratili jsme nejkvalitnější hráče, proto nabádáme k maximální bojovnosti.
A ono se bojovalo. Opět si troufnu říci, že jsme aktivnější. Trochu nám chybí kvalita v přechodové fázi a v zakončení. Dvě pološance jsme si ale vytvořili Tomem Balákem, kterého nádherně vyslal Radim Lepka. Jednou měli na noze gól krásnou dalekonosnou střelou Honza Humpola, kdy se golman soupeře hodně zapotil a se štěstím vytěsnil na roh. Spoustu akcí táhne Martin Kocourek, který je ve středu zálohy neúnavný jak při útočení, tak při bránění.
Bohužel přichází akce soupeře, kdy střelou z poza obránce dostáváme další gól, který možná chytit šel. Otevřená partie však pokračuje a zápas je hodně nahoru, dolů. K vynikajícímu výkonu se rozchytal Prokop a zneškodňuje několik gólovek ve spolupráci s obranou. Postupem času bohužel ztrácíme síly, protože se v ofenzivě hodně nadřeme na to si nějakou šanci vytvořit. Soupeř rozhodl v 64. minutě gólem na 4:1. Posledních 6 minut už se pouze dohrává.
Hodně nás trápí velká „úmrtnost“ hráčů, kteří nastoupí za starší žáky. Kluci jsou hodně pokopaní. Jsou případy, kdy to viditelně opravdu nejde, ale mnohdy bychom si měli sáhnout do svědomí, jestli by s určitou mírou sebezapření nešlo alespoň část zápasu odehrát a pomoci kamarádům.
Z druhé strany jsme měli možnost si proti velmi silnému soupeři vyzkoušet, že se můžeme měřit s kýmkoli i v oslabené sestavě. Kluci dnes odvedli obdivuhodný výkon a sklidili pochvalu za nasazení. Kdybychom v podobném rozpoložení nastoupili minulý týden v Žirovnici, věřím, že bychom neprohráli, určitě bychom neodjeli s desítkou.
Co se týče hráče utkání, dnes je to příjemně složité. Kdybychom hodnotili zápas od stavu 3:1, ocenění by dostal Prokop. Ale dva ze tří gólů před tím by zkušenější brankář asi nedostal. Ale jeho výkon je velkým příslibem do budoucna.
Ocenění dnes dostanou dva, kteří hráli hodně dobře v prvním poločase a ve druhém to vzali na sebe a byli rozdíloví. Martin Kocourek, který hodně proháněl soupeře a obsáhl velkou část hřiště vynikajícím pohybem. Druhým je náš železný muž, Honza Humpola, který už pravidelně nastupuje i za starší, ani jednou nechyběl nám, i tréninkovou morálku má výbornou – zatím 100%, což svědčí o jeho odolnosti.

Radomír Hájek

21. 9. 2019 Žirovnice - Nedvědice 10:2 (v poločase 4:1)

Střelci Nedvědice: Přikryl, Jaroš

Sestava: Réman - Navrátil, Kocourek, Humpola - Lepka, Farkaš, Přikryl - Blažek M., Jaroš --- Hájek R., Blažek F., Dundáček, Balák, Litoborský

Zápas, ve kterém bylo od první minuty všechno špatně, zkončil velikým debaklem.
Pět našich klíčových borců muselo naskočit za starší žáky, kteří odjeli v 7 lidech. Nutno říci, že se hodně zasloužili o výhru starších. Do našeho zápasu šli kluci značně vysílení, Přikryl měl trable s kolenem a Litoborský s kotníkem. Nebyl schopen nastoupit, tak jsme řešili velkou změnu v dosud pevné obraně. Ta byla dnes postavena hodně nezkušená, což se ukázalo být velkou chybou.
S vědomím toho, že budou klukům docházet síly jsme chtěli na soupeře vletět a záspas rychle rozhodnout.
Tento plán vzal za své hned po rozehrávce, kdy se po levé straně prohnal soupeř a hned první akci potrestal. Levá strana nám hodně hořela a už v 7 minutě bylo zle podruhé.
Postupně jsme přebírali otěže hry, ale do koncovky jsme se dostávali těžce. Ve 13 mintuě sice snížil Přikryl, ale nebyli jsme schopní vyvynout nějaký souvislejší tlak. Naše hra byla plná nepřesností a chyb. Soupeř do poločasu ještě zvýšil na 4:1.
Tom Litobroský se sám rozhodl, že zkusí nastoupit i přes bolest. Hráč jeho kvalit pomůže vždy, ale i tak jsme krátce po změně dostali na 5:1, následně korigoval nádherně hlavou Jaroš, právě po centru Litoborského. Oba si akci zopakovali ještě jednou, to už ale Matěj hlavičkoval z velké dálky a tentokráte neproměnil.
Závěr zápasu už byl z naší strany křeč a čím dál více se soupeř dostával do brejků. Brankostroj se zastavil na nepopulární desítce.
I takové zápasy patří k životu. Teď bude nutné hodit tento víkend za hlavu, z chyb se poučit a zkusit se vrátit na vítěznou vlnu na hřišti prvního Pacova.
Těžko dnes vybírat hráče utkání. Mnoho jsme toho nepředvedli, a tak snad stojí za zmínku výkon Toma Dundáčka, který měl hrozivý vstup do zápasu, pak se ale oklepal a byl hodně aktivní, vybojoval spoustu míčů. Dostal se i do obrovské šance, kterou mu golman jen tak tak zlikvidoval. Dnes tedy volím Toma.

Radomír Hájek

14. 9. 2019 Telč - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Sestava: Jaroš - Ondra, Litoborský, Humpola - Dundáček, Farkaš, Blažek M. - Hájek R., Přikryl -- Svoboda, Blažek F.

Setkání dvou dosud neporažených týmů, za krásného počasí v nádherném sportovním areálu přineslo dělbu bodů a zápas bez gólu. Ze skóre lze usoudit, že se na hřišti až tak moc nedělo, ale opak byl pravdou.Zápas byl hodně vyrovnaný a obě strany jej mohli kdykoli strhnout na svoji stranu. Konečná remíza je tak, myslím spravedlivá.
Na poslední chvíli se nám rozpadla obrana, kdy kluci onemocněli, a tak jme museli dělat drobné změny. Ukázalo se, že varianty na teno post máme. Jak Honza Humpola, tak hlavně Lukáš Ondra byli po stranách hodně aktivní. Trošku nám scházela lepší řešení situací na krajní záloze, o to více se bojovalo. Citelně chybí typický hroťák, někdo, kdo by ubojoval a podržel vepředu balony pro spoluhráče. O ofenzivu se tak starali opět především Farkaš s Přikrylem, kteří několikrát pěkně kombinovali ve středu hřiště, mnohdy za podpor Toma Litoborského ze zadu.
Nutno říct, že jsme potkali opravdu kvalitního soupeře, převším do defenzivi.
Po vyrovnané první půli kluci sami apelovali v kabině na přidání důrazu. Ve druhé půli se do dvou slibých šaní dostal Přikryl, jednu nadějnou střelu otřel Farkaš o spoluhráče a nakonec do brány nezamířila. V závěru jsme vytvořili drtivý tlak, ale bez výsledku. A pak, v posledních vteřinách přišel bezmocný odkop soupeře na půlku, který nám bohužel propadl a tak se soupeř řítil sám na brankaře. Zde nás opět podržel Matěj, když bravurně zlikvidoval.
Dnes kluci zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a vůli utkání strhnout na svoji stranu. Těžko chválit jednotlivce, ti už byli zmíněni výše. A tak hráčem utkání dnes volím Toma Litoborského, nejen za stabilně výborné výkony, ale i za jeho působení o poločase v kabině, kdy tobyl převážně on, kdo si dokázal vzít slovo a naprosto věcně a výstižně mluvil a burcoval tým.

Pavel Vejrosta

8. 9. 2019 Nedvědice - Měřín 7:0 (v poločase 3:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl 5, Farkaš 2

Sestava: Réman - Kocourek, Litoborský, Janeček - Humpola, Farkaš, Lepka - Přikryl, Hájek R. Blažek F., Hájek P.

První domácí utkání se nám vydařilo výsledkově. Museli jsme však překonat spoustu větších či drobných zádrhelů.
První nám připravilo počasí. Místo, co bychom se mohli těšit z nebývale kvalitního nedvědického trávníku, jeden propršený víkend a 3 utkání před námi, nám udělala ze hřiště oranisko. Co hůře, řešíme na poslední chvíli několik trablů se sestavou. Velice prozíravým se tak stává krok, kdy jsme včera na poslední chvíli povolali z přípravek Štěpána Janečka, který měl sbírat první minuty za žáky. Namísto toho musel do základu a odehrál fantastické utkání na levé obraně.
A když už se nám podaří sestavu slepit, trápí nás nedisciplinovanost. Hra v první půli je spíše chaos, než že by měla co do činěnní s fotbalem. I to nám stačí na poločasové vedení, kdy ve 3. minutě otevřel Farkaš, v 7. zvýšil Přikryl a o minutu později hlavou z rohu opět Farkaš.
Soupeř příliš nebezpečný nebyl, celá zadní řada zaslouží pochvalu, včetně Kuby Rémana, který se o tom, že musí do brány dozvěděl asi 3 mintuy před zápasem. Pár šancí jsme stihli spálit, kdy nepřesně mířili Faza, Přikryl, slabě zakončil Fanda Blažek a pohotovou střelu Radima Hájka k tyči vytáhl konečky prstů golman na roh.
O poločase jsme si vyříkali některé nesrovnalosti ve hře. Druhá půle byla výrazně lepší. Byly k vidění pěkné akce po stranách. Dlouho jsme se však nedokázali prosadit. Až v poslední desetiminutovce přetavil naši zlepšenou hru ve střelecký konzert Tomáš Přikryl, který čtyřmi góly odrovnal soupeře v časech 60, 62, 68 a 69.
Dnes se mi nehodnotí utkání lehce. Než nějaký dobrý týmový výkon nás zachránily spíše výkony individuální. Pochvalu zaslouží celá obrana v čele s Tomášem Litoborským, který do ní vnáší klid a jistotu. O přechod do útoku se nám stará převážně Lukáš Farkaš. V ofenzivě pak vyčníval Tomáš Přikryl. Snad se na mě ale nebudou výše zmínění zlobit, když dám dnešní ocenění hráče utkání naší posile z přípravky. Štěpán Janeček odehrál spolehlivě dozadu, navíc přidal nadstavbu v podobě hry do ofenzivy po stranách, kterou chceme po našich hráčích.

Radomír Hájek

1. 9. 2019 Rantířov - Nedvědice 2:4 (v poločase 2:3)

Střelci Nedvědice: Přikryl 2x, Farkaš, Litoborský

Sestava: Jaroš - Kocourek, Litoborský, Réman - Ondra, Farkaš, Holánek - Přikryl, Lepka Navrátil, Hájek R., Humpola

K prvnímu mistrovskému utkání jsme jeli do Rantířova. Výsledkově jsme spokojení, herně je co dohánět. Nicméně z dnešního utkání vezeme cenné 3 body.
Začali jsme aktivně. Skóre otevřel už v 5 minutě Přikryl, do té doby jsme byli více na balonu. Co víc, už v 7. minutě jsme po faulu na Farkaše kopali penaltu. Lukáš, určený na exekuci, nebyl schopný kopat, postavil se k ní druhý určený Lepka, který trestuhodně minul.
Hra se postupně srovnala. Občasná zaváhání obrany řešil včasnými výběhy Matěj Jaroš v bráně. V 18. minutě však zahrával penaltu soupeř a bylo vyrovnáno.
Ve 24. minutě se po krásné kombinaci s Přikrylem prosadil Farkaš a opět jsme vedli. Za nedlouho jsme však kapitulovali po druhé i my, kdy po několikáté necháme padnout odkop na zem a soupeř jde do brejku sám na Matěje.
Typickým šatňákem nás však dostal do vedení hlavou z rohu Přikryl. Po jeho gólu se pískal poločas.
Druhá půle přinesla mnohem otevřenější fotbal z obou stran. Obrany a golmani však byli pozorné.
V 54. minutě jsme mohli soupeři odskočit, kdy jsme kopali další penaltu po faulu na hodně aktivního Lukáše Ondru. Bohužel naší nedisciplinova­ností, kdy určení hráči na penaltu nejdou a postavil si ji Tomáš Litoborský, jsme se o výhodu připravili. Opět neproměněno. Navíc Tomáš začal z pozice stopera předvádět kličkovanou za stavu 3:2 pro nás jako poslední hráč. Tomáš podal vynikající výkon, poslední minuty však dojem z utkání trošku pokazil svoji nedisciplinova­ností. Putoval okamžitě ze hřiště. Na pozici stopera dohrál Farkaš, Tomáš se pak dostal znovu do hřiště na post středního záložníka, z něhož rozhodl dalším golem do kabiny v poslední, 70. minutě.
Nebýt zmiňované nedisciplinova­nosti, vyhlásil bych hráče utkání dva, nicméně dnes byl rozdílovým hráčem Matěj Jaroš v bráně. Který přechází nebezpečným situacím výborným čtením hry, včasnými výběhy a skvělou hrou ve vzduchu, kdy posbírá většinu centrů. Dnes tedy hráčem utkání právě on.

Pavel Vejrosta

23. 8. 2019 Nedvědice - Tišnov 4:0 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Přikryl, Holánek, Lepka 2x

Jedinou prověrkou před sezonou nám bylo utkání s Tišnovem. Hráno první poločas dle pravidel kraje Vysočina (od vápna k vápnu), druhou pak dle JMK (na šířku).
Byli jsme výrazně lepším týmem, po poločase jsme stáhli trio Jaroš, Farkaš, Litoborský, kteří šli po té vypomoci starším. I tak jsme utkání zvládli. Drobné nedostatky doladíme v průběhu sezony, kde nás určitě čekají těžší utkání.
Dnes panuje s výkony spokojenost.

Radomír Hájek

17. 6. 2019 Final Four KP mladších žáku v Rantířově - Nedvědice 2:2 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Ladislav Kučírek, Vojtěch Loukota

Sestava: Jaroš, Crhak, Kucirek,, Šibor, Farkaš, Jarošová, Loukota, Kroupa, Kožík, Blažek, Kučera, Ondra, Přikryl,

Semifinále:
Nedvědice: Velké Meziříčí 0:1
O 3. místo
Nedvědice: HFK Třebíč 2:1

PaV Velká gratulace mladším žákům ke konečnému 3.místu v KP, poděkování za výbornou reprezentaci SKPN a také rodičům, kteří pomohli s dopravou do Rantířova.

Libor Jaroš

17. 6. 2019 Výběr OFS Žďár nad Sázavou U12 na republikovém finále šestý! - Tomáš, Lukáš, Matěj a Tomiš 0:0 (v poločase 0:0)

Ve dnech 10.-11. června se v Praze na Motorletu konalo Mistrovství republiky okresních fotbalových výběrů v kategorii U12(ročník narození 2007). Jako nejlepší výběr z celé Moravy OFS Žďár nenavázal na rok staré vítězství ročníku 2006 a skončil na šestém místě. Pro náš okres je to ale velké vyznamenání, protože jsme se na zmíněný turnaj za poslední čtyři roky třikrát kvalifikovali. Hlavně trenéři všech okresních klubů zasluhují uznání s prací s mládeží, které v klubech odvádějí!

Od září 2018 sehrál okresní výběr Žďár nad Sázavou 18 zápasů než se mohl kvalifikovat na zmíněný pražský turnaj. Po vítězství v krajském kole, kde za sebou nechal výběry Jihlavy, Pelhřimova Havl. Brodu a Třebíče následovalo semifinálové klání Východ, v němž si vybojoval postup společně s výběry Ústí nad Orlicí a Rychnovem nad Kněžnou. Za sebou nechal výběry Olomouce, Vsetína, Nového Jičína a Brna. Ze semifinále Západ pak postoupily týmy Praha město, Praha východ a Klatovy. Náš výběr byl tak jediným, který ve finále reprezentoval celou Moravu!

Ve finálovém turnaji v Praze na Motorletu se museli kluci vypořádat s nesnesitelným vedrem, které v Praze tyto dny panovalo. Všechny tři zápasy jsme první den bohužel prohráli, když hlavně zápas s nakonec na turnaji druhým výběrem Praha město byl slibně rozehraný, ale nakonec jsme odešli o branku poraženi. Zápas s nakonec čtvrtými Klatovy jsme po špatném prvním poločase, kdy nás soupeř třikrát potrestal, ve druhém poločase nezdramatizovali a prohráli 1:4. Záverečné utkání prvního dne s nakonec bronzovým výběrem Praha východ nás zastihl ve velkém útlumu a prohra 0:5 byla takovou malou fackou pro všechny naše hráče. Do čtyřhvězdičkového hotelu Galaxie, kde jsou ubytováni při reprezentačních srazech všechny naše mládežnické reprezentace jsme odjížděli proto v ne moc dobrém rozpoložení. K omluvě všem hráčům byl snad jen fakt, že jsme za 210 minut na největším odpoledním horku odehráli 120 minut, ve velkém nasazení, na které mnozí hráči nejsou ze svých soutěží zvyklý.

Druhý den v úterý nás opět za velkého vedra, čekal na travnatém hřišti zkropeném nočním deštěm, v prvním zápase pozdější vítěz z Ústí nad Orlicí. V zápase jsme hlavně v prvním poločase předvedli výborný výkon a i ve druhém poločase jsme dlouho favorita zápasu trápili. Ten bohužel v závěru rozhodl o dvoubrankovvém vítězství. V posledním zápase turnaje nás pak čekal Rychnov nad Kněžnou a po velmi dobrém výkonu, kdy ze sebe kluci vymačkali zbytky sil jsme uhráli nerozhodný výsledek, který nakonec odsoudil hosty k pátému místu.

Pohár a medaile pro nejlepší okresní výběry republiky všem hráčům předali na slavnostním vyhlášení bývalý reprezentační a ligový hráči Karel Poborský, Roman Vonášek a Luboš Zákostelský.

Sestava : Červinka – Brusenbauch (oba SFK Vrchovina), Šváb, Teplý, Vošmera, Vala, Liška(všichni V.Meziříčí), Zeman, Pavlů(oba Bystřice), Karmazín(V.Bíteš), Farkaš, Jaroš, Litoborský, Přikryl(všichni Nedvědice)

Trenéři: Zdeněk Veselý a Petr Procházka

Výsledky:

OFS KLATOVY 1:4

OFS PRAHA 2:3

OFS PRAHA VÝCHOD 0:5

OFS ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:2

OFS RYCHNOV NAD KNĚŽNOU 2:2

Fotky:
https://fotbalunas.cz/…inale-sesty/

Libor Jaroš

9. 6. 2019 Bystřice nad Pernštejnem - Nedvědice 1:4 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Šimon Kroupa 2, Vojta Loukota, Lukáš Farkaš

Sestava: Jaroš, Crhak, Kucirek, Litoborsky, Sibor, Farkaš, Jarošová, Loukota, Kroupa, Kožík, Blažek, Dudáček, Kučera

Libor Jaroš

1. 6. 2019 Okříšky - Nedvědice 0:3 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Šimon Kroupa 2, Vojta Loukota

Sestava: Kučírek, Litoborký Crhák, Kožík, Farkaš, Přikryl,Kroupa, Loukota,, Blažek, Ondra, Dundáček

Libor Jaroš

26. 5. 2019 Nedvědice - Velká Bíteš 0:4 (v poločase 0:2)

Libor Jaroš

18. 5. 2019 Nedvědice - HFK Třebíč 3:0 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota 2, Lukáš Farkaš

Sestava: Kučírek, Crhák, Jaroš, ,Jarošová, Šíbor, Farkaš, Přikryl, Litoborský, Loukota, Kožík, Kučera, Ondra, Blažek,

Libor Jaroš

12. 5. 2019 Polná - Nedvědice 6:3 (v poločase 2:2)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota 2, Patrik Šibor

Sestava: Jaroš, Crhák, Litoborský, Kožík, Šibor, Farkaš, Přikryl,, Loukota, Blažek, Ondra, Dundáček, Svoboda

Libor Jaroš

5. 5. 2019 Nedvědice - Bystřice nad Pern. 3:2 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Tom Přikryl 3

Sestava: Jaroš, Crhák, Kučírek, Kožík, Šibor, Farkaš, Přikryl,, Loukota, Blažek, Ondra, Réman, Jarošová

Libor Jaroš

28. 4. 2019 Nedvědice - Okříšky 3:2 (v poločase 3:2)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota, Lukáš Farkaš, Michal Blažek

Sestava: Jaroš, Crhák, Kučírek, Kožík, Šibor, Farkaš, Přikryl,Kroupa, Loukota, Kučera, Blažek, Ondra, Dundáček, Kocourek

Libor Jaroš

21. 4. 2019 Velká Bíteš - Nedvědice 2:4 (v poločase 1:2)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota 2, Patrik Šibor 2

Sestava: Jaroš, Crhak, Kucirek,Šibor, Jarošová, Kučera, Loukota, Litoborsky, Blažek, Ondra, Dundáček

Libor Jaroš

14. 4. 2019 HFK Třebíč - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:1)

Střelci Nedvědice: Tomáš Přikryl

Sestava: Jaroš, Crhak, Kucirek, Kožík, Přikryl, Kroupa, Kučera, Loukota, Litoborsky, Blažek, Ondra

Libor Jaroš

7. 4. 2019 Nedvědice - Polná 0:3 (v poločase 0:0)

Sestava: Kučírek, Crhák, Jaroš, Kožík, Farkaš, Přikryl, Litoborský, Loukota, Svoboda, Ondra, Blažek, Jarošová

Smolné utkání, ve kterém pro zranění odstoupily Matěj J.(bolest zad) a Tomíš P. (odvezen sanitkou do nemocnice- naštěstí to dopadlo dobře „jen“ naražená žebra)
Zní to vzhledem k výsledku blbě, ale byli jsme lepším mužstev, po celý zápas jsme měli převahu, leč naše šance končili na tyčích nebo je pochytal vynikající brankař Ve druhé půli jsme hosty dostávali pod velký tak, kdy nejvic zavářeli Loukota s Přikrylem.. Po té museli odstoupit Matěj s Tomišem a my z ojedinělé akce inkasovali. Vrhli jsme všecko do útoku. Poslal jsem Laďu z branky do útoku a to se mi vymstilo. Kuba po první malé domů, míč namazal soupeřovi a bylo 2:0. A to ještě nebylo vše, když za chvilku po nešťastné teči,skončil míč zase v síti a bylo po zápase.
Klukům a Barči děkuji za dobrý výkon

Libor Jaroš

17. 3. 2019 Turnaj v Tišnově - Nedvědice 14:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Lukáš Farkaš, Michal Merta, Vojta Loukota 3, Lukáš Kožík, Ladislav Kučírek, Matěj Jaroš, Barča Jarošová 2, Tomáš Přikryl 2

Sestava: Kučírek, Jaroš, Crhák, Jarošová, Blažek, Farkaš, Přikryl, Kožík, Loukota V., Merta, Kučera, Ondra

Tišnov – Nedvědice 2 : 1
Žijeme hrou – Rosice 2 : 2
Kahan – Rosice 2 : 4
Tišnov – Žijeme hrou 2 : 1
Žijeme hrou – Kahan 5 : 3
Nedvědice – Rosice 7 : 0
Tišnov – Rosice 6 : 0
Nedvědice – Kahan 3 : 0
Tišnov – Kahan 3 : 1
Nedvědice – Žijeme hrou 3 : 0

Tabulka

 1. Tišnov 4 4 0 0 12 b. 13 : 3
 2. Nedvědice 4 3 0 1 9 b. 14 : 2
 3. Žijeme hrou 4 1 1 2 4 b. 8 : 10
 4. Rosice 4 1 1 2 4 b. 6 : 17
 5. Kahan 4 0 0 4 0 b. 6 : 15

Dnes jsme odehráli výborný turnaj, od Laďi v bráně až po všechny hráče v poli.Hráli jsme obětavě, s velkým nasazení a týmově. Kluci a Barčo díky, dneska to mělo hlavu a patu .

Libor Jaroš

10. 3. 2019 Zimní liga v Bystřici n.Pern. - Nedvědice 0:0 (v poločase 0:0)

Přes zimu jsme se zúčastnili premiérové halové zimní ligy v Bystřici. Liga se skládala z 5 kol, odehráli jsme v ní celkem 21 zápasů po 20 minutách. V nominacích se objevili postupně všichni naši hráči, ale většinou jsme hráli s 07 a Tomišem a to proti tak silným mužstvům bylo znát. Některé zápasy se povedli, jiné zase né, celkově si myslím, že to byla dobrá příprava. K našim nejlepším hráčům ligy patřili Lukáš Farkaš (12), Matěj Jaroš (7), Michal Merta (14 nejlepší střelec) a Tomáš Přikryl (10)
Nejpovedenější bylo poslední kolo, kde naši odehráli 5 výborných utkání, ve kterých se trefili všichni naši hráči
Pořadí

 1. SFK Vrchovina NMNM 46b 118:56
 2. SK Bystřice n.P. 45b 102:64
 3. SK Moravské Knínice / mix hráčů Svratka+Sparta+Zbro­jovka Brno 44b 97:55
 4. FC Ivančice 35b 90:64
 5. FC PBS Velká Bíteš 21b 63:88
 6. SK Pernštejn Nedvědice 19b 56:116
 7. FC Velké Meziříčí 19b 55:112
 8. Futsal Čelechovice n.H. / TJ Smržice 17b 60:88

Nejlepší brankář Zimní ligy: Lukáš Zatloukal – Futsal Čelechovice n.H. / TJ Smržice a Lukáš Zlatkovský – SK MK / Zbrojovka Brno
Nejlepší hráč Zimní ligy: Kryštof Hudák – SFK Vrchovina Nové Město n.M.
Nejlepší střelec Zimní ligy: Marek Žila – 36 gólů

Libor Jaroš

3. 3. 2019 Tišnov - Turnaj na umělce 5:13 (v poločase 0:0)

Sestava: Svoboda, Dundáček, Jaroš, Jarošová, Šibor, Přikryl, Farkaš, Merta,, Réman, Kučírek, Crhák, Kučera

Tišnov – Kohoutovice 3 : 6
Nedvědice – Kahan 0 :2
Rosice – Kahan 1 : 2
Tišnov – Nedvědice 4 : 1
Nedvědice – Rosice 3 : 2
Kohoutovice – Kahan 4: 0
Tišnov – Rosice 3 : 1
Kohoutovice – Nedvědice 5 : 1
Tišnov – Kahan 1 : 0
Kohoutovice – Rosice 9 : 0

Tabulka

 1. Kohoutovice 4 4 0 0 12b. 24:4
 2. Tišnov 4 3 0 1 9b. 11:8
 3. Kahan 4 2 0 2 6b. 4:6
 4. Nedvědice 4 1 0 3 3b. 5:13
 5. Rosice 4 0 0 4 0b. 4:17

Libor Jaroš

26. 2. 2019 Tišnov - Turnaj na umělce 7:7 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Tomáš Přikryl 4, Šimon Kroupa 3

Sestava: Svoboda, Dundáček, Jaroš, Šibor, Přikryl, Farkaš, Merta, Kroupa, Réman, Blažek, Ondra, Kučírek, Havlíček

Tišnov – Čebín 1:0
Nedvědice – Svratka 4:1
Rosice- Svratka 6:0
Tišnov – Nedvědice 2:0
Nedvědice – Rosice 2:2
Čebín – Svratka 6:1
Tišnov – Rosice 3:0
Čebín – Nedvědice 2:1
Tišnov – Svratka 5:0
Čebín – Rosice 1:3

Tabulka:

 1. Tišnov 4 4 0 0 12b. 11:0
 2. Rosice 4 2 1 1 7b. 11:6
 3. Čebín 4 2 0 2 6b. 9:6
 4. Nedvědice 4 1 1 2 4b. 7:7
 5. Svratka 4 0 0 4 0b. 2:21

Libor Jaroš

28. 10. 2018 Pelhřimov - Nedvědice 2:2 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota, Michal Merta

Sestava: Kučírek, Crhák, Jaroš, Šibor,Přikryl, Litoborský, V. Loukota, Merta, Ondra, Blažek, Dundáček, Svoboda

V posledním podzimním zápase kluci zabojovali, dovezli z deštivého Pelhřimova cenný bod. Škoda jen, že jsme neudrželi vedení 2:0, ale i tak výborný výkon.
Nejlepší hráč Lukáš Kožík

Libor Jaroš

20. 10. 2018 Nedvědice - HFK Třebíč 2:2 (v poločase 1:1)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota 2

Sestava: Kučírek, Crhák, Jaroš, Šibor, Farkaš, Jarošová, V.Loukota, Litoborský, Kožík, Ondra, Blažek, Kocourek

Libor Jaroš

15. 10. 2018 Chotěboř - Nedvědice 0:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Matěj Jaroš

Sestava: Kučírek, Crhák, Jaroš, Šibor,Kubík, Farkaš, Jarošová, V.Loukota, Litoborský, Dundáček, Cigánek, Svoboda

Libor Jaroš

7. 10. 2018 Nedvědice - Bystřice nad Pern. 0:4 (v poločase 0:4)

Sestava: Kučírek, Jarošová, Kožík,Jaroš, Ondra , Crhák,, Blažek, Šibor, Farkaš, Litoborský, Kubík

Libor Jaroš

1. 10. 2018 Humpolec - Nedvědice 5:1 (v poločase 2:0)

Střelci Nedvědice: Lukáš Farkaš

Libor Jaroš

23. 9. 2018 Nedvědice - Velké Meziříčí 0:6 (v poločase 0:1)

Sestava: Kučírek, Jarošová, Kožík,Jaroš, Ondra , Crhák, Kučera, Kroupa, Šibor, Farkaš, Litoborský, Cigánek, Kubík

Libor Jaroš

16. 9. 2018 Velká Bíteš - Nedvědice 2:1 (v poločase 1:0)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota

Sestava: Kučírek, Jarošová, Kožík,Jaroš, Ondra , Crhák, Kučera, Blažek,, Loukota V, Kroupa, Dundáček, Šibor, Farkaš, Litoborský

Libor Jaroš

9. 9. 2018 Nedvědice - Okříšky/Stařeč 2:1 (v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Barbora Jarošová, Šimon Kroupa

Sestava: Kučírek-, Jarošová, Kožík,Jaroš, Merta, Crhák, Kučera, Loukota V, Kroupa, Ondra, Šibor, Farkaš, Kroupa

Celý zápas jsme byli lepší, šance jsme si dokázali vypracovat, ale opět nám to tam nepadlo. Po změně stan pokračoval náš tlak, jenže po našem rohu, se hosté z brejku ujali vedení.Nic jsme nezabalili a po chvíli ze závaru před brankou srovnala Barča. Soupeře jsme zmáčkli a po přetaženém centru Matěje nekompromisně z první pálil Šimon 2:1. Dohráli jsme zápas v klidu a připsali si první body. Opět nás podržel vynikající gólman Laďa K. Díky všem hráčům za kvalitní kolektivní výkon

Libor Jaroš

5. 9. 2018 Nedvědice - Vrchovina 0:1 (v poločase 0:0)

Sestava: Kučírek-, Jarošová, Kožík,Jaroš, Merta, Crhák, Kučera, Přikryl, Loukota V, Kroupa, Dundáček, Šibor, Farkaš

Dnes chyběl už jen gól, kluci hráli s Vrchovinou vyrovnané utkání.Věřím tomu, že už příště smůlu protrhneme.

Libor Jaroš

1. 9. 2018 Bedřichov - Nedvědice 2:1 (v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Matěj Jaroš

Sestava: Kučírek-, Jarošová, Kožík, Kubík, Jaroš, Merta, Kučera, Přikryl, Blažek, Loukota V, Litoborský

Libor Jaroš

28. 8. 2018 Nedvědice - Dukla JM Praha 6:5 (v poločase 0:2)

Střelci Nedvědice: Tom Přikryl 3, Michal Merta, Matěj Kučera, Barča Jarošová

Sestava: Kučírek-, Jarošová, Kožík, Kubík, Jaroš, Merta, Crhák, Kučera, Přikryl,Blažek, Kocourek, Loukota,Kroupa, Dundáček

Výborný, skvělý zápas, týmový výkon všech hráčů, kluci hráli jako o život a prali se o vítězství až do konce. Kluci a Barčo udělali jste mě a rodičům velkou radost. Pokud takto budeme hrát i v soutěži, tak o nás nemám strach.

Libor Jaroš

25. 8. 2018 Nedvědice - Polná 0:2 (v poločase 0:2)

Sestava: Kučírek- Litoborský, Jarošová, Kožík, Ondra, Kubík, Farkaš, Jaroš, Merta, Crhák, Kučera, Přikryl

Libor Jaroš

24. 6. 2018 Rathgeber cup Bystřice nad Pern. - Nedvědice 8:13 (v poločase 6:9)

Střelci soupeře: Horníček 4, Kroupa 3, Dundáček 2, Loukota, Bracek, Kubík, Šikula

Sestava: Hanáček, Šibor, Jaroš, Crhák, Loukota J., Kubík, Bracek, Kroupa, Litoborský, Dundáček, Šikula, Horníček

Základní skupina:
Nedvědice: Velké Meziříčí 0:1
Nedvědice: Bystřice U12 3:1
Nedvědice: Vysoké Mýto 1:3
Nedvědice: Radešinská Svratka 3:0
Nedvědice: Chotěboř 2:1

Skupina o 5 až 9. místo
Nedvědice: Žďár nad Sázavou 1:1 vítězství po penaltách 6:5
Nedvědice: Chotěboř 3:1

Umístění:
1.Havlíčkův Brod 2.Vysoké Mýto 3.Vrchovina 4. Velké Meziříčí 5.Nedvědice 6.Chotěboř A 7.Polička 8. Žďár nad. Sáz. 9 Bystřice U12 10.Chotěboř B 11.Bystřice U13 12.Radešinská Svratka
Pavel Hanáček byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, gratulujeme.
Výborný výkon všech hráčů a krásné rozloučení ročníku 2005 s mladšími žáky. Kluci díky

Libor Jaroš

10. 6. 2018 Nedvědice - Žďár nad Sázavou 0:11 (v poločase 0:5)

Libor Jaroš

3. 6. 2018 Bedřichov - Nedvědice 5:1 (v poločase 0:4)

Střelci Nedvědice: Tomáš Přikryl, Lukáš Ondra, Filip Horníček 2, Jan Bracek

Výborný výkon všech hráčů

Libor Jaroš

27. 5. 2018 Nedvědice - HFK Třebíč 0:3 (v poločase 0:3)

Libor Jaroš

20. 5. 2018 Vrchovina - Nedvědice 8:1 (v poločase 6:0)

Střelci Nedvědice: Vojta Loukota

Pokud k zápasům a tréninkům budeme takto přistupovat, tak budeme dostávat velké příděly.

Libor Jaroš

14. 5. 2018 Nedvědice - Chotěboř 2:7 (v poločase 1:4)

Střelci Nedvědice: Pavel Hanáček, Šimon Kroupa

Libor Jaroš